Προς το περιεχόμενο

Cubase και Nuendo χωρίς dongle στο εξής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Ναι, κανονικά. Και το 8.5 και όποιο έχω εγκατεστημένο τρέχει ταυτόχρονα αν θέλω.

κανονικά ....τώρα....

8 στις 10 εξόδους βγαίνει με dmp crash

Εχω αρχίσει να υποψιάζομαι εκτός από την 1650 το στικάκι που σώνω τα προτζεκτ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crash στην έξοδο είναι κατά 90% διεφθαρμένες προτιμήσεις. Πω, σαν ανωμαλάρα ακούστηκα. Corrupt preferences. Αν κρασάρει σταθερά και πάντοτε, μπορούμε να το εξακριβώσουμε ξεκινώντας σε safe mode. Τρέχουμε cubase κι ΑΜΕΣΩΣ έχουμε πατημένο Shift και Ctrl (ή option(?) στο μακ). Βγαίνει ένα παραθυράκι που διαλέγουμε disable preferences, κάνουμε ό,τι κάνουμε και βλέπουμε αν έστρωσε στην έξοδο. Αν έστρωσε και δεν κράσαρανε, φταίνε τα preferences. Οπότε πάλι από safe mode, επιλέγουμε delete preferences και ξενοιάζουμε.

 

Είναι κλασσική περίπτωση βλάβης αυτή. Και μπορεί το 8 να το κάνει, το 9 όχι, το 10 ναι, το 10.5 ναι, το 11 όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμ το κάνει...

 

τι διεφθαρμένες προτιμήσεις...

ούτε καν καμια προτίμηση δεν έχω

άλλωστε όταν βγαίνει το μπανερ έχεις επιλογή να ξεκινήσεις χωρίς προτιμήσεις...

 

ζω μ αυτό

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε δεύτερη περίπτωση είναι plug-ins. Το πιο σίγουρο είναι να κάνεις ένα ποστ στο σάιτ, να δώσεις ένα φρέσκο dmp και θα σου πει αμέσως ο Μάρτιν (αυτός συνήθως τα ανοίγει και τα διαβάζει πρώτος) τις πταίει. Μα plug-in, μα driver, μα το ίδιο το Cubase, θα το δει ξεκάθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Τότε δεύτερη περίπτωση είναι plug-ins. Το πιο σίγουρο είναι να κάνεις ένα ποστ στο σάιτ, να δώσεις ένα φρέσκο dmp και θα σου πει αμέσως ο Μάρτιν (αυτός συνήθως τα ανοίγει και τα διαβάζει πρώτος) τις πταίει. Μα plug-in, μα driver, μα το ίδιο το Cubase, θα το δει ξεκάθαρα.

αχ....

τι να μου κάνει ο Μάρτιν.

Παίρνω 10 τέτοια τουλάχιστον τη μέρα. Θε έχω φτιάξει 1gb εκεί που σώνονται.

Εχω μπλέξει κι όλας και θέλω να τελειώσω κάτι και δεν μου μένει χρόνος για debug.

Εχω ανεβάσει, αλλά δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

βγάζω το θέμα από τη ναφθαλίνη, καθώς προσπαθώ να κάνω το upgrade στον υπολογιστή της κόρης.

Μου βγάζει κανονικά το e-licencer ότι είναι grace period eligible, κατεβάζω το 12 αλλά μετά ...πάπαλα.

Το 12 δεν τρέχει γιατί σου λέει δεν έχω άδεια.

 

Στο μεταξύ στο steinberg forum γίνεται της μουρλής με παράπονα διαφόρων που δεν το έχουν καταφέρει, και μάλιστα πρόσφατα.

 

Το έχει κάνει κανείς?

Είμαστε σε φάση να το παρατήσουμε γιατί αν γίνει καμιά ξερή και χαλάσουν οι άδειες θα μείνουμε χωρίς daw και σε ένα μήνα αρχίζουν οι εξετάσεις....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Δώστε μου 5 λεπτά γιατί είναι ολόκληρο κατεβατό.

 

 

Τι είσαι εσύ ρε Αλή μου?

Ο Στάινμπεργκ ο ίδιος, αυτοπροσώπως.

 

Όχι αυτός που έγραφε για τα σταφύλια τα οργισμένα.

Ο άλλος, αυτός που όταν του λες "που είναι ο κουβάς?" σου λέει "φέρε το ντόνγκλ" ασούμε.

 

Γιασάν του μάγκα του Αλή.

  • Χαχα 2

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να κυλήσουν ομαλά τα πράγματα γιατί πάνε και δυό μήνες από τότε που τα έκανα αυτά, τώρα ό,τι θυμάμαι λέω. Είναι κι οι σερβερ τους για κλωτσές, κολλάνε δεν ξέρεις αν φταις εσύ φταίνε οι σέρβερ... χάλια μαύρα. Σαν να έχεις πάει να δεις Β τοπικό και να προσπαθείς να εξηγήσεις στον δίπλα σου τι σύστημα παίζουνε οι ομάδες. Δύσκολα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου