Προς το περιεχόμενο

To Bandlab Sonar είναι καλύτερο απο το Cubase;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, npap είπε

 

1731718829_sonartsimpousi.thumb.jpg.da681224c11db6d2eb4c2da93e7b7f05.jpg

 

Ούτε οι Γαλάτες δεν άντεξαν την Telecaster.

 

4 ώρες πριν, cos_dr είπε

να μάθω να αλλάζω χορδές ....

 

Δεν θα σου χρειαστεί ποτέ.

Εδώ δεν το χρειάζομαι εγώ λέμε ....

 

28 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 

 Εγώ το πατίνι θα το πάρω

 

 

Να το πάρεις.

Είναι έξυπνος τρόπος να πηγαίνεις στις μπυροποσίες χωρίς να φοβάσαι το αλκοτέστ.

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cos_dr είπε

 Οσι για το chord track τι να το κάνω

 

τιντουτο?

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Ούτε οι Γαλάτες δεν άντεξαν την Telecaster.

 

 

Δεν θα σου χρειαστεί ποτέ.

Εδώ δεν το χρειάζομαι εγώ λέμε ....

 

 

Να το πάρεις.

Είναι έξυπνος τρόπος να πηγαίνεις στις μπυροποσίες χωρίς να φοβάσαι το αλκοτέστ.

Μα ο άλλος λέει να τις αλλάζουμε αν μπορούμε σε κάθε παίξιμο. Εγώ πάντως δεν τις έχω αλλάξει ποτέ αλλά δεν ξέρω και να παίζω 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Το chord track δεν είναι σαν το ακκομπανιάρισμα των πλήκτρων σύντροφε που πατάς ένα ρε και σου βγάζει ρε ματζόρε π.χ., αυτό γίνεται με το input transformer του Cubase αν θες. Στο chord track γράφεις εκεί έναν οδηγό με τα ακκόρντα, γράφεις και ένα ρυθμικό κύτταρο ένα μέτρο στο τρακ που σε ενδιαφέρει (χράα πα χρούυυ πα) και σου βγαίνει ολόκληρη συνοδεία με χράπα χρούπα για όλο το κομμάτι, ανάλογα βέβαια με τι ακκόρντα έχεις γράψει στο chord track. Δεν χρείαζεται καν να τα παίξεις εσύ.

 

 

α...ΚΑΡΑΟΚΕ δηλαδηΣ...

 

βαργΙεμαι δεν θα παρω....εδω δεν παω στο ΤΟΚΥΟ  (πρεπει να ειμαι ο μοναδικος Gaijin που εχει παει 9 φορες στην Ιαπωνια και δεν εχει περασει ουτε απο εξω)  ...θα το φερω στο σπιτικΟ μου?

 

Παντως αΦτο το βρισκεις και με 29.99

 

https://www.e-jumbo.gr/axesouar-i-y-kiniton/akoustika-forita-icheia/forita-icheia-bluetooth/forito-icheio-bluetooth-20w-me-rodes-leitourgia-karaoke-mavro_1487645/

 

δεν χρειαζεται ντογκλ Μονγκλ των 1500 ευρων

Επεξεργασμένο από Superfunk
  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο πάντως είπαμε με το να παίζεις ενώ έχεις ορίσει την κλίμακα και τη συγχορδια και ότι νότα και να πατάς να πέφτει ανάλογα το κάνει το KOMPLETE Kontrol software. 

 

 Και αν θες να κάνεις μια μπάσογραμμη ή και συγχορδια και να αλλάζουν τόνο, διαστήματα κλπ το κάνεις και με τον midi editor στο track του Sonar τραβώντας τις νότες. 

 

Έ ένταξει. Βλέπω τώρα το chord track που μπορεί π.χ νσ κάνεις τις midi εγγραφές force στο chord ή scale που έχεις ορίσει και λέει ακούει και το variaudio αντίστοιχα για μονοφωνικές εγγραφες. Μια φωνή, ένα σόλο όργανο. 

 

Έ, αν είναι..... αμπαλος τελείως 😀κάποιος θα του φανεί χρήσιμο. 

Εγώ τι να το κάμω? 😀😂

 

 Εμένα οι μουσικές μου δυνατότητες υπερβαίνουν ακόμα και τις μουσικές μου ιδεες😂🤣

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Superfunk είπε

α...ΚΑΡΑΟΚΕ δηλαδηΣ...

 

βαργΙεμαι δεν θα παρω....εδω δεν παω στο ΤΟΚΥΟ  (πρεπει να ειμαι ο μοναδικος Gaijin που εχει παει 9 φορες στην Ιαπωνια και δεν εχει περασει ουτε απο εξω)  ...θα το φερω στο σπιτικΟ μου?

 

Παντως αΦτο το βρισκεις και με 29.99

 

https://www.e-jumbo.gr/axesouar-i-y-kiniton/akoustika-forita-icheia/forita-icheia-bluetooth/forito-icheio-bluetooth-20w-me-rodes-leitourgia-karaoke-mavro_1487645/

 

δεν χρειαζεται ντογκλ Μονγκλ των 1500 ευρων

🤣 Ε εντάξει, άμα είναι να το πάμε έτσι... Ποιος είναι ο Weckl; Περνίεται για μουσικός; Ένας εκεί, βαρεί κάτι τομάρια και το παίζει καμπόσος.🤣

 

Το chord track

1 ώρα πριν, cos_dr είπε

Και αν θες να κάνεις μια μπάσογραμμη ή και συγχορδια και να αλλάζουν τόνο, διαστήματα κλπ το κάνεις και με τον midi editor στο track του Sonar τραβώντας τις νότες. 

σε γλιτώνει από αυτό. Κανένας δε λέει ότι θα φτιάξεις 5λεπτο κομμάτι αφήνοντας ένα κλιπ με σταθερές δυναμικές και πέτσινους ήχους. Απλά, ΑΜΑ θες, το χρησιμοποιείς και γλιτώνεις χρόνο. Ή το χρησιμοποιείς αποκλειστικά και καταχρηστικά και φτιάχνεις ένα χονδροειδέστατο προσχέδιο μιας ιδέας σε 5 λεπτά. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

 

 

Και άντε, άχρηστο το chord track. Το listen bus? Το Control Room με τις πολλαπλές εξόδους μόνιτορ και switching με ένα πλήκτρο αναθέσιμο; Τα ξεχωριστά cue sends για μέχρι 4 διαφορετικές μίξεις monitoring χωρίς να τρώγονται sends από τα κανάλια; Ο Project Logical Editor που κάνεις μαζικές αλλαγές σε όλα τα tracks με συγκεκριμένα κριτήρια; Οι 3 κονσόλες που μπορούν να έχουν ανεξάρτητες ορατότητες και παραμετροποιήσεις; Όλα πια για πέταμα;

Επεξεργασμένο από Ali Barout
  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Ali Barout είπε

Το listen bus? Το Control Room με τις πολλαπλές εξόδους μόνιτορ και switching με ένα πλήκτρο αναθέσιμο; Τα ξεχωριστά cue sends για μέχρι 4 διαφορετικές μίξεις monitoring χωρίς να τρώγονται sends από τα κανάλια; Ο Project Logical Editor που κάνεις μαζικές αλλαγές σε όλα τα tracks με συγκεκριμένα κριτήρια; Οι 3 κονσόλες που μπορούν να έχουν ανεξάρτητες ορατότητες και παραμετροποιήσεις; Όλα πια για πέταμα;

 

 

Τα ειχε ολα ΑφΤΑ ο Steve Albini?

αν ΟΧΙ τοτε ουτε εγω τα χρειαζομαι...😂

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

 

Τα ειχε ολα ΑφΤΑ ο Steve Albini?

αν ΟΧΙ τοτε ουτε εγω τα χρειαζομαι...😂

Κατα πάσα πιθανότητα τα έχει... σε hardware μορφή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αφήνω αυτό εδώ: https://www.admiralbumblebee.com/DAW-Chart.html

Δε το έχει κάν το Cakewalk/Sonar βέβαια, αλλά το Cubase έρχεται πρώτο, ακολουθούν Studio One και Reaper.

 

Βέβαια να πω ότι είδα λίγο το Cakewalk, και μιλώντας για τΣάΜπα, δεν έχει να ζηλέψει κάτι τρελό από άλλα.

Εγώ αν βρω έστω ένα μικρό πραγματάκι, πχ ένα hotkey που δεν αλλάζει, κρίνω ότι δεν αξίζει να αλλάξω. Για μένα το Cubase μέχρι τώρα τα έχει όλα, και παραπάνω απ'όσα ζητούσα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Alex Raptakis είπε

Εγώ αφήνω αυτό εδώ: https://www.admiralbumblebee.com/DAW-Chart.html

 

Α, ωραίος ο Ναύαρχος Μπούμπουρας, πολύ αναλυτικός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου