Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραια Ευρωπη και ευρωπαικη ενωση δεν ξερω αν το εχουν παρει χαμπαρι αλλα εχουμε καταντησει χειροτεροι απο τους Αμερικανους.Αυτη ειναι κουλτουρα αυτα ειναι προτυπα σε μια ηπειρο που γερναει.Και υστερα απορουν που αυξανεται ο ευρωσκεπτικισμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 396
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν περιμένουμε να πάρουμε πρότυπα και κουλτούρα από μια Eurovision, τότε η Eurovision είναι το μικρότερο πρόβλημά μας.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περιμένουμε να πάρουμε πρότυπα και κουλτούρα από μια Eurovision, τότε η Eurovision είναι το μικρότερο πρόβλημά μας.

Eγω και εσυ μπορει να μην περιμενουμε την Eurovision για κοιτα και γυρω σου την αισθητικη την τεχνη το τι προβαλλεται για την πλειοψηφια του  κοσμου και θα καταλαβεις. :-\
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έλεγες το ίδιο αν ήταν γυναίκα στη θέση του;

Ότι ήταν για πολλές κλωτσιές λόγω της (ψεύτικης, να το δεχτώ) συγκίνησής της;

Ή είναι για πολλές κλωτσιές επειδή είναι άντρας στη φυσιολογία και πρέπει να είναι μάγκας και μερακλής;

You ought to know better...

Ναι. Όποια και να κάνει έτσι, προσωπικά μου την σπάει.

Το να χει και μούσια δεν με βοηθάει αλλά δεν είναι ο καθοριστικός παράγοντας.

Από την άλλη, ο τύπος είναι μάγκας.

Είδε ότι με ευθεία δεν γίνεται, βρήκε το marketing τρυκ, του δωσε και ιδεολογικό μανδύα και ταρατατζούμ. Είχε και αυτός his little share of fame.

 

Γιατί όπως καταλαβαίνεις, του δωσε ότι του δωσε η "απελευθερωμένη" Ευρώπη για να δείξει υπεράνω και να μην έχει μεσοαστικές ενοχές (μιας και απέξω τα σπάγαν οι φασίστες για το τζαμί στη Κοπεγχάγη οπότε "ας δώσουμε κι εμείς το μύνημά μας με την Λουκανίτσα χορεύοντας και τραγουδώντας και γιουχάροντας τη Ρωσία") αλλά η ίδια Ευρώπη θα τις δώσει ένα χρόνο ταρατατζούμ περιθώριο, εν είδει περιφερόμενου θίασου (περάστε κόσμε να δείτε τη γυναίκα με το μούσι που τραγουδάει πόσο άνετοι είμαστε)και μετά (κι εδώ είμαστε) θα τις δώσει unlimited licence για perpetual usage στο δωματιάκι της λήθης αφού δεν χωράει σε κανένα από τα κουτάκια της mainstream διασκέδασής της.

 

Οι συγκρίσεις με τον Boy George είναι άδικες για αυτόν.

 

Μην ερμηνεύουμε πάλι την Eurovision. Το κάναμε μια και καλή.  ;) ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τουιτερ εχει κανει θραυση το "δεν ξερω τι να απαντήσω στο παιδι μου που ρωτάει γιατι η κυρία εχει μουσια".

 

Αν παντως καποιος φοβαται να πει την αλήθεια στο παιδι του, και προτιμά να τη μάθει από αλλού, μπορει να του πει πως προκειται για παπα με λίγο πιο φανταχτερο maxi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να ψάχνουμε για καλογουστιά σε ένα τηλεοπτικό show που έχει κιτσο-μπαρόκ αισθητική απο τα γεννοφάσκια του ειναι τόσο ατοπο όσο το να ψάχνεις για οικολογική ευαισθησία σε ένα σφαγείο.

Επίσης προσωπικά υποστηρίζω το δικαίωμα του κάθε ανθρώπου να αυτοπρσδιορίζεται. Αν θέλει να λέγεται Η κοντσίτα και όχι Ο κοντίτας είναι γουστο του και καπέλο της και το σέβομαι. Αυτό έλλειπε να πρέπει ο κάθε άνθρωπος να ρωτάει και να κάνει δημοψήφισμα αν είναι "σωστό" να αυτοαποκαλείται ο , η ,ή το

Σαν εικόνα μια γυναικεία φιγούρα με μούσια προσωπικά τη βρίσκω αποκρουστική. Αλλά δε μου πέφτει λόγος. Αμα θέλει να εμφανίζεται με μούσια ή με ένα αβγό στο κεφάλι, είναι δικαίωμά της και καλά κάνει. Σε τελική ανάλυση εξίσου μαπα μου φαίνεται εμένα να βλέπω και τον κάθε 20άχρονο χιπστεράκο με μούσια εφημέριου της ενορίας. Καλά κάνει κι αυτός όμως και δε θα ρωτήσει ούτε εμένα ουτε κανένα.

Τέλος η Eurovision είναι gay και όποιος δεν το παραδέχεται απλά κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του. Πάντα ήταν. Οχι τώρα μόνο.

Πρέπει κάποια στιγμή να μάθουμε να συμβιώνουμε όχι μόνο με το αυτονόητο αλλά και με αυτό που μας ξενίζει και μας φαίνεται ξένο και παράξενο. Όλοι άνθωποι είμαστε και έχουμε τα ίδια δικαιώματα. Οσο εμένα με ξενίζει να βλέπω μια τύπισα με μούσια άλλο τόσο μπορεί να ξενίζει αυτήν που εγώ βλέπω παίχτες να πετάνε ροχάλες στο χορτάρι του Champions League. Όσο εμένα με ξενίζει να βλέπω μουσια με φουστάνι άλλο τόσο μπορεί να ξενίζει έναν άλλο να βλέπει αίματα να τρέχουν από τα μπουκέτα σε ένα αγώνα μποξ.

Οσο περίεργη φαίνεται σε κάποιον το βλαχομπαροκ κιτσαριό της Eurovision άλλο τόσο παράενο μπορεί να φαίνεται η τσοντοαισθτική των βυζαρουδων με τη σιλικόνη που τριγυρνάνε σε έναν αγώνα που ένα ματσο Formula1 τρεχουν γυρω γυρω σε μια πίστα.

 

Η ουσία λοιπον δεν είναι να κρινουμε τι είναι "ωραίο" ή "καλό". Η ουσία είναι να μάθουμε να αποδεχόμαστε βασικά ανθρώπινα δικαιώματα ακόμα και αν δεν τα καταλαβαίνουμε ή δεν μάς αρέσουν. Και επεδή εδώ είναι ένα μουσικο φορουμ, σε τελική ανάλυση αν ένας μουσικός δεν καταλαβαίνει αυτές τις βασικές ανθρωπινες/κοινωνικές αρχές, τότε πολύ φοβάμαι ότι δεν θα καταλάβει ποτέ επισης, ότι η μουσική δεν είναι 5 κλίμακες που εκτελούνται με τεχνική δεινότητα αλλά κάτι πολύ μεγαλύτερο και πολύ πιο σημαντικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τουιτερ εχει κανει θραυση το "δεν ξερω τι να απαντήσω στο παιδι μου που ρωτάει γιατι η κυρία εχει μουσια".

 

Ναι το έβαλε και ένας φίλος μου που καπνίζει τέσσερα πακέτα μπροστά στο παιδί του...

Ναι. Όποια και να κάνει έτσι, προσωπικά μου την σπάει.

Άρα η γυναίκα σου τη σπάει, αλλά η bearded lady είναι για πολλές κλωτσιές... ;) Μάλλον επειδή είναι άντρας και αντέχει.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το έβαλε και ένας φίλος μου που καπνίζει τέσσερα πακέτα μπροστά στο παιδί του...Άρα η γυναίκα σου τη σπάει, αλλά η bearded lady είναι για πολλές κλωτσιές... ;) Μάλλον επειδή είναι άντρας και αντέχει. 

Καλά βρε Ray άστο.

Κόλλα το ομοφοβικός να τελειώνουμε. Βάλε μέσα και το φασίστας γιατί βαριέμαι να κάνω τέτοιους διαλόγους.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά βρε Ray άστο.

Κόλλα το ομοφοβικός να τελειώνουμε. Βάλε μέσα και το φασίστας Bassistas γιατί βαριέμαι να κάνω τέτοιους διαλόγους.

 

;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου