Προς το περιεχόμενο

εχω καλο αυτι?


iasonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Perfect pitch ΔΕΝ σημαινει οτι καποιος ειναι μεγαλος μουσικος' date='ουτε βεβαια και ειναι απαραιτητο για να γινεις μεγαλος μουσικος.[/quote']

 

+1. Απόδειξη ότι εγώ δεν έχω :lol: :lol: :lol: :lol: 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 153
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

απο τοτε που εγραψα το τελευταιο post εβγαλα ταμπλατουρες για το everybodys changing των keane :D 8) .

 

8O 8O 8O ΙΕΡΟΣΥΛΕ!!!!

 

:evil: Οι Keane δεν έχουν κιθάρες! :lol: :lol: :lol: :lol:

για αυτο το λογο ομως το εκανα αυτο 8)

οσον αναφορα το δασκαλο θα δω τι να κανω θα του ξαναπω να κανουμε θεωρια...θα δουμε τι θα πει 8O

τελος παντων κατι αλλο να ρωτησω αν γινεται βρε παιδια ,ηδη με βοηθησατε πολυ και ευχαριστω.μηπως τωρα αν αρχισω να κανω θεωρια ειναι καλυτερα να παρω μια κλασσικη?ισως μαθω καλυτερα να ακουω νοτες χωρις βρομες(distortion blabla bla)σκεφτομαι να παρω μια alambra p1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο περισσοτερο παιζεις βεβαια το αυτι σου συνηθιζει και μαθαινεις να αναγνωριζεις ευκολοτερα τα διαστηματα μιας συγκεκριμενης κλιμακας...

 

μονο παιζοντας δεν κανεις τιποτα..θελει και αλλη εξασκηση κατα την ταπεινη μου γνωμη...

 

Παράθεση:

 

επισης αν καποιος σου παιζει μια νοτα με την κιθαρα' date='το πιανο κτλ..πρεπει να μπορεις αμεσως να την αναγνωριζεις...

 

αυτο σιγουρα δεν ισχυει, οι περισσοτεροι μουσικοι δεν μπορουν να το κανουν αυτο

 

οκ! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως τωρα αν αρχισω να κανω θεωρια ειναι καλυτερα να παρω μια κλασσικη?ισως μαθω καλυτερα να ακουω νοτες χωρις βρομες(distortion blabla bla)σκεφτομαι να παρω μια alambra p1.

 

Όχι αγόρι μου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ να πάρεις κλασική.

 

Αμάν πιά με την παραφιλολογία γιά την κλασική κιθάρα. Αν κάποιος σού έχει πεί ότι πρέπει να κάνεις πρώτα κλασική γιά να μάθεις ηλεκτρική τότε είναι ή ΑΣΧΕΤΟΣ ή ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ. Καί κυριολεκτώ.

 

Είναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ τού δάσκαλού σου να σού ΜΑΘΕΙ τη θεωρία της μουσικής ΕΦΟΣΟΝ κάνεις ιδιαίτερα. Αν πηγαίνεις σε ωδείο την κάνεις σε ξεχωριστή ώρα.

 

Διαδάσκω ηλεκτρική 15 χρόνια ιδιαίτερα καί ωδεία. Αν έρθει κάποιος να μάθει "μόνο" κομμάτια, προσπαθώ να τον κάνω να καταλάβει ότι πρέπει να μάθει τον "μηχανισμό" πίσω από τη μουσική. Αν όχι δύσκολα τον αναλαμβάνω.

 

Αν ο δασκαλός σου βαριέται, επειγόντως βρες κάποιον άλλον. Μην χαραμίζεις πολύτιμα χρόνια.

 

'Εχεις δικαίωμα να μάθεις αυτό πού θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα ειναι θεμα δασκαλου.Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ οφειλει να

κανει τον μαθητη του ΚΑΛΥΤΕΡΟ απο αυτον,και το χω ξαναπει.

Φυσικα μπορει ο ανθρωπος να μην εχει μεταδοτικοτητα,αυτο

ειναι αλλο hat..

Η θεωρια ειναι απλα ενα εργαλειο,το οποιο το μονο που

κανει ειναι να σε καθοδηγει (οχι να σου φοραει παρωπιδες)..

Ξερεις εναν δρομο,μια κλιμακα,ποια πατηματα εχει απο καθε

τονικοτητα,απο κει και περα μη μενεις σε αυτο.Βαλε μεσα ο,τι

χρωματισμο θελεις,και αν ειναι και λιγο παραφωνος καλυτερα!Το

γνωστο "πρασινο",δηλαδη το ωραιο φαλτσο...

 

Αν θελεις να κανεις κατι πανω στη μουσικη σου φιλτατε παντως,η αποψη

μου ειναι να βρεις εναν καθηγητη σωστο και γρηγορα..

Αντε,ακομα καθεσαι? :lol: :lol: :lol:

Παντως δεν ειναι απολυτο το θεμα της θεωριας,ας πουμε ο δικος

μου καθηγητης μεσα στη μια ωρα μαθηματος,μου κανει τεσσερις

διαφορετικες ενοτητες-και μαζι και θεωρια πανω στο οργανο...

8) [/b]

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα παντα ειναι θεμα δασκαλου.Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ οφειλει να

κανει τον μαθητη του ΚΑΛΥΤΕΡΟ απο αυτον,και το χω ξαναπει.

Φυσικα μπορει ο ανθρωπος να μην εχει μεταδοτικοτητα,αυτο

ειναι αλλο hat..

Η θεωρια ειναι απλα ενα εργαλειο,το οποιο το μονο που

κανει ειναι να σε καθοδηγει (οχι να σου φοραει παρωπιδες)..

 

+1.000.000.000.000.000 + + + ... :wink:

 

Αν έρθει κάποιος να μάθει "μόνο" κομμάτια, προσπαθώ να τον κάνω να καταλάβει ότι πρέπει να μάθει τον "μηχανισμό" πίσω από τη μουσική. Αν όχι δύσκολα τον αναλαμβάνω.

 

Αν ο δασκαλός σου βαριέται, επειγόντως βρες κάποιον άλλον. Μην χαραμίζεις πολύτιμα χρόνια.

 

αυτο ακριβως τηρω κι εγω.ειναι η μονη λυση για να μαθει σωστα καποιος και να εχει....ΕΞΕΛΙΞΗ, ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ!!

 

διαφορετικα ειναι σαν να παιρνεις εναν μαθητη 1ης δημοτικου και να του μαθεις παπαγαλια-αναγνωση ενα δυσκολο κειμενο.θα θυμαται τι να λεει "οπτικα" σε καθε λεξη χωρις ομως να μπορεσει ποτε να την διαβασει αφου δεν θα εχει διδαχτει ποτε το αλφαβητο -συλλαβες-λεξεις-φρασεις -προτασεις.κλπ....σωστοοοοςςςς???????????????? :roll: :arrow: :wink: :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλα αυτά "Τα εργαλεία δεν κάνουν τον τεχνίτη" έτσι;;; :wink:

 

Το ένα συμπληρώνει το άλλο πιστεύω

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, τα εργαλεία δεν κάνουν τον τεχνίτη. Αν δεν είσαι δεν είσαι. Αλλά αν είσαι τότε χρειάζεσαι τα εργαλεία, αλλιώς θα μείνεις στο 10% των δυνατοτήτων σου, και είναι κρίμα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως τωρα αν αρχισω να κανω θεωρια ειναι καλυτερα να παρω μια κλασσικη?ισως μαθω καλυτερα να ακουω νοτες χωρις βρομες(distortion blabla bla)σκεφτομαι να παρω μια alambra p1.

 

Όχι αγόρι μου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ να πάρεις κλασική.

 

Αμάν πιά με την παραφιλολογία γιά την κλασική κιθάρα. Αν κάποιος σού έχει πεί ότι πρέπει να κάνεις πρώτα κλασική γιά να μάθεις ηλεκτρική τότε είναι ή ΑΣΧΕΤΟΣ ή ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ. Καί κυριολεκτώ.

 

Είναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ τού δάσκαλού σου να σού ΜΑΘΕΙ τη θεωρία της μουσικής ΕΦΟΣΟΝ κάνεις ιδιαίτερα. Αν πηγαίνεις σε ωδείο την κάνεις σε ξεχωριστή ώρα.

 

Διαδάσκω ηλεκτρική 15 χρόνια ιδιαίτερα καί ωδεία. Αν έρθει κάποιος να μάθει "μόνο" κομμάτια' date=' προσπαθώ να τον κάνω να καταλάβει ότι πρέπει να μάθει τον "μηχανισμό" πίσω από τη μουσική. Αν όχι δύσκολα τον αναλαμβάνω.

 

Αν ο δασκαλός σου βαριέται, επειγόντως βρες κάποιον άλλον. Μην χαραμίζεις πολύτιμα χρόνια.

 

'Εχεις δικαίωμα να μάθεις αυτό πού θέλεις.[/quote']λες να μην παρω κλασσικη ε?δεν ξερω παντως με ψιλοενδιαφερει η κλασσικη απο την αποψη οτι ισως μπορεσω να δωσω εξετασεις στο μελλον και να παρω πιστοποιητικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο περισσοτερο παιζεις βεβαια το αυτι σου συνηθιζει και μαθαινεις να αναγνωριζεις ευκολοτερα τα διαστηματα μιας συγκεκριμενης κλιμακας...

 

μονο παιζοντας δεν κανεις τιποτα..θελει και αλλη εξασκηση κατα την ταπεινη μου γνωμη...

 

Παράθεση:

 

επισης αν καποιος σου παιζει μια νοτα με την κιθαρα' date='το πιανο κτλ..πρεπει να μπορεις αμεσως να την αναγνωριζεις...

 

αυτο σιγουρα δεν ισχυει, οι περισσοτεροι μουσικοι δεν μπορουν να το κανουν αυτο

 

οκ! :lol:

τελικα τι ειναι σωστο να εξασκησε η να παιζεις κομματια και με τον καιρο θα ερθει μονο του?εμπερδευτηκα :?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου