Προς το περιεχόμενο

Mastering στο εξωτερικό...Αξίξει τελικά;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Και για να μην ξεχνιόμαστε, (καθώς και για όποιον δεν κατάλαβε ύστερα από 10 φορές) εδώ είναι η σελίδα του nathanjordison

 

http://www.myspace.com/nathanlyk

 

(Όποιος θέλει ας μπεί να πει μια γνώμη)

 

(nathan, πήγαινε να φας και να ξεκουραστείς λίγο ρε συ.... θα το ποστάρω εγώ το link κάθε λίγο και λιγάκι σε τυχαία threads, ΟΚ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και για να μην ξεχνιόμαστε' date=' (καθώς και για όποιον δεν κατάλαβε ύστερα από 10 φορές) εδώ είναι η σελίδα του nathanjordison

 

http://www.myspace.com/nathanlyk

 

(Όποιος θέλει ας μπεί να πει μια γνώμη)

 

(nathan, πήγαινε να φας και να ξεκουραστείς λίγο ρε συ.... θα το ποστάρω εγώ το link κάθε λίγο και λιγάκι σε τυχαία threads, ΟΚ?)[/quote']

 

:o Και το έψαχνα. (Πολλές κακίες).

 

Εχω δει δουλειά ατόμου που δεν είναι κατ'επάγγελμα μαστερας και πραγματικά

ήταν απίστευτη. Λίγα πράγματα και καλά και το κομμάτι απογειώθηκε. Ίσως ο επαγγελματίας κάνει κάτι παραπάνω αλλά εξαρτάται από το τι ζητάς.

Χωρίς να με ενδιαφέρει άμεσα πάντως, βλέπω πολλούς να καταφεύγουν στο εξωτερικό, όχι μόνο μέσω ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
? ? ?

 

Σόρρυ ρε συ σε ξέχασα. Πόσταρέ το τώρα. :lol: :lol: :lol:

 

( Γιατί απορείς? Τι δεν κατάλαβες? Πάλι τα ίδια θα λέμε? http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=132098 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μετα απο όσα ανέφερα στην συνέντευξη εσύ κατάλαβες αυτά που αναφέρεις τότε πράγματι εξηγούνται πολλά για την Ελληνική πραγματικότητα.

 

"Ελληνική πραγματικότητα" είσαι εσύ και ο Χατζηγιάννης' date=' όχι εγώ κύριε. Μην με προσβάλλεις εμένα, διότι το μόνο κομμάτι της ελληνικής πραγματικότητας με το οποίο είσαι ασύμβατος είναι το ότι εδώ ο κόσμος είναι λίγος και γνωρίζουμε πρόσωπα και πράγματα. Ξέρουμε πολύ καλά πρώην χαι-εντάδες που πέρασαν τα 2/3 από τα 30 χρόνια που ανέφερες αναζητώντας τα τέλεια μπάσα (και που κάποτε αγόρευαν εναντίον των subwoofer), ενώ τώρα δηλώνουν ότι "προετοιμαζόντουσαν" για τον κόσμο του mastering.

 

You are fucking with the wrong guy.[/quote']

 

Παντως eye, εχω την εντύπωση ότι ChrisH είναι Ό ίδιος ο Athens Mastering. Και δεν νομίζω να μην έχει καταλάβει κανείς πια τον ρόλο του Athens Mastering. Πρόσφατα γνωστοί μου έστειλαν δίσκο στο Α.Μ. και μετά από 2 προσπάθειες δεν έφτασαν εκεί που ήθελαν, για να το κάνει σωστά σε μια μέρα η Fabel :?

 

Που και πάλι, σου λέω, μπορεί να είναι και συμτωματικό. Δεν έχει πρόβλημα το Athens Mastering, αλλά η Ελλάδα κατά τη γνώμη μου. Το "κακό μεταξύ κακών" το παρεξήγησες. Εννοώ ότι όλα τα mastering στην ελλάδα είναι κακά και απλά ότι το Α.Μ. δεν αποτελεί εξαίρεση (όχι ότι είναι χειρότερο από τα άλλα).

 

Αυτά Χρήστο και καλωσήρθες στο Noiz!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Και δεν νομίζω να μην έχει καταλάβει κανείς πια τον ρόλο του Athens Mastering. Πρόσφατα γνωστοί μου έστειλαν δίσκο στο Α.Μ. και μετά από 2 προσπάθειες δεν έφτασαν εκεί που ήθελαν' date= για να το κάνει σωστά σε μια μέρα η Fabel :? [/quote]

 

συγνωμμη φιλε μου αλλα το παραδειγμα σου δεν μας λεει κ τπτ. δηλαδη κατηγορουμε το athens mastering επειδη καποιοι γνωστοι μας δεν εμειναν ευχαριστημενοι. οσο αυτο αποτελει προβλημα του AM αλλο τοσο αποτελει και προβλημα των γνωστων σου.

Δες και μεγαλες παραγωγες. αυτη που εμενα μου φαινεται τελεια εσενα σου φαινεται μετρια κλπ κλπ. μην αφοριζουμε λοιπον και γενικολογουμε ;)

 

 

No offence :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα πολύ καλά ποιος είναι, αλλά δεν θα επιτρέψω την εγκαινίαση ενός ύφους του στυλ "εσείς είστε ελληνική πραγματικότητα, εγώ όχι-ελληνική-πραγματικότητα". Όχι από συνεργάτες του Χατζηγιάννη, σίγουρα. Εκτός αν ο Χατζηγιάννης είναι "διεθνής πραγματικότητα" και δεν το ξέρω.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εγώ δεν έχω καταλάβει καλά τι ακριβώς γίνεται σε αυτή τη συζήτηση. :roll:

 

Κατηγορείται δηλαδή ένα επαγγελματικό Mastering Studio

ότι δεν κάνει καλή δουλειά; 8O

 

Και πως μπορεί να το κρίνει κάποιος αυτό,

αν δεν έχει στα χέρια του και το pre Mastered υλικό για να συγκρίνει;

 

¶λλωστε το Mastering είναι "άποψη" και είναι λογικό να μην έχουμε όλοι την ίδια.

 

Μάλλον η "Ελληνική Πραγματικότητα" είναι να κατηγορείται κάτι ή κάποιος

και μάλιστα δημοσίως,

δίχως να υπάρχει ουσιαστική κατηγορία και μάλιστα αποδεικτέα. :x

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου