Προς το περιεχόμενο

εχω καλο αυτι?


iasonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα βασικα ετσι κι αλλοιως θα τα μαθεις με την τριβη' date='δεν υπαρχει περιπτωση. :wink:

 

Δεν ειναι αναγκη ομως να ξημεροβραδυαζεσαι στα ωδεια και να εχεις 3 πτυχια φουγκας για να παιξεις η να γραψεις το London Calling :wink: :lol: η το The Thrill is gone.... αυτο λεμε τοση ωρα :wink: :lol:[/quote']

 

Συμφωνώ :wink:

 

Βέβαια και κάτι λίιιιγο παραπάνω από τα πολύ βασικά δεν με χαλάει... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 153
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτό που λες απλή θεωρία είναι η Αλφαβήτα της μουσικής. Συμφωνώ με τον SF στο ότι δεν είναι απαραίτητη η βαθιά γνώση της για να δημιουργήσεις κάτι ουσιώδες και μουσικό' date=' αλλά και η παντελής έλλειψη της περιορίζει την έκφραση και το ταλέντο που μπορεί κάποιος να διαθέτει.

 

Αν κάποιος δεν γνωρίζει καν τις λέξεις, μπορεί να συνεννοηθεί μόνο με κραυγές... Τουλάχιστον αν δεν διαθέτει κάποιο υπερφυσικό ταλέντο, το οποίο μουσικά διαθέτει ο 1 στους 1000.

Συνήθως (και δεν μιλάω για κανέναν προσωπικά από αυτό το forum), η άρνηση της μάθησης (έστω των βασικών), είναι συνδιασμένη -κατά την γνώμη μου πάντα- λίγο και με την τεμπελιά.

Δηλαδή όταν βαριέμαι να μπω στην διαδικασία να κάνω μια προσπάθεια που θα κάνει καλό σε μένα, γιατί είναι κουραστική και χρονοβόρα, την απαξιώνω κι'όλας. Λέω δηλαδή "και τι έγινε μωρέ δεν χρειάζεται τίποτα παρά μόνο έμπνευση". Πιστέυω ότι δεν είναι έτσι...

 

Φιλίκα πάντα. :wink:[/quote']

 

Το λέω ότι είναι απλό εργαλείο και όχι πανάκεια! Δεν νομίζω ότι τα υπόλοιπα έχουν να κάνουν με εμένα έτσι; Δεν ισχυρίστηκα άλλωστε αυτά που λες :wink:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο ευκολο και βολικο για μερικους απο εμας ειναι να λεμε οτι ολα ειναι στο μυαλο και τα αλλα δεν ειναι και τοσο απαραιτητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που λες απλή θεωρία είναι η Αλφαβήτα της μουσικής. Συμφωνώ με τον SF στο ότι δεν είναι απαραίτητη η βαθιά γνώση της για να δημιουργήσεις κάτι ουσιώδες και μουσικό' date=' αλλά και η παντελής έλλειψη της περιορίζει την έκφραση και το ταλέντο που μπορεί κάποιος να διαθέτει.

 

Αν κάποιος δεν γνωρίζει καν τις λέξεις, μπορεί να συνεννοηθεί μόνο με κραυγές... Τουλάχιστον αν δεν διαθέτει κάποιο υπερφυσικό ταλέντο, το οποίο μουσικά διαθέτει ο 1 στους 1000.

Συνήθως (και δεν μιλάω για κανέναν προσωπικά από αυτό το forum), η άρνηση της μάθησης (έστω των βασικών), είναι συνδιασμένη -κατά την γνώμη μου πάντα- λίγο και με την τεμπελιά.

Δηλαδή όταν βαριέμαι να μπω στην διαδικασία να κάνω μια προσπάθεια που θα κάνει καλό σε μένα, γιατί είναι κουραστική και χρονοβόρα, την απαξιώνω κι'όλας. Λέω δηλαδή "και τι έγινε μωρέ δεν χρειάζεται τίποτα παρά μόνο έμπνευση". Πιστέυω ότι δεν είναι έτσι...

 

Φιλίκα πάντα. :wink:[/quote']

 

Το λέω ότι είναι απλό εργαλείο και όχι πανάκεια! Δεν νομίζω ότι τα υπόλοιπα έχουν να κάνουν με εμένα έτσι; Δεν ισχυρίστηκα άλλωστε αυτά που λες :wink:

 

Επαναλαμπβάνω λοιπόν: και δεν μιλάω για κανέναν προσωπικά από αυτό το forum :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶σχετο αλλά η μουσική δεν είναι τέχνη και μέσο έκφρασης;

Υπάρχουν όρια σε αυτά;

Αν θέλει κανείς να κινείται εντός διαφόρων μέτρων και σταθμών ας γράψει έκθεση! :D :D :D :D :D :D

 

sorry vandergraf :oops:

 

απίστευτο avatar: μακαρονάδα, ο παππούς, χαγιατε, μαϊ!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶σχετο αλλά η μουσική δεν είναι τέχνη και μέσο έκφρασης;

Υπάρχουν όρια σε αυτά;

Αν θέλει κανείς να κινείται εντός διαφόρων μέτρων και σταθμών ας γράψει έκθεση! :D :D :D :D :D :D

 

Δεν μίλησε κανείς για όρια... Ας έχει κάποιος τα απαραίτητα βασικά εφόδια και μετα το μόνο όριο είναι το μυαλό και η ψυχή του μόνο...

 

 

...άντε και λίγο τα λεφτά... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να βγαλουμε πορισμα ? :roll:

 

λεμε τωρα(δεν βλεπω να βγαινει ακρη) :lol:

 

σε μερικά πράγματα δεν βγαίνει πόρισμα... :wink:

Είναι σαν την κότα και το αυγό, μόνο που εδώ είναι η νότα και το αυγό... :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έργο ενός μουσικού (το αποτέλεσμα σκληρής δουλείας που θα τον κάνουν υπερήφανο) είναι η μουσική του και όχι τα δυο-τρία πτυχία κρεμασμένα στο σαλόνι.

 

Αυτό δεν σημαίνει πως η θεωρία δεν είναι άκρως απαραίτητη για την επίτευξη αυτου του αποτελέσματος σε ένα υψηλό βαθμό ποιότητας.

Ίσως τα ελληνικά ωδεία να μην κάνουν καλά την δουλεία τους αλλά αν είσαι άνθρωπος που θέλει να πηγαίνει μπροστά και να ψαχνετε μουσικά,αργα η γρήγορα η έλλειψη θεωρητικών βάσεων θα σου κόψει τα φτερά και τότε θα στρωθείς να διαβάσεις-ερευνήσεις την μουσική είτε με βοήθεια κάποιου δάσκαλου είτε μονος

 

Γνώμη μου.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου