Προς το περιεχόμενο

Final Four λαμπατων ενισχυτων!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο screamer δεν εχει midi δυνατοτητα οποτε πας για το απιθανο Z5 :wink:

επίσης οι midi controllers δεν επηρεάζουν τον ήχο σου διότι το μόνο που κάνουν είναι να δίνουν εντολές σε racks τα οποία αλλάζουν τα preset που έχεις προγραμματίσει.

τα rack όμως επηρεάζουν άμεσα τον ήχο σου όποτε αν θέλεις την γνώμη μου κρατήσου μακριά και επέλεξε την αναλογική οδό(πετάλια)

σε περίπτωση που θέλεις να χρησιμοποιήσεις midi controller με τον screamer θα πρέπει να αποκτήσεις επιπλέον και το εξής.

http://www.thomann.de/gr/engl_z11_midiinterface.htm

συν τον controller παει πολυ δεν νομιζεις??

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα rack όμως επηρεάζουν άμεσα τον ήχο σου όποτε αν θέλεις την γνώμη μου κρατήσου μακριά και επέλεξε την αναλογική οδό(πετάλια)

 

Εννοειται πως τον επηρεαζουν, αλλωστε αν δεν τον επηρεαζαν, δεν θα ειχαν και λογο υπαρξης :wink:

 

Το fcb, εχει και 2 realy switches με τα οποια μπορεις να ελεγχεις μεχρι και 4 λειτουργιες σε εναν ενισχυτη, για τσεκαρε το, αν σε ενδιαφερει να εχει και καποιο guitar processor βολευει απιστευτα :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα rack όμως επηρεάζουν άμεσα τον ήχο σου όποτε αν θέλεις την γνώμη μου κρατήσου μακριά και επέλεξε την αναλογική οδό(πετάλια)

 

Εννοειται πως τον επηρεαζουν' date=' αλλωστε αν δεν τον επηρεαζαν, δεν θα ειχαν και λογο υπαρξης :wink:

 

[/quote']

επηρεαζουν αρνητικα εννοω φιλε μου εκτος αν δωσεις παρα πολλα.(νομιζω η προταση που εγραψα ειναι κατανοητη)

εξαλλου αυτο ρωταει το παιδι,αν 'χαλαει' ο ηχος του ενισχυτη.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα για το midi controller,οχι τα rack :wink:

 

Δεν υπαρχει λογος να το συνεχισουμε ομως :)

 

Απλα να επισημανω πως οι γενικευσεις καθε τυπου ειναι επικινδυνες :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα για το midi controller' date='οχι τα rack :wink:

 

[/quote']

αυτή πάλι είναι η δική σου γνώμη και μπορεί επίσης να αποδειχθεί επικίνδυνη για το χαρτζιλίκι ενός παιδιού που δεν γνωρίζει.(κανεις μας δεν εχει κακη προθεση φυσικα)

αν δεν ήταν κατανοητό το ότι λέω απλά την γνώμη μου σύμφωνα με την 15 χρονη πείρα μου στην κιθαρα, ζητώ συγνώμη.

αυτή είναι απλά η γνώμη μου λοιπόν.

η αλήθεια είναι πάντως πως κανείς δεν μετάνιωσε αποκτώντας καλά πετάλια, μαλιστα αυτήν την τακτική ακολουθούν το μεγαλύτερο ποσοστό των έμπειρων κιθαριστών.

εκτος απο καποια συγκεκριμενα εφφε τα οποια βγαινουν μονο ψηφιακα και για να τα αποκτησεις σε καλη ποιοτητα πρεπει να δωσεις αρκετα χρηματα.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whitenoise τι μουσικη παιζεις και τι κιθαρα εχεις;Εχεις ανεβασει κανα mp3 με screamer;Δωσε ρε συ κανα link να ακουσουμε κι εμεις.Ακουγεσαι πολυ σιγουρος και περιφανος γι αυτον.Πεινεις νερο στ' ονομα του που λεμε.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Whitenoise τι μουσικη παιζεις και τι κιθαρα εχεις;Εχεις ανεβασει κανα mp3 με screamer;Δωσε ρε συ κανα link να ακουσουμε κι εμεις.Ακουγεσαι πολυ σιγουρος και περιφανος γι αυτον.Πεινεις νερο στ' ονομα του που λεμε.

 

 

πινω νερο στο ονομα του γιατι ειμαι υπερβολικα ευχαριστημενος και εγω και οσοι επαιξαν μαζι του :wink: (αν εισαι αθηναιος ερχεσε για καφε και τον ακους)

εχω 3 greco made in japan vintage

και μια ibanez rg470 με seymour dunkans

πολυ συντομα θα ανεβασω κατι :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok περιμενω.Δυστυχως δεν ειμαι απο Αθηνα αλλα απο βδομαδα αν μπορεσω (ειναι και γα....δουλεια βλεπεις) παω Τσελιο.Δεν νομιζω οτι θα βγαλω συμπερασμα με το 5-10λεπτο που θα μ'αφησει να παιξω αλλα ειναι ενα βημα.Αν τελικα τον γουσταρω τοσο που αποφασισω να τον αγορασω επι τοπου και παει αυτος να μου πουλησει αυτον που δοκιμασα:

 

!.Να του πω να μου δωσει ενα στο κουτι του ολοκαινουριο

2.Να τον παρω αλλα να τον παζαρεψω σαν ηδη παιγμενο

 

Γενικα ποσο ειναι καλα να τον παζαρεψω.Ο Τσελιος τον εχει αρχικη τιμη(τιμη καταλογου?) 1060 και το Z5 170.1100 και τα δυο εννοειται μετρητοις μπορω λετε;Εγω πιστευω οτι αν τον "απειλησω" οτι θα των παρω απο θωμα θα κανει κατι καλυτερο.Thomann και τα δυο 1149.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καντου τα παζαρια σου και οτι κερδισεις,παντως δεν νομιζω να αξιζει τον κοπο να τον παρεις απο θωμα.

η διαφορα ειναι ελαχιστη :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά φαίνεται να καταλήξατε... να σας μπερδέψω λίγο; :? Πάντως αν ο φίλος θέλει ήχους van Halen, γιατί δεν κοιτάει και μια μεταχειρισμένη κεφαλή Peavey 5150 που τότε ήταν και signature EVH? Ή κάποιες από τις καινούργιες Peavey κεφαλές;

 

Επίσης, αν ψάχνεις combo και εξετάζεις και τους Mesa (όπως είδα στην αρχή), ωραία λύση και πολύ ευέλικτη θα ήταν και κάποιο από τα καινούργια Express που έβγαλαν (διάδοχοι των F, DC και των παλιών 50 Caliber και Studio 22), για τα οποία θα γράψω κάτι προσεχώς στο ανάλογο thread.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου