Προς το περιεχόμενο

Fusiongtr


MarLog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιον απωθεί ρε παιδιά το παρεΐστικο κλίμα; Και γιατί τους απωθεί, να ρωτήσω. Εμένα πάντως με έκανε να κολλήσω. 

 

Σαν πολλά πράγματα να μας πειράζουν. Μας ενοχλεί η κουβέντα για τελεκάστερ λες και είναι υποχρεωτικό να αγοράσουμε. Μας ενοχλεί ο Νικ γιατί δεν ξέρει να παίζει, λες κ αν δούμε το βίντεο του εμάς μας αφαιρούνται οι δεξιότητες ξερωγώ. Μήπως μας φταίει ο εαυτός μας; Σαν κοντή Αθηναία πωλήτρια σε μαγαζί ρούχων κάνουμε 

  • Like 1
  • Χαχα 2

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BillTrantos είπε

Ελπίζω να βρούμε το δρόμο μας, γιατί το noiz έχει υπάρξει ένα μεγάλο κεφάλαιο για μένα και τέλος, ζητώ μια δεύτερη συγγνώμη σε όσους μπορεί να θεωρούν ότι η στάση μου ως moderator έχει συμβάλει σε όλα αυτά που συζητάμε εδώ.

Mην απολογείσαι bill,

 

τιμωρήστε όσους παρεκκλίνουν από τους κανόνες και εκτροχιάζουν το φόρουμ αναλώνοντάς το σε κοινωνικοπολιτικές αναλύσεις  επειδή βρήκαν πεδίο να διδάξουν με ύφος θέσφατου ενώ παράλληλα δεν ξέρουν να παίξουν ούτε νότα. 

 Στείλτε τους στον αγύριστο και πολεμήστε τα off topic όχι κλειδώνοντας το θέμα αλλά αφιερώνοντας λίγο χρόνο να το καθαρίζετε. Θα κάνω report για να τα βλέπετε εγώ και ενθαρρύνω κι άλλους. Κάντε report παιδιά στα off topic

 Πογκρόμ σε αυτούς που τα προκαλούν.

 

 Σε όσους δεν συμμορφώνονται με τις προειδοποιήσεις της διαχείρισης τιμωρία για ένα μήνα.

 ΜΗΝΑ!!! ΚΑΝΤΕ ΤΟ!!!!!!

 

 Επιβραβεύστε την ευγενική συμμετοχή και ΠΑΤΑΞΤΕ την αγένεια και το bullying.

 Εγώ εμπιστεύομαι τον admin και τους συνεργάτες που επέλεξε.

 

 Περισσότερα μουσικά και μουσικοτεχνολογικά θέματα.

 Ελάχιστα ως μηδαμινά άλλα θέματα και όχι κοινωνικοπολιτικές ερμηνείες στα topic.

 

 Μπορείτε να το κάνετε.

 Πατάξτε τους για να έρθουν νέα μέλη.

 Μακάρι να ήταν δικό μου το φόρουμ και θα τους είχα τσακίσει. 🤣 και θα το είχα γιγαντώσει σε λιγότερο από μήνα.

 

 Και εμένα.

 Αν νομίζετε πως δεν ΚΑΜΩ μην διστάσετε.

 ΤΕΛΕΙΩΣΤΕ ΜΕ ΤΩΡΑ.

 Για να προχωρήσουμε, ας μη συμμετέχω, ας το διαβάζω μόνο, αρκεί να ξαναγίνει το φόρουμ που πρωτομπήκα.

 

 Στο χέρι σας είναι.

 ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ ΚΟΚΚΑΛΑ!!!!!!!🤣🤣

 

 αυτοί που καταλαβαίνουν και αγαπούν πραγματικά την κοινότητα και δεν βάζουν το εγώ τους πάνω από αυτή θα καταλάβουν. Έτσι και μόνο έτσι θα υλοποιηθεί το όραμα για ένα μεγαλύτερο και ουσιαστικότερο noiz. 

 

  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, cos_dr είπε

 Στο χέρι σας είναι.

ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΤΑ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ ΚΟΚΚΑΛΑ!!!!!!!🤣🤣

αυτοί που καταλαβαίνουν και αγαπούν πραγματικά την κοινότητα και δεν βάζουν το εγώ τους πάνω από αυτή θα καταλάβουν. Έτσι και μόνο έτσι θα υλοποιηθεί το όραμα για ένα μεγαλύτερο και ουσιαστικότερο noiz. 

image.gif.fe2e26f38a2c612d9e35d5bcd33da7a3.gif

  • Χαχα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

image.gif.fe2e26f38a2c612d9e35d5bcd33da7a3.gif

Να μην διστάσουν.

  • Like 1
  • Χαχα 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζουμε να κρίνουμε εξ ιδίων. Το παρεΐστικο/καφενειακό κλίμα για όλους εμάς που γράφουμε σε αυτό το θρεντ (ή για την συντριπτική αυτών που γράφουμε) είναι κάτι που μας αρέσει, σε μεγαλύτερο ή μικρότερο βαθμό.

 

Αλλά υπάρχουν και όλοι αυτοί που δε γράφουν σε αυτό το θρεντ και ούτε πρόκειται. Που θέλουν να μπουν σε μια κοινότητα και συναντούν χαβαλέ στο 99% των θεμάτων και μάλιστα χιούμορ με άπειρες αναφορές εσωτερικού τύπου, που αν δεν είσαι μέλος τουλάχιστον κάποιον καιρό, δεν πρόκειται να καταλάβεις. Μοιραία, πολλοί από αυτούς θα αισθανθούν παρείσακτοι, θα φοβηθούν, κλπ κλπ. Θα μείνουν τελικά μόνο στην ανάγνωση.

 

Επίσης η πλάκα που κάνουμε μεταξύ μας, έχουμε πάντα την εντύπωση ότι γίνεται οικουμενικά αντιληπτή και ότι την αντιλαμβάνονται ως πλάκα όλοι. Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είναι έτσι. Για πολλούς μπορεί να ακατάληπτη, ενοχλητική ή ακόμα και προσβλητική. Θα μου πεις: να μην βλακεύουμε καθόλου δηλαδή με δικαιολογία ότι κάποιος μπορεί να προσβληθεί; Αυτό πάει σε πεδία ακραίας πολιτικής ορθότητας. Όχι βέβαια, απαραίτητος είναι και ο χαβαλές και το βλάκευμα. Αλλά όχι σε αυτή την ποσότητα που τελευταία άγγιζε το 100%.

 

Και ξαναλέω: τα γράφω για να τα διαβάζω και εγώ.

  • Like 1
  • Συμφωνώ 3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αυτα που λες JazzJoker ισχυουν, και ειναι και ο λογος που ΔΕΝ θα εχουν τα φορουμ δευτερη "χρυση εποχη".

 

 Διοτι τα φορουμ ειναι τροπος επικοινωνιας για boomers. Και αυτο διοτι ειναι μεσα στην ιδια τους τη δομη οι εντονες αντιπαραθεσεις και τα παρειστικα σκηνικα, ποτε δεν εχω δει φορουμ χωρις καυγαδες και χωρις inside jokes και inside conflicts.

 

 Ομως αυτη ηταν η νοοτροπια της τοτε εποχης μας, οπου η εννοια political correctness ηταν ανυπαρκτη. Τωρα, στη σημερινη εποχη του safe space και του inclusivity, τα social media δεν εχουν ως προτεραιοτητα τη συγκρουση αποψεων, αλλα περισσοτερο στοχευουν στο να αποτελεσουν στο μελλον το οχημα εφαρμογης του social credit score system. Η οποια περσονα των σημερινων social media δεν αποκτα "κυρος" απο τις αποψεις της, αλλα απο την ΑΠΟΔΟΧΗ των αποψεων της, μια λεπτη αλλα εφιαλτικη κατα τη γνωμη μου διαφορα, μετρησιμη ομως με σαφη τροπο στο στυλ followers, likes κλπ.

 

 Αν λοιπον θελει η ιδιοκτησια να κανει οντως κατι το διαφορετικο σε σχεση με τα υπολοιπα social media, ας ξεκινησει πρωτα απο ολα με το να αφαιρεσει ΤΕΛΕΙΩΣ ολα αυτα τα like, τα +1, τα lol και τα λοιπα κατω απο τα σχολια. Δε χρειαζονται, περιττα ειναι, οσο λιγοτερο ξερουμε το ποσο αρεσουν η οχι οι αποψεις μας, τοσο πιθανοτερο ειναι να τις εκφρασουμε.

 

 Θα μειωθει και καπως η ( ανεπιθυμητη οπως φαινεται ) αισθηση του παρειστικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, manosx είπε

Αν λοιπον θελει η ιδιοκτησια να κανει οντως κατι το διαφορετικο σε σχεση με τα υπολοιπα social media, ας ξεκινησει πρωτα απο ολα με το να αφαιρεσει ΤΕΛΕΙΩΣ ολα αυτα τα like, τα +1, τα lol και τα λοιπα κατω απο τα σχολια. Δε χρειαζονται, περιττα ειναι, οσο λιγοτερο ξερουμε το ποσο αρεσουν η οχι οι αποψεις μας, τοσο πιθανοτερο ειναι να τις εκφρασουμε.

 

Όχι ρε, περισσότερα πρέπει να βάλει. Προτείνω τα εξής εικονίδια, που λείπουν κατά τη γνώμη μου.

 

- Ξεστραβώθηκα

- Μου άρεσε αλλά δεν το λέω γιατί αυτός που το έγραψε μου είναι αντιπαθής

- Πωωωω.... νύσταξα!

- Trolley πάψε επιτέλους

- Γαμώ τις τελέ σας και γαμώ την ώρα που έχασα πάλι

- Γελά ο μωρός καν τι μη γελοίον ει

- Το ήξερα αυτό, θα το είχα γράψει και εγώ αλλά μου χάλασε το πληχτρολόγιο

- Είμαι ντράμερ και σας κάνω χάζι

- Είμαι ο deadmau5

 

 

-

  • Like 3
  • Χαχα 2
  • Συμφωνώ 1

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, manosx είπε

 Αν λοιπον θελει η ιδιοκτησια να κανει οντως κατι το διαφορετικο σε σχεση με τα υπολοιπα social media, ας ξεκινησει πρωτα απο ολα με το να αφαιρεσει ΤΕΛΕΙΩΣ ολα αυτα τα like, τα +1, τα lol και τα λοιπα κατω απο τα σχολια. Δε χρειαζονται, περιττα ειναι, οσο λιγοτερο ξερουμε το ποσο αρεσουν η οχι οι αποψεις μας, τοσο πιθανοτερο ειναι να τις εκφρασουμε.

 

Συμφωνώ απολύτως. Είχα εκφράσει την αντίθεσή μου και όταν είχαν εμφανισθεί ενώ για πολύ καιρό απλά δεν τα χρησιμοποιούσα. Αλλά τελικά και δεδομένου ότι τα reactions καταλήγουν να έχουν πολύ περισσότερο ρόλο ανταπόδοσης, άρχισα κι εγώ να τα πατάω.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το like εκτός από παρεΐστικη φιλοφρόνηση είναι και μια επιβεβαίωση ότι ''το είδα το σχόλιο σου και συμφωνώ''. Είναι χρήσιμο αλλά δεν πρέπει και σε αυτό να γίνεται κατάχρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου