Προς το περιεχόμενο

Εχω ξανα-εκνευριστει με τον Thomann


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Whitenoise αγόρι μου, είναι η πρώτη (και μάλλον η τελευταία) φορά που παθιάζομαι έτσι για το συγκεκριμένο θέμα. Το ζήτημα είναι ότι δεν τα λέω όλα αυτά για τον Thomann συγκεκριμένα, αλλά για όλα τα σοβαρά καταστήματα. Και ειδικά όταν παίζει σύγκριση με την εγχώρια αγορά, ταιριάζει η παροιμία "μαγκέψαν και οι φελλοί και κάνουν καταδύσεις".

 

Ο Κώστας έχει δίκιο, αυτό συμβαίνει. Βαρέθηκα να ακούω εξωφρενικές τιμές όταν πάω να ρωτήσω για κάτι που με ενδιαφέρει (με ελάχιστες εξαιρέσεις) και δεν πρόκειται να κάτσω να παρακαλέσω για μια (αν μη τι άλλο) ανθρώπινη τιμή. Όχι, δε γουστάρω να πετάξω τη σπόντα "οι Γερμανοί το δίνουν τόσο" για να καταλάβει ότι δεν είμαι ηλίθιος και να πέσει σκόντο, αν θέλει ο κύριος Έλλην μαγαζάτορας τα ωραία μου λεφτά, θα πρέπει να τα σεβαστεί και να κοστολογήσει το εμπόρευμα όπως πρέπει. Μέχρι τη στιγμή που θα μπω σε οποιοδήποτε εγχώριο κατάστημα και θα μου φερθούν σωστά (σε τιμές και αντιμετώπιση), εγώ θα ψωνίζω απ' έξω. Τουλάχιστον δεν θα ρίχνω τα μούτρα μου...

 

Υ.Γ. Δεκάρα δεν δίνω για τον Thomann συγκεκριμένα, όσο κάνει σωστά τη δουλειά του και εγώ τη δική μου, θα τον προτιμάω. Όταν αυτό αλλάξει, θα επιλέξω το κατάστημα που θα με καλύπτει. So simple... 8)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα τι καινούρια μπανανίτσα είναι αυτή πάλι!!!!

 

 

Εγώ πάντως μόνο 1 κατάστημα βρήκα με ζεστή, φιλική και προπαντός ανθρώπινη εξυπηρέτηση και με τιμές πολύ κοντά των Γερμανών. Όνομα δεν λέω (μόνο και μόνο επειδή δεν το θυμάμαι τώρα), αλλά απλά θα σας πω ότι βρίσκεται πλησίον του πολυτεχνείου και στην βιτρίνα έχει την κιθάρα-υπολογιστή, που υπάρχει εδώ μέσα στην gallery. Δυστυχώς όμως επειδή είναι μικρό, όταν θέλω κάτι πιο εξειδικευμένο, που δεν το έχουν, απευθύνομαι στους φίλους μας τους Γερμανούς!

 

Δεν ξέρω αν θεωρηθεί ως διαφήμιση αυτό το ποστ. Αν ληφθεί ως τέτοιο ως διαγραφεί από τους mods! Απλά ήθελα να πω πως αν και οι υπόλοιποι Έλληνες έμποροι ήταν σαν αυτό το μικρό "μαγαζάκι", τότε ο καθείς ξένος δεν θα είχε στον ήλιο μοίρα!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου