Προς το περιεχόμενο

Fusiongtr


MarLog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, LK είπε

Αυτό είναι μια σύσταση να χαλαρώσετε και αντι να μαλώνεται σαν 3 χρονα, να ασχοληθείτε με κάτι εποικοδομητικό για το forum....να προτείνετε δηλαδή τι κιθάρα να πάρω.

 

Δεχομαι την κριτική για το Moderation.

Έχεις δίκιο, δεν έπρεπε να προσπαθησω να χαλαρώσω το κλίμα, αλλα να πατήσω τα κουμπια να σας εξαφανίσω από τον χάρτη. 😁

 

Εγω θα το ξαναπώ για τελευταία φορά.

Αν ένιωθα  αδικημένος/ πονεμένος /πληγωμένος ΘΑ ΕΦΕΥΓΑ.

Δεν θα σχολίαζα "γιατι κάνατε μοντερεσιον σε εμένα και όχι στα άλλα τα παιδάκια που έκαναν το ίδιο με εμένα" (ακόμα και να ίσχυε).

Αν δεν ένιωθα , θα το ξεπερνούσα και θα συνέχιζα να πρακαλουθώ το νοιζ.

Απλά είναι τα πράγματα....... (μάλλον για εμένα).

 

 

ρε συ Λάκη, έλεος.

Σιγά μη μαλώναμε σαν 3χρονα. 

Μάλλον δεν παρακολούθησες το θέμα. Κι αν ήταν επιπέδου 3χρονου το ατόπημα γιατί έπεσαν οι τιμωρίες?

 

Τα κουμπιά ...δεν πρόλαβες. Σε πρόλαβαν άλλοι

Αδικημένος σου είπα, Όχι

Όμως αν μου λες θα κάνω moderation εφεξής και γίνεται εδώ μέσα του κουτρούλη ο γάμοςτις επόμενες 15 μέρες, ε τότε δεν πάει καλά το πράγμα.

 

(ουσιαστικά έχω φύγει. Απλά ξεκαθαρίζω όρισμένα τινά και όπως είπα θα επικοινωνώ με κάποιους φίλους. Στο εξής συμμετοχή τηλεγραφική. Όπως επιτάσσουν οι κανόνες)

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
9 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

ρε συ Λάκη, έλεος.

Σιγά μη μαλώναμε σαν 3χρονα. 

Μάλλον δεν παρακολούθησες το θέμα. Κι αν ήταν επιπέδου 3χρονου το ατόπημα γιατί έπεσαν οι τιμωρίες?

 

Τα κουμπιά ...δεν πρόλαβες. Σε πρόλαβαν άλλοι

Αδικημένος σου είπα, Όχι

Όμως αν μου λες θα κάνω moderation εφεξής και γίνεται εδώ μέσα του κουτρούλη ο γάμοςτις επόμενες 15 μέρες, ε τότε δεν πάει καλά το πράγμα.

 

(ουσιαστικά έχω φύγει. Απλά ξεκαθαρίζω όρισμένα τινά και όπως είπα θα επικοινωνώ με κάποιους φίλους. Στο εξής συμμετοχή τηλεγραφική. Όπως επιτάσσουν οι κανόνες)

 

1.Εχεις δίκιο, σαν 2 χρονα.

Μα στα 2χρονα επιβάλλονται τιμωρίες. Οι ενήλικες δεν χρειάζονται. Πειθαρχούν.

2. Κουμπί ΔΕΝ πάτησα ποτε μου

3.Το πως θα κάνω μοντερεσιον, το δήλωσα και στον προηγούμενο admin και στον νυν (και προφανώς το αποδέχθηκαν - αφου είμαι ακόμα). Αλλά νομίζω είναι γνωστό.....είμαι Mod από το 2016, και ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΤΗΣΑ ΚΟΥΜΠΙ για κανένα μέλος.

4. Να κάνεις αυτό που αισθάνεααι

 

edit:

Και μια χαρα παρακολούθησα το θέμα.

Σου έγινε συσταση (και ορθότατα)  να αλλάξεις τον τίτλο γιατι το " ε ψιτ παιδί έλα εδώ" είναι ό,τι να ναι, και άρχησες να λες "επήτιδες το έκανα" και "δεν το αλλάζω" και είμαι "συνειδητά παραβατικός"....και ναι in my books , αυτό δεν είναι συμπεριφορά ενήλικου.

Κουμπί δεν πάτησα, μια χαρά προλάβαινα.

Το πάτησε άλλος....ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ.

  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ το πάτησα το κουμπί, αν εννοούμε το αρχικό moderation και (παράκληση σε όλους) θα προτιμούσα να έρθετε όσοι έχετε θέμα μαζί μου να μου το πείτε ιδιωτικά, παρά να κάνετε πηγαδάκια και να με ειρωνεύεστε πλαγίως. Το ότι τόσο καιρό δεν έχω πει κάτι, δε σημαίνει ότι δε διαβάζω, ή δεν καταλαβαίνω τι γράφεται.

 

Προτιμώ να γίνει μια ειλικρινής κουβέντα κι ας διαφωνούμε, παρά αυτό το πράγμα. Είναι κρίμα.

 

Στα υπόλοιπα συμφωνώ με τον Λάκη, κυρίως ότι στο δε γίνεται να μας αγαπάνε όλοι, δε γίνεται αυτό σε καμία κοινότητα οποιουδήποτε μεγέθους.

 

Τέλος, θα ήθελα να διευκρινίσω, αν και είναι προφανές, πως αυτή τη "δουλειά" την κάνουμε αφιλοκερδώς επειδή αγαπάμε το forum. Είναι μια δουλειά με ελάχιστα ευχαριστώ και πολλά μπινελίκια. Αυτό δεν το λέω γιατί περιμένω να μας πείτε μπράβο, ή να εκτιμήσετε τι προσπαθούμε να κάνουμε, αλλά για να μην υπάρχει η απαίτηση να είμαστε όλοι απίκο 24/7. Είναι πρακτικά αδύνατο και σε καμία περίπτωση δε σημαίνει ότι κάνουμε moderation μόνο όσους νομίζετε ότι δε συμπαθούμε.

  • Συμφωνώ 2

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, LK είπε

1.Εχεις δίκιο, σαν 2 χρονα.

Μα στα 2χρονα επιβάλλονται τιμωρίες. Οι ενήλικες δεν χρειάζονται. Πειθαρχούν.

2. Κουμπί ΔΕΝ πάτησα ποτε μου

3.Το πως θα κάνω μοντερεσιον, το δήλωσα και στον προηγούμενο admin και στον νυν (και προφανώς το αποδέχθηκαν - αφου είμαι ακόμα). Αλλά νομίζω είναι γνωστό.....είμαι Mod από το 2016, και ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΤΗΣΑ ΚΟΥΜΠΙ για κανένα μέλος.

4. Να κάνεις αυτό που αισθάνεααι

 

1. είναι πλέον καθημερινό φαινόμενο ότι οι ενήλικες δεν πειθαρχούν και οι τιμωρίες επιβάλλονται κατα το δοκούν

 

3. Καλά εξηγήθηκες.

4. 100% των περιπτώσεων αυτό κάνω

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Εγώ το πάτησα το κουμπί,

Και όπως είπα ανωτέρω στο edit....ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ.

Από μένα είναι "ΝΑΙ".

2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

1. είναι πλέον καθημερινό φαινόμενο ότι οι ενήλικες δεν πειθαρχούν και οι τιμωρίες επιβάλλονται κατα το δοκούν

 

 

Ακόμα και έτσι να είναι.....

"Ουκ ισότης εν τη παρανομία "

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BillTrantos είπε

Εγώ το πάτησα το κουμπί, αν εννοούμε το αρχικό moderation και (παράκληση σε όλους) θα προτιμούσα να έρθετε όσοι έχετε θέμα μαζί μου να μου το πείτε ιδιωτικά, παρά να κάνετε πηγαδάκια και να με ειρωνεύεστε πλαγίως. Το ότι τόσο καιρό δεν έχω πει κάτι, δε σημαίνει ότι δε διαβάζω, ή δεν καταλαβαίνω τι γράφεται.

 

Προτιμώ να γίνει μια ειλικρινής κουβέντα κι ας διαφωνούμε, παρά αυτό το πράγμα. Είναι κρίμα.

 

Στα υπόλοιπα συμφωνώ με τον Λάκη, κυρίως ότι στο δε γίνεται να μας αγαπάνε όλοι.

 

Τέλος, θα ήθελα να διευκρινίσω, αν και είναι προφανές, πως αυτή τη "δουλειά" την κάνουμε αφιλοκερδώς επειδή αγαπάμε το forum. Είναι μια δουλειά με ελάχιστα ευχαριστώ και πολλά μπινελίκια. Αυτό δεν το λέω γιατί περιμένω να μας πείτε μπράβο, ή να εκτιμήσετε τι προσπαθούμε να κάνουμε, αλλά για να μην υπάρχει η απαίτηση να είμαστε όλοι απίκο 24/7. Είναι πρακτικά αδύνατο και σε καμία περίπτωση δε σημαίνει ότι κάνουμε moderation μόνο όσους νομίζετε ότι δε συμπαθούμε.

 

παιδιά δεν υπάρχει κανένας λόγος να αναλωνόμαστε στα ίδια και τα ίδια.

Ξέρω ποιός πάτησε το κουμπί και ποιός το "σιγούρεψε" μετά. Αλλωστε μου ήρθαν ειδοποιήσεις. Η πλατφόρμα φροντίζει.

 

Ο ρόλος σας είναι άχαρος. Και το ξέρω καλά γιατί τον έκανα επί 10ετία αλλού.

Απο κει και πέρα δεν χρειάζεται να λέμε τα αυτονόητα.

Και αγαπάτε το φόρουμ και τζάμπα το κάνετε.

 

Τι συγκεκριμένες μου ενστάσεις τις έχω πει πιό πάνω. Εκεί είναι η ουσία.

Το πως θα πάει το φόρουμ θα φανεί.

Για μένα τουλάχιστον και ίσως για κάποιους άλλους σίγουρα διαφορετικά

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, dimsonic είπε

 

παιδιά δεν υπάρχει κανένας λόγος να αναλωνόμαστε στα ίδια και τα ίδια.

Ξέρω ποιός πάτησε το κουμπί και ποιός το "σιγούρεψε" μετά. Αλλωστε μου ήρθαν ειδοποιήσεις. Η πλατφόρμα φροντίζει.

 

Ο ρόλος σας είναι άχαρος. Και το ξέρω καλά γιατί τον έκανα επί 10ετία αλλού.

Απο κει και πέρα δεν χρειάζεται να λέμε τα αυτονόητα.

Και αγαπάτε το φόρουμ και τζάμπα το κάνετε.

 

Τι συγκεκριμένες μου ενστάσεις τις έχω πει πιό πάνω. Εκεί είναι η ουσία.

Το πως θα πάει το φόρουμ θα φανεί.

Για μένα τουλάχιστον και ίσως για κάποιους άλλους σίγουρα διαφορετικά

 

 

Αφού ξέρεις  , γιατί υπονοείς ότι θα το πατούσα, αλλά δεν πρόλαβα;

Και αφού την έκανες αλλού τη δουλεια για 10 χρόνια , θα έπρεπε να ήξερες καλλίτερα τότε.

Ειλικρινά εγώ λυπάμαι τώρα, χωρίς φατσούλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, LK είπε

 

"Ουκ ισότης εν τη παρανομία "

 

 

 

Αρα το a la carte επιβεβαιώνεται.

ευτυχώς που το ξεκαθαρίζεις, να ξέρουμε τι μας περιμένει, διότι σε διαβεβαιώνω οτι οι περισσότεροι περιμένουν ότι αν τα κάνει ο Χ μπάχαλο να τιμωρείται όπως και ο Ψ.

 

3 λεπτά πριν, LK είπε

Αφού ξέρεις  , γιατί υπονοείς ότι θα το πατούσα, αλλά δεν πρόλαβα;

Και αφού την έκανες αλλού τη δουλεια για 10 χρόνια , θα έπρεπε να ήξερες καλλίτερα τότε.

Ειλικρινά εγώ λυπάμαι τώρα, χωρίς φατσούλα.

 

 

δεν συνεννοούμαστε.

Αστο

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
2 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

Αρα το a la carte επιβεβαιώνεται.

ευτυχώς που το ξεκαθαρίζεις, να ξέρουμε τι μας περιμένει, διότι σε διαβεβαιώνω οτι οι περισσότεροι περιμένουν ότι αν τα κάνει ο Χ μπάχαλο να τιμωρείται όπως και ο Ψ.

 

Σου απάντησα τι ισχύει σαν γενική αρχή περί δικαιοσύνης.

Δεν είμαι εδώ να κάνω ανακοινώσεις για το noiz.

Ούτε τέτοια αρμοδιότητα έχω , μηδέ εξουσιοδότηση.

Εσενα τι σε νοιάζει όμως ;

Δεν σε περιμένει τίποτα...έφυγες είπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου