Προς το περιεχόμενο

Eurovision 2014


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 396
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πάντως,   όταν με ρώτησε ο 6χρονος γιος μου "μπαμπά γιατί αυτή η κυρία έχει μούσι;" ξαφνικά μαζί με το χιούμορ μου,  έχασα και τα λόγια μου. Τα πράγματα είναι σοβαρά. Ένας... κοσμοφοβικός πατέρας.

 

Θα μπορουσες να του πεις απλά ότι ειναι ενας αντρας που ντυθηκε όπως συνηθιζεται να ντύνονται οι γυναίκες.

 

Τι εννοείς ότι τα πραγματα ειναι σοβαρα, σήμερα έμαθες για το φαινόμενο? ???

 

αντικατοπτριζει την τραβεστι Ευρωπη (edited )...

 

Με πολυ απλά λόγια....οχι ;D Είναι απλά μια κιτς παρουσιαση ενος φαινομένου που υπάρχει πριν υπαρξει η ιδια η Ευρωπη...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Διέγραψα κάποια post με χαρακτήρα πολιτικής αντιπαράθεσης.

Τα περισσότερα ήταν επιθετικά και (ως εκ τούτου) ακατάλληλα για πολιτικό σχολιασμό οπότε δεν άξιζε μεταφορά τους στον ειδικό χώρο.

Ας μείνει το θέμα ανοιχτό για όσους θέλουν να σχολιάσουν τον διαγωνισμό, τις συμμετοχές το αποτέλεσμα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διέγραψα κάποια post με χαρακτήρα πολιτικής αντιπαράθεσης.

Τα περισσότερα ήταν επιθετικά και (ως εκ τούτου) ακατάλληλα για πολιτικό σχολιασμό οπότε δεν άξιζε μεταφορά τους στον ειδικό χώρο.

Ας μείνει το θέμα ανοιχτό για όσους θέλουν να σχολιάσουν τον διαγωνισμό, τις συμμετοχές το αποτέλεσμα κλπ.

 

Αγαπητέ,

Θα ήθελα να σε ρωτήσω επειδή διέγραψες και το δικό μου:

Είσαι τόσο ευαίσθητος και σε ενόχλησε το σχόλιο μου και το διέγραψες;

Ξέρεις, δεν συνηθίζω να γράφω ό,τι να 'ναι αλλά ούτε και να τρολάρω.

Αν θέλεις, διάβασέ το πάλι (γιατί δεν το ξαναγράφω) και αναρωτήσου μόνος σου περί επιθετικών κλπ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελευταία φορά που είδα Γιουροβίζιον είχαν κερδίσει οι Lordi. Χαίρομαι που τα αισθητικά εκτρώματα συνεχίζουν να έχουν ένα αβαντάζ στο πανηγυράκι.

Παρά τα παραπάνω, το κομμάτι ήταν με διαφορά καλύτερο από τα περισσότερα και σιχτηρίζω που δεν θα το πει ποτέ η Shirley Bassey σε κάποια Τζεϊμσμποντική ταινία.

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορειτε να μου ενθυμισετε τον λογο υπαρξης της EuroΒύζιον;

 

Τελικα ποιο ειναι το κερδος, ποιοι κερδιζουν στην ουσια, και ποσο "τυχερη" ειναι μια χωρα που αναλαμβανει να τη διοργανωσει;

 

Επισης, το να βγουμε πρωτοι εχει να κανει μονο με το "εγωιστικο" αισθημα του "ειμαι πρωτος";

 

Απο μικρος εβλεπα (τωρα που μεγαλωσα, α' στο καλο μου χαλασα)

 

Βαρεθηκα...

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αγαπητέ,

Θα ήθελα να σε ρωτήσω επειδή διέγραψες και το δικό μου:

Είσαι τόσο ευαίσθητος και σε ενόχλησε το σχόλιο μου και το διέγραψες;

...

 

Κατ' αρχάς η "παρέμβαση" δεν βασίζεται στη δική μου "ευαισθησία" αλλά στην ενδεχόμενη ευαισθησία κάποιου αναγνώστη.

Εκτός αυτού, ίσως να ήταν και λίγο ξεκρέμαστο μετά τη διαγραφή των υπόλοιπων.

Παρακαλώ μην το πάρεις προσωπικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν άκουσα κανένα από τα τραγούδια, απλώς είδα το βίντεο με τις Πολωνές στο μιουτ.

 

Να δείτε που όταν πάρουμε χαμπάρι ότι η μόδα των αξύριστων με τατουάζ έχει παρέλθει, θα στείλουμε κι εμείς ντραγκ κουίν με γένια.

 

Ο Κοντσίτα Γουρστ (λέω "ο" γιατί εφόσον φυτρώνουν γένια, από κάτω είναι αγοράκι) είναι η αποθέωση της κακογουστιάς. Αυτό βέβαια έχει να κάνει με την αισθητική του και όχι με το σεξουαλικό του προσανατολισμό. Παρόλα αυτά, δεδομένου ότι θέλοντας και μη εκπροσωπεί μια ομάδα συνανθρώπων μας, αν ήμουν gay, θα ήθελα να τον δείρω.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου