Προς το περιεχόμενο

Ποια κιθάρα λείπει από τη συλλογή σας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η λογική είναι να αποκτήσεις και κάποιον ήχο που δεν έχεις νομίζω. Άρα μετά την tele με τους singles και την Gretsch με τους filtertrons, θα ήθελα μια κιθάρα με humbuckers. Πολύ γενικό Ε; 

Θα ήθελα μια κιθάρα με humbuckers που να ικανοποιεί το αυτί και το χέρι μου, αλλά και τα εμφανισιακά κριτήρια της γυναίκας μου  😄

  • Like 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nekkon είπε

Η λογική είναι να αποκτήσεις και κάποιον ήχο που δεν έχεις νομίζω. Άρα μετά την tele με τους singles και την Gretsch με τους filtertrons, θα ήθελα μια κιθάρα με humbuckers. Πολύ γενικό Ε; 

Θα ήθελα μια κιθάρα με humbuckers που να ικανοποιεί το αυτί και το χέρι μου, αλλά και τα εμφανισιακά κριτήρια της γυναίκας μου  😄

Ε καλά... Η λόγική είναι αυτή αλλά η πραγματικότητα μπορεί να είναι άλλη.

 

Εγώ θέλω μια Hamor Αnemone αλλά αμα πέσει μπροστά μου καμια καλή telecaster σε burgundy mist ή bronze με μαύρο vulcanized fibre guard μπορεί και να ενδώσω! (Η μισή δουλειά ειναι κλεισμένη). 🤣

  • Like 1

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Shelter είπε

αμα πέσει μπροστά μου καμια καλή telecaster σε burgundy mist ή bronze με μαύρο vulcanized fibre guard μπορεί και να ενδώσω! (Η μισή δουλειά ειναι κλεισμένη).

Διακρίνω σάλια στην οθόνη του κινητού μου;;; 😄

Τι χρώμα είναι αυτό ρε αδερφέ, σαν σοκολατάκι που το πληρώνεις με το γραμμάριο ασούμε 

  • Χαχα 1

Never give up! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκαθαρίσω ότι δε χρειάζομαι περισσότερες κιθάρες, καθαρά για λόγους λαγνείας...

Με τη σειρά που τις θέλω, μου κάνουν και ρέπλικες (σε περιπτώσεις τις προτιμώ) πλην της Gretsch που την θέλω original:

 

Fender Jaguar

Gretsch Falcon

Gibson ES-295

Gibson Explorer

BC Rich Mockingbird

Gibson ES-345 (or 355 - 335)

  • Χαχα 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, KostasP είπε

Να ξεκαθαρίσω ότι δε χρειάζομαι περισσότερες κιθάρες, καθαρά για λόγους λαγνείας...

Με τη σειρά που τις θέλω, μου κάνουν και ρέπλικες (σε περιπτώσεις τις προτιμώ) πλην της Gretsch που την θέλω original:

 

Fender Jaguar

Gretsch Falcon

Gibson ES-295

Gibson Explorer

BC Rich Mockingbird

Gibson ES-345 (or 355 - 335)

Όλα για λόγους λαγνείας γίνονται. Και αυτο ειναι ατέρμονο.

  • Συμφωνώ 2

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το πλάνο μακροπρόθεσμα είναι να έχω μια και καλή από κάθε σχήμα που μου αρέσει. Με tele και ακουστική είμαι καλυμμένος, οπότε οι επόμενες 2 θα ήταν μια Strat και μια Les Paul, ιδανικά Αμερικάνες ή Γιαπωνέζες.

 

Ενδεικτικά παραδείγματα:

Fender Strat 50s Reissue (MIJ) - 90s

1997 Fender Japan Collectables Series '50s Stratocaster - Willie's Guitars

 

Gibson Les Paul Studio 1995

1995 Les Paul Studio | Full Setup with Fresh Re-Wire | Good Wood Era – Lil'  Huddy's Guitar Shop

  • Like 1

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hardtail με καλά ξύλα και εξαρτήματαsoloist-sl2a-ht-pro-hh-seymour-duncan-eb-med-182497.jpg.5715d45f3b5bf7ebe7a6beb11402d1d4.jpghttps://en.euroguitar.com/jackson-pro-series-soloist-sl2a-mah-ht-unicorn-white_182497.html

Επεξεργασμένο από Άγιος
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 3 στο μάτι, για τελείως διαφορετικούς λόγους:
1) Epiphone Matt Heafy LP Custom OriginsEB

2) PRS SE Mark Holcomb είτε την παλιά είτε την καινούργια (μου αρέσει το μωβ της παλιάς περισσότερο)

3) Μια custom Skervesen Raptor 7άρα που να μοιάζει με αυτή

 

Αν θες να μου κάνεις δώρο πες μου να σου στείλω διεύθυνση! 🤣

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου