Προς το περιεχόμενο

Win 7 Δεύτε Τελευταίον Ασπασμόν... update ή clean install; ιδού η απορία (μου)...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Jazzjoker είπε

Εδώ να σημειώσω ότι οτιδήποτε τρέχει στα 10, φαίνεται να τρέχει και στα 11 ακόμα κι αν δεν αναφέρεται στις προϋποθέσεις.

 

τρεχουν ολα. μολις γυρισα και τα 2 pc μου , το ενα εχει μεσα τις παναγιας τα ματια, απο 10 σε 11 με μηδενικα προβληματα, μη σου πω οτι τρεχουν καλυτερα στα 11....

  • Like 1
  • Ευχαριστώ 1

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να εγκαταστήσεις και τα δύο λογισμικά και να επιλέγεις στην εκκίνηση μεν ποιο από τα δύο θα εργαστείς κάθε φορά. Όταν δεις ότι δεν σου χρειάζονται τα w7 τα βγάζεις.

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

κατ αρχήν να σας ευχαριστήσω όλους για την άμεση ανταπόκριση στο πρόβλημά μου...

 

το δεκαετίας pc μου έχει πάνω έναν i7 2600k με 20 Gb μνήμη και ειλικρινά δεν μου "ζήτησε" ποτέ επιτακτικά αλλαγή σε ότι κι αν έκανα (άντε να ήθελα καλύτερους χρόνους στα render του video)... δυστυχώς όμως ή μάλλον καλύτερα ευτυχώς, μαζί με το hardware εξελίσσεται και το software...

 

πχ έχω μείνει πολλά χρόνια στην 32μπιτη CS 6 του Photoshop (και από συνήθεια αλλά κυρίως επειδή τα περισσότερα από τα plugινάκια μου δεν έπαιζαν στις 64μπιτες εκδόσεις του)... πριν μέρες όμως που σε σπίτι φίλου δούλεψα λίγο σε πιο πρόσφατη version αισθάνθηκα τόσο μ@κ@κ@ς με όσα χάνω τόσα χρόνια σε θέματα εργονομίας ποιότητας και δυνατοτήτων, που εκλονίσθην βιαίως η μακαριότητά μου και μπήκε πλέον (μάλλον πλημμύρισε) το νερό στ' αυλάκι και συνυπολογίζοντας ότι και το sonar πλέον στην νέα εμπορική του έκδοση που λογικά δεν θα παίζει στα 7, πήρα επιτέλους την απόφαση... βρήκα λοιπόν και ένα έξτρα plug in που επιτρέπει στα περισσότερα 32μπιτα μου να τρέχουν απροβλημάτιστα κατά κανόνα στα 64 και άνοιξα το θέμα για να πάρω τα φώτα σας...

 

με την πολύτιμη βοήθεια σας λοιπόν αποφάσισα λόγω του ότι δεν με παίρνει ούτε για υποψία "στραβής" με τα pro project που τρέχω αυτόν τον καιρό και παράγγειλα ήδη νέο pc... η λύση του dual boot που προτάθηκε από τον φίλο μας είναι μια λογικότατη εναλλακτική αλλά εργονομικά δεν με βολεύει και θα προτιμήσω να έχω πλέον ένα πιο δυνατό μηχανάκι που θα φορτώνω σιγά σιγά δίπλα στο παλιό δικτυωμένα ώστε να τα  δουλεύω ταυτόχρονα μέχρι να παροπλιστεί το ένα...

 

ευχαριστώ σας και πάλι...😘

Ν.

  • Like 6

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με γειά λοιπόν!

Ωραίο συναίσθημα το να σετάρεις καινούργιο pc....

Κράτα και το παλιό workhorse .

H καλλίτερη ψυχοθεραπεία είναι τα vintage pc.

Ολοκλήρωσα το προτζεκτ με τα pc's..... από dos- 3,11-win95-win98-millenium - xp-7.

Δεν μου πάει να περάσω σε κανένα vista και 8αρια...😁

 

  • Χαχα 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου