Προς το περιεχόμενο

home networking and file sharing


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Χωρίς να έχω διαβάσει δεξιά κι αριστερά, forum και διάφορες άλλες .....

Αυτά που λέει η microsoft (δίχως να είμαι fun της microsoft) γίνονται κανονικότατα.

Προσωπικά, είχα δύο desktop, δύο laptop και άλλες μικροσυσκευές (κινητά κλπ) συνδεδεμένα στο ίδιο δίκτυο, cable & wi-fi. Αρχεία από διάφορα projects σε διάφορους υπολογιστές, σε διάφορα partitions, ακόμα και σε διάφορους εξωτερικούς δίσκους μέχρι και στικάκια.

Αν σου πω πως το θέμα microsoft file sharing δεν με βόλευε, θα σου πω ψέματα. Το είχα συνηθίσει.

 

Έτυχε όμως κάποια στιγμή να συνδέσω και έναν δικτυακό δίσκο στο router. Από εκείνη τη στιγμή άλλαξαν όλα. Ο λόγος ήταν διότι ναι μεν μπορούσα από όποιον υπολογιστή να βλέπω τους δίσκους όποιου υπολογιστή ήθελα αλλά κατάλαβα τρία πολύ απλά πράγματα.

1) Από τη στιγμή που όποιος θέλει μπορούσε να έχει πρόσβαση σε όποιον υπολογιστή ήθελε, σήμαινε πως είχε πρόσβαση και στους άλλους υπολογιστές. Που σημαίνει μπορούσε ανά πάσα ώρα και στιγμή να κάνει το λάθος να σβήσει-καταστρέψει κάποιο(α) αρχεία που χρειαζόμουν. Ένα το κακό.

2) Για να έχω πρόσβαση σε όλους τους υπολογιστές και όλα τα αρχεία την ώρα που τα ήθελα, θα έπρεπε πολύ απλά οι άλλοι υπολογιστές να ήταν σε λειτουργία. Δεύτερο πολύ μεγάλο κακό.

3) Ασφάλεια. Το να έχεις πρόσβαση, με ή χωρίς κωδικούς, σε έναν συγκεκριμένο αποθηκευτικό χώρο που ξέρεις ότι μόνο εσύ τον διαχειρίζεσαι σου δίνει μεγαλύτερη σιγουριά και κακά τα ψέματα είναι η μεγαλύτερη ασφάλεια.

 

Επίσης, είχα ρωτήσει τη γνώμη επαγγελματία μεγάλης εταιρείας σε στήσιμο δικτύων και ήταν σύμφωνος με αυτό που ήθελα να κάνω.

Το να έχεις σήμερα ανοιχτούς υπολογιστές απλά για να κάνεις share τα αρχεία, είναι εντελώς ηλίθιο, όπως και ήταν δηλαδή. Ειδικά όταν υπάρχουν διαθέσιμα τα απαραίτητα τεχνολογικά μέσα.

Βέβαια, εάν είσαι το IT department σε μία εταιρεία είναι εντελώς άλλο πράγμα και άλλες οι απαιτήσεις.

 

Από τη στιγμή λοιπόν που συνδέθηκε ο δικτυακός δίσκος έγινε η ανάλογη τακτοποίηση των αρχείων και όλα καλά.

Γι'αυτό και αναφέρθηκα εδώ για δικτυακό δίσκο. Επίσης πολύ σωστά σου είπε και ο fusiongtr εδώ για την χρήση του teamviewer, το οποίο επίσης χρησιμοποιώ αλλά σε σπάνιες περιπτώσεις, μία φορά το μήνα - δίμηνο.

 

Διαφορετικά ακολούθησε τις οδηγίες του LK και cos_dr.

 

Συγγνώμη για το σεντόνι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, σκεφτείτε μόνο την πιθανότητα να είναι μόνο ένας υπολογιστής συνδεδεμένος στο νετ, και να φάει ιό.

Πάνε όλοι μετά.

 

Προσωπικά θα σκεφτόμουν την χρήση docking stations για σκληρούς, που να τους βλέπουν τα πισιά μεν, αλλά μόνο με ότι θέλω να βλέπουν.

 

Και δεν πειράζεται ο C έτσι.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, cos_dr είπε

Ξύπνησα από έναν θόρυβο. Και μιας και κοιτάω το κινητό και είδα το μήνυμα μάλλον να δεις στις ιδιότητες φακέλου που θα ορίσεις ως κοινόχρηστο τα δικαιώματα χρήσης. 

 Άμα βλέπεις τον τους υπολογιστές στο δίκτυο μετά τις ρυθμίσεις LK μετά δοκίμασε αυτό με τους φακέλους. Θα τους δεις μετά και θα έχεις πρόσβαση σε αυτούς όπως στο παράδειγμα του βίντεο που παρέθεσα έφτιαξα. 

 Δεν έχεις πειράξει τίποτα στο ρουτερ λογικά 

Μα σου είπα. Εγινε μια χαρα με τις οδηγιες απο το βιντεο που εβαλα.

6 ώρες πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

 

Διαφορετικά ακολούθησε τις οδηγίες του LK και cos_dr.

 

Συγγνώμη για το σεντόνι.

 

Αντε παλι....

Συγνωμη βρε σεις...

Διαβαζετε τι γραφω; 

Διαβαζετε τι εχω γραψει;

Αρχιζω να αμφισβητω για το αν ειναι κατανοητά τα ποστ μου.

Ειπα:

Ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες του ΛΚ. Δεν εγινε.ΤΕΛΟΣ.

 

Οπως και του cos.

Οπως και οτι γραφει η Microsoft. Θα το βρω σημερα να σας το δειξω.

 

Επειδη γραφω απο κινητο επιφυλασσομαι για σεντονι μετα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κοίτα να δεις πώς έχεις το πράγμα.

 

1. Ξεκινάς με το πρόβλημά σου, καταρχάς αρνητικός ".....η Microsoft κατήργησε το home networking  με τα 10άρια και ωχ αμάν".........κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

2. Περιγράφεις εντελώς λάθος το πρόβλημά σου. 

Έλεγες ότι δεν βλέπονται οι υπολογιστές μεταξύ τους (αν ειναι δυνατόν - εκει πελάγωσα -σε εκείνο το σημείο ήμουν σίγουρος ότι είχες θέμα hardware) , να μην βλέπονται στο δίκτυο 2 υπολογιστές με 10άρια μεταξύ τους.....εδώ χθες είδε ο commodore 64 μου.....τον amstrad cpc μου 😛)  , ενώ μια χαρά βλέπονται, έβλεπες τον sharing folder, απλά επαιρνες μέχρι τότε  το μυνημα "You Do Not Have Permission To Access"  (δηλαδή εντελώς άλλο πράγμα από αυτό που περιέγραφες-και το έμαθα και από σπόντα....αλλιως θα σε ειχα στείλει μα κατσαβίδι να ανοίξεις το router....).

 

Ούτε να χακάρεις , όπως ελεγες χρειάζεται στα 10άρια....αν είναι δυνατόν, δεν χρειάζεται να γράψεις και κάναν κώδικα ή κάναν driver για να κάμεις δίκτυο Home στα 10άρια , πλέον οι υπολογιστές είναι τόσο user friendly....όσο το μενού ενός κινητού...τηλεφώνου και ακόμα ευκολότεροι.

 

Οπότε υπάρχουν τρεις λύσεις.

Α.Ή παίζεις με το menu του υπολογιστή σου μεχρι να γίνει η δουλειά σου ή

Β. Θέτεις σωστα το πρόβλημα , για να σε βοηθήσουν άλλοι ....ή

Γ. Παίνρεις με copy το error μήνυμα που σου βγαζει και το κάνεις paste στο youtube (σου προτάθηκε και αυτό) και σου εμφανίζονται 100 τουλάχιστον Videos με πως να το κάνεις fix. ή

Δ. Bonus option . Φέρνεις έναν τεχνικό, και στο κάνει σε 3,5 λεπτά

 

Κατανοώ ότι βαριέσαι, και εγω βαριέμαι όσο μεγαλώνω.....και τα windows 10, είναι ένα νεο λειτουργικό σε σχέση με τα παλαιότερα που χρησιμοποιούσες, με τα δικα του menu και ιδιοτροπίες....που πρέπει να το συνηθισεις .....όπως και όλοι μας. Το ίδιο θα ισχύσει και με τα επόμενα.....κ.ο.κ.

 

Τέσπα , αφού έγινε η δουλειά.....όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω η επίσημη απάντηση μέχρι να σας πω άλλες σκέψεις

 

Εδω λέει απλά πράγματα.

 

https://support.microsoft.com/en-us/windows/homegroup-removed-from-windows-10-version-1803-07ca5db1-7bca-4d11-68a3-a31ff4a09979

 

 

Κοινώς λεει homegroup τελος.

Αυτό που όλοι ξέραμε και το κάναμε πανεύκολα δεν θα γίνεται πλέον έτσι.

Τώρα αν πάτε πιό βαθειά, θα δειτε ότι το πιό βαθειά είναι όντως στα αζήτητα.

 

HomeGroup has been removed from Windows 10 (Version 1803). However, even though it has been removed, you can still share printers and files by using features that are built into Windows 10.

 

What’s changed?

After you update your PC to Windows 10 (Version 1803):

  • HomeGroup won’t appear in File Explorer.

  • HomeGroup won’t appear in Control Panel, which means that you can’t create, join, or leave a homegroup.

  • HomeGroup won’t appear on the Troubleshoot screen when you go to Settings  > Update & Security  > Troubleshoot .

  • You won’t be able to share new files and printers using HomeGroup.

46 λεπτά πριν, LK είπε

Κοίτα να δεις πώς έχεις το πράγμα.

 

1. Ξεκινάς με το πρόβλημά σου, καταρχάς αρνητικός ".....η Microsoft κατήργησε το home networking  με τα 10άρια και ωχ αμάν".........κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

 

Αρνητικός? Μετά από δυό χρόνια προσπαθειών όχι αρνητικός είμαι η προσωποποίηση του ΔΕΝ

(σου έβαλα παραπάνω την επίσημη microsoft που στο λέει)

46 λεπτά πριν, LK είπε

2. Περιγράφεις εντελώς λάθος το πρόβλημά σου. 

Έλεγες ότι δεν βλέπονται οι υπολογιστές μεταξύ τους (αν ειναι δυνατόν - εκει πελάγωσα -σε εκείνο το σημείο ήμουν σίγουρος ότι είχες θέμα hardware) , να μην βλέπονται στο δίκτυο 2 υπολογιστές με 10άρια μεταξύ τους.....εδώ χθες είδε ο commodore 64 μου.....τον amstrad cpc μου 😛)  , ενώ μια χαρά βλέπονται, έβλεπες τον sharing folder, απλά επαιρνες μέχρι τότε  το μυνημα "You Do Not Have Permission To Access"  (δηλαδή εντελώς άλλο πράγμα από αυτό που περιέγραφες-και το έμαθα και από σπόντα....αλλιως θα σε ειχα στείλει μα κατσαβίδι να ανοίξεις το router....).

 

τι να κάνω δηλαδή αφού δεν βλέπονται.

και μη μου λες για amstrad γιατί εγώ το 1988 έβγαζα το ψωμί μου τρέχοντας λογισμικό που έφτιαξα συνεταιρικά (το μισό εγώ και το μισό άλλος) που έτρεχε σε δυό υπολογιστές newbrain AD/ zx spectrum συνδεδεμένους με RS232 και σχεδιάζοντας σε Roland (ναι Roland) plotter. ΓΙ ΑΥΤΟ εχω φρικάρει.

 

Η microsoft το κατήργησε, δίνει μια εντελώς ασαφή και παραπλανητική οδηγία του στυλ "άστους να ψάχνονται μέχρι να βρούν λύση - στο μεταξύ εγώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι δεν θα γίνει καμιά στραβή, κι αν το βρουν δικό τους θέμα" και όλα τα κωλοσαιτ "φτιαξτο μόνος" ή "πως να βάλετε τη μπριζα στον τοίχο" παπαγαλίζουν ανάμεσα σε διαφημίσεις για ζωντοχήρες στη γειτονιά σου. 

 

46 λεπτά πριν, LK είπε

 

Ούτε να χακάρεις , όπως ελεγες χρειάζεται στα 10άρια....αν είναι δυνατόν, δεν χρειάζεται να γράψεις και κάναν κώδικα ή κάναν driver για να κάμεις δίκτυο Home στα 10άρια , πλέον οι υπολογιστές είναι τόσο user friendly....όσο το μενού ενός κινητού...τηλεφώνου και ακόμα ευκολότεροι.

 

αν αυτό δεν είναι χακάρισμα τι είναι?

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-networking/connecting-pcs-and-users-for-sharing/fb92e439-5dbc-4367-9857-1ef360e9ffdf

 

46 λεπτά πριν, LK είπε

 

Οπότε υπάρχουν τρεις λύσεις.

Α.Ή παίζεις με το menu του υπολογιστή σου μεχρι να γίνει η δουλειά σου ή

Β. Θέτεις σωστα το πρόβλημα , για να σε βοηθήσουν άλλοι ....ή

Γ. Παίνρεις με copy το error μήνυμα που σου βγαζει και το κάνεις paste στο youtube (σου προτάθηκε και αυτό) και σου εμφανίζονται 100 τουλάχιστον Videos με πως να το κάνεις fix. ή

Δ. Bonus option . Φέρνεις έναν τεχνικό, και στο κάνει σε 3,5 λεπτά

 

Λάκη πέρασν 2 χρόνια και βαρέθηκα. 

Στο youtube πριν δω το χτεσινό, έχω δει....άσε έχασα λογαριασμό. Τα 100 που λες, δείχνουν ό,τι λέει η microsoft

 

46 λεπτά πριν, LK είπε

 

Κατανοώ ότι βαριέσαι, και εγω βαριέμαι όσο μεγαλώνω.....και τα windows 10, είναι ένα νεο λειτουργικό σε σχέση με τα παλαιότερα που χρησιμοποιούσες, με τα δικα του menu και ιδιοτροπίες....που πρέπει να το συνηθισεις .....όπως και όλοι μας. Το ίδιο θα ισχύσει και με τα επόμενα.....κ.ο.κ.

 

 

Ναι....βαριέμαι. Απίστευτα. 

Γερνάω το ξέρω. Θα το καταλάβεις οσονούπω.

Δεν είναι κανούργια τα 10.

4 χρόνια τα δουλεύω. Σε 4 χρόνια τα 3.11, τα 95, τα 2000, τα xp, τα 7 ήταν αστέρια.

Τι 4? Σε ένα ήταν. 

Με τα δεκάρια ξημερώνει άλλη μέρα και δεν ξέρεις τι θα συμβεί.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ξέρω τι λεει η Microsoft ή γιατί τα λέει .....δεν μπαινω καν να τη διαβάσω.

Προσωπικά ό,τι προβλημα έχα με το Pc και όχι μόνο......με καθε συσκευή ή software  με τα σωστά keywords στο search (δηλαδή σωστή περιγραφή του προβλήματος) ,  κυρίως στο youtube (αλλά και μέσω goolge)   , βρίσκω τη λύση σχεδόν άμεσα.

 

Μπορείς να το πείς και "εμπειρία" ,.....ξέρω να εντοπίζω και να αποφεύγω τα misleading videos ή την κάθε μούφα video που απλά θα μου φάει χρόνο.

Μπορείς να το πείς και χάρισμα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

1) Από τη στιγμή που όποιος θέλει μπορούσε να έχει πρόσβαση σε όποιον υπολογιστή ήθελε, σήμαινε πως είχε πρόσβαση και στους άλλους υπολογιστές. Που σημαίνει μπορούσε ανά πάσα ώρα και στιγμή να κάνει το λάθος να σβήσει-καταστρέψει κάποιο(α) αρχεία που χρειαζόμουν. Ένα το κακό.

2) Για να έχω πρόσβαση σε όλους τους υπολογιστές και όλα τα αρχεία την ώρα που τα ήθελα, θα έπρεπε πολύ απλά οι άλλοι υπολογιστές να ήταν σε λειτουργία. Δεύτερο πολύ μεγάλο κακό.

3) Ασφάλεια. Το να έχεις πρόσβαση, με ή χωρίς κωδικούς, σε έναν συγκεκριμένο αποθηκευτικό χώρο που ξέρεις ότι μόνο εσύ τον διαχειρίζεσαι σου δίνει μεγαλύτερη σιγουριά και κακά τα ψέματα είναι η μεγαλύτερη ασφάλεια.

Μανώλη, κάθεσαι και βλέπεις τα πράγμα από μία και μόνη σκοπιά.

Αλλος δουλεύει αλλιώς

Εγω δουλεύω εδώ και 20 χρόνια με 2 υπολογιστές ανοιχτούς. Για προσωπική χρήση. Στο γραφείο με πάνω από 10. Υπήρχαν στο γραφείο ανάγκες να παίρνει ο καθένας τη δουλειά του αλλου και να μοιράζεται resources που πως να το κάνουμε δεν μπορούσαν να είναι Χ10.

Στο σπίτι έχω έναν υπολογιστή όπου έχω συνδέσει τον music server που δουλεύει με το squeezebox που βλέπει έναν nas με τα ριπ των cd κλπ, και στον άλλο έχω όλο το αρχείο και τα εργαλεία της δουλειάς μου, ενώ διαχειρίζεται όλα τα καθημερινά, αλληλογραφία κλπ. Πρόσφατα πλέον σ αυτόν μπήκε και το daw. Αποφάσισα να βγάλω το daw έξω. Σε άλλον. 

Μέχρι το 2018 (από το 2016 που ήμουν με 10άρια και 7άρια) δεν είχα κανένα θέμα. Όπως δεν είχα κανένα θέμα με δίκτυα από το 1994.

Ιδίως στην συγκεκριμένη φάση που θέλω να μετακομίσω το daw και τα συναφή θα μου ήταν πολύ χρήσιμο να μπορώ να ψάχνω και να βρίσκω που είναι στο καθένα εγκατεστημένα τα vst (πχ του fishman που φοράει πάνω του από τουλάχιστον 6 vendors patches και έχοντας αλλάξει έκδοση έχει αλλάξει και τον τρόπο εγκατάστασης και προσπαθώ να βρω άκρη βλέποντας σε δυο οθόνες, με δυό ποντίκια και δυο πληκτρολόγια.

 

8 ώρες πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Επίσης, είχα ρωτήσει τη γνώμη επαγγελματία μεγάλης εταιρείας σε στήσιμο δικτύων και ήταν σύμφωνος με αυτό που ήθελα να κάνω.

Το να έχεις σήμερα ανοιχτούς υπολογιστές απλά για να κάνεις share τα αρχεία, είναι εντελώς ηλίθιο, όπως και ήταν δηλαδή. Ειδικά όταν υπάρχουν διαθέσιμα τα απαραίτητα τεχνολογικά μέσα.

 

το τι είναι ηλίθιο εξαρτάται και σχετίζεται άμεσα με το ποιός το λέει. Όποιος το λέει, καλό είναι να κοιτάξει και λιγο στον καθρέφτη. Δηλαδή κάτι ήταν ωραίο για 20 χρόνια και τώρα είναι ηλίθιο? Αυτό μου θυμίζει τα αυτοκίνητα, που το 2000 ανακαλύψαμε ότι τα πετρέλαια είναι τα καλύτερα και το 2015 ότι είναι καταστροφικά ενώ τα καλύτερα είναι τα ηλεκτρικά (=ηλιθιότητα)

 

8 ώρες πριν, Μανώλης Χναράκης είπε

Βέβαια, εάν είσαι το IT department σε μία εταιρεία είναι εντελώς άλλο πράγμα και άλλες οι απαιτήσεις.

 

Από τη στιγμή λοιπόν που συνδέθηκε ο δικτυακός δίσκος έγινε η ανάλογη τακτοποίηση των αρχείων και όλα καλά.

Γι'αυτό και αναφέρθηκα εδώ για δικτυακό δίσκο. Επίσης πολύ σωστά σου είπε και ο fusiongtr εδώ για την χρήση του teamviewer, το οποίο επίσης χρησιμοποιώ αλλά σε σπάνιες περιπτώσεις, μία φορά το μήνα - δίμηνο.

 

Δικτυακό δίσκο έχω. Αλλά εκεί είναι πράγματα που είναι προσβάσιμα κοινά για όλους.

Το ίδιο έκανα και στην δουλειά μου.

Υπήρχαν - υπάρχουν όμως και πράγματα που χρησιμοποιούνται τοπικά που κάποτε μπορεί να είναι χρήσιμα σε άλλους.

Το teamviewer δεν το χρησιμοποιώ για διάφορους λόγους. Κυρίως ασφαλείας.

5 λεπτά πριν, LK είπε

Δεν ξέρω τι λεει η Microsoft ή γιατί τα λέει .....δεν μπαινω καν να τη διαβάσω.

Προσωπικά ό,τι προβλημα έχα με το Pc και όχι μόνο......με καθε συσκευή ή software  με τα σωστά keywords στο search (δηλαδή σωστή περιγραφή του προβλήματος) ,  κυρίως στο youtube (αλλά και μέσω goolge)   , βρίσκω τη λύση σχεδόν άμεσα.

 

Μπορείς να το πείς και "εμπειρία" ,.....ξέρω να εντοπίζω και να αποφεύγω τα misleading videos ή την κάθε μούφα video που απλά θα μου φάει χρόνο.

Μπορείς να το πείς και χάρισμα 😛

 

 

Ρε συ Λάκη, αν δεν μπαίνεις να τη διαβάσεις εντάξει. Την κλείνουμε την κουβέντα εδώ.

 

Μου λες αυτό δεν ισχύει, εγώ σου λέω ισχύει νάτο διάβασε το ....και μου λες εγώ δεν το διαβάζω?

Εντάξει με ξεπερνάει...

 

Ο ένας μου λέει κάνει ό,τι σου λεει ο τάδε. Λέω το κάνω και δεν γίνεται

Ο άλλος μου λεει δεν ισχύει, βάζω το λινκ μου λένε άσε τι λέει το λινκ

Ο άλλος μου λεει δεν φταιει το πλαγκιν, κάτι λάθος είναι στο στο sample.

 

Τελικά απ έξω απ το χορό...πολλά τραγούδια λένε

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
13 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

 

 

 

 

Ρε συ Λάκη, αν δεν μπαίνεις να τη διαβάσεις εντάξει. Την κλείνουμε την κουβέντα εδώ.

 

 

Εγω σου λέω τη δική μου ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ αντιμετώπισης προβλημάτων. 

Και αυτη ειναι σωστό search στο Youtube

 

Αν θες την κρατάς, αν θες όχι.

 

ΕΚ του αποτελέσματος.......τζαμπα ταλαιπωρήθηκες διαβάζοντας την microsoft.....2 χρόνια

Χθες , όπως λες, ύστερα από δύο χρόνια λυθηκε το πρόβλημά σου, με ένα video από το youtube.......

 

Εσυ μπορείς να το πείς όλο αυτό ...."τύχη".

Εγώ το λέω, σωστή χρήση keywords για περιγραφή "του προβλήματός σου " στην google ....και παραπομπή σου από την google στο youtube....για να σου λυθεί το πρόβλημα.....με σχετικό video.

 

Ήταν και η πρώτη "οδηγία" που σου έδωσα....περίγραψε σωστα το πρόβλημα σου και ψάξε στο youtube για σχετικό video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LK είπε

Εγω σου λέω τη δική μου ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ αντιμετώπισης προβλημάτων. 

Και αυτη ειναι σωστό search στο Youtube

Καλά κάνεις. Λες να μην έχω δηλαδή σωστή μεθοδολογία ψαξίματος?

 

Μόλις τώρα, LK είπε

 

Αν θες την κρατάς, αν θες όχι.

 

ΕΚ του αποτελέσματος.......τζαμπα ταλαιπωρήθηκες διαβάζοντας την microsoft.....2 χρόνια

Χθες , όπως λες, ύστερα από δύο χρόνια λυθηκε το πρόβλημά σου, με ένα video από το youtube.......

 

ταλαιπωρήθηκα περιστασιασκά 2 χρόνια ψάχνοντας τα και παρατώντας τα μετα από λίγο. Ελεγα δε γμς θα τα βάλω σε ένα στικάκι.

Αυτές τις μέρες όμως που έχω θέμα migration το πράγμα έφτασε στο απροχώρητο. Και δεν το βρήκα με ένα βίντεο. Εψαξα 10άδες, ρώτησα πάλι γνωστούς, άνοιξα θέμα εδώ, μου έστειλε κάποιος με messenger βοήθεια και μιλήσαμε μισή ώρα στο τηλεφωνο αλλά η δουλειά δεν γινόταν. Κάποια στιγμή ήρθε προτεινόμενο το βίντεο με τη σωστή λύση. Ευτυχώς που μας παρακολουθούν κιόλας.

Μόλις τώρα, LK είπε

 

Εσυ μπορείς να το πείς όλο αυτό ...."τύχη".

Εγώ το λέω, σωστή χρήση keywords του προβλήματός σου στην google ....και παραπομπή σου από την google στο youtube....για να σου λυθεί το πρόβλημα.....

 

Ήταν και η πρώτη "οδηγία" που σου έδωσα....περίγραψε σωστα το πρόβλημα σου και ψάξε στο youtube για σχετικό video.

 

τεσπα....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Λες να μην έχω δηλαδή σωστή μεθοδολογία ψαξίματος?

 

 

Εγω δεν λέω τίποτα παραπάνω , από το να σου πω τη δική μου......μεθοδολογία.

Εσύ θα κρίνεις ποιά είναι σωστή και ποιά σου κάνει.

 

Άφησέ με να πιστεύω, χωρίς κανένα ίχνος να σε υποτιμήσω, ότι αν ήμουν εκεί θα στο έκανα σε 5 λετπά......όχι γιατί ειμαι καλλίτερος, απλά θα το αντιμετόπιζα πιο ψύχραιμα (γιατί το έχω ξανακάνει αυτό ).

 

Το έχω πάθει και εγω, να κουραστω, να σπαστω......και χασω την ψυχραιμία μου πολλες φορές (εγω δεν το παθαινω με software τόσο  , το παθαίνω όταν εχω ξεκοιλιάσει καμία συσκευη.....και είμαι τόσο κουρασμένος που δεν μπορώ να κάνω μια απλή κολλήση ή να βιδωσω την τελευταία βίδα.......)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου