Προς το περιεχόμενο

Τι απολαμβάνω να βλέπω στις αγγελίες;


stamkosk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι ολίγον επιθετική, γιατί, αν καταλαβαίνω σωστά το νοιζ είναι τσάμπα για όλους. Βάζεις αγγελία, βγάζεις τα νέα σου έξω, κλπ.

 

Το να ζητάς και όλοι να λειτουργούν έτσι, πάει λίγο πολύ.

 

Εγώ μια φορά έχω βάλει αγγελία όλη κι όλη, τα πράγματα πήγαν καλά (ευτυχώς) και από 'κει και πέρα για αυτά που ψάχνω το smart noiz δε με καλύπτει, οπότε...

 

Αλλά κατά τα άλλα το αγαπώ το (ψηφιακό) μέρος καθώς και τους ανθρώπους του, άρα και το σχόλιό μου.

Ησουν σαφής με το ΜΙΑ ΦΟΡΑ συναλλαγή....

Εκεί τελειώνει η συζήτησή μας(η μεταξύ μας εννοοώ μην παρεξηγηθώ) και καταλαβαίνουν και οι υπόλοιποι την εμπειρία σου από τις αγγελίες και την διατριβή σου με το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ θέμα στην ΠΡΑΚΤΙΚΗ της πλευρά και όχι τη ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ...

 

Δεν θα με χαλούσε καθόλου ακόμα και ένα ενδεχόμενο "ενοίκιο" για την φιλοξενία του χώρου ή ένα ποσοστό επί της λιανικής ως προμήθεια,αν κάτι τέτοιο είναι εφαρμόσιμο.

Και το λέω με πλήρη συνείδηση..

Αν όμως γνωρίζω ότι ο υποψήφιος αγοραστής θα δει με τα μάτια του αυτό που πουλάω,τότε μπορώ να αξιώσω μία σαφώς καλύτερη τιμή...Δηλαδή και πάλι κερδισμένος θα είμαι. ;)

Κι εκεί εμφανίζονται αυτοί που περιγράφω εγώ...και βγαίνετε κερδισμένοι και οι 2,3,4  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Ησουν σαφής με το ΜΙΑ ΦΟΡΑ συναλλαγή....

Εκεί τελειώνει η συζήτησή μας(η μεταξύ μας εννοοώ μην παρεξηγηθώ) και καταλαβαίνουν και οι υπόλοιποι την εμπειρία σου από τις αγγελίες και την διατριβή σου με το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ θέμα στην ΠΡΑΚΤΙΚΗ της πλευρά και όχι τη ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ...

Καλά. Τελείωσέ την εσύ και άσε με να πω την τελευταία κουβέντα! ;D

 

Κοιταξέ να δεις. Δε θες να το δεχτείς, μη το δεχτείς. Αλλά σε περίπτωση που δε το κατάλαβες τόση ώρα είσαι στο φόρουμ και όχι στις αγγελίες...

 

Για τα υπόλοιπα μη δεχτείς τη γνώμη μου και τελειώσαμε πράγματι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Φιλε Grey οποιος δεν εχει ζησει στην επαρχια δεν μπορει να καταλαβει τις δυσκολιες και τις παραχωρησεις που πρεπει να κανεις σε πολλα πραγματα.

  Εγω βλεπω οτι υπαρχει μια αρχικη σκεψη/υποθεση εργασιας και πριν ακομα υλοποιηθει αρχισατε να τσακωνεστε χωρις λογο. Και αν εν τελει πραγματοποιηθει κανενας δεν υποχρεωνει κανεναν να στειλει το οργανο του εκει για να το πουλησει, μπορει καλλιστα να συνεχισει οπως κανει μεχρι τωρα. Απλα θα πρεπει να υπαρχουν και καποιες δικλειδες/προυποθεσεις γιατι δε θα ειναι και πολυ ωραιο να στειλω εγω π.χ την κιθαρα μου και να πανε να την παιξουν 40 ατομα εκ των οποιων να ενδιαφερονται πραγματικα οι 2-3 και οι υπολοιποι απλα να ειναι περιεργοι η να θελουν να σκοτωσουν το χρονο τους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά. Τελείωσέ την εσύ και άσε με να πω την τελευταία κουβέντα! ;D

 

Κοιταξέ να δεις. Δε θες να το δεχτείς, μη το δεχτείς. Αλλά σε περίπτωση που δε το κατάλαβες τόση ώρα είσαι στο φόρουμ και όχι στις αγγελίες...

 

Για τα υπόλοιπα μη δεχτείς τη γνώμη μου και τελειώσαμε πράγματι. ;)

Δεν νομίζω ότι σε πρόσβαλα..έμμεσα ή άμεσα...Ούτε σε πίεσα να δεχτείς την δικη μου αποψη..

Σε φορουμ συζητάμε και ο καθένας λέει τη γνώμη του....

Με μια συναλλαγή ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ του νοιζ εισαι amateur στην ΠΡΑΞΗ...

Από θεωρία σκίζεις(δεν το λέω κοροιδευτικά)

Άσε όμως και άλλους που έχουν φάει με το κουτάλι τους συμφορουμίτες μέσω των αγγελιών να έχουν διαφορετική(δεν σημαίνει λάθος εσυ) άποψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω την ιστορία μου

 

Πριν χρόνια έδινα σχεδόν στο 1/3 της τιμής καινούργιου ένα μπάσο στα 450 ευρώ

 

Μου στέλνει ένας τύπος μνμα πήγα και σπιτι του να το δοκιμάσει και δεν το πηρε λόγο λέει οτι είχε παλιές χορδές και δεν καταλάβαινε το όργανο

 

Οκ λέω , δεκτό ο καθένας έχει την άποψη του και ειναι σεβαστή εννοείται

Όλα καλά εώς εδώ

 

Το ωραίο ήταν οτι μου έστηλε την επόμενη μέρα μνμα να του το δώσω 400 απο 450 για να παρει με το 50ρικο χορδές

 

Οτι ναναι !

δλδ με 400 ευρώ του έκανε το όργανο

Αλλα στα 450 δεν μπορούσε να καταλάβει την χροιά του ...τον ενοχλούσε το 50αρικο στο αυτί βλέπεις

 

 

 

 

Sent from mobile using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@VangelisV...

Ακριβώς επειδή έχω βιώσει αυτό που λες σχετικά με αγοραπωλησίες,δεν έχω καμία πρόθεση να τσακωθώ με κανένα και παρακαλώ θερμά και τους υπόλοιπους φίλους να το σεβαστούν επίσης.

 

Είναι κάτι σοβαρό,αφού ο Αdmin έστω άφησε την πόρτα ανοικτή,σίγουρα υπάρχουν πράγματα να συζητηθούν και προς τα εκεί πρέπει να πάει το όλο θέμα.

 

Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο,περιμένω τυχόν εξελίξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Βρε Satanas, πραγματικά πονηρά σκέφτεσαι και οδηγείς την κουβέντα σε αντιπαραθέσεις.

 

Αλλιώς ν αρχίσω να πουλάω κι εγώ εμπειρία, ευθύνη και αέρα κοπανιστό.....

στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο του σπιτιού μου...

Και ποιός θα σου αντισταθεί;

 

Να μπει μια τελεία εδώ και παρακαλώ η κουβέντα να πάει on-topic.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν νομίζω ότι σε πρόσβαλα..έμμεσα ή άμεσα...Ούτε σε πίεσα να δεχτείς την δικη μου αποψη..

Σε φορουμ συζητάμε και ο καθένας λέει τη γνώμη του....

Με μια συναλλαγή ΣΤΙΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ του νοιζ εισαι amateur στην ΠΡΑΞΗ...

Από θεωρία σκίζεις(δεν το λέω κοροιδευτικά)

Άσε όμως και άλλους που έχουν φάει με το κουτάλι τους συμφορουμίτες μέσω των αγγελιών να έχουν διαφορετική(δεν σημαίνει λάθος εσυ) άποψη...

Τώρα ναι...

 

Στις αγγελίες εδώ δεν έχω πάρε δώσε (γιατί ως επαγγελματίας έχω προχωρήσει και αυτά που θέλω γενικά δεν υπάρχουν εδώ). Αλλά φυσικά και έχω κάνει αγοροπωλησίες σε άλλα μέρη, οπότε ξέρω τι λέω.

 

Απλά οι δύο λέξεις σου μου φάνηκαν προκλητικές, για αυτό και απάντησα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ναι...

 

Στις αγγελίες εδώ δεν έχω πάρε δώσε (γιατί ως επαγγελματίας έχω προχωρήσει και αυτά που θέλω γενικά δεν υπάρχουν εδώ). Αλλά φυσικά και έχω κάνει αγοροπωλησίες σε άλλα μέρη, οπότε ξέρω τι λέω.

 

Απλά οι δύο λέξεις σου μου φάνηκαν προκλητικές, για αυτό και απάντησα...

Νικόλα δεν υπάρχει θέμα...σου φάνηκαν, δεν είναι όμως  ;)

Προσωπικά μιλάω για τα παιδιά του νοιζ(εδω ειναι το θέμα ρε συ όχι στην Αγγλία) που έχω γνωρίσει και δει απίστευτα πράγματα και καταστάσεις(γράφω βιβλίο χαλαρά)

Το μόνο που δεν θέλω(πες με και Ρομπέν των Δασών και όπως θέλει ο καθένας) επειδή ξερω πως είναι να ζεις στην επαρχία που λένε οι φίλοι(Αλεξπολη,Σουφλί,Βόλος,Πολύκαστρο,Πάτρα) δεν θέλω να πέσουν θύμα εκμετάλευσης αυτοί ή εμείς...

 

Βρε Satanas, πραγματικά πονηρά σκέφτεσαι και οδηγείς την κουβέντα σε αντιπαραθέσεις.

Ελλάδα 2014 με το Σταυρό στο χέρι πάω Γιάννη(μάλλον θ αλλάξω nickname)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ γω απο επαρχια ειμαι.

οτι πουλησα αναγκαστηκα εριξα την τιμη.Οτι πουλησα (απο μαγνητη, εως κιθαρα κ ενισχυτες) το πουλησα Αθηνα εξ αποστασεως.Στην επαρχια ο κοσμος εχει την νοοτροπια να αγοραζει περισσοτερο καινουργια,παρα μεταχειρισμενα...χωρια που λιγοι ασχολουνται με το ''αθλημα''...ετσι περιοριζεται κατα πολυ το αγοραστικο σου κοινο.

Στην τελευταια κιθαρα που πουλησα εριξα την τιμη επιπλεον κατα 200 ευρω κατω για να την παρει ενα παλικαρι απο Αθηνα.Αλλιως πιθανον να στεκοτανε ακομη στο σταντ ή στην βαλιτσα της....προσφατες πωλησεις τωρα αρχες Νοεμβρη,ακομη κ σε χαμηλες τιμες, δεχθηκα κ δεχομαι παζαρια στο 10 αρικο,5 ευρο κτλ...συμβιβαζομαι στο παζαρι κ εξακολουθω να τα ''διωχνω''...αλλιως δυστηχως δε γινεται..

Πιθανον εαν εμενα Αθηνα, ισως να ελεγα :παζαρια τελος (οπως το χω δει σε αγγελιες απο πρωτευουσα)...αν το πω εδω επαρχια που ζω,θα μεινω με ολα παραμασχαλα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου