Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση του forum 2018


Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

το πρόβλημα όμως είναι ότι ήδη υπάρχει μια πολύ μεγάλη βιβλιοθήκη από κλιπς που είναι αδύνατον μάλλον να κατανεμηθούν σωστά στα προφιλ των μελών.

Ποιός θα το κάνει άλλωστε....

ε ίσως αν θελει καποιος να φτιάξει μια συλλογη να τα ανεβάσει στο προφιλ του ξανά και ας ξαναμπουν στο public σαν θεματα. Ετσι για να υπάρχει μια συλλογη για τον γνωρίζουν νέα μέλη, για να υπάρχει ενα δειγμα δουλειάς π.χ. οταν καποιος θελει να δει αυτος που τα λέει αυτα που λεει τι ξέρει, να έχει μια γεύση από το μουσικό προφιλ του. χαχαχαχαχαχα

Σε καθε μετάβαση απο το παρελθόν είχαμε καποιες αλλαγές που όμως πάντα συνηθίζονται και παγιώνονται.

 Το forum λαμπει!!!! Σαν εμένα!!!! χαχαχαχαχχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cos_dr είπε

ε ίσως αν θελει καποιος να φτιάξει μια συλλογη να τα ανεβάσει στο προφιλ του ξανά και ας ξαναμπουν στο public σαν θεματα. Ετσι για να υπάρχει μια συλλογη για τον γνωρίζουν νέα μέλη, για να υπάρχει ενα δειγμα δουλειάς π.χ. οταν καποιος θελει να δει αυτος που τα λέει αυτα που λεει τι ξέρει, να έχει μια γεύση από το μουσικό προφιλ του. χαχαχαχαχαχα

Σε καθε μετάβαση απο το παρελθόν είχαμε καποιες αλλαγές που όμως πάντα συνηθίζονται και παγιώνονται.

 Το forum λαμπει!!!! Σαν εμένα!!!! χαχαχαχαχχα

το σκέφτηκα αλλά...

ρε συ σαν ξαναζεσταμένο φαγητό δεν θα είναι?

άντε ακούστε ξανά για να με ξαναβαθμολογήσετε. Και όλα τα προηγούμενα ενδιαφέροντα σχόλια? Ποιός θα ασχοληθεί ξανά και γιατί...

Και φυσικά τόσα και τόσα κομμάτια (κομματάρες) από μέλη που κάποτε είχαν λαμπρή παρουσία εδώ και τώρα για κάποιους λόγους απουσιάζουν ίσως για πάντα....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

το σκέφτηκα αλλά...

ρε συ σαν ξαναζεσταμένο φαγητό δεν θα είναι?

άντε ακούστε ξανά για να με ξαναβαθμολογήσετε. Και όλα τα προηγούμενα ενδιαφέροντα σχόλια? Ποιός θα ασχοληθεί ξανά και γιατί...

Και φυσικά τόσα και τόσα κομμάτια (κομματάρες) από μέλη που κάποτε είχαν λαμπρή παρουσία εδώ και τώρα για κάποιους λόγους απουσιάζουν ίσως για πάντα....

εντάξει.

 Μπορεί να το πεις κι ετσι, μπορείς να το ξαναπεις Relive the experience.

 Εξάλλου βλέποντας πιο οργανωμένα την δουλειά κάποιου αυτο μπορει να φέρει μουσικούς πιο κοντα για

μια συνεργασία.

 Παλαιότερα μου έχει τυχει δυο φορες να μπώ σε μουσικό σχημα μεσω του noiz.

Tωρα με ένα οργανωμένο προφιλ αυτό πιστευω θα γινει ακόμα καλύτερα.

 Κάπως έτσι το φαντάζομαι γιατι μου έχει τύχει.

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cos_dr είπε

εντάξει.

 Μπορεί να το πεις κι ετσι, μπορείς να το ξαναπεις Relive the experience.

 Εξάλλου βλέποντας πιο οργανωμένα την δουλειά κάποιου αυτο μπορει να φέρει μουσικούς πιο κοντα για

μια συνεργασία.

 Παλαιότερα μου έχει τυχει δυο φορες να μπώ σε μουσικό σχημα μεσω του noiz.

Tωρα με ένα οργανωμένο προφιλ αυτό πιστευω θα γινει ακόμα καλύτερα.

 Κάπως έτσι το φαντάζομαι γιατι μου έχει τύχει.

 

In that case...:classic_cool:

θα περιμένω ίσως να γίνει συνήθεια...δεν ξέρω αν θα μου άρεζε να γίνω πρωτοπόρος στο θέμα αυτό...

απ την άλλη δεν είναι άσχημα να είναι όλα τα κομμάτια σου πάνω στην ίδια πλατφόρμα, αλλά πχ ήδη είναι στο soundcloud....

 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

 

εγω θα βαλω 2-3 επιλεκτικα να υπάρχουν.

Και δεν φτιάχνω καμια δεκαριά καινούργια 🙂 λολ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως για την ώρα αυτό που δεν μου ταιριάζει με τίποτα είναι:

1. το line spacing.... έχω βαρεθεί να σκρολάρω και να βολτάρω τα μάτια μου, έχω και μεγάλο monitor...

2. οι εναλλακτικές οθόνες του feed, forum, more....το ενδιαφέρον είναι ότι το More μοιάζει αρκετά με το παλιό περιβάλλον.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτηκα αρκετά το θέμα με τα clips/videos γιατί με προβλημάτισε το γεγονός της καταχώρησης στην ανάλογη κατηγορία (με δημιουργία βάσης δεδομένων ανά μέλος) χωρίς όμως διάλογο μεταξύ των μελών, ή μεταξύ μελών και δημιουργού, σε αντιδιαστολή με την καταχώρηση στο forum (όπως γινόταν μέχρι τώρα) στην οποία "μένει στον αέρα" μεν από άποψη καταχώρησης, δίνει όμως την ευκαιρία για διάλογο, επαφή, ίσως και πειράγματα (με την καλή έννοια), πράγματα σαφώς πιο εποικοδομητικά από μια απλή κριτική σαν να πρόκειται για το νέο album κάποιου μουσικού που δεν γνωρίζουμε καν.

Έχω λοιπόν να κάνω μια πρόταση, δεν ξέρω όμως αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό.

Στην σελίδα του clip (καταχωρημένου όχι στο forum, αλλά στην αντίστοιχη κατηγορία του νέου interface), να υπάρχει ένα κουμπή:classic_tongue:, που να λέγεται create forum answer (ή κάτι σχετικό) και όταν πατηθεί (μια φορά να μπορεί να γίνει αυτό, μετά να γίνεται "γκρι") , να δημιουργεί νέο ομότιτλο θέμα στο φόρουμ (στην κατηγορία clips), και οι απάντηση αυτού που θα το πατήσει να πηγαίνει εκεί.

Το ομότιτλο αυτό θέμα θα πρέπει να έχει οπωσδήποτε ένα link στην αρχική καταχώρηση του κλιπ, έτσι ώστε αν κάποιος δει απαντήσεις πριν ακούσει το κλιπ να ανατρέξει άμεσα και εύκολα στην σελίδα καταχώρησής του για να το ακούσει.

Το κλιπ αυτό καθαυτό να μην μπει ποτέ στο φόρουμ, μόνο οι απαντήσεις/κριτικές όσων θέλουν να απαντήσουν στο φόρουμ, ενώ οι υπόλοιποι να μπορούν να γράψουν απλά ένα review στην αρχική σελίδα της καταχώρησης.

Επεξεργασμένο από fusiongtr

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Σκέφτηκα αρκετά το θέμα με τα clips/videos γιατί με προβλημάτισε το γεγονός της καταχώρησης στην ανάλογη κατηγορία (με δημιουργία βάσης δεδομένων ανά μέλος) χωρίς όμως διάλογο μεταξύ των μελών, ή μεταξύ μελών και δημιουργού, σε αντιδιαστολή με την καταχώρηση στο forum (όπως γινόταν μέχρι τώρα) στην οποία "μένει στον αέρα" μεν από άποψη καταχώρησης, δίνει όμως την ευκαιρία για διάλογο, επαφή, ίσως και πειράγματα (με την καλή έννοια), πράγματα σαφώς πιο εποικοδομητικά από μια απλή κριτική σαν να πρόκειται για το νέο album κάποιου μουσικού που δεν γνωρίζουμε καν.

Έχω λοιπόν να κάνω μια πρόταση, δεν ξέρω όμως αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό.

Στην σελίδα του clip (καταχωρημένου όχι στο forum, αλλά στην αντίστοιχη κατηγορία του νέου interface), να υπάρχει ένα κουμπή:classic_tongue:, που να λέγεται create forum answer (ή κάτι σχετικό) και όταν πατηθεί (μια φορά να μπ[ορεί να γίνει αυτό, μετά να γίνεται "γκρι") , να δημιουργεί νέο ομότιτλο θέμα στο φόρουμ (στην κατηγορία clips), και οι απάντηση αυτού που θα το πατήσει να πηγαίνει εκεί.

Το ομότιτλο αυτό θέμα θα πρέπει να έχει οπωσδήποτε ένα link στην αρχική καταχώρηση του κλιπ, έτσι ώστε αν κάποιος δει απαντήσεις πριν ακούσει το κλιπ να ανατρέξει άμεσα και εύκολα στην σελίδα καταχώρησής του για να το ακούσει.

Το κλιπ αυτό καθαυτό να μην μπει ποτέ στο φόρουμ, μόνο οι απαντήσεις/κριτικές όσων θέλουν να απαντήσουν στο φόρουμ, ενώ οι υπόλοιποι να μπορούν να γράψουν απλά ένα review στην αρχική σελίδα της καταχώρησης.

κύριε Ρουμπή κουμπή, αν θέλετε να το κάνετε πιό λιανό με ένα παράδειγμά σας, θα μας υποχρεώνατε

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

Σκέφτηκα αρκετά το θέμα με τα clips/videos γιατί με προβλημάτισε το γεγονός της καταχώρησης στην ανάλογη κατηγορία (με δημιουργία βάσης δεδομένων ανά μέλος) χωρίς όμως διάλογο μεταξύ των μελών, ή μεταξύ μελών και δημιουργού, σε αντιδιαστολή με την καταχώρηση στο forum (όπως γινόταν μέχρι τώρα) στην οποία "μένει στον αέρα" μεν από άποψη καταχώρησης, δίνει όμως την ευκαιρία για διάλογο, επαφή, ίσως και πειράγματα (με την καλή έννοια), πράγματα σαφώς πιο εποικοδομητικά από μια απλή κριτική σαν να πρόκειται για το νέο album κάποιου μουσικού που δεν γνωρίζουμε καν.

Έχω λοιπόν να κάνω μια πρόταση, δεν ξέρω όμως αν κάτι τέτοιο είναι εφικτό.

Στην σελίδα του clip (καταχωρημένου όχι στο forum, αλλά στην αντίστοιχη κατηγορία του νέου interface), να υπάρχει ένα κουμπή:classic_tongue:, που να λέγεται create forum answer (ή κάτι σχετικό) και όταν πατηθεί (μια φορά να μπ[ορεί να γίνει αυτό, μετά να γίνεται "γκρι") , να δημιουργεί νέο ομότιτλο θέμα στο φόρουμ (στην κατηγορία clips), και οι απάντηση αυτού που θα το πατήσει να πηγαίνει εκεί.

Το ομότιτλο αυτό θέμα θα πρέπει να έχει οπωσδήποτε ένα link στην αρχική καταχώρηση του κλιπ, έτσι ώστε αν κάποιος δει απαντήσεις πριν ακούσει το κλιπ να ανατρέξει άμεσα και εύκολα στην σελίδα καταχώρησής του για να το ακούσει.

Το κλιπ αυτό καθαυτό να μην μπει ποτέ στο φόρουμ, μόνο οι απαντήσεις/κριτικές όσων θέλουν να απαντήσουν στο φόρουμ, ενώ οι υπόλοιποι να μπορούν να γράψουν απλά ένα review στην αρχική σελίδα της καταχώρησης.

Οι παλιοί ζήσαμε και εποχές που δεν υπήρχε καν κατηγορία clips και επιζήσαμε αχαχαχαχχαααχ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αυτό με τις κενές γραμμές τι είναι;

Διαγραφή δεν υπάρχει;

Επίσεις, noizbox δεν υπάρχει;

Επεξεργασμένο από Μανώλης Χναράκης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου