Προς το περιεχόμενο

Ελεύθερος αυτοκινήτου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν διαβάσω όλα τα ποστ, superfunk είσαι θεός και 100 χρόνια μπροστά!!!! Δεν υπάρχει χειρότερο από το να οδηγείς εκεί μέσα ανάμεσα σε όλους τους κάφρους.

Οι αμαξάκιδες/ μηχανακιδες... κάγκουρες κοινώς, είναι η μάστιγα της Ελλάδας και δείγμα του ανύπαρκτου επιπέδου που έχουν και ΕΠΙΒΑΛΛΟΥΝ στους πάντες με το έτσι θέλω.

Δυστυχώς μένω εκτός Αθηνών και είναι αδύνατο να το εφαρμόσω και εγώ, θα το θελα πολύ πάντως.

Για αυτό είναι η Ελλάδα έτσι, είναι πολλοί και κάνουν πολύ θόρυβο και είναι πολύ μ@λ@κ3Σ🤣🤣

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, sharpshooter είπε

Οι αμαξάκιδες/ μηχανακιδες... κάγκουρες κοινώς

Εγώ δεν νιώθω κάγκουρας. Επειδής δηλαδή κάνω κανα πατηλίκι?

 Και μικρός όταν έκανα σούζες με το ΧΤ μέσα στην κίνηση, πρόσεχα

 Δεν είναι έτσι όπως τα λες.

 χαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 Εγώ πάντως με τους ποδηλάτες τα έχω και αυτούς με τα πατίνια.

 Μιλάμε δεν τους μπορώ καθόλου αλλά τι να κάνω.

 Αναγκάζομαι να τους προσέχω να μην τους πατήσω.

 Έχω καλή ψυχή🤣

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, cos_dr είπε

 Εγώ πάντως με τους ποδηλάτες τα έχω και αυτούς με τα πατίνια.

 Μιλάμε δεν τους μπορώ καθόλου αλλά τι να κάνω.

 Αναγκάζομαι να τους προσέχω να μην τους πατήσω.

 Έχω καλή ψυχή🤣

Χθες έπεσε πάνω στο δεξιό πισινό φτερό του αυτοκινήτου μου βγαίνοντας από στενό με "χίλια" ένας κάγκουρας με ηλ.πατίνι

 Ευτυχώς με αποτέλεσμα μόνο κάτι αχνές γρατζουνιές στην λαμαρίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, cigaret13 είπε

Χθες έπεσε πάνω στο δεξιό πισινό φτερό του αυτοκινήτου μου βγαίνοντας από στενό με "χίλια" ένας κάγκουρας με ηλ.πατίνι

 Ευτυχώς με αποτέλεσμα μόνο κάτι αχνές γρατζουνιές στην λαμαρίνα.

Έχω μεγάλο θέμα με αυτούς δυστυχώς.

 Πραγματικά μισώ τον τρόπο που οδηγούν με τα ποδήλατα και τα πατίνια ανάμεσα από τα αυτοκίνητα και κινδυνεύουν και αυτοί και οι υπόλοιποι πεζοί.

 Ευτυχώς που δεν γυμνάζομαι πια, τα παράτησα όλα γιατί συνήθως κατέβαινα κάτω και τους έσπρωχνα και αμα αντιδρούσαν τους χτυπούσα.

 Τώρα είμαι κότα🤣

 Δεν έχω αντοχή.

 Μου έπιασε το χέρι δυνατά προχθές ο μικρός για πλάκα και πόνεσα🤣

 Επειδή ήμουν πολύ δυνατός, θυμούνται οι περισσότεροι 🤣 είχα ξεχάσει για δεκαετίες πως είναι να πονάς ακόμα και με καθημερινές κινήσεις, με σκυψίματα, νιώθω λοιπόν ανασφάλεια και κάνω την κότα.

 γιατί θα βγει κανας νέος που κάνει MMA η kick box ή και παρέα και θα με δείρει.

 Ενώ παλια τους έδερνα εγώ και μαχαίρι να βγαζαν δεν με ένοιαζε. χαχαχαχαχαχαχαχαχα🤣

 

 Πάντως κάτι πρέπει να γίνει.
 Παρόλο που έγιναν φιλότιμες προσπάθειες ανά καιρούς και μεταρρυθμίσεις ώστε να αποκτήσουμε ορθή κυκλοφοριακή αγωγή, δυστυχώς τα πράγματα χειροτερεύουν.

 

 Είναι και οι ρυθμοί, η κρίση, παίζουν ρόλο στη ψυχολογία, τη διάθεση και την κοινωνική συμπεριφορά. ε? Το ξέρω έτσι είναι.

 Είναι πολλά αλλά δεν τους μπορώ.

 

 Καλά και εγώ δεν είμαι τέλειος, τις κάνω τις ΜΛΚΣ μου, όχι πολύ συχνά, το μόνο που τηρώ ευλαβικά είναι το να προσέχω που παρκάρω το αμάξι για να μην εμποδίζω τη διέλευση πεζών σε πεζοδρόμια, ράμπες κλπ . με τη μηχανή δυστυχώς κάνω "παρασπονδίες" Αλλά ρε παιδί μου δεν τις σέβονται και στο παρκάρισμα στο δρόμο. Τις ρίχνουν χάμω. 🤣

 

 Αν έχουμε δεύτερη τετραετία ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ 🤣πάντως και συνεχίσουν οι οικονομικές του μεταρρυθμίσεις, 🤣🤣  θα ακολουθήσω αναγκαστικά τον δρόμο του @Superfunk

   Μπορεί να πάω και εγώ σε καμία εταιρεία να μου παρέχουν αμάξι, έχω καλό βιογραφικό στις πωλήσεις.

 Το έκανα παλιά, δούλευα σε φαρμακευτική και μου είχαν παραχωρήσει αυτοκίνητο, είναι cool

 θα του πω να με πάρει υπάλληλο, κλητήρα και να μου δώσει κανα σκούτερ  εκεί να του κάνω θελήματα🤣

  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, Giorgos rockstep είπε

Τι αμάξια είναι?

A!

Κοίτα βασικά δεν είναι τί είναι, αλλά πώς είναι.

Το ένα του 1983 , 40 ετών σήμερα, με 130.000 χιλιόμετρα.

Το άλλο του 2001, 22 ετών σήμερα, με 125.000 χιλιόμετρα.

Είναι σαν να βγήκαν μόλις από την αντιπροσωπεία, και ειλικρινά ρίχνω πολύ γέλιο με τους γκαραζιέριδες όταν τα πάω για σέρβις.😄

 

ΑΕ80.jpg

Ε46.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φωτό φαντάζομαι ότι είναι από την εξοχική σου βίλα.

Να ρωτήσω εγώ τώρα, αν τα βγάζεις μια φορά το δίμηνο, οι μπαταρίες τους πώς πάνε?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, fusiongtr είπε

Οι φωτό φαντάζομαι ότι είναι από την εξοχική σου βίλα.

Να ρωτήσω εγώ τώρα, αν τα βγάζεις μια φορά το δίμηνο, οι μπαταρίες τους πώς πάνε?

Από τη Βίλλα της Τίας είναι. Εγώ δεν έχω σπίτια στας εξοχάς.

Τα χω μούρη με μούρη στο γκαράζ, και στατιστικά  το ένα θα δουλέψει για να πάρει το άλλο....αν χρειαστεί.

Αλλά αλλάζω μπαταρία κάθε 3 χρόνια ούτως ή άλλως και στα 2.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LK είπε

 

Τα χω μούρη με μούρη στο γκαράζ, και στατιστικά  το ένα θα δουλέψει για να πάρει το άλλο....αν χρειαστεί.

Αλλά αλλάζω μπαταρία κάθε 3 χρόνια ούτως ή άλλως και στα 2.

 

 

Γιατί δεν παίρνεις έναν φορτιστή/συντηρητή μπαταρίας να τα έχεις πάντα φορτισμένα κι έτοιμα, και να μην χρειάζεται να αλλάζεις συχνά μπαταρία?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου