Προς το περιεχόμενο

Fusiongtr


MarLog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ez είπε

τα μεγάλα ξένα φόρα μπορεί να αποτελέσουν καλό μπούσουλα.

 

 Δυστυχως, τα μεγαλα ξενα φορα ΔΕΝ μπορουν να αποτελουν μπουσουλα.

 

 Διοτι, ακομα και τη σημερον ημερα, που η κινηση σε αυτα ειναι δραματικα χαμηλοτερη απο παλια, ακομα ομως μπορεις πολυ απλα να μπαινεις ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ, με το bookmark που εχεις κανει φαση, στην κατηγορια που σε ενδιαφερει, και να βρεις τελως παντων καποιο καινουργιο content.

 

 Καλoς ο διαχωρισμος, και σιγουρα η μαγειρικη και το τι ντερλικωσα σημερα δεν εχουν καμια δουλεια στην πρωτη σελιδα, ΑΛΛΑ σημαντικοτερο και απο το διαχωρισμο ειναι να μπορει να μπει ο αλλος και να δει κατι καινουργιο. Δεν υπαρχει θλιβεροτερο θεαμα απο το να μπαινεις καπου και να ακουγεται αυτο.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Είναι πιθανό τα Clubs να καταργηθούν.

 

Υποσκιάζουν το forum, σαν να έχουμε 2 forum. Δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω και περισσότερο μπερδεύουν.

 

 

  • Συμφωνώ 2

https://www.bigfootsound.com | Studio Ηχογραφήσεων | Metal, Rock, Jazz, Acoustic, Electronic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, MarLog είπε

Για μένα, που έχω διαβάσει σχεδόν όλο το forum, το noiz είναι ο σχωρεμενος ο audiokostas και ο long shadow, ο Terry και ο Fusion, ο Μεθενίτης και ο gvour, ο καταρράκτης και ο trolley, ο ez και ο Μάνος, ο Νέστορας και ο Spyros Δέλτα, o Superfunk και ο φίλος του ο cos o υπέρλαμπρος, ο Οδυσσέας και ο Jazzjocker, ο Βρασίδας και ο Γιώργος, ο Αετός και ο κβαντικός, ο Nekkon και ο Dimsonic… και πολλοί άλλοι 

 

 - δεν έχει να κάνει με κανόνες το κόλλημα μου εδώ 

 

- δεν μπορείτε να κρατάτε τον fusion εκτός 

 

- Terry - έχεις άποψη; 

Ευχαριστώ   Βαζω υποψήφιος για βουλ-erator. 

  • Συμφωνώ 1

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, manosx είπε

Δεν υπαρχει θλιβεροτερο θεαμα απο το να μπαινεις καπου και να ακουγεται αυτο.

 

 

 

 

διαφωνώ

 

 

  • Χαχα 1
  • Συμφωνώ 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Θα έλεγα μετα απο όλα αυτά ότι ενα Noiz jam πρίν απο όλα αυτά που ειπώθηκαν θα βοηθούσε πολύ και στην γνωριμία και στην επαφή.

Επίσης η κατάθεση ιδεών για την καλυτέρευη του Νoiz εκ των προτέρων θα επιδρούσε θετικά.

Παρόλα αυτά πρέπει , επειδή το πρόσημο είναι θετικό τόσα χρόνια για εμάς εδώ, μετά απο αυτά που ειπώθηκαν, να πρωχωρήσουμε κρατώντας τα θατικά αυτής της συζήτησης και κατανοώντας τον τελικό σκοπό του forum.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πληροφορήθηκα τα συμβάντα κατόπιν εορτής.

Είπαμε, είμαι στο cut, και όλη την ημέρα έχω διπλές προπονήσεις και μετράω θερμίδες.😆

Τώρα, επί του θέματος.

1. Εγώ δέχομαι το λάθος του κουμπιού, άλλωστε και εγώ δεν τα πατάω γιατί δεν ξέρω μην σκάσει καμία βόμβα.😆

Καμιά φορά τα δοκίμασα πάνω μου. (το moderation που εγώ κάνω είναι η κουβέντα και τίποτα άλλο. Να συζητήσουμε να δούμε που είναι το πρόβλημα και να το λύσουμε),.

2. Ο Στράτος δεν χρειάζεται την δική μου υπεράσπιση , αλλά ναι , είναι ένας από τους λόγους που και εγώ μπαίνω στο νοιζ...... για να τον διαβάσω.

3. Εγώ μουσικός δεν είμαι, ούτε θέλω να γίνω. Αλλά ο περισσότεροι φίλοι μου είναι.

Αυτό που απολαμβάνω μαζί τους στις κουβέντες είναι αυτή ακριβώς η καφενειακή ατμόσφαιρά , τα έξυπνα αστεία, η ατάκα και η παρέα. Σε Live δεν πάω, αλλά πολλές φορές περνάω από  εκεί που πρόκειται να γίνει, κυρίως στο soundcheck για να πώ καμιά βλακεία μαζί τους με κάνα καφέ και κυρίως με κάνα δυό φίλους μου ηχολήπτες (αυτοί είναι και οι καλλίτεροι, μιας και ξεπέρασαν το σύνδρομο του "είμαι guitar god" και απελευθερωμένοι πλέον από τέτοια συμπλέγματα είναι ό,τι πιο σπέσιαλ για χαβαλέ (μιλάμε για θεικές ατάκες, ειδικά αν έχουν διάθεση να τρολάρουν ψωνισμένους μουσικούς) .

Σύσταση μου προς τους Μουσικούς:

Μπορείτε να παραστήσετε όσο θέλετε τους σοβαρούς .........κάντε το Noiz και επιστημονική ημερίδα.....αλλά στο τέλος θα γίνετε πιο βαρετοί και από......Οδοντίατροι.😜

Φιλικά ένας Δικηγόρος. 😁

 

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμή αυτό που έγραψε ο @LK, αλλά όχι μόνο:

 

Υπάρχει ένα πρόβλημα με το ελληνικώς οριζόμενο χιούμορ, δηλαδή ότι αντί να είναι αυτοσαρκαστικό (όπως κάθε τι γνήσια χιουμοριστικό), είναι αυτοαναφορικό και στρεφόμενο σε τρίτους. Καταλήγει με αυτόν τον τρόπο να δημιουργεί δύο δυσάρεστες καταστάσεις:

 

Πρώτον, έχει γίνει φωλιά για ουρανομήκη φασισμό στην ελληνική κοινωνία, παριστάνοντας την μαρκίζα λαϊκού κέντρου που ομως έχει για θαμώνες, αλήτες.

 

Δεύτερον, τελικά προκύπτει ως ακόμη πιο βαρετό από τους Οδοντίατρους (προτείνω Αλλεργιολόγους, έχοντας προσωπική εμπειρία).

 

Το πρώτο, αφορά και το noiz, αλλά ευτυχώς σε μικρό βαθμό (δηλαδή είχαμε κατά καιρούς δύο-τρία τέτοια φυντάνια).

 

Το δεύτερο, αφορά απόλυτα το noiz, το οποίο είναι φρικιαστικά βαρετό όταν εξαντλείται σε "ασσούμε" (το γράφω επίτηδες, όχι επειδή είναι το χειρότερο, αλλά επειδή αφορά το μέλος για το οποίο συζητάμε, το οποίο μέλος έχει προσφέρει θαυμάσια σοβαρά ποστ, αλλά γενικώς δεν το πολυκάνει). Κοινώς, αν ερχόμουν να ακούσω αυτά που λέει ο LK με τους φίλους του ηχολήπτες την ώρα του soundcheck, μπορεί να μην διασκέδαζα όσο διασκεδάζουν μεταξύ τους.

 

Οπότε, ναι, μπορεί - σε εθνικό, όχι μόνο σε φορουμικό επίπεδο - να χρειαζόμαστε λιγότερο τους Ράδιο-Αρβύλα και περισσότερο εκπομπές για την Υγεία, τη Γυμναστική, τα Οικονομικά, την Πολιτική - δηλαδή περισσότερο σοβαρές εκπομπές από κακώς νοούμενα πρωινάδικα. Για μία περίοδο τουλάχιστον (κανά-δύο αιώνες). Μπορεί να μην έχουμε τόση "πλάκα" όσο νομίζουμε. Μπορεί το ταλέντο μας να βρίσκεται αλλού.

 

Στο καίριο ερώτημα για το αν μπορεί να γίνει (και πως), ασφαλώς έχω απάντηση, αλλά δεν θα την γράψω. Οι οδηγίες που θα έδινα θα ήταν προς την κατεύθυνση του περιορισμένου αριθμού ποστ / ανά μέλος / ανά νήμα, και δεν ήταν δημοφιλείς.

 

Καλή τύχη λοιπόν, αλλά κρατάμε όλοι μικρό καλάθι - ελπίζω τουλάχιστον αυτό, να γεμίσει.

Επεξεργασμένο από trolley
  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου