Προς το περιεχόμενο

Τι απολαμβάνω να βλέπω στις αγγελίες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν πολλά "να φεύγει" που σέρνονται στις παλαιότερες σελίδες με αγγελίες μηνών, επειδή οι τιμές τους μόνο για "φευγιό" δεν ήταν.

 

 

 

και επίσης # πωλείται για να προλάβω άλλη αγγελία # και η αγγελία να είναι μέσα κανα χρόνο  ;D

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για να το παω και παραπλευρως,ενα απο τα πιο εκνευριστικα πραγματα ειναι να πουλας κατι,ο υποψηφιος αγοραστης να σου στελνει 1000 μηνυματα με παραξενιες,παζαρια κ.α,να τον εχεις εξυπηρετησει οσο καλυτερα μπορεις,να λαμβανει τη κιθαρα και να ειναι ολα μια χαρα και ευχαριστημενος και οταν του ζητας να σου αφησει ενα θετικο σχολιο στις αγγελιες,ουτε φωνη ουτε ακροαση...δεν παιρνει πανω απο 1'!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να το παω και παραπλευρως,ενα απο τα πιο εκνευριστικα πραγματα ειναι να πουλας κατι,ο υποψηφιος αγοραστης να σου στελνει 1000 μηνυματα με παραξενιες,παζαρια κ.α,να τον εχεις εξυπηρετησει οσο καλυτερα μπορεις,να λαμβανει τη κιθαρα και να ειναι ολα μια χαρα και ευχαριστημενος και οταν του ζητας να σου αφησει ενα θετικο σχολιο στις αγγελιες,ουτε φωνη ουτε ακροαση...δεν παιρνει πανω απο 1'!!!

 

Πονεμένη ιστορία αυτή - και το λέω εγώ που θεωρώ ότι έχω υπεραρκετές θετικές αξιολογήσεις (αντιπροσωπεύουν λιγότερα από τα μισά πράγματα που έχω δώσει πάντως).

Οι αξιολογήσεις του Νόιζ , όπως και κάθε άλλου είδους στη ζωή, απαιτούν κριτική σκέψη και συνείδηση για το ότι αυτό που θ αγράψεις, θα βοηθήσει και άλλους "καταναλωτές", χρήστες ή  συναδέλφους!

Αυτό χρειάζεται λιγάκι, χμ, καταναλωτική συνείδηση - ξέρεις όπως γίνεται στο Amazon, στο ebay κ.λπ. αλλά οι Έλληνες υστερούμε λιγάκι σε κάτι τέτοια... (π.χ. σε θεματα εμπορικών μποϋκοτάζ κ.λπ., σχεδόν ποτέ ο έλληνας καταναλωτής δεν έχει "τιμωρήσει" καταναλωτικά κάποιαν εταιρία επειδή ας πούμε αύξησε αυθαίρετα και αδικαιολογητα ένα προϊόν της, με το να την μποϋκοτάρει μαζικά).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως εχω ξαναπει ,θεωρω την αξιολογηση στις αγγελιες αχρηστη καθως και υποκριτικη διαδικασια οσον αφορα στη θετικη τουλαχιστον αξιολογηση κατι το οποιο δεν ισχυει για την αρνητικη .Αυτο το πιστευω διοτι 1)ειναι σιγουρο οτι ο καθενας εχει φιλους που απλα του κανουν θετικη αξιολογηση οπως επισης μπορει κι ο ιδιος στον εαυτο του να κανει με 2ο,3ο κλπ λογαριασμους  και οποτε χανεται το νοημα της διαδικασιας.2)τη θετικη αξιολογηση δεν την ζητας / απαιτεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως εχω ξαναπει ,θεωρω την αξιολογηση στις αγγελιες αχρηστη καθως και υποκριτικη διαδικασια οσον αφορα στη θετικη τουλαχιστον αξιολογηση κατι το οποιο δεν ισχυει για την αρνητικη .Αυτο το πιστευω διοτι 1)ειναι σιγουρο οτι ο καθενας εχει φιλους που απλα του κανουν θετικη αξιολογηση οπως επισης μπορει κι ο ιδιος στον εαυτο του να κανει με 2ο,3ο κλπ λογαριασμους  και οποτε χανεται το νοημα της διαδικασιας.2)τη θετικη αξιολογηση δεν την ζητας / απαιτεις .

 

Αυτό ακριβώς εννούσα με το ότι δεν υπάρχει καταναλωτική συνείδηση!

Τα επιχειρήματά σου είναι ιδανική υπεκφυγή για να μην αφήσει κάποιος μια αξιόλογηση.

Σε ότι με αφορά, δεν ισχύει ούτε το 2 ούτε το 1 - κανένας φίλος μου δεν μου έχει αφήσει ποτέ θετική αξιολόγηση, αντίθετα, κάποιοι έχουν γίνει φίλοι μου υστερα από κάποια συνδυαλλαγή!

Αυτό που σου λέω, πιστεύω ότι ισχύει και για άλλους εδώ στο Νόιζ και θα σου εξηγήσω αμέσως γιατί το πιστεύω: Γιατί συνήθως κάποιος ΔΕΝ είναι τόσο lame ώστε να μην ντραπεί να ζητήσει από τους φίλους του να του κάνουν... θετικές αξιολογήσεις. Αν πάλι το κάνει, και εκείνοι του κάνουν "πλάτες" , ε να τον χαίρονται οι φίλοι του και να τους χαίρεται κι αυτός.

Αργά ή γρήγορα, θα φανεί τι είναι - είμαστε τόσοι άθρωποι δω μέσα να ούμ. :)

(ορίστε, εκδηλώθηκα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να συμπληρωσω οτι εχω κανει αρκετες θετικες αξιολογησεις σε ανθρωπους που με εκαναν να το νοιωσω γιατι οντως εμεινα πολυ ευχαριστημενος .και σε ενα ιδανικο κοσμο θα συμφωνουσα μαζι σου αλλα δε ζουμε σε αυτον .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να συμπληρωσω οτι εχω κανει αρκετες θετικες αξιολογησεις σε ανθρωπους που με εκαναν να το νοιωσω γιατι οντως εμεινα πολυ ευχαριστημενος .και σε ενα ιδανικο κοσμο θα συμφωνουσα μαζι σου αλλα δε ζουμε σε αυτον .

 

See? :)

Είναι μικρό το χωριό μας εξάλλου. Τιποτα δε μένει κρυφό.  

Να δεχτώ ότι πολλοί δεν κάνουν/κάνουμε θετική αξιολογηση όταν δεν έχουμε μείνει και πολύ ευχαριστημένοι από τη συναλλαγή (κάτι μας την έσπασε, κάτι στο μηχάνημα δεν ήταν όπως το περιμέναμε, κάτι το ότι θα θελαμε να είναι ξέρω γω πιο φτηνό...) Ε, για ό,τι κι αν πρόκειται , η γνώμη μου είναι πως θα πρέπει να το γράφουμε στην αξιολόγηση, έτσι είναι οι κοινότητες.

Και να δώσω ένα παράδειγμα: άτομο πουλάει πετάλι. Του στέλνεις μαιλ και του δηλώνεις το ενδιαφέρον σου καθώς και ρωτάς πότε μπροείς να το δοκιμάσεις.

Σου απαντάει: "φιλε το πετάλι είναι καινουριο, αν θες να το πάρεις να συναντηθούμε στο σταθμό τάδε να στο δώσω. Αν θες να το δοκιμάσεις, πήγαινε στο Νάκα".

Δεν κάνεις (εννοείται!) τη συναλλαγή, μετά βλέπεις ότι το πετάλι πουλήθηκε. Ανεξάρτητα από το αν το πετάλι ήταν ΟΚ ή όχι (που δεν εχω λόγο να πιστέψω ότι δεν ήταν, αν όμως ΔΕΝ; ), εσύ θα ξαναπροσπαθούσες να κάνεις συναλλαγή με αυτόν τον άνθρωπο στο μέλλον; Όσες θετικές αξιολογήσεις κι αν έχει.

Γι' αυτό σου λέω... είμαστε μικρό χωριό.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

… Και να δώσω ένα παράδειγμα: άτομο πουλάει πετάλι. Του στέλνεις μαιλ και του δηλώνεις το ενδιαφέρον σου καθώς και ρωτάς πότε μπροείς να το δοκιμάσεις.

Σου απαντάει: "φιλε το πετάλι είναι καινουριο, αν θες να το πάρεις να συναντηθούμε στο σταθμό τάδε να στο δώσω.

 

Εμένα δε με χαλάει αυτό, Ταμταμ... Νομίζω ότι οι περισσότερες συναλλαγές στα πετάλια γίνεται χωρίς δοκιμή (κρίνοντας από τον εαυτό μου) - 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως εχω ξαναπει ,θεωρω την αξιολογηση στις αγγελιες αχρηστη καθως και υποκριτικη διαδικασια οσον αφορα στη θετικη τουλαχιστον αξιολογηση κατι το οποιο δεν ισχυει για την αρνητικη .Αυτο το πιστευω διοτι 1)ειναι σιγουρο οτι ο καθενας εχει φιλους που απλα του κανουν θετικη αξιολογηση οπως επισης μπορει κι ο ιδιος στον εαυτο του να κανει με 2ο,3ο κλπ λογαριασμους  και οποτε χανεται το νοημα της διαδικασιας.2)τη θετικη αξιολογηση δεν την ζητας / απαιτεις .

φυσικα και τη ζητας γτ ο περισσοτερος κοσμος μπαινει στις αγγελιες παροδικα και δεν ξερει καν οτι υπαρχουν αξιολογησεις....επισης εκανα μια τεραστια εισαγωγη για να καταλαβεις οτι ο αγοραστης ηταν πολυ ευχαριστημενος στην συγκεκριμενη περιπτωση

 

 

το 1ο γινεται μεν,αλλα οταν εχω βαλει τοσα πραγματα αγγελιες κ μετα τις σημειωνω με 'εφυγε',ε του λουστη δεν εχω τοσους φιλους να τα αγορασουν....

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και τη ζητας γτ ο περισσοτερος κοσμος μπαινει στις αγγελιες περιοδικα και δεν ξερει καν οτι υπαρχουν αξιολογησεις....επισης εκανα μια τεραστια εισαγωγη για να καταλαβεις οτι ο αγοραστης ηταν πολυ ευχαριστημενος στην συγκεκριμενη περιπτωση

 

 

το 1ο γινεται μεν,αλλα οταν εχω βαλει τοσα πραγματα αγγελιες κ μετα τις σημειωνω με 'εφυγε',ε του λουστη δεν εχω τοσους φιλους να τα αγορασουν....

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου