Προς το περιεχόμενο

Τι απολαμβάνω να βλέπω στις αγγελίες;


stamkosk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κ γω απο επαρχια ειμαι.

οτι πουλησα αναγκαστηκα εριξα την τιμη.

 

Ασ'τα να πάνε...

Είχα ρίξει τόσο πολύ την τιμή σε μια κιθάρα που με πήρε κάποιος γνωστός από Αθήνα και μου είπε "πας καλά ρε μ....".

Φυσικά, η κιθάρα είναι ακόμη στο σπίτι μου και την κοιτάω, αλλά, όντως, δεν είναι εύκολο να έρθει ο άλλος στην Άρτα για να δει αν του κάνει.

Και, επιπλέον, υπάρχουν και οι άλλες περιπτώσεις.

Τον προηγούμενο μήνα πούλησα μια καμπίνα και δεν την δεχόντουσαν στο ταχυδρομείο γιατί ήταν πάνω από 25 κιλά.

Να 'ναι καλά το παλικάρι που περίμενε να βρω μεταφορική για Αθήνα και αναγκάστηκε να πάει και μέχρι τον Κιφησό να την πάρει απ'το πρακτορείο.

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραία η ιδέα του Grey αν και πιστεύω ότι στις "επαρχιακές" αγγελίες,θα ήταν ότι καλό να δίνεται μια μικρή πίστωση χρόνου και σε τοπικό επίπεδο,προτού σταλθούν στη μεγαλούπολη.

Αυτό γιατί μπορεί τελικά να υπάρχει κάποιος ενδιαφερόμενος στα πέριξ και έτσι να γλιτώσουν χρόνο και χρήμα,όλοι οι εμπλεκόμενοι.

 

Αν κάτι απολαμβάνω να βλέπω στις αγγελίες είναι η φράση:

"για όσους ξέρουν πραγματικά από..."

όπου τελίτσες,βάλτε καλό χαλβά,καλό λάδι,καλά μούρα,ότι επιθυμείτε.

 

Υ.Γ.Επιτέλους ήρθε η ώρα να αποκτήσω και εγώ μια Gibson..

http://www.xe.gr/mousika-organa/kithares|ad-67271818.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά ανακάλυψα ότι απολαμβάνω να βλέπω αγγελίες στυλ "η τάδε Glypston πατάει κάτω τις Gibson ..." κλπ, κλπ, κλπ.

Ευτυχώς γιατί στον λινό μου ήθελα κάτι καλύτερο για τον μούστο της επόμενης περιόδου.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μέχρι εδω παρακαλώ κύριοι.

Δεν μας αφορά η προσωπική σας διένεξη ούτε είναι σε θεση το φόρουμ  να κρίνει.

Ενα είναι σίγουρο. Δεν μιλάμε όλοι την ίδια "γλώσσα". Γι αυτό τσεκάρουμε, διπλοτσεκάρουμε και φυλάμε τα ρούχα μας για να ΄χουμε τα μισά.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αγγελίες εχουν χαβαλέ και κόλλημα.

 

Την πρώτη φορα που τις είδα σκέφτηκα οτι κάνουν ζημιά στα λίγα καταστήματα μουσικών ειδών που εχουν απομείνει. Αν όμως κρίνω απο μένα, ισως τελικά ισχύει το ακριβώς αντίθετο για αυτούς που "ξοδεύουν" σε μουσικο εξοπλισμό.

 

Οι αγγελίες δημιουργούν η/και μεγεθύνουν το GAS, κι ετσι πετιέσαι το Σαββατο μεχρι τον Κουρμπη για μερικα μέτρα Εvidence ή στον Καγμάκη για καμία τελε, κοκ...

 

Πλάκα στις αγγελίες εχουν και οι στατιστικες τους (τουλάχιστον αυτές που παρακολουθώ). Για παράδειγμα το item που πουλιέται πιο γρήγορα τα τελευταία δυο χρονια πρεπει να ειναι το ΒΒ της ΧΟΤΙC στα €120.

 

Όχι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BB is a keeper.

 

Πρόσφατα χαμογέλασα με το "μη μου προτείνετε ανταλλαγές, έχω τα πάντα" :)

 

Και μια προσωπική μου εμπειρία: το πετάλι μου που πουλήθηκε πιο γρήγορα ήταν ένα Μπος Pitch Shifter  (νομίζω το ν.5) για το οποίο έγραφα στην αγγελία (ίσως το θυμάται κανείς, αν και πουλήθηκε το ίδιο απόγευμα) ότι "είναι ίσως το χειρότερο πετάλι που έχω παίξει ποτέ. Το χαρίζω σε όποιον μου πληρώσει τον λογαριαμσό του κινητού 45,80 ευρώ."

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αγγελίες εχουν χαβαλέ και κόλλημα.

 

Την πρώτη φορα που τις είδα σκέφτηκα οτι κάνουν ζημιά στα λίγα καταστήματα μουσικών ειδών που εχουν απομείνει. Αν όμως κρίνω απο μένα, ισως τελικά ισχύει το ακριβώς αντίθετο για αυτούς που "ξοδεύουν" σε μουσικο εξοπλισμό.

 

Οι αγγελίες δημιουργούν η/και μεγεθύνουν το GAS, κι ετσι πετιέσαι το Σαββατο μεχρι τον Κουρμπη για μερικα μέτρα Εvidence ή στον Καγμάκη για καμία τελε, κοκ...

 

Πλάκα στις αγγελίες εχουν και οι στατιστικες τους (τουλάχιστον αυτές που παρακολουθώ). Για παράδειγμα το item που πουλιέται πιο γρήγορα τα τελευταία δυο χρονια πρεπει να ειναι το ΒΒ της ΧΟΤΙC στα €120.

 

Όχι?

 

να προσθεσω και την fender deluxe strat σε απρο χρωμα με maple μανικι. Ειχα 2 και πουληθηκαν κ οι 2 σε 1 ωρα. Για τη πρωτη το σκυλομετανιωσα

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BB is a keeper.

 

Πρόσφατα χαμογέλασα με το "μη μου προτείνετε ανταλλαγές, έχω τα πάντα" :)

 

αν λεμε για τον ιδιο ,(εκτος Αθηνων) οντως εχει τα παντα.... ;)

το 2008 πουλησα ενα τραντζιστορ peavey 15 αρακι.Δεν ηθελα χρηματα κ στην αγγελια ειχα γραψει ανταλλασεται με ενα κασακι μπυρες (κ ναι το εννοουσα) ;D...τελικα τον πηρε ενα παιδι απο Θεσ/κη,αλλα επειδη λογω αποστασης δεν μπορουσε να μου παρει τις μπυρες,τον εδωσα για 20 ευρω,για να αγορασω εγω το κασακι. ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2008 πουλησα ενα τραντζιστορ peavey 15 αρακι.Δεν ηθελα χρηματα κ στην αγγελια ειχα γραψει ανταλλασεται με ενα κασακι μπυρες (κ ναι το εννοουσα) ;D...τελικα τον πηρε ενα παιδι απο Θεσ/κη,αλλα επειδη λογω αποστασης δεν μπορουσε να μου παρει τις μπυρες,τον εδωσα για 20 ευρω,για να αγορασω εγω το κασακι. ;) ;D

Eισαι θεουλης,τελος!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου