Προς το περιεχόμενο

Ελεύθερος αυτοκινήτου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Μόλις τώρα, fenderiarhs είπε

 

Ολα αυτα γνωριζοντας οτι με την οικοχονδριασηπου εχει πιασει εσχατως την ανεκδιηγητη ΕΕ και οχι μονο (για να μην παρεξηγηθω παραμενω φανατικος ευρωπαϊστης)και το απιστευτο λομπυινγκ που γινεται υπερ μεταφορικων μεσων-κουβαδων, η αυτοκινηση θα εκλειψει και θα γινει ενα σπορ για λιγους εναντι αδρας πληρωμης και θα γινεται εντος κλειστου και αποστειρωμενου περιβαλλοντος. Κατα συνεπεια ας ευχαριστηθουμε τωρα οσο ακομα μπορουμε.

+1000.

Το ίδιο θα ισχύσει και με τις αντίκες....που με την κείμενη νομοθεσία, και της νέας Ελληνικής συμπεριλαμβανομένης (που θα ισχύσει από φέτος της άνοιξη) , πάνε να την κάνουν δυσβάσταχτη την κατοχή ακόμα και ιστορικού αυτοκινήτου.

Η ιδιοκτησία σε Ι.Χ.....τελειώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

@dimsonic

Στάσου γιατί παρουσίάζεις το θέμα ώς θέμα τύχης και όχι επιλογών.

Για μενα η επιλογή πόλης , επαγγέλματος...... οδού που θα μένω, γάμου....τεκνοποιίας ήταν σχεδιασμένα με χαρτί και μολύβι , από την πρώτη Λυκείου.

Δεν λέω ότι η ζωή δεν μπορεί να στα φέρει όλα πάνω - κάτω , π.χ. σεισμός στην Τουρκία, αλλά ό,τι εξαρτάται από εμένα ......... το σχεδίασα από πολύ μικρός, με βασικό γνώμονα να μην ταλαιπωρηθώ ποτέ στη ζωή μου 😄.

Οταν ο άνθρωπος σχεδιαζει ο Θεός γελαει.

Προφανως οταν εφυγα απο το κεντρο τα ειχα υπολογισει ολα. Μιση ωρα με αυτοκινητο στη μια συν ψαξιμο για στάθμευση 35 στην αλλη κι ας ηταν 18 χιλιόμετρα μακρυτερα. Κι η βενζινη...μας τη χαριζανε.

Μετα τελειωσε η ανάπτυξη 

Σιγα μην επιλεξες και επαγγελμα.

 

What about  εισαγωγικες?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, dimsonic είπε

Οταν ο άνθρωπος σχεδιαζει ο Θεός γελαει.

Προφανως οταν εφυγα απο το κεντρο τα ειχα υπολογισει ολα. Μιση ωρα με αυτοκινητο στη μια συν ψαξιμο για στάθμευση 35 στην αλλη κι ας ηταν 18 χιλιόμετρα μακρυτερα. Κι η βενζινη...μας τη χαριζανε.

Μετα τελειωσε η ανάπτυξη 

To "πρόβλημα" με τον σχεδιασμό σου και στις δύο περιπτώσεις είναι ότι το γραφείο δεν ήταν προσβάσιμο από το σπίτι πεζή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LK είπε

To "πρόβλημα" με τον σχεδιασμό σου και στις δύο περιπτώσεις είναι ότι το γραφείο δεν ήταν προσβάσιμο από το σπίτι πεζή.

Εχεις καλη αισθηση χιουμορ.

Εσυ ειχες σπιτι γραφειο διπλα στα δικαστήρια?

Εγω επρεπε να εχω διπλα σε 3 πολεοδομίες διευθυνση τεχνικων υπηρεσιων νομαρχια 2 κτηματολογικα γραφεια που έπρεπε να επισκέπτομαι τουλαχιστον καθημερινά και το αντικείμενο της ημερας μπορει να ηταν 10 χιλιόμετρα ή 60 χιλιόμετρα μακρυα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Εχεις καλη αισθηση χιουμορ.

Εσυ ειχες σπιτι γραφειο διπλα στα δικαστήρια?

Εγω επρεπε να εχω διπλα σε 3 πολεοδομίες διευθυνση τεχνικων υπηρεσιων νομαρχια 2 κτηματολογικα γραφεια που έπρεπε να επισκέπτομαι τουλαχιστον καθημερινά και το αντικείμενο της ημερας μπορει να ηταν 10 χιλιόμετρα ή 60 χιλιόμετρα μακρυα.

Το πρώτο σπίτι που αγόρασα, και το έκανα σπίτι -γραφείο (ήμουν ο πρώτος που εισήγαγε στην πόλη τον θεσμό "σπίτι -γραφείο") , και όλοι μου έλεγαν "ΔΕΝ θα δουλέψει....θα σε κουράσει, πρέπει να αλλάζεις παραστάσεις- να ξέρεις που τελειώνει και που αρχίζει η δουλειά" και άλλα τέτοια,  ήταν στα 50 μέτρα από τα Δικαστήρια, και ναι το αγόρασα γι αυτόν ΑΚΡΙΒΩΣ τον λόγο. Δούλεψε για 23 έτη.

 

Τώρα πλέον είμαι στα 500 μέτρα από τα Δικαστήρια, αλλά δεν με χαλάει.....το περπατάω μια χαρά , σιγά την απόσταση.

Επίσης γι αυτό διάλεξα την Κοζάνη, και όχι τη Θεσσαλονίκη, όπου "Δικηγόρησα" και εκεί για 7 έτη, διότι η ζωή είναι πολύ μικρή για να την φάω στα πήγαινε - έλα.

Εδώ όλα περπατιούνται, κτηματολόγια, ΔΟΥ, όλες οι υπηρεσίες.....

Τίποτα δεν έτυχε.....απλά πέτυχε. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LK είπε

Το πρώτο σπίτι που αγόρασα, και το έκανα σπίτι -γραφείο (ήμουν ο πρώτος που εισήγαγε στην πόλη τον θεσμό "σπίτι -γραφείο") , και όλοι μου έλεγαν "ΔΕΝ θα δουλέψει....θα σε κουράσει, πρέπει να αλλάζεις παραστάσεις- να ξέρεις που τελειώνει και που αρχίζει η δουλειά" και άλλα τέτοια,  ήταν στα 50 μέτρα από τα Δικαστήρια, και ναι το αγόρασα γι αυτόν ΑΚΡΙΒΩΣ τον λόγο. Δούλεψε για 23 έτη.

 

Τώρα πλέον είμαι στα 500 μέτρα από τα Δικαστήρια, αλλά δεν με χαλάει.....το περπατάω μια χαρά , σιγά την απόσταση.

Επίσης γι αυτό διάλεξα την Κοζάνη, και όχι τη Θεσσαλονίκη, όπου "Δικηγόρησα" και εκεί για 7 έτη, διότι η ζωή είναι πολύ μικρή για να την φάω στα πήγαινε - έλα.

Εδώ όλα περπατιούνται, κτηματολόγια, ΔΟΥ, όλες οι υπηρεσίες.....

Τίποτα δεν έτυχε.....απλά πέτυχε. 😄

Δεν εχουν συναφεια τα επαγγέλματα μας ουτε κοινο τοπο. Αυτα που λες δεν έχουν εφαρμογή για μηχανικους. Εκτος ισως απο αφεντικα μετα απο 30 χρόνια. Οι μηχανικοί εχουν γραφειο σχουν και πεδιο. Προσωπικα μεχρι και τις τελευταίες μερες ημουν μαχιμος στο πεδιο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LK, δεν μπορούν να το κάνουν όλοι αυτό που έκανες. Μου κάνει εντύπωση ότι κανείς από τους δύο σας δεν έχει αναφέρει το κύριο συστατικό του να "πετύχει", το να μην είσαι υπάλληλος δηλαδή.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, dimsonic είπε

Δεν εχουν συναφεια τα επαγγέλματα μας ουτε κοινο τοπο. Αυτα που λες δεν έχουν εφαρμογή για μηχανικους.

Είδες, πάλι στα λόγια μου έρχεσαι.

Γι' αυτό δεν έγινα μηχανικός 😄.

Σχεδιασμός λέμε!

Μόλις τώρα, trolley είπε

LK, δεν μπορούν να το κάνουν όλοι αυτό που έκανες. Μου κάνει εντύπωση ότι κανείς από τους δύο σας δεν έχει αναφέρει το κύριο συστατικό του να "πετύχει", το να μην είσαι υπάλληλος δηλαδή.

Και υπάλληλος να ήμουν, κοντά στη υπηρεσία μου θα έψαχνα να μείνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LK είπε

Και υπάλληλος να ήμουν, κοντά στη υπηρεσία μου θα έψαχνα να μείνω.

Ναι, αλλά όχι να αγοράσεις.

Διότι αύριο-μεθαύριο μπορεί να άλλαζες εργοδότη.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μόλις τώρα, trolley είπε

Ναι, αλλά όχι να αγοράσεις.

Διότι αύριο-μεθαύριο μπορεί να άλλαζες εργοδότη.

 

Προφανώς.

Θα νοίκιαζα κοντά.

 

Ξέρεις υπάρχει μια κατηγορία ανθρώπων, που συνειδητά κάνουν τη ζωή τους δύσκολη,.

Π.χ. ένα σκασμό δικαστές, που και παχυλά πληρώνονται......αλλά προτιμούν να κάνουν το δρομολόγιο π.χ. Κοζάνη (όπου υπηρετούν) - Θεσσαλονίκη (όπου μένουν) κάθε μέρα, 3 φορές την εβδομάδα, γιατί τους "χαλάει να μένουν σε μικρή πόλη".

Να πώ ότι είχαν και καμία κοινωνική ζωή, και να ταν κάθε μέρα στα "γούστα" να τους καταλάβω.

Και μετά γκρινιάζουν....Νοίκιασε ωρε μια γκαρσονιέρα εκεί όπου υπηρετείς, να μην σε τρων τα πέρα δώθε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου