Προς το περιεχόμενο

Τι απολαμβάνω να βλέπω στις αγγελίες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οντως αυτο με το "εγω ψωνιζω χωρις ΦΠΑ απ το thomann οποτε υπολογισε και αλλα 30% κατω απο αυτη την τιμη" (μιας και ηταν μεταχειρισμενο) μου εχει τυχει και εμενα.

 

Φυσικα και ΔΕΝ του το πουλησα γιατι ακομη και να καιγομουν να το δωσω,αυτο το στυλακι του "μαμαω και δερνω και παρε ενα πενηνταρικο για αυτο που πουλας 300" με εκνευριζει αφανταστα,σε βαθμο που ο επομενος που θα το χρησιμοποιησει θα λαβει εντελως δωρεαν εναν δονητη να τον χρησιμοποιησει...οπως του χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω μέινει τελείως.

 

Από περιέργεια... Πώς απαντάτε σε κάτι τέτοιο;

 

"Αγορασε το καινουριο χωρις ΦΠΑ απο τον thomann...να εχεις και εγγυηση."

 

Πιο ευγενικα δεν γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας εξεταστεί ο ισχυρισμός του συμφορουμίτη

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

Και για περισσότερες πληροφορίες/φωτογραφίες:

http://smart.noiz.gr/details.php?id=221779

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πρόκειται για άλλη μια περίπτωση ατόμου / καταστήματος στην Κατερίνη, που δια της μισής αλήθειας κοροϊδεύει τον κόσμο. π.χ.

Πωλειται καινουργιο μικροφωνο  SHURE SM 58, 50 ευρώ
Ενω αυτό που στέλνει είναι κινέζικο αντιγραφο. Η τιμή είναι τσάμπα για Shure αλλά ακριβή για το αντίγραφο.

 

Τα στοιχεία του είναι επίσης γνωστά και τον αποκλείουμε μόλις φτιάχνει νέο προφίλ, όπως το σημερινό π.χ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για άλλη μια περίπτωση ατόμου / καταστήματος στην Κατερίνη, που δια της μισής αλήθειας κοροϊδεύει τον κόσμο. π.χ.  Ενω αυτό που στέλνει είναι κινέζικο αντιγραφο. Η τιμή είναι τσάμπα για Shure αλλά ακριβή για το αντίγραφο.

 

Τα στοιχεία του είναι επίσης γνωστά και τον αποκλείουμε μόλις φτιάχνει νέο προφίλ, όπως το σημερινό π.χ.

 

 

Δεν μιλάμε για ένα οποιοδήποτε site αγγελιών, αλλά για σωστή αντικατασκοπεία!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

 

Δεν μιλάμε για ένα οποιοδήποτε site αγγελιών, αλλά για σωστή αντικατασκοπεία!  ;D

Να 'ξερες πόσα τέτοια υπάρχουν και σβήνονται καθημερινά...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://smart.noiz.gr/details.php?id=215149

 

27 στο Θωμά, 29 στα ελληνικά μαγαζιά, 30 ο φίλος μεταχειρισμένο το Bad Monkey. Να βγάλουμε και τίποτις ρε αδερφέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλιο, γιατι αποκλείεις να το έχει αγοράσει στην Ελλάδα διπλάσια τιμή απ΄οσο το δίνει;

Είχα κάνει ανταλλαγή με ένα Bad Monkey κάποτε και το παιδί που μου το έφερε το είχε σε κουτί αθηναϊκού καταστήματος που απ' έξω έγραφε 56 ευρώ... τι να λέμε τώρα...

Εκτός αυτού, ο συγκεκριμένος γράφει ότι βάζει τα μεταφορικά (μάλλον τα συνυπολογίζει).

 

Δεν νομίζω ότι είναι από τις πιο κραυγαλέες περιπτώσεις που απολαμβάνουμε στο Νόιζ...  ;D

Που να δείς τι βλέπουν τα ματάκια μου εδώ στο Βέλγιο. Αν είχε τους απατεώνες αυτούς η Ελλάδα και το Νόιζ, ο γιάμεθ θα είχε χάσει τον ύπνο του.

Μιλάμε ότι - επειδή το έβαλα και στο Νόιζ αλλά και εδώ που είμαι αγγελία (με την ίδια τιμή κιόλας), μέχρι στιγμής και οι τρεις που μου έχουν στείλει μέηλ ήταν για να με ψαρέσψουν με fake αποδείξεις paypal ότι μου κατέθεσαν και καλά χρήματα, ενώ μου ζηούν να τους ταχυδρομήσω το πετάλι -ο ένας Γαλλία και ο άλλος Βέλγιο...-

Δείτε απόδειξη Paypal που μου έστειλαν υποτίθεται ότι πλήρωσαν (στο λογαριασμό μου βέβαια, δεν έχει κατατεθεί ούτε σέντσι). Εχετε ξαναδεί paypal με extention στο... hotmail? ΛΟΛ

 

Nous vous remercions d'avoir rejoint PayPal. Conformément au règlement de PayPal et à la législation, nous avons besoin d’une vérification d'envoi  ou une preuve d'envoi du service de la poste ( le bordereau d'envoi de la poste  ou le numéro de suivi du colis) . En effet, afin d’éviter toute tentative de fraude et ainsi protéger au mieux les intérêts de nos clients, nous devons nous assurer que le colis est expédié pour qu'on puisse créditer  les fonds  sur votre compte PayPal. Cas le paiement des €330.00 EUR de la part de ([email protected]) qui est en cours de traitement sera mis à votre disposition  lorsque nous aurons reçu de votre part le bordereau d'envoi prouvant que vous avez effectué l'envoi.

Il est possible que la transaction n'apparaisse,nous devons nous rassurer que le colis est expédié pour qu'on puisse créditer les fonds sur votre compte PayPal.

 

Vous pouvez maintenant expédier la marchandise à l'acheteur et envoyer les informations d'expédition à l'adresse suivante  [email protected]

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχαίνει να ξέρω γαλλικά και ομολογώ ότι γέλασα με την παράθεσή σου  :P

 

Ναι δε λέω ότι είναι απ' τις κραυγαλέες περιπτώσεις... Απλά νομίζω είναι λογικό να κοιτάς λίγο τρέχουσες τιμές στην αγορά πριν βάλεις αγγελία.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου