Προς το περιεχόμενο

είναι εύκολο να είσαι επαγγελματίας? (και σόλο τρομπόνι)


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

δείτε τι απαιτεί ένα αμερικάνικο ....σοβαρό ζωντανό πρόγραμμα

  • Like 2

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ο Kevin Eubanks που το εκανε αυτο στο Tonight Show για χρονια, επαιρνε 2000$ τη μερα. Φανταστειτε στα Grammys $$$ .. Οποτε η δουλεια απαιτειται, αλλα πληρωνεται επισης.

 

Πηγαινουν το πρωι, προβαρουν, ηχογραφουν ολο το show, το βλεπουν, το ξαναπροβαρουν και το βιντεοσκοπουν μετα, η ζωντανα. Τους παιρνει ολη μερα. Το αντιστοιχο στην Ελλαδα, πηγαινεις καμμια ωρα πριν, και παιζεις.

Επεξεργασμένο από Alter
  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοιο τίτλο και υπότιτλο που έγραψες, περίμενα παραπάνω από το βίντεο. Αλλά και πάλι μέσα από ένα απλό backstage βίντεο βλέπεις πόσο διαφορετικά (και πόσο οργανωμένα) είναι τα πράγματα. Και εδώ στα MAD στείλανε DJ να παίζει με αόρατη κονσόλα.

 

Πάντως όταν βλέπω όλα αυτά τα BTS βίντεο, με πιάνει μια ζήλια με την μορφή μελαγχολίας. Θα ήθελα πολύ να ζω σε μια κοινότητα με μουσικούς, να παίρνω το όργανό μου, να παίζω έτσι όπου να ναι - και ας μη μπορούσα να βγάλω το μήνα που λέει ο λόγος. Η ιδέα του να έχω αφιερώσει ΟΛΗ μου τη ζωή στη μουσική μου φαντάζει απλά υπέροχη, αν και προφανώς, στη θεωρία όλα υπέροχα είναι.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ νομίζω ότι η ζωή του Έλληνα μουσικού ήταν τουλάχιστον (πλέον δεν υπάρχουν μαγαζιά) πολύ πιο δύσκολη.

Ξενύχτι βάρβαρο κάθε μέρα σε νυχτερινά κέντρα....με πελάτες πιωμενους....τσιγαριλα... 

Επαγγελματίες ήταν καί αυτοί και μάλιστα χωρίς βαρέα και ανθυγιεινά.

Πολύ πιο δύσκολα από μια (έστω και πολύωρη) πρόβα.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, LK είπε

Ξενύχτι βάρβαρο κάθε μέρα σε νυχτερινά κέντρα....με πελάτες πιωμενους....τσιγαριλα...

 

Μόλις περιέγραψες την Νέα Υόρκη των 50s.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
36 λεπτά πριν, fusiongtr είπε

 

Μόλις περιέγραψες την Νέα Υόρκη των 50s.

Είχανε μπουζούκια; 😜

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω το πιό σημαντικό στην όλη ιστορία είναι να παίζεις ακουλουθώντας τα events δηλαδή το τι παίζεις στην αναγγελία του καθενός, τις υποψηφιότητες και φυσικά τον νικητή που φαντάζομαι δεν τον ξέρουν και περιμένουν να βγεί αποτέλεσμα για να παίξουν.

Όλοι βλέπουν τον μαέστρο πχ στο 10.10 που έρχεται και έρχεται η Ροζαλία...

το πιό ωραίο είναι ο πιτσιρικάς του μαέστρου. Αν δεν γίνει μουσικός αυτός να μου τρυπήσετε τη μύτη

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως έχει στο κανάλι του δυο τρια τέτοια βίντεο και εκείνο που μου κάνει εντύπωση είναι ότι σε όλα χρησιμοποιεί μια "μη συμβατική κιθάρα" που πάντα σνόμπαρα...

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου