Προς το περιεχόμενο

Guitar heroes of today?


Nekkon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Terry RoscoeBeck5 είπε

Δεν είχε υποπέσει στην αντίληψη μου ότι είχε βγάλει signature model και στον σαν κιαφτουνονε- αλλά γιατί όχι...

 

Βασικά αν έπρεπε να βγάλουν μόνο σε ΕΝΑΝ κιθαρίστα στην ιστορία τσι μουσικής σε αποαφτουνονα έπρεπε να βγάλουν μόνο 

  • Χαχα 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Superfunk είπε

 

Βασικά αν έπρεπε να βγάλουν μόνο σε ΕΝΑΝ κιθαρίστα στην ιστορία τσι μουσικής σε αποαφτουνονα έπρεπε να βγάλουν μόνο 

Πρώτος signaturάς ποιος να ήτανε άραγε; Ο Les Paul; Ή ο Chet Atkins;

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, Superfunk είπε

Βασικά αν έπρεπε να βγάλουν μόνο σε ΕΝΑΝ κιθαρίστα στην ιστορία τσι μουσικής σε αποαφτουνονα έπρεπε να βγάλουν μόνο 

Δεν ξέρω εγώ απ' αυτά φίλος... Αν δεν βγάλουν όμως ένα signature μονδέλο για τον sir εκεί στην 7ender είναι για τον λάκκο των λεόντων- όπως είδες τις κουβαλάει δυό-δυό τσι stratocaster, είναι και guitar hero και έχει πει το Miss You 😎

O  αποαφτουνονας έχει πει Miss You; 😄

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, fusiongtr είπε

Έχει ο Vai πλατινένιους δίσκους?

Δεν ξέρω αν έγιναν πλατινένιοι αλλά σίγουρα είναι εκπληκτικοί οι 2 που έκανε με τον David Lee Roth.

 

  • Like 2
  • Συμφωνώ 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την αποψη μου Guitar heroes ειναι ολοι αυτοι οι οποιοι ενεπνευσαν διαχρονικα κοσμο να πιασει κιθαρα και υπηρξαν τρομερα επιδραστικοι οι οποιοι βεβαια δεν ηταν απαραιτητα βιρτουοζοι (πχ Cobain...Hammett...Young...Morello κτλ) ειχαν oμως ολο το πακετο και πηγαν την εννοια "κιθαρίστας" ανα βημα παραπερα και οχι την εννοια "κιθαρα". Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ των οργανων θα ειναι παντα η φωνη....ολα τα υπολοιπα θα κανουν κυκλους....η σειρα τους θα ερχεται και θα φευγει....στην εποχη που ζουμε η σειρα της κιθαρας εχει περασει....κιθαρισταραδες υπαρχουν στις μερες μας και με το παραπανω αλλα η ταχυτητα μεταδοσης της πληροφοριας δεν τους αφηνει να γινουν guitar  heroes καθως το κοινο που θα τους ακουσει δεν ειναι σιγουρο πως μεγαλωνει αλλα το κοινο που θα τους αγαπησει και θα τους κανει heroes ειναι σιγουρο πως συρρικνωνεται!

Επεξεργασμένο από leon7pap
  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, leon7pap είπε

Κατα την αποψη μου Guitar heroes ειναι ολοι αυτοι οι οποιοι ενεπνευσαν διαχρονικα κοσμο να πιασει κιθαρα και υπηρξαν τρομερα επιδραστικοι οι οποιοι βεβαια δεν ηταν απαραιτητα βιρτουοζοι (πχ Cobain...Hammett...Young...Morello κτλ) ειχαν oμως ολο το πακετο και πηγαν την εννοια "κιθαρίστας" ανα βημα παραπερα και οχι την εννοια "κιθαρα". Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ των οργανων θα ειναι παντα η φωνη....ολα τα υπολοιπα θα κανουν κυκλους....η σειρα τους θα ερχεται και θα φευγει....στην εποχη που ζουμε η σειρα της κιθαρας εχει περασει....κιθαρισταραδες υπαρχουν στις μερες μας και με το παραπανω αλλα η ταχυτητα μεταδοσης της πληροφοριας δεν τους αφηνει να γινουν guitar  heroes καθως το κοινο που θα τους ακουσει δεν ειναι σιγουρο πως μεγαλωνει αλλα το κοινο που θα τους αγαπησει και θα τους κανει heroes ειναι σιγουρο πως συρρικνωνεται!

Το σκεπτικο φαινεται σωστο αλλα αλλαζει δραματικα με την εποχη και αντίστοιχα την ηλικία καθενος. Πχ για μενα τα ονοματα που αναφερεις ειναι μεν γνωστα αλλα ουτε ειχα ποτε δισκογραφια ουτε καν σταματω τι κανω να τους ακουσω στο ραδιο. Καποιους μαλιστα ουτε θα καταλαβω οτι παιζουν εκτος ισως απο πολυ γνωστα των acdc που και παλι μπορει στο ραδιο να αλλαξω σταθμο

Τον δε Angus θα τον θεωρήσω ως "ηρωα" οχι κιθαριστικα αλλα ως εικονα

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dimsonic είπε

Το σκεπτικο φαινεται σωστο αλλα αλλαζει δραματικα με την εποχη και αντίστοιχα την ηλικία καθενος. Πχ για μενα τα ονοματα που αναφερεις ειναι μεν γνωστα αλλα ουτε ειχα ποτε δισκογραφια ουτε καν σταματω τι κανω να τους ακουσω στο ραδιο. Καποιους μαλιστα ουτε θα καταλαβω οτι παιζουν εκτος ισως απο πολυ γνωστα των acdc που και παλι μπορει στο ραδιο να αλλαξω σταθμο

Τον δε Angus θα τον θεωρήσω ως "ηρωα" οχι κιθαριστικα αλλα ως εικονα

Δεν έχει να κάνει με το αν τους ακούς εσύ η εγώ....και εγώ τον SRV η τον Malmsteen η τον Young πχ τους σιχαίνομαι όμως είναι guitar heroes.... το παίξιμο και η εικονα τους επηρέασε τόσο κόσμο οπότε δεν έχει σημασία αν εμένα μου αρέσουν η όχι...

Υπάρχουν παίχτες τεχνικά δέκα φορές πάνω αλλά δεν είναι heroes για κάποιο λόγο...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, leon7pap είπε

Δεν έχει να κάνει με το αν τους ακούς εσύ η εγώ....και εγώ τον SRV η τον Malmsteen η τον Young πχ τους σιχαίνομαι όμως είναι guitar heroes.... το παίξιμο και η εικονα τους επηρέασε τόσο κόσμο οπότε δεν έχει σημασία αν εμένα μου αρέσουν η όχι...

Υπάρχουν παίχτες τεχνικά δέκα φορές πάνω αλλά δεν είναι heroes για κάποιο λόγο...

Δεν ξερω. Δεν νομιζω να ηρωοποιηθηκαν ποτε

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου