Προς το περιεχόμενο

Ο Γουίλεμ Νταφόε κατά της Μενδώνη!


SpyrosMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Παντως εγω το 81 επαιζα το προϊστορικο πακμαν και ακουγα στο τζουμποξ μπιλυ τζην

Eγώ πάλι...τότε έπαιζα στα ουφάδικα το Mad Dog McCree. Χρόνια μετά (γύρω στο 94-95) ένας πελάτης μου ζήτησε ένα "πρωτοποριακό" event και ψάχνοντας ανακάλυψα το Philips Cdi που έτρεχαν αυτά τα παιχνίδια. Βρήκα λοιπόν μια εταιρία που έγραφε (CC+ εαν θυμάμαι καλά....) για να φτιάξουν την εφαρμογή και εμφανίστηκα στη Philips Ελλάδας και παράγγειλα 300 (!) Philips Cdi. Πρώτα λιποθύμησαν και μετά βέβαια μου έκαναν δώρο και ένα (που το έχω ακόμα...).

Εκτός από τον  Mad Dog, έχω και ένα multimedia του Peter Gabriel σε αυτή τη τεχνολογία που μπορούσες να γυρίσεις στο στουντιό του και να παίξεις με τα εθνικ όργανα που είχε....Μα τι εποχές!!!

Υ.Γ Tότε (εαν θυμάμαι καλά) ένα τέτοιο Philips Cdi κόστιζε 200,000 δρχ...Λεφτά υπήρχαν!!!!

 

Επεξεργασμένο από marathon
  • Like 2

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manosx είπε

Οταν λεμε οτι παει η σειρα Αναγεννηση- ΔΙαφωτισμος- Βιομηχανικη επανασταση το εννοουμε. Εμεις ειμαστε ακόμα στο Μεσαιωνα, δες τις ψαλμωδιες των παπαδων αν δε με πιστευεις.

Σύμφωνοι. Αλλά:

 

- Με τη μεμψιμοιρία δεν πετυχαίνουμε τίποτα.

- Από το γαϊδούρι δεν μπορείς να πας κατευθείαν στη λαμποργκίνι.

- Δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού/αυτοδιάθεσης.

 

Όταν τα παντρέψουμε αυτά γλυκά και βαλκανικά, έχουμε τη σημερινή κατάσταση. Ανθρώπους όοοολων των προελεύσεων, από αυτόν που ευαγγελίζεται "δικαίωμά μου να είμαι ρεμάλι, πληρώστε με να ζήσω", μέχρι αυτόν που λέει "τι τα θες μωρέ, οι δυνατότητες είναι πεπερασμένες. Ζω εδώ στο καλύβι εντός των δυνατοτήτων μου και τον ελεύθερό μου χρόνο προσπαθώ να λύσω αναπόδεικτα μαθηματικά προβλήματα του Ρίμαν". Αυτοί που ήσαν αστοί για αιώνες, και είχαν παραγωγικό κράτος για αιώνες, έχουν δυνατότητα να παράσχουν ΚΑΙ στον πρώτο, χωρίς να ζημιώνει ιδιαίτερα τη χώρα. Εμείς, όχι.

 

Συν ότι, όταν αφήνεις τα πιάτα στο νεροχύτη για ένα χρόνο, δεν παίρνουν πια "πλύσιμο". Θέλουν πέταμα. Κι αυτό εμείς εδώ γουστάρουμε να το κάνουμε σε πολλά. Και μετά τσακωνόμαστε γιατί δεν καθάρισαν τα πιάτα. Κι εμείς λέγαμε αμμοβολή, εσείς φαγωθήκατε με το υδροχλωρικό οξύ, κι ορίστε δεν έκανε τίποτα, και τζάμπα τα λεφτά, και τα κάνατε πλακάκια με τον ξιδά για να τα πάρει αυτός, κι εμείς αμα βγούμε θα τα πάμε αμέσως αμμοβολή. Ρε φίλε, αν τα ξέπλενες απλά έναν χρόνο πριν στην ώρα τους, κι έβαζες και μια σταγόνα φέρι, δε θα συναντούσες ποτέ αυτό το πρόβλημα. Αλλά δεν το έκανες.

  • Like 3
  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manosx είπε

 

 

 Χμμμ, μουσικαρα, με πολιτικα, μεταμψυχωση, ρε cosdr, μηπως εχεις γραψει καμια οπερα τελευταια;

Άκουσε με φίλε Μάνο σοβαρά. Απο μικρός γράφω συμφωνίες στο κεφάλι μου ολοκληρωμένες και δεν το πήρα από την ταινία ατάκα. Είναι αλήθεια, μεγάλωσα κάτω από ένα πιάνο που έπαιζε η μάνα μου για να πάρει το πτυχίο της, με έκανε μικρή και εκεί πιστεύω έμαθα. Έμαθα από την κοιλιά. Το να μεγαλώνεις από την κοιλιά ακούγοντας κομμάτια ανωτέρας όλη μέρα θεωρώ πως καθορίζει την αντίληψη σου τη μουσική και όχι μόνο. Αυτό μου έδωσε την ικανότητα να συνθέτω ότι θέλω αναλύοντας ότι ακούω με λεπτομέρεια 1/192 πάνω από ε? 

 Για τα αλλα Πράγματα είμαι ηλιθιος για μουσική χρησιμοποιώ το 100% του εγκεφάλου όπως η Λουσι 

 Και γιατί δεν τα γράφεις ρε μεγάλε θα μου πεις. 

 Είναι αδύνατο να γραψω αυτά που βγάζω μέσα μου γιστι δεν έχω τόσες γνώσεις και είναι και δύσκολο και εξαιρετικά χρονοβόρο να τα αποτύπωσω έστω και με τη βοήθεια της τεχνολογίας, βημα βήμα. 

 Οι όπερες που μπορώ να γράψω στο μυαλό μου η που έχω τους σκίζουν όλους.

 Ο Θεός το ξέρει που μου έδωσε το χάρισμα. 

 Ο κόσμος δεν είναι πως δεν αναγνωρίζει πως έχω ταλέντο ακόμα και από αυτά που εχω αποτυπώσει εδώ συο noiz π.χ.

 Είναι πως δυστυχώς ο κόσμος δεν θα ακούσει τη μουσική που εχω μέσα μου και αυτό απλά τον κάνει φτωχότερο. 

 

Χαχαχαχαχαχαχα 😂😂😂

  • Like 2
  • Χαχα 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Απο μικρός γράφω συμφωνίες στο κεφάλι μου ολοκληρωμένες και δεν το πήρα από την ταινία ατάκα. Είναι αλήθεια, μεγάλωσα κάτω από ένα πιάνο που έπαιζε η μάνα μου για να πάρει το πτυχίο της, με έκανε μικρή και εκεί πιστεύω έμαθα. Έμαθα από την κοιλιά.

 

Να, αυτές είναι οι αδικίες.

Εμένα η μάνα μου άκουγε Βοσκόπουλο και ο πατέρας μου Καζαντζίδη.

Και εγώ ο λαλάκας δεν έκατσα να γράψω ένα λαϊκό να χεστώ στο τάλαρο ασούμε.

Μου ήθελα ΦΑΣΙΟΝ.

Κατάλαβες φίλε μου?

Αδικίες της ζωής ασούμε.

  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Υπενθυμίζω ότι ΔΕΝ επιτρέπονται πολιτικές συζητήσεις στο Noiz.

Είμαστε εδώ για να συζητήσουμε οτιδήποτε σχετικό με μουσική.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 1

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν Slew Rate κλείδωσε το θέμα
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου