Προς το περιεχόμενο

Fusiongtr


MarLog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, LK είπε

1.Εχεις δίκιο, σαν 2 χρονα.

Μα στα 2χρονα επιβάλλονται τιμωρίες. Οι ενήλικες δεν χρειάζονται. Πειθαρχούν.

2. Κουμπί ΔΕΝ πάτησα ποτε μου

3.Το πως θα κάνω μοντερεσιον, το δήλωσα και στον προηγούμενο admin και στον νυν (και προφανώς το αποδέχθηκαν - αφου είμαι ακόμα). Αλλά νομίζω είναι γνωστό.....είμαι Mod από το 2016, και ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΤΗΣΑ ΚΟΥΜΠΙ για κανένα μέλος.

4. Να κάνεις αυτό που αισθάνεααι

 

edit:

Και μια χαρα παρακολούθησα το θέμα.

Σου έγινε συσταση (και ορθότατα)  να αλλάξεις τον τίτλο γιατι το " ε ψιτ παιδί έλα εδώ" είναι ό,τι να ναι, και άρχησες να λες "επήτιδες το έκανα" και "δεν το αλλάζω" και είμαι "συνειδητά παραβατικός"....και ναι in my books , αυτό δεν είναι συμπεριφορά ενήλικου.

Κουμπί δεν πάτησα, μια χαρά προλάβαινα.

Το πάτησε άλλος....ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ.

 

μην κάνεις συνεχώς edits, απο τη στιγμή που ήδη έχω απαντήσει.

Θα απαντούσα ίσως αλλιώς αν τα είχα δει.

 

Θεμα λήξαν.

Τοποθετήθηκα επί του θέματος του @Nekkon και της απάντησης της ιδιοκτησίας του φορουμ και τέλος.

Ειπα είπες πάτησα δεν πάτησα δεν ξέρω τι έγινε πολύ καλά έγινε, μετά από 20 μέρες είναι σαν προπερσινα ξυνά σταφύλια.

 

Εγώ συμμορφώθηκα, άλλαξα και αβαταρ για να μην προκαλώ τα νομοταγή μέλη, θα είμαι και εγώ τύπος και υπογραμμός, και στο εξής είπαμε: τηλεγραφικά και εάν χρειαστεί. 

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, dimsonic είπε

 

μην κάνεις συνεχώς edits, απο τη στιγμή που ήδη έχω απαντήσει.

Θα απαντούσα ίσως αλλιώς αν τα είχα δει.

 

Θεμα λήξαν.

Τοποθετήθηκα επί του θέματος του @Nekkon και της απάντησης της ιδιοκτησίας του φορουμ και τέλος.

Ειπα είπες πάτησα δεν πάτησα δεν ξέρω τι έγινε πολύ καλά έγινε, μετά από 20 μέρες είναι σαν προπερσινα ξυνά σταφύλια.

 

Εγώ συμμορφώθηκα, άλλαξα και αβαταρ για να μην προκαλώ τα νομοταγή μέλη, θα είμαι και εγώ τύπος και υπογραμμός, και στο εξής είπαμε: τηλεγραφικά και εάν χρειαστεί. 

Το λες εδώ κ 5 σελίδες αυτό... (ορίστε αυτό είναι χιουμορ🤣

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, noe13 είπε

Το λες εδώ κ 5 σελίδες αυτό... (ορίστε αυτό είναι χιουμορ🤣

 

 

δεν το λεω εδώ και 5 σελίδες. Στην τελευταία το λέω.

αλλά επειδή κάποιοι θέλουν να διαστρευλώνουν γεγονότα, θα αναγκαστώ να ξαναπω τι έγινε και δεν με ενδιαφέρει πως το βλέπετε. Ίσως σας ενδιαφέρει όταν έρθετε εσείς στη θέση του άλλου

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dim εισαι biased αυτή τη στιγμή και δε διαβάζεις καν όλη τη πρόταση μου... Γενικά παίρνετε το νοιζ πολύ πιο σοβαρά από τι πρέπει... 

  • Like 2

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LK είπε

1.Εχεις δίκιο, σαν 2 χρονα.

Μα στα 2χρονα επιβάλλονται τιμωρίες. Οι ενήλικες δεν χρειάζονται. Πειθαρχούν.

2. Κουμπί ΔΕΝ πάτησα ποτε μου

3.Το πως θα κάνω μοντερεσιον, το δήλωσα και στον προηγούμενο admin και στον νυν (και προφανώς το αποδέχθηκαν - αφου είμαι ακόμα). Αλλά νομίζω είναι γνωστό.....είμαι Mod από το 2016, και ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΤΗΣΑ ΚΟΥΜΠΙ για κανένα μέλος.

4. Να κάνεις αυτό που αισθάνεααι

 

edit:

Και μια χαρα παρακολούθησα το θέμα.

Σου έγινε συσταση (και ορθότατα)  να αλλάξεις τον τίτλο γιατι το " ε ψιτ παιδί έλα εδώ" είναι ό,τι να ναι, και άρχησες να λες "επήτιδες το έκανα" και "δεν το αλλάζω" και είμαι "συνειδητά παραβατικός"....και ναι in my books , αυτό δεν είναι συμπεριφορά ενήλικου.

Κουμπί δεν πάτησα, μια χαρά προλάβαινα.

Το πάτησε άλλος....ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ.

 

 

λοιπόν

ελπίζω για τελευταία φορά.

 

1. άνοιξα ένα θέμα έστω βιαστικά με σχεδόν ...παραπλανητικό τίτλο.

2. Δεν είχε κανείς διαχειριστής ένσταση και αν μου το έλεγε δεν θα είχα θέμα να αλλάξω τίτλο.

3. Ενοχλήθηκε όμως κάποιο μέλος που παίρνοντας το ρόλο του διαχειριστή προσπάθησε να με νουθετήσει και στο τέλος με πρόσβαλε κανονικότατα λέγοντας ότι δεν έχω δουλειά να κάνω και τι κάνω όλη μέρα κλπ

4. τα παραπάνω έγιναν παρουσία δυο διαχειριστών, του Λάκη και του Μπίλυ, που αντί να ασχοληθούν με το πιό σοβαρό πρόβλημα που ήταν η φραστική επίθεση του άλλου μέλους εναντίον μου ασχολήθηκαν για άλλη μια φορά με τον τίτλο του νήματος

5. στο σημείο αυτό τα πήρα κυριολεκτικά και είπα ΟΚ εγώ έσφαλα τιμωρείστε το άλλο μέλος και μετά τιμωρείστε και μένα

 

Περιττό να αναφέρω ότι με το άλλο μέλος λύσαμε μια χαρά την παρεξήγηση με πμ σαν κανονικά 3χρονα, για την ιδιοκτησία φορτωθήκαμε την μετατροπή του νοιζ σε καφενέ.

 

Τελικά από όσο κατάλαβα την μεγαλύτερη ποινή την έφαγα εγώ.

Αυτά λοιπόν περι δικαιοσύνης και τήρησης κανόνων στο φόρουμ.

 

Ο Λάκης λεει, δεν υπάρχει ισότητα στην παρανομία.

Ας το έχουν υπόψη τα μέλη στο εξής όταν θα καλούνται να τηρούν τους κανόνες.

 

Την καληνύχτα μου

 

8 λεπτά πριν, noe13 είπε

Dim εισαι biased αυτή τη στιγμή και δε διαβάζεις καν όλη τη πρόταση μου... Γενικά παίρνετε το νοιζ πολύ πιο σοβαρά από τι πρέπει... 

οχι, μια χαρά τη διάβασα και ξέρω ότι κάνεις χιούμορ.

Ο Λάκης απλώς ήθελε να τα παρουσιάσει αλλιώς.

 

δεν παίρνω πια καθόλου σοβαρά το νοιζ.

Δεν έχει τα εχέγγυα.

Δεν μπορώ να πάρω στα σοβαρά φόρουμ που οι κανόνες του θα είναι έτσι γιουβέτσι.

 

 

Είμαι εδώ και θα είμαι εδώ όσο χρειάζεται και όταν χρειάζεται να επικοινωνήσω με 10 φίλους.

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αντε καλά....καληνύχτα τώρα,  το λύσαμε το θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
5 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Όλος ο χώρος της μοντέρνας κιθάρας έχει μια Orianthi

 

ίσως τελικά εκεί να είναι το θέμα που καρκινογεννά βαβελοειδείς συζητήσεις στις αντροπαρέες και που ανακυκλώνονται χωρίς καλοπροαίρετες και παραγωγικές αλληλοπαραδοχές στα κοινά τους σημεία, με το προδιαγεγραμμένο τέλος τους να συμπίπτει βαρετά κι ανούσια με την εκκίνηση τους...😥

 

αν υπήρχε όμως στο σάλ... ε στο φόρουμ μια Orianthi?

ε; αμφιβάλει κανείς ότι οι περισσότεροι θα σκάγανε μύτη καθημερινά "φρεσκοξυρισμένοι" και "επιμελώς ενδεδυμένοι" (φωτεινή εξαίρεση σε αυτό ο Λάκης που το κάνει έτσι κι αλλιώς επειδή γουστάρει και δεν χρειάζεται έξτρα κίνητρο) και θα μίλαγαν με το σεις και με το σας αλληλοκερνάμενοι φιλοφρονήσεις και υποχωρητικότητα και κατανόηση στις αντίθετες απόψεις και σεβασμό και και και...

 

καλά στη δύσκολη δε λέω θα αλλάζανε και 5-6 μπουνίδια (πάντα με προσοχή βέβαια να είναι μπροστά η Orianthi και τον πραγματικό τσαμπουκά να ορίζεται στο από πια γωνιά θα έχει στο οπτικό της πεδίο το "καλό" τους προφίλ)... στο τέλος όμως θα πέφτανε αγκαλιές και θα ξεσκόνιζε (σωματικά και ηθικά) ο ένας τον άλλο και θα συνέχιζαν πίνοντας μπύρες παίζοντας τι άλλο; μπλουζ (πυροβολώντας προαιρετικά τον ragtime πιανίστα) και ξεχνώντας μετά από λίγο και την έρμη την Orianthi...😎

 

ε εντάξει τώρα... ενίοτε όλο και κάποιος θα την κοπάναγε στο ηλιοβασίλεμα καβαλώντας μια κιθάρα αλλά Ντόλι σιγοτραγουδώντας τι άλλο; ένα βαρύ μπλουζ ενοχλημένος που δεν του αναγνώρισαν οι υπόλοιποι ότι πυροβολά πιο γρήγορα από την σκιά του όπως τους δήλωνε (το αν είχε καν όπλο βέβαια άσχετο)... όπως κι αυτός που θα πήγαινε συχνά πυκνά προς την πόρτα φωνάζοντας και διαμαρτυρόμενος για την μπόμπα ποτό, το κακό σέρβις, το κακό αφεντικό, τον καθρέφτη που έσπασε και δεν τον βοηθά να κλέψει στο πόκερ κλπ αλλά επαναλαμβανόμενα θα έδινε τόπο στην οργή μια και το άπαξ drama ξεχνιέται εύκολα... και δε λέω και σπανιότερα όλο και κάποιος θα διωχνόταν (δικαίως και αναπόφευκτα αδίκως ενίοτε) πάνω σε ράγα με πίσσα και πούπουλα... αλλά μικρό το κακό για το σαλούν που θα συνέχιζε την λειτουργία του με τα πάνω και τα κάτω του... η Orianthi θα ταν εκεί... η glue blue note που θα έκανε τη ζωή στη φυτεία υποφερτή...

 

πέρα από την πλάκα δεν ξέρω... προσωπικά χρόνια τώρα, δηλώνω την ηλικία μου στα γενέθλιά μου με μια υποδιαστολή... φέτος ας πούμε είμαι 5,8... και προσπαθώ σκληρά να αισθάνομαι και έτσι σε πολλές καταστάσεις στην ζωή μου χωρίς όμως πάντα να τα καταφέρνω...  αλλά σ΄αυτή την κουβέντα μου βγαίνει αβίαστα χωρίς να το επιδιώκω...  τι να πω... ίσως τελικά να μην χρειάζεται Orianthi αλλά μια καλή (να με αντέχει και να καταλαβαίνει για μένα αυτά που δεν καταλαβαίνω μόνος μου) νηπιαγωγός... καλά καλά... αν μοιάζει και με την Orianthi το τερπνόν μετά του ωφελίμου... και να επιτέλους κάτι που όλοι θα συμφωνήσουμε χωρίς πολλά μα μου..... 😇

 

 

 

 

------

ΥΓ. άσχετο αλλά για μένα σημαντικό... τον Στράτο τον ρώτησε κανείς αν έρχεται σε αμήχανη θέση με όλο αυτό και την συνεχή αναφορά του που κάποιες φορές αγγίζει την "μαρτυροποίηση" του με αφορμή μια παρεξήγηση του κ^λο%? δεν ξέρω εγώ στην θέση του θα αισθανόμουν άσχημα και επειδή τον θεωρώ φίλο (και καλό υπό των συνθηκών) αισθάνομαι ήδη ανάλογα...

 

ΥΓ2. νομίζω το έχω ξαναπεί... νοσταλγώ τα πρώτα χρόνια με το πάλαι ποτέ noiz cafe και το live chat που ειδικά τα βραδάκια στήνονταν πολύ ωραίες παρεούλες που μιλάγαμε επί παντός επιστητού και χύμα, εκτονώνοντας όμως το "παραγνώρισμα" μεταξύ μας χωρίς να επηρεάζουμε την ροή του φόρουμ ακόμα κι αν ξεφεύγαμε κάποιες φορές... φυσικά και τότε υπήρχαν έριδες και δράματα και αποχωρήσεις και "κλίκες" (όπως πάντα θα γίνεται) στο γαλατικό μας χωριό, αλλά ήμουν νιος και γέρασα και κανένας ουρανός δεν μας έπεσε στο κεφάλι κανενός... ούτε όσων έμεναν ούτε όσων έφευγαν...

 

και κρίμα για όποιον δεν καταλαβαίνει πόσο γραφικό καταντάει να μεγαλοποιούνται τέτοιες "διαφορές" πέραν ενός πρώτου χρόνου αντιδράσεων που φυσιολογικότατα ο εγωισμός προβοκάρει το θυμικό ένθεν κακείθεν... όσοι επιμείνουν περαιτέρω μιας χαζοασυνενοησίας στην οποία συμβάλει και ο γραπτός λόγος, πραγματικά δεν θέλω να φαντάζομαι τις αντιδράσεις τους σε πραγματικά σοβαρά συμβάντα στην πραγματική τους ζωή...

 

ΥΓ3. και φαρμακερό... όποιος διάβασε έως εδώ κάτω ε αν μ τι άλλο κερδίζει άξια τον παντοτινό σεβασμό μου για την υπομονή και την επιμονή του...😘

 

 

 

 

  • Like 6

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 λεπτό πριν, npap είπε

 

 

 

 

 

------

ΥΓ. άσχετο αλλά για μένα σημαντικό... τον Στράτο τον ρώτησε κανείς αν έρχεται σε αμήχανη θέση με όλο αυτό και την συνεχή αναφορά του που κάποιες φορές αγγίζει την "μαρτυροποίηση" του με αφορμή μια παρεξήγηση του κ^λο%? δεν ξέρω εγώ στην θέση του θα αισθανόμουν άσχημα και επειδή τον θεωρώ φίλο (και καλό υπό των συνθηκών) αισθάνομαι ήδη ανάλογα...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Καθόλου άσχετο. 

Θα το έγραφα και εγώ. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, LK είπε

Καθόλου άσχετο. 

Θα το έγραφα και εγώ. 

 

 

 

Ναι αλλά για την Οριάνθη δε μας είπες κ εσύ κάτι, διαβάσαμε μόνο τον διθύραμβο του npap 😅

 

Πέρα απ' την πλάκα, όταν έπαιζε με τον Michael το beat it, το σκότωνε το σόλο του μεγάλου Eddie. Το δολοφονούσε. Ιεροσυλία κανονική 

  • Like 1
  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
12 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Ναι αλλά για την Οριάνθη δε μας είπες κ εσύ κάτι, διαβάσαμε μόνο τον διθύραμβο του npap 😅

 

Πέρα απ' την πλάκα, όταν έπαιζε με τον Michael το beat it, το σκότωνε το σόλο του μεγάλου Eddie. Το δολοφονούσε. Ιεροσυλία κανονική 

Για την Οριανθη συγκεκριμένα. Ούτε σαν γυναίκα μου αρέσει, ούτε σαν μουσικός.

Για την Οριανθη στο νοιζ, προσωπικά ούτε μου λείπει η γυναικεία παρουσια στο νοιζ ούτε και θα με ενδιέφερε. 

Καλώς να έρθει οποία θέλει βέβαια 🤪

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου