Προς το περιεχόμενο

Fusiongtr


MarLog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Άμα δεν είχε 15€ το burger ασούμε και αναμονή 30' και αίτηση για να καθίσεις θα ήταν τέλειο.

Αλλά υποθέτω ότι η αναμονή είναι δείκτης ποιότητας, το προτιμάει ο κόσμος. Δε χάνω επίσκεψη Αθήνα χωρίς να το επισκεφτώ 

Εδω έφτασε το hangover burger 7 ευρώ στην Pizza Fan. Μια χαρά το έχουν. Της Pizza φαν θες δύο για να χορτάσεις 😆

  • Συμφωνώ 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
3 ώρες πριν, LK είπε

Όλη την ημέρα είμαστε σε τηλεδιάσκεψη μέσω zoom (όλοι oi mods και ο admin)  και συζητάμε πώς θα κάνουμε μοντερέσιον σε αυτούς μου δεν χωνεύουμε και πολύ και πως θα την χαρίσουμε στους άλλους που χωνεύουμε.

Μόλις αποκάλυψες το best kept secret του "υπογείου" του Noiz. 🧐

Σας αφήνω όμως γιατί πρέπει να επιστρέψω στην τηλεδιάσκεψη... 😄

  • Χαχα 1

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μπορώ να τα αποκαλύψω όλα γιατί και gate keeper ήμουν, Και modulator, και σε υπόγεια και ξέρω πράγματα πολύ άμα μου κάνετε κακό τα έχω δώσει σε έναν φίλο δημοσιογράφο στη Washington Post και θα τα βγάλει στη φόρα . 20 ΧΡΌΝΙΑ παρασκηνίου του noiz administration, στη ΦΌΡΑ. 😀

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΝΟΙΖ καλό είναι να μην ξεχνάμε ότι πέρα από τα threads που θα κάνουμε τον χαβαλέ μας και θα θαφτούν εν καιρώ κάτω από το ιντερνετικό ''μελάνι'', λειτουργεί και ως ''ψαχτήρι''....

 

Βασικά έτσι το χρησιμοποιώ εγώ κυρίως... βλέπω κάτι που μου γυαλίζει από gear, κάνω ''αναζήτηση'' στο φόρουμ πάνω δεξιά και διαβάζω threads που αφορούν στο θέμα (και όταν βλέπω άστοχες ή ανούσιες τυχόν παρεμβάσεις μου σε αυτά τα παλιά threads, μου ρίχνω και μια μούτζα...). Και εάν τα θέματα δεν με καλύπτουν ανοίγω νέο thread.

 

Το να υπάρχει υπερβολικός χαβαλές σε αυτά τα παλιά threads δυσχεραίνει την ομαλή ανάγνωση και αφομοίωση χρήσιμης πληροφορίας.

 

Νομίζω ότι οι νέοι κανονισμοί συμβάλλουν σε αυτή την κατεύθυνση.. όχι να γίνουμε στρατιωτάκια και να απωλέσουμε το προσωπικό μας στυλ γραφής αλλά να κάνουμε το φόρουμ πιο εύχρηστο και χρήσιμο για όλους και τώρα και μελλοντικά. ΄Όχι επειδή το επιβάλλει κάποιος mod, αλλά επειδή εμείς ως χρήστες νοιαζόμαστε.

 

Υ.Γ. Τα παραπάνω δεν αποτελούν μομφή για κανένα μέλος (όπως πχ το μέλος που έχει ο τίτλος του thread, ο οποίος έχει συμβάλλει με πολλές γνώσεις - είπαμε, διαβάζω παλιά threads και το βλέπω), απλά ήθελα να δώσω και την διάσταση του χρήστη που χρησιμοποιώ το site ως ''ψαχτήρι''

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
1 ώρα πριν, John Goumis είπε

Το να υπάρχει υπερβολικός χαβαλές σε αυτά τα παλιά threads δυσχεραίνει την ομαλή ανάγνωση και αφομοίωση χρήσιμης πληροφορίας.

 

Νομίζω ότι οι νέοι κανονισμοί συμβάλλουν σε αυτή την κατεύθυνση.. όχι να γίνουμε στρατιωτάκια και να απωλέσουμε το προσωπικό μας στυλ γραφής αλλά να κάνουμε το φόρουμ πιο εύχρηστο και χρήσιμο για όλους και τώρα και μελλοντικά. ΄Όχι επειδή το επιβάλλει κάποιος mod, αλλά επειδή εμείς ως χρήστες νοιαζόμαστε.

 

 

τόσο απλά και καθαρά όσο τα θέτει ο Γιάννης... και επ ευκαιρία αυτό το πρόσφατο thread (για να ναι και επίκαιρο) που αντιστοιχεί το noiz που κατά βάση προσωπικά με αντιπροσωπεύει (θέλοντας να ελπίζω και πολλούς ακόμα)...

 

 

εν περιλήψει ένα νέο μέλος ρωτά και κάποιοι παλιότεροι απαντούν και το βοηθούν ουσιαστικά καλωσορίζοντας το και δίνοντας του χώρο και την ανάλογη ατμόσφαιρα ώστε δυνητικά να ενταχθεί και να παλιώσει δίνοντας με την σειρά του βοήθεια στον επόμενο...... δύσκολο έ;

 

και θα πρεπε να εννοείται από την άλλη φυσικά και παράλληλα ότι (πολύ) καλώς υπάρχει και ο Λούκουλος κι όποιο άλλο thread δείχνει ότι ο μουσικός (και ο ηχολήπτης) είναι και απλός άνθρωπος με τα ούλα του πέραν της τέχνης του... τον λόγο να "μπλέκουν" ποτέ δεν τον κατάλαβα ακόμα και όταν έπιασα τον εαυτό μου να συμμετέχω σε καθ υπερβολήν δρώμενα... το ίδιο φερόμαστε στο σπίτι; το ίδιο στην δουλειά; το ίδιο στο σχολείο; το ίδιο στην ταβέρνα;

 

υπάρχει κάποιο κακό στο να προσαρμόζονται οι συμπεριφορές μας στις ανάγκες του κάθε περιβάλλοντος;... εκτός αν κάποιοι αρέσκονται στο να μπερδεύουν την συνειδητή προσαρμογή με τον καταναγκαστικό συμβιβασμό... ντάξει κι αυτό σημείο των καιρώνε είναι αλλά υπάρχει κι ένα έλεος τελικά για όποιον επιμένει κάνοντας συστηματικά την τρίχα τριχιά...

 

anyway... πολύ μπλα μπλα και από τηγανίτα τίποτα... αγαπώ αυτό το γαλατικό χωριό και με τα καλά του και με τα κακά του... οι κρίσεις πάντα μπορούν να είναι δημιουργικές και να βελτιώσουν καταστάσεις... χαλιέμαι μόνο όταν κατά καιρούς αισθάνομαι κάποιον Ιζνογκούντ στα πέριξ...

 

noizvil02bynpap.jpg.e2aad37ddb4d4626285f2acc78828b29.jpg

 

  • Like 3
  • Μπερδεύτηκα 1
  • Συμφωνώ 1

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, npap είπε

 

 

τόσο απλά και καθαρά όσο τα θέτει ο Γιάννης... και επ ευκαιρία αυτό το πρόσφατο thread (για να ναι και επίκαιρο) που αντιστοιχεί το noiz που κατά βάση προσωπικά με αντιπροσωπεύει (θέλοντας να ελπίζω και πολλούς ακόμα)...

 

 

εν περιλήψει ένα νέο μέλος ρωτά και κάποιοι παλιότεροι απαντούν και το βοηθούν ουσιαστικά καλωσορίζοντας το και δίνοντας του χώρο και την ανάλογη ατμόσφαιρα ώστε δυνητικά να ενταχθεί και να παλιώσει δίνοντας με την σειρά του βοήθεια στον επόμενο...... δύσκολο έ;

 

και θα πρεπε να εννοείται από την άλλη φυσικά και παράλληλα ότι (πολύ) καλώς υπάρχει και ο Λούκουλος κι όποιο άλλο thread δείχνει ότι ο μουσικός (και ο ηχολήπτης) είναι και απλός άνθρωπος με τα ούλα του πέραν της τέχνης του... τον λόγο να "μπλέκουν" ποτέ δεν τον κατάλαβα ακόμα και όταν έπιασα τον εαυτό μου να συμμετέχω σε καθ υπερβολήν δρώμενα... το ίδιο φερόμαστε στο σπίτι; το ίδιο στην δουλειά; το ίδιο στο σχολείο; το ίδιο στην ταβέρνα;

 

υπάρχει κάποιο κακό στο να προσαρμόζονται οι συμπεριφορές μας στις ανάγκες του κάθε περιβάλλοντος;... εκτός αν κάποιοι αρέσκονται στο να μπερδεύουν την συνειδητή προσαρμογή με τον καταναγκαστικό συμβιβασμό... ντάξει κι αυτό σημείο των καιρώνε είναι αλλά υπάρχει κι ένα έλεος τελικά για όποιον επιμένει κάνοντας συστηματικά την τρίχα τριχιά...

 

anyway... πολύ μπλα μπλα και από τηγανίτα τίποτα... αγαπώ αυτό το γαλατικό χωριό και με τα καλά του και με τα κακά του... οι κρίσεις πάντα μπορούν να είναι δημιουργικές και να βελτιώσουν καταστάσεις... χαλιέμαι μόνο όταν κατά καιρούς αισθάνομαι κάποιον Ιζνογκούντ στα πέριξ...

 

noizvil02bynpap.jpg.e2aad37ddb4d4626285f2acc78828b29.jpg

 

 

δηλαδή για να έχουμε καλό ρώτημα, εσύ Νίκο έχεις κάποιο πρόσφατο παράδειγμα που μπήκε νέο μέλος και δεν καλωσορίστηκε και δεν απαντήθηκε με την προσήκουσα και αρμόζουσα ευγένεια και ενδιαφέρον από τα μέλη?

Και αν όντως ίσχυε αυτό, ξαφνικά διορθώθηκε τις τελευταίες 30 μέρες?

Ξαφνικά τις τελευταίες μέρες υπάρχει σπουδή και βιασύνη να δείξει το νοιζ έναν άλλον καλό εαυτό και να εξοστρακίσει τον κακοφωνίξ.

 

Εγω τα θυμάμαι αυτά να γίνονται γύρω στο 2012 που άρχισα να παρακολουθώ και είχα μείνει επί 2 χρόνια με το χέρι πάνω από το register.

Και έπεσε πολλή συνειδητή προσπάθεια από διάφορα μέλη να ανατραπεί αυτή η κατάσταση και να ανέβει το επίπεδο του νόιζ που κατά τη γνώμη μου είχε φτάσει στο ανώτατο τις παραμονές της αλλαγής ιδιοκτησιακού καθεστώτος.

 

 

ενδιαφέρουσα η πρακτική να διαστρεβλώνετε τα λεγόμενα των άλλων (και σίγουρα πρέπει να είναι και κουραστική), αλλά δεν είμαστε μικρά παιδιά.

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου