Προς το περιεχόμενο

Pro Tools για Windows 10


Jazzombie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά αγόρασα Mac τον περιμένω σήμερα...

Tελικά, φαίνεσαι σοβαρός άνθρωπος εσύ... ;D ;D

Καλώς ήρθες και πάλι!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τελικά αγόρασα Mac τον περιμένω σήμερα...

 

 

ΕΝΙΚΗΣΕΝ ο Τρολλεϋς

σε αυτη λοιπον τη μαχη

φιλε μου Cos Dr

o ΠΟΛΕΜΟΣ εχαθει?

 

Ή ειναι απλα μοναχα

μια μαχη απ'τις πολλες

και νικες θα εχεις  αλλες

που θα ειναι πιο γλυκες?

 

Αυτη η ιστορια

δεν εχει καταληξει

κανεις δεν ξερει φιλοι μου

αν καποτε θα ληξει

 

Το μισος ειναι ασβεστο

το παθος φοβερο

βεντετα Κρητικη

θυμιζει απο καιρο

 

;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΝΙΚΗΣΕΝ ο Τρολλεϋς

 

Ο αγαπητός OP ψαχνόταν από την αρχή για Μακ. Απλά διερευνούσε αν τα ProTools τρέχουν ικανοποιητικά σε Windows. Αν κάποιος του είχε πει "ναι" σε αυτή την ερώτηση θα είχε προτιμήσει PC.

 

Αλλά του την πέσατε με το Sonar, οπότε η ερώτηση παρέμεινε αναπάντητη. Με την ερώτηση αναπάντητη, ισορρόπησε τελικά στην αρχική του θέση, αυτό είναι όλο.

 

Για την ιστορία, τα ProTools έχουν μία φήμη να τρέχουν πολύ καλά στα Mac, αλλά αυτή η φήμη οφείλεται στο ότι όντως τα περισσότερα αμερικανικά στούντιο είχαν Mac για πολλά χρόνια. Δεν έχουμε κανένα λόγο να πιστεύουμε πως δεν θα τρέχουν εξ΄ίσου καλά και σε Windows.

 

Τέλος, όσον αφορά το 'κωμικά' για τα Windows, προφανώς δεν αναφέρομαι στις δυνατότητές τους, αλλά στην πολιτική υποχρεωτικών αναβαθμίσεων που έχει επιβάλλει η Microsoft και την οποία κριτικάρουν αρνητικά οι πάντες. Η Microsoft, διάβασα πριν λίγα λεπτά, ότι πρόκειται εντός του έτους να κυκλοφορήσει τη δική της έκδοση του Linux, οπότε μάλλον αυτό λήγει την όλη συζήτηση όσον αφορά τι θα συμβεί τα επόμενα χρόνια.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

. Δεν έχουμε κανένα λόγο να πιστεύουμε πως δεν θα τρέχουν εξ΄ίσου καλά και σε Windows.

 

 

 

Εγω έχω τα pro tools σε pc (winsdows XP service pack 1) μια χαρα τρέχουν αλλα γραφω στο cubase (αυτό ξερω).

Επίσης συνεργάζονται άψογα με hardware (behringer BCF 2000).

Τότε υπήρχε ο περιορισμός pro tools σε pc μόνο με m-audio, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ανεξάρτητα από το τι ήθελε ο OP, νομίζω ότι η καταγραφή γενικότερων θεωρητικών σκέψεων σε σχέση με το θέμα είναι θεμελιώδες στοιχείο μιας ολοκληρωμένης συζήτησης.

Εδώ δεν μιλάμε ούτε με όρους τηλεοπτικούς χρόνου (sic) όπου πρέπει να απαντήσουμε σε λίγα λεπτά, ούτε με όρους εξυπηρέτησης πελατών όπου το πρωταρχικό κριτήριο είναι η παροχή συγκεκριμένων πρακτικών οδηγιών. 

 

Σκεφτείτε ας πούμε τι θα μείνει από όλη αυτή τη συζήτηση για έναν αναγνώστη το 2020 (σε 2 χρονάκια) και στην περίπτωση που για κάποιο λόγο τότε δεν υπάρχει δωρεάν Sonar.

Πόσες φορές βρίσκουμε στο search και διαβάζουμε θέματα 4ετίας ή και περισσότερο?

 

Αναμφίβολα είναι σημαντικές οι πρακτικές  λύσεις αλλά μου έκανε εντύπωση η ευκολία με την οποία πολλοί θεώρησαν ότι η πεμπτουσία της συμμετοχής σε ένα forum είναι να βρεθεί κάποιος να σου πει "μην ακούς βλακείες, σου σου ξηγήσω γω τι να πάρεις, θα σε κάνω εγώ μάγκα".

 

Οι παλιότεροι συμμετέχοντες ξέρουν την αξία των γενικών τοποθετήσεων. Είναι σαν τα χοντρά ξύλα που κρατάνε αναμμένη τη φωτιά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τώρα που πήρε ο άνθρωπος το mac, του λέτε ότι τα pro tools τρέχουν καλά και σε windows? ;D ;D ;D

 

Δεν ηθελα να τον επηρεάσω γιατι ειμαι και role model. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου