Προς το περιεχόμενο

The Beach. (cigaret13)


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λεγοντας το κομματι πολλες φορες.

Δε βγαζεις ακρη στο τελος τι ειναι καλο και τι οχι.

Μες στο μυαλό μου είσαι, δεν μπορούσε να ειπωθεί καλύτερα Γιώργο.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάποια στιγμή όταν πρωτοάκουσα-δεν το άκουσα ξανά ;D-το άσθμα είπα να μπω και να σε κράξω για την αθλιότητα της 80τίλας σου ρε μπαγλαμά  ;D ;D ;D

Διαβάζω σήμερις τα σχόλια και ναι συμφωνώ σχεδόν σε όλα, στη τελική τη πλάκα σου κάνεις και τη κάνεις καλά, πολύ καλά μάλιστα, ακόμα και στη φωνή που αμφιβάλεις.

Όταν διασκεδάζεις στο χαλαρό με τη πάρτη σου, όλα είναι καλά και σε αυτό δεν χωράνε αντικειμενικότητες, αν σε φτιάχνει κάτι και το βγάζεις ελεύθερα, φαίνεται λαίμαι.

Βάρα φίλοους κι ας μη γουστέρνω λαίμαι είσαι πιο στρέιτ κι απ τους γκέι του παρέιντενε λαίμαι  :D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπα να μπω και να σε κράξω για την αθλιότητα της 80τίλας σου ρε μπαγλαμά
Μ'αρέζεις.... ;D   Άλλη φορά, κράξε άφοβα 8)   ετοιμάζω cover το brown sugar, εκεί να ακούσεις φωνητικά στυλ Jagger!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φώτιε σε καταγγέλλω για φίμωμα του μπασίστα του κομματιού  ;D

 

Η 80ίλα (και όχι μόνο) που βγάζει μου αρέσει.

 

Όμως μου λείπει το μπάσο καθώς σε κάποια σημεία η απουσία του αφήνει λίγο «ξεκρέμαστη» τη φωνή.

 

ΥΓ: Αν σου πω τι μου «θύμισε» (και βάλε πολλά εισαγωγικά στο θύμισε) το κομμάτι σε κάνα- δύο σημεία, θα πέσεις κάτω...  ;D

 

Chris Isaak- Wiked Games

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου πω τι μου «θύμισε» (και βάλε πολλά εισαγωγικά στο θύμισε) το κομμάτι σε κάνα- δύο σημεία, θα πέσεις κάτω... Chris Isaak- Wiked Games
  Μόλις σηκώθηκα απ'το πάτωμα Terry και το μόνο που έχω να πώ, πονώντας, είναι ότι εκτός της φωνής του Chris, που είναι ίδια με την δική μου ::) :-X, προσωπικά δεν βρήκα κάτι που να μου θυμίζει το δικό μου άσμα! 8)
Φώτιε σε καταγγέλλω για φίμωμα του μπασίστα του κομματιού
Γνωστόν, αν και καταβάλλονται υπεράνθρωπες προσπάθειες δια την εξάλειψη του προβλήματος.  Που θα πάει ρε γαμώτο, κάποια στιγμή θα τα καταφέρω.... >:( :-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα μ' άρεσε το κομμάτι. Σε κάποια σημεία άκουσα κάποιες γραμμές από τον "νοσταλγό του r'n;r."

Aν τα τύμπανα ήταν "σοβαρά" θα ήταν έτοιμο.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμένα μ' άρεσε το κομμάτι. Σε κάποια σημεία άκουσα κάποιες γραμμές από τον "νοσταλγό του r'n;r."

Aν τα τύμπανα ήταν "σοβαρά" θα ήταν έτοιμο.

  Αυτό με το: "νοσταλγό του r'n;r." το λαμβάνω σαν κοπλιμέντο, Νέστορα, γιατί μου αρέσει το συγκεκριμένο άσμα...... ::)  Όσο για τα τύμπανα....χα χα χα χα (πικραμένο γέλιο... :-[ :'()
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από άποψη ήχου και παραγωγής σε βρίσκω σαφώς βελτιωμένο Φώτη. Εδώ, ενώ υπάρχει σαφές potential, η εντύπωσή μου είναι ότι χάνεσαι με το θέμα της φωνής. Και δεν εννοώ ότι τραγουδάς άσχημα αλλά ότι δεν έχεις αποφασίσει ποια θα είναι η μελωδική γραμμή της φωνής ή αν θα απαγγέλει και την έγραψες στο περίπου οπότε η αβεβαιότητα ακούγεται. Ένα πράμα σα να είναι έτοιμη η μπάντα και η φωνή να τζαμάρει πάνω στο μπάκινγκ τρακ ψάχνοντας πώς ακριβώς θα αποδώσει.

 

Κατά τ' άλλα, είναι άψογο αν και προσωπικά θα αφαιρούσα όλα τα εφέ από τις ρυθμικές και θα άφηνα μόνο βάθος.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρο μια χαρά έχω αποφασίσει την μελωδική γραμμή, εάν όμως τραγουδάω "φωναχτά" φαλτσάρω άσχημα, φεύγω από τον τόνο και "χάνομαι", εάν πάλι ψιθυρίζω είμαι μέσα αλλά ψιθυριστά!!! :P  Μέχρι να καταλήξω στην Gm (τόνος) πέρασα από την Am, Dm, Fm κ.τ.λ. ;D  Ψιθυριστά ήμουν στην Am καλούτσικα, αλλά ήθελα να το παίξω Chris Isaak....τρομάρα μου :-X ;D   Edit: Ποια εφέ βρε Σπύρο, λίγο gain booster και λίγο delay έβαλα εκτός το reverb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου