Προς το περιεχόμενο

tool live!!!


blink182

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαλια???????ελπιζω να το λες ειρωνικα....παιδια το live απλα γ@@@σε!!!απο που να αρχισω και που να τελειωσω....απο τα laser απο τα εφε???απο τους tool....ηταν απλα τελοιοι.....σε εβαζαν μεσα στο κλιμα....παιδια το παλικαρια το χουνε....τι να λεμε τωρα .....μπραβο και παλι μπραβο!!! οσο για τους mastodon δεν μου αρεσαν και σαν μπαντα αλλα και σαν ηχος...πολυ βρομα ο ηχος ηταν μπουκομενος ...δεν ξερω βεβαια αν φταινε αυτοι αλλα ..........tool kai pali tool.......

οσον αφορα το καπνισμα' date=',,ρε παιδια τον πειραζει.κι εμεις αντι να το σεβαστουμε καπνιζοπιναμε απο αντιδραση στην απαγορευση....ελεος

 

οι tool εσκισαν .- :wink:[/quote']

 

ξαναλεω λοιπον.

χαλια...απλα χαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οσον αφορα το καπνισμα' date=',,ρε παιδια τον πειραζει.κι εμεις αντι να το σεβαστουμε καπνιζοπιναμε απο αντιδραση στην απαγορευση....ελεος[/quote']

Σωστό, απλά να το πάω και λίγο παραπέρα; Μήπως θα έπρεπε να σκεφτόμαστε και ότι στα έστω 200 άτομα που παρακολουθούν ένα μικρό live όλο και κάποιος θα έχει πρόβλημα με το κάπνισμα; Και δε μιλάω απλά να μην του αρέσει, εγώ ας πούμε έχω ένα ελαφρύ αλεργικό άσθμα και το κάπνισμα μου καταστρέφει το λαιμό και αρχίζω να πονάω και να βήχω σε 5 λεπτά. Οπότε εκτός από τον χ καλιτέχνη, θα πρέπει να έχουμε και το κοινό υπ'όψιν ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριμα...λυπάμαι...εχω την εντυπωση πως η didi νομιζει πως εχει να κανει με υπαναπτυκτους...μα δεν μπορουν να καταλαβουν πως υπαρχει σοβαρο και με επιπεδο κοινο...ο χωρος ηταν ο χειροτερος που μπορούσαν να βρουν,τα παντα εκει μεσα ετριζαν,μου φαινονταν μεταιωρα,ο ηχος ηταν χαλια,θυμιζε σχολικη γιορτη στο γυμναστηριο του σχολειου,βαβουρα και χαώδης ηχος...

αλλα τι να περιμενεις,ελληνικος τροπος σκεψης <<ας τα τσεπωσουμε τωρα που μπορουμε και μετα τι μας νοιαζει,αλλωστε εχουμε και το μονοπωλιο>>

και σκεφτομουν πως δεν μπορουμε να κανουμε κατι γι αυτο,γιατι δεν λεει να μην πας στην συναυλια,να την χασεις.αλλα και οταν το αποφασισεις θα εισαι ο μονος η εστω ενας απο τους λιγους που θα αντιδρασουν ετσι,αρα κανενα αποτελεσμα δεν θα εχει η πραξη σου αυτη...

 

ΚΡΙΜΑ...αυτο μου ερχεται να πω...ΚΡΙΜΑ...

 

παντως για να μην με κατηγορησεται πως ειμαι αρνητικος η δύσκολος η σκληρος κριτικος η παλιοπεριεργος,εχω να πω πως οι σκεψεις μου αυτες εφυγαν απο το μυαλο μου με το θεαμα αυτο...οι tool με συνεπηραν,με παρεσυραν...ηταν φανταστικοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω και γώ οτι χώρος και οργάνωση ήταν χάλια.Τι να πρωτοπώ???

45 λεπτά περίπου έξω για να περάσει τοσος κόσμος απο μια πορτούλα και μετά πάλι περίμενε στήν επόμενη ψαχτική.Το οτι ήθελα νερό και έκανα το λάθος να περιμένω ,στη σειρά με τις (ζεστές) μπύρες, περίπου τι μισή ωρα που έπαιζαν οι mastodon και αναγκαστικά πήρα μπύρα για να πιώ κάτι απο το τίποτα.Που η mastodon ,όση ώρα δεν περίμενα για νερό , είχαν ένα βουητό σαν να ήταν τουρμπίνα αεροπλάνου και εννοείτε ότι ο τραγουδιστής ούτε που ακουγότανε.

Ο "υπέροχος" χώρος απο μέταλλο που ήταν ο "ναός των αντανακλάσεων".

Τέσπα σταματάω εδώ λεγοντας ότι το μόνο παρήγορο στην όλη φάση ήταν οι TOOL που απλά ήταν οι γνωστοί TOOL.Πάρα πολυ καλοί.

Αλλα δυστηχώς επισκιάζετε απο τις φρίκες των παραπάνω....

Αυτά...

 

Υ.Γ. ελπίζω κάποτε να γίνουμε ευρωπαίοι και στις παροχές και όχι μονο στις απαιτήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλήσα με ένα φίλο μου (βασικά με 2 :lol:) που πήγαν στο live....και ο ένας μου είπε ότι ήταν ωραία άλλά δεν ενθουσιάστηκε...αλλά και ο αλλος μου είπε ότι ο ήχος ήταν χάλια...Πολύ χαλια οι mastodon για tool δεν ρώτησα....(βασικά αφού ο χώρος ήταν χαλια ακουστικά και οι tool δεν θα είχαν και την απολυτη ηχάρα που περιμενα με 52 αργύρια...)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ένας φίλος μου μου είπε ότι οι Tool ήταν φοβεροί,ο χώρος μόνο ήταν χάλια.

Το περί καπνίσματος νομίζω πως πρέπει να το είχε ζητήσει κάποιο μέλος του συγκροτήματος,αν και ελάχιστοι από τους καπνιστές το τήρησαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0 για το χώρο. Μέσα ήταν σαν εργοστάσιο και σε συνδυασμό με το μισογεμάτο χώρο, η βαβούρα στον ήχο ήταν σοβαρό ενδεχόμενο, που τελικά δεν το αποφύγαμε (στην αρχή).

 

0 για την οργάνωση. Η ελληνική νοοτροπία σε πλήρη ανάπτυξη, ειδικά μετά το τέλος της συναυλίας. Εντάξει, το είδατε το live, τελειώσαμε. Στα @#$@# μας αν κάνατε σχεδόν μιάμιση ώρα (χωρίς υπερβολή) να βγείτε από το πάρκιν.

 

Βάση για τον ήχο. Στην αρχή ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ, μετά έφτιαξε πολύ, αλλά μέχρι να το ευχαριστηθούμε, η συναυλία τελείωσε.

 

8 για τους TOOL. Από άποψη παιξίματος, άψογοι, αλλά από το set έλειπαν αρκετά "must". Επίσης, δεν έκαναν encore, σαν να βιάζονταν να φύγουν. Κι ας ήταν η τελευταία εμφάνιση του tour...

 

Support δεν πρόλαβα.

 

10 για την αισθητική της μπάντας (μάλλον αναμενόμενο). ¶ψογα εφέ, λέιζερ, φωτισμοί, στήσιμο κτλ. Όλα τα λεφτά.

 

Γενικά, και μόνο που τους είδα live, έφυγα με χαμόγελο. Απλώς περίμενα "κάτι παραπάνω", ίσως το είχα "μυθοποιήσει" πριν την ώρα του...

 

 

Και μια απορία: Κάτι τύποι που ανέβηκαν και έπαιξαν κιθάρα και μπάσο σε μισό κομμάτι και μετά κατέβηκαν, τι ήταν????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είχαν πάει δύο αδέρφια μου και θα σας πω πώς περάσαν και αυτοί:

μου είπαν πως οι tool ήταν άψογοι, όσο για την οργάνωση τα ίδια με αυτά που προαναφέρθηκαν αλλά θα ήθελα να προσθέσω και κατι άλλο: σκάσανε μύτη κάτι ετοιμόρωπα μπεκρομαστούρια που μόνο τη σύριγγα στο χέρι δεν είχαν ξεχάσει, και που ακούσανε metal συναυλία και είπαν να πάνε να πέσει λίγο ξύλο. Κάνανε λοιπόν pit με αποτέλασμα να ενοχλούν τους υπολοίπους και οι υπόλοιποι να τρώνε και ανάποδες. Εν τω μεταξύ το κορυφαίο ήταν ότι το κάνανε σε άκυρα σημεία όπου οι άλλοι δεν κοπανιόντουσαν καθολου χαλότας την όλη πόρωση και το όλο πνεύμα του κοινού. Παρακαλώ θα ήθελα τη γνώμη σας...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι οντως ενοχλητηκο αυτο ...ειδικα σε ενα τετοιο live...εχετε δικιο σε οτι αφορα την ακουστικη του οικοδομηματος αλλα οι tool ηταν καλοι...αυτοι οι τυποι που ειπες καποιος πριν ηταν οι mastodon! 8O

6 just held such better days

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοι οι τυποι που ειπες καποιος πριν ηταν οι mastodon! 8O

 

Α, μάιστα... Εγώ δεν τους πρόλαβα, και το όλο σκηνικό μου φάνηκε φάση στυλ "στείλτε τώρα SMS και ένας σούπερ τυχερός κερδίζει 2' on stage στην τελευταία εμφάνιση της tour των TOOL"! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου