Προς το περιεχόμενο

Τι απολαμβάνω να βλέπω στις αγγελίες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

100% μαζί σου στο θέμα της πονηριάς, υστεροβουλίας, κτλ. Μου έχει τύχει να μου προτείνουν ανταλλαγή πχ κιθάρας (σε τιμή σκότωμα) με μαγνήτη+ χρηματική διαφορά, προτείνοντας μάλιστα να πουλήσω το μαγνήτη. Δε θα χάσω το χρόνο μου με το να πουλήσω το μαγνήτη για να βγάλω το ποσό που ήθελα αρχικά. Χάστονα εσύ αν θες την κιθάρα. Δεν είμαι ντίβα επειδή ζητάω συγκεκριμένη συναλλαγή.

 

Αλλά το να πρέπει να απαντήσω "όχι δε με ενδιαφέρει", σε περίπτωση που δε ζητάω ανταλλαγές, ειδικά όταν προτείνουν την ακυρίλα της ακυρίλας, δε το δέχομαι. Ο μουσικός εξοπλισμός είναι κάτι το ιδιαίτερα προσωπικό, επομένως εάν δεν ψάχνεσαι, δύσκολα ο άλλος να πετύχει τι επιθυμείς τη δεδομένη χρονική περίοδο.

 

Συμφωνώ εννοείται. Το "σόρι δεν με ενδιαφέρει" το απαντάς στις περιπτώσεις που βλέπεις ότι ο άλλος όντως προτείνει κάτι αξιοπρεπές, που όμως δεν σε ενδιαφέρει. (δηλαδή στις 99 από τις 100 φορές :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνώ εννοείται. Το "σόρι δεν με ενδιαφέρει" το απαντάς στις περιπτώσεις που βλέπεις ότι ο άλλος όντως προτείνει κάτι αξιοπρεπές, που όμως δεν σε ενδιαφέρει. (δηλαδή στις 99 από τις 100 φορές :)

 

Είσαι τυχερός τότε στις συναλλαγές σου τι να σου πω... Εμένα όσες φορές μου είχε τύχει να προτείνουν ανταλλαγή, με έκανε να αναρωτιέμαι αν η μάνα τους ξέχασε να τους πει να μην τρώνε την πλαστελίνη όταν ήταν μικρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως είχα λατρέψει έναν συμφορουμίτη που -σε μιά σειρά επικοινωνιών- επέμεινε και ματαξαεπέμεινε να θέλει να ανταλλάξουμε τον ενισχυτή που πουλούσα με τον δικό του μάρκας "κάψεμε", με το σκεπτικό ότι είναι ακριβής κλώνος του πρώτου!

 

σε κάθε προσπάθεια μου να του εξηγήσω πως θα ήταν αδύνατο να θέλω τέτοια ανταλλαγή επανερχόταν δριμύτερος...

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, ενδιαφέρον* εχουν οι μικρές προσωπικές ιστορίες των συναλλαγών  ;D

 

Κατι ακομα για το τι μ´ αρεσει στις αγγελιες: το οτι προσφέρουν εξυπηρέτηση τύπου leasing. Έμμεσα βεβαια, αλλα ουσιαστικά. Για παράδειγμα... Πόσα μπορω να διαθέσω την ημέρα για χρήση του el Capistan για 2 χρονια? Φαντάζομαι ξέρετε την απάντηση. Ειναι της τάξεως των €0.0 - €0.25/ημέρα

 

* ενδιαφέρον θα ήταν επίσης και ενα νήμα του τύπου "τι συναλλαγές έχετε κανει μέσα απο τις αγγελιες του ΝΟΙΖ"

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://smart.noiz.gr/details.php?id=219021

70ευρώ ο φίλος μας

 

http://www.thomann.de/gr/emg_1_or_2_pickup_solderless_set.htm

καινούργιο 49 ευρώ

 

Ποιά είναι η διαφορά, ο φίλος δίνει και ένα επιπλέον tone pot. Θα είναι φτιαγμένο από ζαφίρι, δεν εξηγείται αλλιώς. ::)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://smart.noiz.gr/details.php?id=219021

70ευρώ ο φίλος μας

 

http://www.thomann.de/gr/emg_1_or_2_pickup_solderless_set.htm

καινούργιο 49 ευρώ

 

Ποιά είναι η διαφορά, ο φίλος δίνει και ένα επιπλέον tone pot. Θα είναι φτιαγμένο από ζαφίρι, δεν εξηγείται αλλιώς. ::)

 

χαχαχαχα  αν βάλεις και το 20αρικο των μεταφορικών συμφέρει! ειδικά αν είναι και από πολύτιμο λιθο το tone pot....

 

Την πάτησα ρε γμτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα  αν βάλεις και το 20αρικο των μεταφορικών συμφέρει!

 

Αυτο με τα μεταφορικα να τα υπολογιζουν μερικοι μεσα στην τιμη δεν το καταλαβα ποτε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τα μεταφορικα να τα υπολογιζουν μερικοι μεσα στην τιμη δεν το καταλαβα ποτε!!!

 

Για την συγκεκριμένη περίπτωση δεν ξέρουμε αν ισχύει αυτό, αλλά όπως και να 'χει βγάζει μάτι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τον τελευταίο καιρό παρουσιάζεται νέο φαινόμενο στις αγγελίες:

 

Περιοχή: Κύπρος

Πόλη: Ηράκλειο

 

ή

 

Περιοχή: Θεσσαλονίκη

Πόλη: Αθήνα

 

ή

 

Περιοχή: Κρήτη

Πόλη: Λάρισα

 

Και να φανταστεί κανείς πως έχουν δοθεί όλες οι γεωγραφικές περιφέρειες και πόλεις σε απόλυτη επιλογή, για να μην γράφουμε Au;hna, Αθηνα, athina, a8ina, αθινα και ότι αλλο μπορεί να βαλει ο νους του ανθρώπου. Γιατί μετά τρέχα γύρευε να βρεις κάτι στην περιοχή σου... Με διαφορετική περιοχή και πόλη αχρηστεύεται η σωστή αναζήτηση.

Στόχος είναι να μπορεί να λειτουργεί σωστά και εύκολα η γεωγραφική αναζήτηση.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα.

Τι απολαμβάνω τρελαινομαι να βλέπω στις αγγελίες; ??? ???

πχ.:εαν η φωτο ειναι του τυπου που ανεβασε την αγγελια,προσεξτε το headstock,το horn στο σωμα κ μετα την τιμη.... ???

 

http://smart.noiz.gr/details.php?id=219146

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου