Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για αγορά τίμιας κάρτας ήχου με midi in/out. Πρόβλημα με Presonus Audiobox 96


Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, pressuridion είπε

ειναι πολύ ακριβή

Αυτό ακριβώς το σκεπτικό σε οδήγησε να αγοράσεις αυτό που αγόρασες. Τα πράγματα που αξίζουν, έχουν μία τιμή, πως να το κάνουμε; Δώσε 220 ευρώ και πάρε τη Native Instruments, με ευχαριστείς μετά και θα ξανασχοληθείς με κάρτα ήχου σε καμιά δεκαριά χρόνια.

  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, trolley είπε

Αυτό ακριβώς το σκεπτικό σε οδήγησε να αγοράσεις αυτό που αγόρασες. Τα πράγματα που αξίζουν, έχουν μία τιμή, πως να το κάνουμε; Δώσε 220 ευρώ και πάρε τη Native Instruments, με ευχαριστείς μετά και θα ξανασχοληθείς με κάρτα ήχου σε καμιά δεκαριά χρόνια.

το καταλαβαινω απολυτα πως το λες αλλα δεν μπορω να διαθεσω τοσα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pressuridion είπε

το καταλαβαινω απολυτα πως το λες αλλα δεν μπορω να διαθεσω τοσα. 

 

Με τον κίνδυνο να είμαι αδιάκριτος, πως γίνεται να μπορεί κάποιος να βρει 1 κατοστάρικο, αλλά να μη μπορεί να βρει δύο, έστω μετά από κάποιο λογικό χρονικό διάστημα; Δεν μπορώ να θυμηθώ καμία περίοδο της ζωής μου που να έπαιζε αυτό, δε μιλάμε για 500 ευρώ που πρέπει να γίνουν 1000...

 

Το λέω διότι έχω παρατηρήσει ότι άνθρωποι με λιγοστή εμπειρία (όπως προφανώς είσαι) συχνά σχηματίζουν μία αυθαίρετη πεποίθηση στο νου τους (του στυλ "κάρτα ήχου=120 ευρώ") χωρίς να έχουν εξετάσει το ζήτημα αρκετά ώστε να γνωρίζουν πως αυτό δεν ισχύει.

 

Σε κάθε περίπτωση, η πραγματικότητα είναι αναπόφευκτη, είτε με δόσεις, είτε με έρανο, είτε με στερήσεις, περίπου στα χρήματα που σου είπα θα βρεις κάτι αντάξιο των προσδοκιών σου.

  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Η presonus ηταν ξεκαθαρη, γραφει πανω mic και instrument, line in δεν εχει.

 

 Μην παρεις παντως καρτα ηχου που δεν εχει δικο της asio driver, ειναι ντροπη να παιρνεις audio καρτα ηχου και να τρεχεις μετα να σε σωσει το asio4all.

 

 Αν ειναι να παρεις καλυτερη καρτα ηχου, παρε στο φιναλε και ενα usb to midi να τελειωνεις.

 

 Και επισης η ακριβοτερη καρτα του κοσμου ειναι αυτη που την πληρωνεις και δεν κανεις τη δουλεια σου, η presonus για παραδειγμα. Δεν σου προτεινε ο trolley καμια rme ufx ξερω γω, μια καρτα στα 2 κατοσταρικα σου προτεινε, αξιζει να δωσεις ενα κατοσταρικο παραπανω, ακομα και αν αυτο σημαινει να κανεις υπομονη για καποιο καιρο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσιευμένο (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, trolley είπε

Με τον κίνδυνο να είμαι αδιάκριτος, πως γίνεται να μπορεί κάποιος να βρει 1 κατοστάρικο, αλλά να μη μπορεί να βρει δύο, έστω μετά από κάποιο λογικό χρονικό διάστημα; Δεν μπορώ να θυμηθώ καμία περίοδο της ζωής μου που να έπαιζε αυτό, δε μιλάμε για 500 ευρώ που πρέπει να γίνουν 1000...

 

Το λέω διότι έχω παρατηρήσει ότι άνθρωποι με λιγοστή εμπειρία (όπως προφανώς είσαι) συχνά σχηματίζουν μία αυθαίρετη πεποίθηση στο νου τους (του στυλ "κάρτα ήχου=120 ευρώ") χωρίς να έχουν εξετάσει το ζήτημα αρκετά ώστε να γνωρίζουν πως αυτό δεν ισχύει.

 

Σε κάθε περίπτωση, η πραγματικότητα είναι αναπόφευκτη, είτε με δόσεις, είτε με έρανο, είτε με στερήσεις, περίπου στα χρήματα που σου είπα θα βρεις κάτι αντάξιο των προσδοκιών σου.

Καλως, σε ευχαριστω για την βοηθεια.

7 λεπτά πριν, manosx είπε

 Η presonus ηταν ξεκαθαρη, γραφει πανω mic και instrument, line in δεν εχει.

 

 Μην παρεις παντως καρτα ηχου που δεν εχει δικο της asio driver, ειναι ντροπη να παιρνεις audio καρτα ηχου και να τρεχεις μετα να σε σωσει το asio4all.

 

 Αν ειναι να παρεις καλυτερη καρτα ηχου, παρε στο φιναλε και ενα usb to midi να τελειωνεις.

 

 Και επισης η ακριβοτερη καρτα του κοσμου ειναι αυτη που την πληρωνεις και δεν κανεις τη δουλεια σου, η presonus για παραδειγμα. Δεν σου προτεινε ο trolley καμια rme ufx ξερω γω, μια καρτα στα 2 κατοσταρικα σου προτεινε, αξιζει να δωσεις ενα κατοσταρικο παραπανω, ακομα και αν αυτο σημαινει να κανεις υπομονη για καποιο καιρο.

 

 

Για αυτο ειπα οτι καταλαβαινω απολυτα το οτι πληρωνεις θα εχεις. Δεν ειπα οχι εχει αδικο η ειναι υπερβολη. Οτι μπορει ο καθενας. Οντως επρεπε να γνωριζω η να ερευνήσω καλυτερα οτι οι εισοδοι της presonus δεν ειναι αυτο που ηθελα. Λαθος μου. Ευχαριστω για την βοηθεια.

Επεξεργασμένο από pressuridion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pressuridion είπε

Σίγουρα καλύτερη μεν......δεν έχει midi in out δε. Πρέπει να πα σε 4ι4 που ειναι πολύ ακριβή δυστυχώς

 

1 ώρα πριν, pressuridion είπε

Σίγουρα καλύτερη μεν......δεν έχει midi in out δε. Πρέπει να πα σε 4ι4 που ειναι πολύ ακριβή δυστυχώς

ποτε ακριβινε τοσο πολυ εγω ειχα παρει τη δικια μου 4i4 πριν 2 χρονια γυρω στα 170 αν θυμαμαι....

https://www.thomann.de/gr/focusrite_scarlett_4i4_3rd_gen.htm

 

παλι ομως τα αξιζει πιστευω....

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, stavros_d80 είπε

 

ποτε ακριβινε τοσο πολυ εγω ειχα παρει τη δικια μου 4i4 πριν 2 χρονια γυρω στα 170 αν θυμαμαι....

 

 

Τον Δεκέμβριο, αυτή είχε 354 ευρώ.

 

https://www.thomann.de/gr/focusrite_scarlett_18i8_3rd_gen.htm?glp=1&gclid=EAIaIQobChMI8rTd1Luz_wIV9guiAx3wKgkcEAQYASABEgKCAvD_BwE

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάλε μια ζήτηση στις αγγελίες, θα βρείς σίγουρα κάτω απο 200.

Εγώ την 6ι6 180 την έδωσα

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου