Προς το περιεχόμενο

Fusiongtr


MarLog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω πρόβλημα να είμαι μέρος της αλλαγής και συμφωνώ εν πολλοίς με όσα είπατε για την εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ. Δυσκολεύομαι μόνο να κόψω τον χαβαλέ, οπότε θα προσπαθήσω να τον περιορίσω. Απλά ήθελα να είναι και ο Στράτος

 

 

 

  • Συμφωνώ 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
15 λεπτά πριν, dimsonic είπε

Για τα 4,5,6.

Οριστε το αλλαξα με το αμεσως επομενο ιεραρχικα στην εκφραση της διαφωνιας. Θα ερχομουν στον πυργο σου να στα πω απο κοντα αλλα εχω κατι υποχρεώσεις 

Να έρθεις οπότε θες αλλά το 4-5-6 δεν είναι λυπητερά. 

Δεν είναι δα και Λουδοβίκος των Ανωγείων.

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νοιζ εδώ και πολλά χρόνια ηταν μια "φωλιά" 15-20 ατόμων max τα οποία επαναλαμβάνουν τα ίδια αστειάκια, ενώ όταν επρόκειτο για καποια σοβαρη τεχνική η μουσική συζήτηση, δεν ειχαν πολλα να καταθέσουν αφού πρόκειται για beginners η intermediate μουσικούς στην καλύτερη. Οι οποίοι μαλιστα συμφωνούσαν και μεταξύ τους πολλές φορες με αποτέλεσμα σοβαρές και έγκυρες απόψεις να θάβονται από την πλειοψηφία της ασχετοσύνης.

 

Φυσικά υπάρχουν εξαιρέσεις σε αυτό, 3-4-5 άτομα εδώ τα οποία έχουν αποδεδειγμένα υψηλό μουσικό/τεχνικό επίπεδο.

 

Αυτό ειναι και το μεγάλο προβλημα των φορουμ γενικά. Ότι αυτοί πού είναι σοβαροί μουσικοί κατά κύριο λόγο μελετάνε ή παίζουν και πολύ λιγότερο γράφουν σε φορουμ. Αντιθέτως αυτοί που είναι ερασιτέχνες μπαίνουν πολύ περισσότερο στα φόρα παρά ασχολούνται πραγματικά με τη μουσική, με αποτέλεσμα λανθασμένες και άκυρες απόψεις δημοκρατικά να υπερισχύουν κάποιον ψαγμένων και πιο έγκυρων.

 

Είναι πάντως θετικό βήμα το ότι επιχειρείται μία αλλαγή στην κατάσταση που περιγράφω στην πρώτη πρόταση. Μακάρι.

Επεξεργασμένο από Mixolydianb9b13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, gkourmoul1 είπε


😄

 

Η άποψη μου είναι ότι αυτο δεν είναι απαραίτητα κακό και μάλιστα είναι κάπως φυσιολογικό. Το φόρουμ δεν είναι επιχείρηση εξειδικευμένων συμβούλων και τεχνοκρατών, όπου οταν τίθεται ένα ερώτημα, δικαίωμα να απαντήσει έχει μόνο ο pro γνωστής του θέματος. 
Όλοι έχουν μια άποψη για κάποια θέματα, και θεμιτό είναι να την πουν άποψη κι ας είναι λάθος. Έτσι μπορεί να γίνει διάλογος και ανταλλαγή απόψεων. Έτσι λειτουργεί ένα φόρουμ. Σίγουρα κάποιοι θα είναι ξερόλες και ισχυρογνώμονες. Είναι μέσα στο πρόγραμμα. Όταν υπάρχει στοιχειωδης ευγένεια και σεβασμός στην άποψη του άλλου, πάντα θα γίνεται καλή συζήτηση.

Οποιος μπλέκεται με τα πίτουρα… τον τρώνε οι κότες!

  • Like 1

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LK είπε

Που δεν απασχολώ το noiz για το αν πάρω  Μονοϋδρική ή υδροχλωρική κρεατίνη;

Μην πάρεις, Λάκη. Έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά σε συμπληρώματα και έχω μετανιώσει. Όλα τα αποτελέσματα είναι προσωρινά. Καλύτερα να είχα τώρα handwired ενισχυτή και να μην είχα πάρει ούτε μια πρωτεΐνη

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
22 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Μην πάρεις, Λάκη. Έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά σε συμπληρώματα και έχω μετανιώσει. Όλα τα αποτελέσματα είναι προσωρινά. Καλύτερα να είχα τώρα handwired ενισχυτή και να μην είχα πάρει ούτε μια πρωτεΐνη

Κρεατίνη θα παίρνω till the day I die.

Πρωτεΐνη απλά έχω καβάτζα, και παίρνω αν χρειαστεί. 

Π.χ. χθες που μου έκαναν το τραπέζι,  κούμπωσα ένα σκούπ καλού κακού, και καλά έκανα....γιατί το μενού ήταν τίγκα στον υδατάνθρακα...και δεν έφαγα τίποτα 😝

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι από αυτούς που έχουν περιορίσει στο ελάχιστο τη συμμετοχή τους στο φόρουμ...Και αυτό γιατί δεν έχω καμία διάθεση να φορέσω στα 47 μου στολή αρρένων.

 

Αν η διοίκηση του Νόιζ έχει σαν όραμα να μετατρέψει το φόρουμ σε ένα κλινικό μέρος ανταλλαγής τεχνικών απόψεων,με αυστηρούς κώδικες συμπεριφοράς από τους οποίους απαγορεύεται να ξεφύγει ο οποιοσδήποτε,τότε κάνει ένα μεγάλο λάθος.

 

Δεν ήρθε ακόμα η εποχή που η ΑΙ συμμετέχει στις διαδικτυακές συζητήσεις.Για την ώρα είμαστε ακόμα άνθρωποι και κάποιοι άνθρωποι προσφέρουν τα μέγιστα σε μια παρέα όταν νιώθουν ότι δεν ελέγχονται κάθε στιγμή...Παραδείγματα μελών που δεν "λάμπουν" πια όπως τους είχαμε γνωρίσει όλοι μας υπάρχουν και είναι τρανταχτά.

Να σημειώσω απλά εδώ ότι κάποια μέλη ήρθαν πιο κοντά και έμαθαν να εκτιμούν ο ένας τον άλλο μέσα από συγκρούσεις και "off topic" τσαμπουκάδες.

 

Σαφώς και δεν είμαστε εμείς ή εγώ αυτοί που θα καθορίσουν το ύφος του Νόιζ...Όποιος θέλει να το κάνει αυτό,θα πρέπει πρώτα και πριν από όλα να βγάλει ένα σοβαρό ποσό από την τσέπη του.

Μπορούμε όμως να μπαίνουμε που και που,γιατί το Νόιζ είναι κομμάτι της ζωής μας,να βλέπουμε τα θέματα που πλέον θυμίζουν manual καφετιέρας και κάποια στιγμή (που θα πάει) θα το πάρουμε απόφαση.

Επεξεργασμένο από Grey
  • Συμφωνώ 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ex - v27, bk27 τι έγινε,  πάτησα κάνα κουμπί μοντερατορα και σε έκαμα rename;

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Nekkon κ @Grey θα ηθελα να σας ευχαριστησω για τα ποσταρισματα σας.

 

Νεκκωνα εσενα για το νο 6 απο αυτα που εγραψες πανω απ'ολα. Απο οταν δοθηκε η νεα γραμμη, εχω δει πολυ κακεντρεχεια οπως τη λες εδω μεσα. Κ δεν υπαρχει ουτε μια παρατηρηση.

 

Grey το τελευταιο σου ποστ ειναι συμπικνωμενα ολα οσα σκεφτομαι τον τελευταιο καιρο.

 

@LK 🤣 . Νομιζω μονος μου το εκανα. Καποιοι χαλιοντουσαν τοσο πολυ απο την παρουσια καποιων αλλων εδω μεσα οπως φαινεται, που απεσυρα κ το παλιο νικνεημ, να μη στραβωνουν, να μπορουν να κινουνται ελευθερα χωρις να χαλιουνται

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ex - v27, bk27 είπε

@Nekkon κ @Grey θα ηθελα να σας ευχαριστησω για τα ποσταρισματα σας.

 

Νεκκωνα εσενα για το νο 6 απο αυτα που εγραψες πανω απ'ολα. Απο οταν δοθηκε η νεα γραμμη, εχω δει πολυ κακεντρεχεια οπως τη λες εδω μεσα. Κ δεν υπαρχει ουτε μια παρατηρηση.

 

Grey το τελευταιο σου ποστ ειναι συμπικνωμενα ολα οσα σκεφτομαι τον τελευταιο καιρο.

 

@LK 🤣 . Νομιζω μονος μου το εκανα. Καποιοι χαλιοντουσαν τοσο πολυ απο την παρουσια καποιων αλλων εδω μεσα οπως φαινεται, που απεσυρα κ το παλιο νικνεημ, να μη στραβωνουν, να μπορουν να κινουνται ελευθερα χωρις να χαλιουνται

Και προσπαθώ να καταλάβω τόση ώρα ποιο ακόρντο είναι το καινούριο σου nickname που δεν το ξέρω 😄😄😄

  • Χαχα 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου