Προς το περιεχόμενο

Fusiongtr


MarLog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, MarLog είπε

Για μένα, που έχω διαβάσει σχεδόν όλο το forum, το noiz είναι ο σχωρεμενος ο audiokostas και ο long shadow, ο Terry και ο Fusion, ο Μεθενίτης και ο gvour, ο καταρράκτης και ο trolley, ο ez και ο Μάνος, ο Νέστορας και ο Spyros Δέλτα, o Superfunk και ο φίλος του ο cos o υπέρλαμπρος, ο Οδυσσέας και ο Jazzjocker, ο Βρασίδας και ο Γιώργος, ο Αετός και ο κβαντικός, ο Nekkon και ο Dimsonic… και πολλοί άλλοι 

 

 

 

 Οπως και να εχει, αυτοι που γραφουν τον καθοριζουν τον χωρο.

 

 Σε καποιους αλλους μπορει να μην αρεσουν τα γραφομενα, η ατμοσφαιρα, ο χαβαλες η δεν ξερω τι αλλο, αλλα αυτο δε σημαινει οτι θα εγραφαν αν εξελιπαν αυτα.

 

 Αλλωστε αν εγραφαν, δε θα υπηρχαν καν "αυτα" in the first place.

 

 Η ολη φαση ειναι να βαλεις τις αποψεις σου σε δοκιμασια, αλλιως υπαρχουν και τα blogs.

 

 Την τοξικοτητα πρεπει να αποφυγουμε, καποιος βαθμος "παρεισμου" παντα θα υπαρχει.

  • Συμφωνώ 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nekkon είπε

Θέλω να ακούσω εσένα με την White Falcon 

Μπα, άστο καλύτερα - θα μου κάνει αγωγή η Gretsch για συκοφαντική δυσφήμιση 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aρχικά να πω ότι για τη δική μου αισθητική, ο Στράτος αποτελεί κόσμημα,πρώτα σαν άνθρωπος και μετά σαν μουσικός.

Αποτελεί αναπόσπαστο στοιχείο του noiz, μαζί με μια σειρά μελών που ανέφερε ο MarLog.

 

Επίσης αμφιβάλλω αν ένα ελληνικό μουσικό forum μπορεί το 2023 να έχει ξανά τη δημοφιλία της προηγούμενης δεκαετίας και πριν. Όλα τα ελληνικά μουσικά forum έχουν χάσει τη δημοφιλία τους,μερικά έχουν αφανιστεί τελείως.

Η γνώμη μου είναι ότι αυτό δεν οφείλεται σε τυχόν καφενειακές παρεκτροπές του noiz,αλλά

στην ανάπτυξη άλλων μέσων.

 

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αντιληπτό σε όλους, αλλά παίζει το νεαρότερο σε ηλικία ενεργό μέλος του noiz,να είναι ο..........Bασίλης, που δεν είναι πλέον ούτε 20, ούτε 25...

Κοιτάξτε λίγο τις μπυροποσίες,τα jams,τις εκθέσεις οργάνων..

Νεολαίος θα σκάσει μύτη μόνο αν κάποιος φέρει το παιδί του.

 

Για εμένα το noiz είναι εδώ και χρόνια το μόνο ελληνόφωνο forum στο οποίο συμμετέχω,πολλές αναμνήσεις,δίαυλος προς την πατρίδα και άλλα πολλά..

 

Αν φύγει τελείως το παρεϊστικο και πάμε σε αμιγώς μουσικοτεχνολογικούς δρόμους,

δε ξέρω αν θα με ενδιαφέρει να μπαίνω καθημερινά όπως τώρα.

 

Υ.Γ. Φυσικά δεν παραβλέπω τις εκτροπές που έχουμε κάνει, τα μπάχαλα, τα πολιτικά,κ.λ.π.

Αυτά καλό θα είναι να μετριαστούν από όλους μας,απλά να μην πάμε στο άλλο άκρο.

 

 

 

Επεξεργασμένο από Kanimothrios
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

υπήρξα εδώ από το τέλος των πρώτων -άντα μέχρι και τώρα το τέλος των πρώτων μου -ήντα... μια ολόκληρη ζωή πλάκα πλάκα... πλάκα?... καθόλου πλάκα...

 

ήταν σοβαρά όλα όσα έχω αποκομίσει κυρίως σαν άνθρωπος από ένα πλήθος πολυεπίπεδα αξιόλογων ατόμων που συναναστράφηκα κατά καιρούς εδώ και ειλικρινά δεν δίνω καν σημασία στο αν κι εγώ έχω κάτι προσφέρει γιατί θα ήταν σαν να το μετράω συμψηφιστικά (πράγμα που σιχαίνομαι σαν διαδικασία γιατί αν κάποιος νοιώθει την ανάγκη να υπενθυμίζει τι και πόσο "δίνει", μάλλον πρέπει να επανεξετάσει την ποιότητα της προσφοράς του)...

 

όπως και άλλες εποχές σε παρόμοιες "κρίσεις", ειπώθηκαν πολλά σε αυτό το νήμα τα οποία κατά πλειοψηφία είμαι πεπεισμένος ότι βασίζονται αν μη τι άλλο σε καλές προθέσεις κι αυτό είναι για μένα το σημαντικό... δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω απ το να εκφράσω μια απορία:

σε ένα "πολυόροφο κατάστημα ειδικού ενδιαφέροντος" κατά βάση, που όμως διαθέτει καφετέρια με θέα στην ταράτσα, πόσο δύσκολο είναι να πίνουμε τον καφέ μας εκεί και κυρίως να καπνίζουμε έξω από αυτήν (χωρίς να μιλάω για τις φορές που θα ξεχαστούμε σαν άνθρωποι και θα παίρνουμε μαζί μας τον καφέ μας από τον δρόμο)...

 

anyway... επειδή πάντα γράφω μετά από δουλειά και είναι μέρος της υγιούς χαλάρωσής μου (συνήθως ξημερώματα) και καταλήγω σε σεντόνια που φυσιολογικά δεν διαβάζει κανένας, το κλείνω εδώ λέγοντας ότι είμαι αισιόδοξος ότι αν τεθούν ΞΕΚΑΘΑΡΑ τα όρια μέσα από δημιουργικές συζητήσεις όπως αυτή κι όχι κουτσομπολίστικα πηγαδάκια, το πράγμα θα βελτιωθεί επιστρέφοντας το φόρουμ σε πιο "εξωστρεφείς" διαδράσεις...

  • Like 10

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, npap είπε

υπήρξα εδώ από το τέλος των πρώτων -άντα μέχρι και τώρα το τέλος των πρώτων μου -ήντα... μια ολόκληρη ζωή πλάκα πλάκα... πλάκα?... καθόλου πλάκα...

 

ήταν σοβαρά όλα όσα έχω αποκομίσει κυρίως σαν άνθρωπος από ένα πλήθος πολυεπίπεδα αξιόλογων ατόμων που συναναστράφηκα κατά καιρούς εδώ και ειλικρινά δεν δίνω καν σημασία στο αν κι εγώ έχω κάτι προσφέρει γιατί θα ήταν σαν να το μετράω συμψηφιστικά (πράγμα που σιχαίνομαι σαν διαδικασία γιατί αν κάποιος νοιώθει την ανάγκη να υπενθυμίζει τι και πόσο "δίνει", μάλλον πρέπει να επανεξετάσει την ποιότητα της προσφοράς του)...

 

όπως και άλλες εποχές σε παρόμοιες "κρίσεις", ειπώθηκαν πολλά σε αυτό το νήμα τα οποία κατά πλειοψηφία είμαι πεπεισμένος ότι βασίζονται αν μη τι άλλο σε καλές προθέσεις κι αυτό είναι για μένα το σημαντικό... δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω απ το να εκφράσω μια απορία:

σε ένα "πολυόροφο κατάστημα ειδικού ενδιαφέροντος" κατά βάση, που όμως διαθέτει καφετέρια με θέα στην ταράτσα, πόσο δύσκολο είναι να πίνουμε τον καφέ μας εκεί και κυρίως να καπνίζουμε έξω από αυτήν (χωρίς να μιλάω για τις φορές που θα ξεχαστούμε σαν άνθρωποι και θα παίρνουμε μαζί μας τον καφέ μας από τον δρόμο)...

 

anyway... επειδή πάντα γράφω μετά από δουλειά και είναι μέρος της υγιούς χαλάρωσής μου (συνήθως ξημερώματα) και καταλήγω σε σεντόνια που φυσιολογικά δεν διαβάζει κανένας, το κλείνω εδώ λέγοντας ότι πιστεύω ότι είμαι αισιόδοξος ότι αν τεθούν ΞΕΚΑΘΑΡΑ τα όρια μέσα από δημιουργικές συζητήσεις όπως αυτή κι όχι κουτσομπολίστικα πηγαδάκια, το πράγμα θα βελτιωθεί επιστρέφοντας το φόρουμ σε πιο "εξωστρεφείς" διαδράσεις...

Εγω διαβάζω όλα τα σεντονια. Σεντόνια κανονικά δεν έχω λεφτά να πάρω. Πήγαν και αυτά 37% πάνω. 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
5 ώρες πριν, npap είπε

υπήρξα εδώ από το τέλος των πρώτων -άντα μέχρι και τώρα το τέλος των πρώτων μου -ήντα... μια ολόκληρη ζωή πλάκα πλάκα... πλάκα?... καθόλου πλάκα...

 

ήταν σοβαρά όλα όσα έχω αποκομίσει κυρίως σαν άνθρωπος από ένα πλήθος πολυεπίπεδα αξιόλογων ατόμων που συναναστράφηκα κατά καιρούς εδώ και ειλικρινά δεν δίνω καν σημασία στο αν κι εγώ έχω κάτι προσφέρει γιατί θα ήταν σαν να το μετράω συμψηφιστικά (πράγμα που σιχαίνομαι σαν διαδικασία γιατί αν κάποιος νοιώθει την ανάγκη να υπενθυμίζει τι και πόσο "δίνει", μάλλον πρέπει να επανεξετάσει την ποιότητα της προσφοράς του)...

 

όπως και άλλες εποχές σε παρόμοιες "κρίσεις", ειπώθηκαν πολλά σε αυτό το νήμα τα οποία κατά πλειοψηφία είμαι πεπεισμένος ότι βασίζονται αν μη τι άλλο σε καλές προθέσεις κι αυτό είναι για μένα το σημαντικό... δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω απ το να εκφράσω μια απορία:

σε ένα "πολυόροφο κατάστημα ειδικού ενδιαφέροντος" κατά βάση, που όμως διαθέτει καφετέρια με θέα στην ταράτσα, πόσο δύσκολο είναι να πίνουμε τον καφέ μας εκεί και κυρίως να καπνίζουμε έξω από αυτήν (χωρίς να μιλάω για τις φορές που θα ξεχαστούμε σαν άνθρωποι και θα παίρνουμε μαζί μας τον καφέ μας από τον δρόμο)...

 

anyway... επειδή πάντα γράφω μετά από δουλειά και είναι μέρος της υγιούς χαλάρωσής μου (συνήθως ξημερώματα) και καταλήγω σε σεντόνια που φυσιολογικά δεν διαβάζει κανένας, το κλείνω εδώ λέγοντας ότι πιστεύω ότι είμαι αισιόδοξος ότι αν τεθούν ΞΕΚΑΘΑΡΑ τα όρια μέσα από δημιουργικές συζητήσεις όπως αυτή κι όχι κουτσομπολίστικα πηγαδάκια, το πράγμα θα βελτιωθεί επιστρέφοντας το φόρουμ σε πιο "εξωστρεφείς" διαδράσεις...


Σπεύδω να προσθέσω πως σίγουρα θα είναι ωραίο να υπάρξει αυτός ο χώρος, όπως υπάρχει άλλωστε σε όλα τα fora που μέσα σε ένα κλίμα ευγένειας φυσικά θα μπορεί να υπάρξει και ο χαβαλές και η διαδικτυακή συναναστροφή μιας παλιοπαρέας.

Απλά να φτιαχτεί το UI ώστε αυτός που θέλει να κατευθυνθεί στα τεχνικά να μην βγάζει τα μάτια του, αυτός που θέλει να βρει το cafe με τους φίλους να μπορεί να το βρίσκει και κυρίως να μην μπλέκονται όλα αυτά σε ένα "συμβαίνει τώρα" που στρέφει την προσοχή μονίμως στο cafe ή σε αυτούς που κάνουν flooding. 

Είναι και κάπως αντιαισθητικό για μένα να μπαίνω σε μουσικό forum και να βρίσκω hot topics το ανέκδοτο της ημέρας, συνταγές μαγειρικής και δίαιτες, κοινωνικοπολιτικές διαμάχες και την ανάλυση όλης της δισκογραφίας του που κάποιος θέλει να κάνει δημόσια. Και από την άλλη να μην βρίσκω ξεχωριστά topics για κομμάτια της μουσικής τεχνολογίας όπως πχ τα modellers, που έχουν αντικαταστήσει πλέον τους ενισχυτές για πάρα πολύ κόσμο. 

Δεν υπάρχει καν στα topics μια ξεχωριστή ενότητα για λαϊκά και παραδοσιακά όργανα που τόσα νέα παιδιά ασχολούνται πλέον. Είναι αμπαλαρισμένη μαζί με τα φωνητικά. Σα να σου λέει, φίλε ανήκεις στα "λοιπά" δε μας απασχολείς...

Για τα καρφιτσωμένα δεν το συζητώ, το ξανάπα. Πρέπει να φύγουν όλα χθες και να υπάρχουν μόνο οι κανόνες πάνω πάνω. Πού ακούστηκε λυμένα θέματα σε gearhead forum με την τεχνολογία να αλλάζει κάθε δυο χρόνια πλέον; 

Υ.Γ Δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανακαλύψουμε την Αμερική. Υπάρχουν επιτυχημένα παραδείματα που μπορούν απλά να αντιγραφούν και να τροποποιηθούν πάνω στις ιδιαιτερότητες και την ιστορία και τα ήδη υπάρχοντα μέλη αυτού του χώρου.

Επεξεργασμένο από kpeyos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kpeyos είπε

Απλά να φτιαχτεί το UI ώστε αυτός που θέλει να κατευθυνθεί στα τεχνικά να μην βγάζει τα μάτια του, αυτός που θέλει να βρει το cafe με τους φίλους να μπορεί να το βρίσκει και κυρίως να μην μπλέκονται όλα αυτά σε ένα "συμβαίνει τώρα" που στρέφει την προσοχή μονίμως στο cafe ή σε αυτούς που κάνουν flooding. 

Είναι και κάπως αντιαισθητικό για μένα να μπαίνω σε μουσικό forum και να βρίσκω hot topics το ανέκδοτο της ημέρας, συνταγές μαγειρικής και δίαιτες, κοινωνικοπολιτικές διαμάχες και την ανάλυση όλης της δισκογραφίας του που κάποιος θέλει να κάνει δημόσια.

 

Αγαπητέ μου, στο "new", υπάρχει η δυνατότητα να φιλτράρεις ποια θέματα θέλεις να βλέπεις και ποια όχι.

Και αυτό το φίλτρο σου να είναι μόνιμο.

Μπορείς να διαλέξεις να μην βλέπεις θέματα που είναι άσχετα με την μουσική ή την μουσική τεχνολογία.

Πρέπει όμως να υπάρχει η δυνατότητα για κάποιον να μπορεί να δει (αν θέλει) όλη την δραστηριότητα του φόρουμ (και τις συνταγές μαγειρικής), κάπου μαζεμένη, και όχι να μπαίνει από "κατάστημα σε κατάστημα" όπως έγραψε και ο φίλτατος @npap για να δει τι έχει συμβεί κατά την διάρκεια της απουσίας του..

 

1 ώρα πριν, kpeyos είπε

Και από την άλλη να μην βρίσκω ξεχωριστά topics για κομμάτια της μουσικής τεχνολογίας όπως πχ τα modellers, που έχουν αντικαταστήσει πλέον τους ενισχυτές για πάρα πολύ κόσμο.

 

Αυτό έχει να κάνει με την κατηγοριοποίηση.

Τα modellers είναι στο guitars and amps.

Αν θέλουμε λοιπόν να κατηγοριοποιήσουμε ξεχωριστά τα modellers, θα πρέπει να κατηγοριοποιήσουμε ξεχωριστά και τα άλλα.

Δηλαδή ξεχωριστά το amps, το οποίο θα πρέπει να χωρίζεται σε tube amps, solid state amps, digital and modelling amps, vst amps, κλπ, μέχρι να φτάσουμε στο modellers.

Το ίδιο φυσικά θα πρέπει να γίνει παντού.

Πχ, στο guitars, θα πρέπει να χωρίσουμε electric guitars, acoustic and electroacoustic guitars, classical guitars, other guitars (folk, gypsy, κλπ).

 

Το ίδιο και στα πετάλια.

Ξεχωριστή κατηγορία, ανά είδος (πολυεφφέ, od, modulation, distortion, κλπ).

 

Και στα πλήκτρα το ίδιο, πιάνα, stage pianos, synths, midi keyboards, arrangers and workstations, κλπ

Στα τύμπανα ακουστικά τύμπανα και ηλεκτρονικά τύμπανα.

 

Σε όλα δηλαδή.

 

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι υπάρχει η αντίστοιχη "αγορά" για κάτι τέτοιο.

Δεν είμαστε gearspace

 

Όμως υπάρχει ήδη, ένα club για συζήτηση σχετικά με modellers.

 

 

1 ώρα πριν, kpeyos είπε

 

Δεν υπάρχει καν στα topics μια ξεχωριστή ενότητα για λαϊκά και παραδοσιακά όργανα που τόσα νέα παιδιά ασχολούνται πλέον. Είναι αμπαλαρισμένη μαζί με τα φωνητικά. Σα να σου λέει, φίλε ανήκεις στα "λοιπά" δε μας απασχολείς...

 

Τότε θα πρέπει να υπάρχει και μια ενότητα για κλασσικά/αναγεννησιακά/παραδοσιακά όργανα.

Στο κάτω κάτω, οι κλασσικές σπουδές, πάνω σ' αυτά είναι εστιασμένες.

 

Ξαναλέω, η προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν υπάρχει αγορά για τέτοιου είδους κατηγοριοποίηση.

 

Φυσικά δεν θα ήταν κακό να υπάρχει, ίσα ίσα, θα ήταν πολύ καλό.

 

 

EDIT: Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας για τα καλά λόγια, αν και δεν τα αξίζω φυσικά.

Να είστε όλοι καλά.

 

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 6

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@fusiongtr

Ωραία, κάπου υπάρχει ενα κουμπάκι που γράφει new κι αν το πατήσεις και καθήσεις να ασχοληθείς με κάποιον τρόπο μπορείς να φιλτράρεις. Εγώ 20 χρόνια εδώ μέσα, πρώτη φορά το βλέπω. Αν λέει κάτι αυτό για το UI. Επίσης το πάτησα και πάλι δεν πολυκατάλαβα με ποιον τρόπο γίνεται.

Για να βρεις το club με το modelling, εκεί κι αν είναι κρυμμένο. Ενώ ο μουσακάς ας πούμε φάτσα φόρα, γιατί όποιος μπει για πρώτη φορά σε μουσικό φόρουμ, αυτό βασικά ψάχνει...

Τώρα τα υπόλοιπα για αναγεννησιακά όργανα και 100 υπο-topics ανά όργανο τα αντιλαμβάνομαι σε επίπεδο ειρωνείας, οπότε δεν θα ασχοληθώ να απαντήσω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, kpeyos είπε

@fusiongtr

Ωραία, κάπου υπάρχει ενα κουμπάκι που γράφει new κι αν το πατήσεις και καθήσεις να ασχοληθείς με κάποιον τρόπο μπορείς να φιλτράρεις. Εγώ 20 χρόνια εδώ μέσα, πρώτη φορά το βλέπω. Αν λέει κάτι αυτό για το UI. Επίσης το πάτησα και πάλι δεν πολυκατάλαβα με ποιον τρόπο γίνεται.

 

Εγώ δεν είμαι 20 χρόνια, αλλά το είδα μόλις έγινε (κάποια χρόνια πριν).

Τώρα αν νομίζεις ότι είναι δύσκολο να διαλέξεις τι θέλεις να βλέπεις και τι όχι, πάω πάσο.

Αν το δοκιμάσεις μια - δύο φορές θα τα καταλάβεις όλα, δεν είναι τίποτα φοβερό.

Το θέμα είναι ότι υπάρχει, και είναι εύχρηστο και λειτουργικό.

 

8 λεπτά πριν, kpeyos είπε



Για να βρεις το club με το modelling, εκεί κι αν είναι κρυμμένο. Ενώ ο μουσακάς ας πούμε φάτσα φόρα, γιατί όποιος μπει για πρώτη φορά σε μουσικό φόρουμ, αυτό βασικά ψάχνει...

 

Εδώ κάνεις λάθος.

Και ο μουσακάς, και το modelling, βρίσκονται το καθένα στην δική του ενότητα.

Ένα club.

Τώρα γιατί εσύ είδες τον μουσακά και όχι το modelling, μάλλον έχει να κάνει με το γεγονός ότι περισσότεροι γράφουν γι' αυτόν παρά για το modelling.

 

8 λεπτά πριν, kpeyos είπε

Τώρα τα υπόλοιπα για αναγεννησιακά όργανα και 100 υπο-topics ανά όργανο τα αντιλαμβάνομαι σε επίπεδο ειρωνείας, οπότε δεν θα ασχοληθώ να απαντήσω.

 

Δεν υπάρχει απολύτως καμία ειρωνεία, και δεν καταλαβαίνω πραγματικά γιατί το αντιμετωπίζεις με αυτό τον τρόπο.

Δεν ζήτησα απάντηση, την άποψή μου έγραψα.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Like 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

@fusiongtr

Το ζήτημα δεν είναι να υπάρχει ή όχι κουμπάκι να ρυθμίζεις τα γούστα σου, να υπάρχει και καλώς και όποιος θέλει να ψάχνει και να το χρησιμοποιεί κατά βούληση.

Το πρόβλημα είναι η εικόνα - αχταρμάς που αντικρίζει ο επισκέπτης και ο εγγεγραμμένος χρήστης, πρέπει να έχει μπροστά του καθαρά τα sections ώστε να επιλέξει τι θα κάνει.

Εδώ συμφωνώ με τον @kpeyos , τα μεγάλα ξένα φόρα μπορεί να αποτελέσουν καλό μπούσουλα.

Επεξεργασμένο από ez
  • Like 2

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου