Προς το περιεχόμενο

Κριση - Καπνισμα: 0-1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μια ερώτηση προς τους φανατικούς αντικαπνιστές..

 

Όταν είστε σε σπιτικιά μάζωξη (γεννέθλια, ταινία, πάρτυ κλπ) τι κάνετε? Ή μήπως δεν υπάρχει καπνιστής στο περιβάλλον σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 606
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και μια ερώτηση προς τους φανατικούς αντικαπνιστές..

 

Όταν είστε σε σπιτικιά μάζωξη (γεννέθλια, ταινία, πάρτυ κλπ) τι κάνετε? Ή μήπως δεν υπάρχει καπνιστής στο περιβάλλον σας?

 

Εμείς τι κάνουμε;

Τίποτε δεν κάνουμε.

Αράζουμε στον καναπέ και αφήνουμε τους καπνιστές να βγαίνουν στο μπαλκόνι.

Τι φαντάστηκες δηλαδή;

 

Πραγματικά πιστεύεις ότι στα σπίτια, ειδικά στις οικογένειες, επιτρέπεται το κάπνισμα μέσα στο σπίτι; Δεν ισχύει.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς τι κάνουμε;

Τίποτε δεν κάνουμε.

Αράζουμε στον καναπέ και αφήνουμε τους καπνιστές να βγαίνουν στο μπαλκόνι.

Τι φαντάστηκες δηλαδή;

 

Πραγματικά πιστεύεις ότι στα σπίτια, ειδικά στις οικογένειες, επιτρέπεται το κάπνισμα μέσα στο σπίτι; Δεν ισχύει.

 

Ε γι αυτό ρωτάω. Εσείς που μένετε σε σπίτια να μου εξηγήσετε. ;D

 

Και στα πάρτυ το ίδιο να φανταστώ, ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε γι αυτό ρωτάω. Εσείς που μένετε σε σπίτια να μου εξηγήσετε. ;D

 

Και στα πάρτυ το ίδιο να φανταστώ, ε?

 

Ασφαλώς.

 

Όταν το σπίτι έχει τζάκι και κάνει κρύο, τότε οι καπνιστές κάνουν χρήση της ροής του αέρα από το δωμάτιο προς την καμινάδα. Οπότε στέκονται κοντά στο τζάκι και εκπνέουν προς το μέρος του - είναι πολύ αποτελεσματική μέθοδος.

 

Οι καπνιστές (επειδή συχνά το ίδιο ισχύει και στο χώρο εργασίας τους) έχουν συχνά αναπτύξει τη συνήθεια να απομακρύνονται από τους άλλους για να καπνίσουν.

 

Μικρό πρόβλημα έχουμε με τους φίλους που εργάζονται σε συνεργείο αυτοκινήτων, επιμένουν να θέλουν να καπνίσουν ανάμεσα στους άλλους, καθήμενοι σε ελαστικά Πιρέλι, τα οποία δεν έχουμε στο σαλόνι μας.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε γι αυτό ρωτάω. Εσείς που μένετε σε σπίτια να μου εξηγήσετε. ;D

 

Και στα πάρτυ το ίδιο να φανταστώ, ε?

 

Ποιός πάρτυ? σιγά μη κάνει και πάρτυ με ούζα  ;D ;D ;D......... κανά τσαι Πάρτυ κι αυτό, όχι με την αμερικάνικη σημασία, τη πολιτική, ίσα να λαίμαι, σα το μπάσο, το ντέφι και άλλα πουλιά πετούμενα ;D ;D ;D

 

Να λαίμαι αλήθειες, διατί έχουμε και Μπαόκια επαέ και είναι της νομικής λαίμαι ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και μια ερώτηση προς τους φανατικούς αντικαπνιστές..

 

Όταν είστε σε σπιτικιά μάζωξη (γεννέθλια, ταινία, πάρτυ κλπ) τι κάνετε? Ή μήπως δεν υπάρχει καπνιστής στο περιβάλλον σας?

Οι καπνιστές, από μόνοι τους βγαίνουν έξω κι εγώ σχεδόν πάντα ακολουθώ για την παρέα! Δεν αντέχω το μέσα πολύ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ερώτηση προς τους φανατικούς αντικαπνιστές..

 

 

 

Δεν κατάλαβα, όσοι θεωρούν ότι ο αντικαπνιστικός νόμος είναι ένα θετικό μέτρο είναι και αντικαπνιστές(και μάλιστα ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ)? Και όσοι θέλουν να μην τρώνε στη μάπα όλο τον καπνό,πάλι είναι αντικαπνιστές? Δεν με πειράζει που καπνίζεις αλλά δε θέλω να καπνίζω και γω μαζί σου. Είναι δικό σου χόμπυ-ασχολία αυτό όχι δικό μου. Δεν κατανοώ τον τρόπο σκέψης σας, λίγη κοινωνική συνείδηση δεν υπάρχει? Άκου τώρα εν ετει 2014 να τσακωνόμαστε για τα αυτονόητα.Ήμαρτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός πάρτυ? σιγά μη κάνει και πάρτυ με ούζα  ;D ;D ;D......... κανά τσαι Πάρτυ κι αυτό, όχι με την αμερικάνικη σημασία, τη πολιτική, ίσα να λαίμαι, σα το μπάσο, το ντέφι και άλλα πουλιά πετούμενα ;D ;D ;D

 

Να λαίμαι αλήθειες, διατί έχουμε και Μπαόκια επαέ και είναι της νομικής λαίμαι ;D ;D ;D

 

Όντως εγώ δεν μπορώ να αποφασίσω αν είμαι μπασίστας, ντέφι player ή tea party organiser, αλλά εσείς (απ΄την άλλη) δεν μπορείτε να αποφασίσετε αν είστε αιώνιοι ροκάδες, αιώνιοι έφηβοι ή αιώνιοι καπνιστές.

 

Είσαι σίγουρος ότι μειονεκτώ; :) :) :)

 

Θα απαντήσω όμως, ότι ούτε στα πάρτυ των 25χρονων συζητιέται η πιθανότητα για διαρκές κάπνισμα μέσα στο σπίτι. Μάλλον εσύ έχεις να πας με 25χρονη σε γιορτή πολύ καιρό (εγώ ήμουν την Πρωτοχρονιά). :) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά εσείς (απ΄την άλλη) δεν μπορείτε να αποφασίσετε αν είστε αιώνιοι ροκάδες, αιώνιοι έφηβοι ή αιώνιοι καπνιστές.

 

Αιωνιοι επαναστατες ειναι φιλως,τα κουρελια τραγουδανε ακομα και ετσι να'ουμε.... ;D

 

Εχω βαλει Oolong να διηθίζεται στην πορσελανινη τσαγιερα μου,ελα να πιουμε και να κανουμε σχεδια για την επιβολη του φασιΖμου,του κεφαλαιου και της πλουτοκρατιας πανω στα πλεμονια των καπνιστων... ;D

 

Όταν είστε σε σπιτικιά μάζωξη (γεννέθλια, ταινία, πάρτυ κλπ) τι κάνετε? Ή μήπως δεν υπάρχει καπνιστής στο περιβάλλον σας?

 

ΜΠΑΛΚΟΝΙ δεν εχουν τα σπιτια των γνωστων σου,ή ειναι τοσο φτωχοι που μενουν ολοι σε ΥΠΟΓΕΙΑ  σαν γνησια παιδια της εργατικης επαναστατικη ταξης?   ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On a more serious note

 

νομιζω οτι αυτο το αρθρο τα ΛΕΕΙ ολα για το θεμα (και ας εχει αφορμη το τραγικο περιστατικο που φαινομενικα δεν εχει σχεση)

 

http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.ellada&id=33565

 

Σ΄ αυτή τη χώρα των θαυμάτων, οι αναίσθητοι της διπλανής πόρτας συναινούν στα εγκλήματα και τρέφουν αθόρυβα τον υποχθόνιο «φασισμό» τους. Βουτηγμένοι μες στον κομφορμισμό τους, αδιαφορούν και ανέχονται τα πάντα. Το κάπνισμα, την αθλιότητα των γηπέδων, τις άθλιες κατασκευές στα κτίρια, τους ημιυπαίθριους, τα απλωμένα εσώρουχα στην απέναντι πολυκατοικία, τα σκουπίδια στους δρόμους, τους απατεώνες πολιτικούς, τα διαλυμένα σχολεία, τις αφύλακτες πισίνες, τους βρώμικους παιδότοπους και τους ανεύθυνους των λούνα-παρκ.

 

Όλοι αυτοί λοιπόν, που σε κοιτούν παράξενα με κείνο το ηλίθιο βλέμμα της αγελάδας, όταν διαμαρτύρεσαι, όλοι αυτοί οι «υπνωτισμένοι», οι χαμένοι μες στη νιρβάνα της «κοσμάρας» τους, είναι συνυπεύθυνοι για τη μοίρα που έρχεται να δώσει το κυνικό και σκληρό της χτύπημα. Όλοι αυτοί είναι που ψηφίζουν και εμπιστεύονται τον κάθε μικρό «Ναπολέοντα» για να τους διοικήσει. Γιατί τελικά αυτή η χώρα δεν είναι τίποτε άλλο από ένα τεράστιο «λούνα-παρκ» χωρίς άδεια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου