Προς το περιεχόμενο

Αθόρυβο UPS


harilatron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιούσα APC. αποκλειστικά. Με την έναρξη της οικονομικής κρίσης, με ενημέρωσαν ότι δεν υπάρχουν σε στοκ. Στράφηκα στα EATON. Δεν έχω μετανιώσει. Δεν έχω ακούσει ποτέ ήχο παραγόμενο από UPS, που δεν έχει ανεμιστήρα, εκτός από τα μπιπ που γκρινιάζουν όταν "πέσει" το ρεύμα. Αγοράζω περίπου ένα το χρόνο. Δεν έχω ακόμη αγοράσει κάποιο από εκείνα που έχουν την μπλε ρίγα, δεν χρειάστηκε.

 

Συμπλήρωμα: α, ναι, Turbo-X δεν θα αγόραζα. To UPS είναι από τα πράγματα που δεν μπορείς να εξετάζεις από την άποψη της τιμής και μόνο. Άλλο πλεονέκτημα, εκτός από την τιμή, δε γνωρίζω να έχουν.

Επεξεργασμένο από trolley

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τα APC είναι "επώνυμα"? Ρωτάω γενικώς γιατί τώρα πήρα εκείνο το άλλο. 

Νόμιζα ότι είναι OEM γιατί έχω δει το ίδιο προϊόν (UPS 1000VA/600W 230V AVR 4 SCHUKO SOCKETS) και με την στην ίδια περίπου τιμή και με την επωνυμία Schneider. 

 

 

 

PER.220153.jpg.512b9d1408d545fc2183626ea4d303e0.jpgmonada-adialeiptis-energeias-ups-1000va-line-interactive-4-souko-normal.jpg.a2dd7b46f80c0cbc8c87de3df69590f5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, harilatron είπε

Τα APC είναι "επώνυμα"? Ρωτάω γενικώς γιατί τώρα πήρα εκείνο το άλλο. 

Νόμιζα ότι είναι OEM γιατί έχω δει το ίδιο προϊόν (UPS 1000VA/600W 230V AVR 4 SCHUKO SOCKETS) και με την στην ίδια περίπου τιμή και με την επωνυμία Schneider. 

 

 

 

PER.220153.jpg.512b9d1408d545fc2183626ea4d303e0.jpgmonada-adialeiptis-energeias-ups-1000va-line-interactive-4-souko-normal.jpg.a2dd7b46f80c0cbc8c87de3df69590f5.jpg

Ξέρω πως είναι ακριβό για εσένα Χάρη🤣

 Αλλά το έχω εγώ και είναι πολύ καλό.

 

 https://www.skroutz.gr/s/374105/CyberPower-CP1500EPFCLCD-UPS-Line-Interactive-1500VA-900W-me-6-Schuko-Prizes.html

 

 Άμα θέλεις κάτι  πραγματικά αθόρυβο και αποδοτικό/ποιοτικό, είναι μονόδρομος.

 Τα φθηνά θέλουν συμβιβασμούς και η καλύτερη λύση για το αθόρυβο τους είναι να τα έχεις μακριά ή σε άλλο δωμάτιο.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;

51 λεπτά πριν, harilatron είπε

Τα APC είναι "επώνυμα"? Ρωτάω γενικώς γιατί τώρα πήρα εκείνο το άλλο. 

Νόμιζα ότι είναι OEM γιατί έχω δει το ίδιο προϊόν (UPS 1000VA/600W 230V AVR 4 SCHUKO SOCKETS) και με την στην ίδια περίπου τιμή και με την επωνυμία Schneider. 

Όλα τα APC γράφουν πάνω APC by Schneider. Φαίνεται και στη φωτό που ανάρτησες άλλωστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Yannis Methenitis είπε

Εψαξα και βρήκα τα βίντεο του τύπου που αναφέρθηκες (βεβαια μιλάει για άλλο μοντέλο) και πέραν του ότι είναι φαιδρός, κάθε αρνητικό που βρίσκει το αναιρεί στο τέλος της ίδιας πρότασης.😄 Απο την αρχή των βιντεο είναι προφανές πως θέλει να το θάψει και δεν βρίσκει λόγια. Και φυσικά δεν αναφέρεται στην τιμή. Αν ήταν ηχολήπτης θα έκρινε τα ηχεία απο τα βατ.🥸

Δεν ξέρω ποιο βίντεο βρήκες και αν μιλάμε για το ίδιο άτομο. Στο παρελθόν έχει τύχει να δω πάνω από τρία βίντεο με UPS της Turbo-X, και όλα πάνω κάτω κατέληγαν σε ένα κοινό συμπέρασμα: μακριά από UPS της συγκεκριμένης εταιρείας, είναι επικίνδυνα. 

Η μακρόχρονη κάκιστη φήμη των προϊόντων της εταιρείας δεν είναι τυχαία. Προσωπικά δεν θα αγόραζα από αυτούς ούτε καρφίτσα. Τώρα όποιος θέλει να κάνει πειράματα με UPS και τροφοδοτικά από τέτοιες μάρκες, ελεύθερα. Και UPS από την Turbo_X μπορεί να πάρει, και 500ρια τροφοδοτικά των...€17 από Force και ότι άλλη "κινεζιά" τραβάει η ψυχή του.😝

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
1 ώρα πριν, cos_dr είπε

Ξέρω πως είναι ακριβό για εσένα Χάρη🤣

 Αλλά το έχω εγώ και είναι πολύ καλό.

 

Το ίδιο πήρα ρε γαβ γαβ σε πιο λίγα W. 😃

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, harilatron είπε

Το ίδιο πήρα ρε γαβ γαβ σε πιο λίγα W. 😃

Δεν το είδα. Πως μου διέφυγε το ποστ. Το Mandela Effect? Δεν Υπήρχε το ποστ. Κάποιο πείραμα φυσικης συμβαίνει στο CERN που δεν μας το λένε και τρέμω να σκεφτώ τι μας ετοιμάζουν. 

  • Like 1

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderator

Τελικά πήρα αυτό το Cyber power και όντως είναι τελείως αθόρυβο. Μάλιστα σήμερα είχα και μία ολιγόλεπτη διακοπή ρεύματος και όλα δούλεψαν ρολόι. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου