Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ακουστικά


dish-jockey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορώ να βρω κάποια καλαίσθητα ακουστικά δυστυχώς. Βέβαια από το internet τι να καταλάβει κάποιος...

Ωστόσο εκεί που καταλήγω είναι στα Audio technica ή τα Sony. Όλα τα άλλα έχουν πολύ περίεργο σχεδιασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, D-Forest είπε

Δεν μπορώ να βρω κάποια καλαίσθητα ακουστικά δυστυχώς.

Για ακουστικά ψάχνεις ή για έπιπλα?🤔 Η καλαισθησία είναι το τελευταίο πράγμα που πρέπει να σε απασχολεί στην αγορά ακουστικών ή ηχείων/studio monitors.

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Waterfall-K είπε

Για ακουστικά ψάχνεις ή για έπιπλα?🤔 Η καλαισθησία είναι το τελευταίο πράγμα που πρέπει να σε απασχολεί στην αγορά ακουστικών ή ηχείων/studio monitors.

Σίγουρα, αλλά πχ τα Krk σαν monitors και κάποια άλλα adam πώς λέγονται είναι φουλ άσχημα. Όσο να ναι σε απωθεί να κάνεις την δουλειά σου αν είναι τελείως αντι-αισθητικά τα μηχανήματά.

Επεξεργασμένο από D-Forest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, D-Forest είπε

Σίγουρα, αλλά πχ τα Krk σαν monitors και κάποια άλλα adam πώς λέγονται είναι φουλ άσχημα. Όσο να ναι σε απωθεί να κάνεις την δουλειά σου.

Αυτό που θα σε απωθήσει είναι όταν ακούγονται σαν τενεκέδες. Στην τελική, προτιμότερο να φαίνονται "'άσχημα" παρά να ακούγονται άσχημα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2023 στις 1:19 ΠΜ, D-Forest είπε

για dj σκοπούς

Εκτος τα audio technica,που δέν τα ξέρω ουτε θέλω,τα άλλα δέν είναι dj ακουστικά και θα σε μπερδευουν με τον deadmau5,αφού είναι τεράστια.

 

Sennheiser HD 25,ελαφριά,μικρά,αντέχουν,αλλάζει το καλώδιο,θα σου βγάλουν αρκετό καιρό οταν τα ξεχνάς ανοικτά σε φουλ ένταση.Βρες τα σε καλή τιμή και παρε αυτά.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, D-Forest είπε

Δεν μπορώ να βρω κάποια καλαίσθητα ακουστικά δυστυχώς. Βέβαια από το internet τι να καταλάβει κάποιος...

Ωστόσο εκεί που καταλήγω είναι στα Audio technica ή τα Sony. Όλα τα άλλα έχουν πολύ περίεργο σχεδιασμό.

Φωτογραφία θα βγάλεις?

  • Χαχα 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, D-Forest είπε

Όλα τα άλλα έχουν πολύ περίεργο σχεδιασμό.

 

Αρχηγέ, το πρόβλημα είναι συνήθως στο κεφάλι, όχι στα ακουστικά.

Πάνω στην Αννιέττα των ΑΒΒΑ, όλα τα ακουστικά δείχνουν τέλεια.

Πάνω στο δικό μου, πρέπει να βάλω καπέλο ΚΑΙ περούκα ΚΑΙ ψεύτικες κεραίες για να είναι υποφερτό το θέαμα.

 

 

  • Χαχα 2

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MGs είπε

Εκτος τα audio technica,που δέν τα ξέρω ουτε θέλω...

 

Τα Μ50Χ είναι - αν όχι τα #1 - ένα από τα πιο διάσημα ακουστικά για χρόνια, σίγουρα στο top 3 με μεγάλη ευκολία. Μπορεί να μη γνωρίζεις την εταιρία γιατί δε βγάζει προϊόντα σε πολλές κατηγορίες ή τιμές όπως η Sony, αλλά αυτό δεν την κάνει κατώτερη.

 

Καταλαβαίνω όλα αυτά που λένε περί αισθητικής οι υπόλοιποι και συμφωνώ πως ο ήχος είναι αυτός που μετράει, ειδικά όταν μιλάμε για επαγγελματισμό. Από την άλλη και σε εμένα μου αρέσει η αισθητική ενός προϊόντος, και ανάμεσα σε 2-3 που έχουν παρόμοιες προδιαγραφές, θα προτιμήσω το πιο όμορφο. Τα M50X είναι σίγουρα όμορφα πάντως, και αν προσέξεις θα τα δεις ΠΑΝΤΟΥ - αυτά και τα beyerdynamic DT770 Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο op (το λέω ξεκάθαρα) δεν έχει ιεραρχήσει τα θέλω του. Ή μάλλον δεν έχει συνειδητοποιήσει τι θέλει και γιατί.

Ως dj θέλει θεωρητικά ακουστικά κλειστού τύπου, αν και πολλοί ακούνε με το ένα μόνο στο αυτί τους απο ο,τιδήποτε κι αν είναι αυτό.

Βασικά το ακουστικό δεν θα σε κάνει καλύτερο dj αν δεν είσαι. Ασε για το ομορφότερο.

 

Με βάση τα ανωτέρω.

Τα σκυλιά είναι τα akg. Είναι μοντέλα που θα ζούν αφού φύγει ο κάτοχος από τον μάταιο κόσμο. Εχω 5 ζευγάρια αγορασμένα το 76, το 89, το 2000, το 2004 και το 2016. Δεν παθαίνουν τίποτα.

Ποιοτικά τα 240 θα κάνουν τη δουλειά like a charm, τα 271 θα έχουν καλύτερη απομόνωση.

 

Κατα τα άλλα τα Μ50Χ είναι επίσης καλά, αν και λιγότερο αντοχής, τα DT770 πολύ καλά επίσης αν και πιό για το σπίτι, τα sony επίσης καλά αν και είναι πως λέμε Philips, eskimo, izola, bosch. 

 

Εγώ θα έπαιρνα απο τα ανωτέρο μονο akg ή τα DT770 μόνο επειδή δεν έχω κανένα beyer.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και γενικα ειμαι μεγαλος φαν των AKG, εδω εχουν ενα μικρο μειονεκτημα σε σχεση με αλλα (ειδικα με τα ΑΤ)- εχουν συγκριτικα περιορισμενο μηχανικο articulation.

Τα AKG K-series ειναι στουντιακα/hi-fi ακουστικα, τα βαζεις και καθεσαι. Τα αμιγως DJ ακουστικα συνηθως ειναι φτιαγμενα με περισσοτερο articulation, μπορεις να περιστρεψεις το earpiece σε 1 ή και 2 αξονες σχετικα με το headband, και ειναι βολικο αυτο το πραγμα οταν βαζεις/βγαζεις συνεχως ακουστικα εν μεσω χαμου, εχεις ενα αυτι μεσα ενα εξω κλπ.

Απο αυτα που σου προταθηκαν τα Beyer και ειδικα τα AT ειναι πιο κοντα στην 2η αυτη φιλοσοφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου