Προς το περιεχόμενο

Έλεος πια.. ξεφραγκιάστηκα να βγάλω ήχο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Καλά ακόμα και με valvestate θέλει προσπάθεια για να "στρώσεις" τόσο γλυκό ήχο που να έχει ταυτόχρονα τέτοιο "όγκο" και τόσο "punch". :lol: :lol: :lol:

 

Kαι μάλιστα κατάμουτρα!!

 

punch_in_the_face.jpg

 

:lol: :lol:

 

 

Εdit: το Noiz δεν έβγαζε... θόρυβο για κάμποσες ώρες ή μου φάνηκε;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κατι παιχτηκε εχθες με το site????????????????????????????

παντως να΄στε καλα το γελιο που εριξα δεν λεγεται...και τελικα ολη την ζημια την κανει το εκτρωμα που εχει στο studio ο τυπος....στο σπιτι γυρισα τον ενισχυτη καταμουτρα και ο ηχοw ηταν ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΣ....α ρε ΕΛΛΗΝΑ αθανατε που τσιγγουνευεσαι τα παντα. BLOODY SUNDAY δεν θυμαμαι το ονομα απο το studio γιατι εχουμε κανει μολις 3 προβες σε αυτο (επιλογη της τργουδιστριας)αμα δεις καραβι σε βουνο ξεριες τι το εχει παει εκει?γι΄'αυτο δεν σου εστειλα p.m

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!! :)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τελικα ολη την ζημια την κανει το εκτρωμα που εχει στο studio ο τυπος....στο σπιτι γυρισα τον ενισχυτη καταμουτρα και ο ηχοw ηταν ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΣ....α ρε ΕΛΛΗΝΑ αθανατε που τσιγγουνευεσαι τα παντα. BLOODY SUNDAY δεν θυμαμαι το ονομα απο το studio γιατι εχουμε κανει μολις 3 προβες σε αυτο

 

Ψάξε λίγο περισσότερο τα προβάδικα της Αθήνας, δεν έχουν όλα άθλιο εξοπλισμό και άθλιους χώρους. Δεν θα βρεις σε κανένα MESA/BOOGIE αλλά λαμπάτους Marshall (JCM900 ή JCM 2000) και Fender (Twin Reverb) μου έρχονται ήδη 2-3 που έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ρεαλιστικα μιλωντας δεν ειναι δυνατον σε ενα "προβαδικο" στο οποιοι το 90% των γκρουπ ειναι 15χρονα που ξεκα(*&^ (δεν εχω τιποτα εναντιον των 15χρονων αλλα αυτη ειναι η αληθεια) να βαλει καποιος λαμπατους ενισχυτες (οχι τοσο για θεμα reliability αλλα για θεμα maintenance, 7-8 φορες να ανοιγοκλισει ο πιτσιρικας τον ενισχυτη,μια κλωτσια να του δωσει,4-5 φορες να τον μετακινησει αναμενο και πανε οι λαμπες...)

 

Αν θες να εχεις σοβαρο ηχο στο προβαδικο ο μονος τροπος ειναι να αφηνεις εκει τον ενισχυτη σου (αφαιρωντας την ασφαλεια βεβαια οταν φευγεις) ,ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να αφηνεις εκει τον ενισχυτη σου (αφαιρωντας την ασφαλεια βεβαια οταν φευγεις)

 

Mπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος γιατί δεν το έχω επιχειρήσει και θα το πράξω μάλλον σύντομα; Πχ στην κάτω φωτό μόλις ξεβιδώσεις αυτό που λέει FUSE ο ενισχυτής δεν θα ανοίγει καν; Xωρίς πρόβλημα για τον ίδιο;

 

koch.JPG

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ρεαλιστικα μιλωντας δεν ειναι δυνατον σε ενα "προβαδικο" στο οποιοι το 90% των γκρουπ ειναι 15χρονα που ξεκα(*&^ (δεν εχω τιποτα εναντιον των 15χρονων αλλα αυτη ειναι η αληθεια) να βαλει καποιος λαμπατους ενισχυτες (οχι τοσο για θεμα reliability αλλα για θεμα maintenance' date=' 7-8 φορες να ανοιγοκλισει ο πιτσιρικας τον ενισχυτη,μια κλωτσια να του δωσει,4-5 φορες να τον μετακινησει αναμενο και πανε οι λαμπες...)

 

Αν θες να εχεις σοβαρο ηχο στο προβαδικο ο μονος τροπος ειναι να αφηνεις εκει τον ενισχυτη σου (αφαιρωντας την ασφαλεια βεβαια οταν φευγεις) ,ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες.....[/quote']

 

 

 

Πριν απο λίγο καιρό μου έλεγε ο καθηγητής μου για ένα γνωστό του που έχει studio και έβαλε μέσα...τη ναυαρχίδα της Orange!!!!!!.Φυσικά όλοι τον λεν τρελό που έβαλε τέτοιο μηχάνημα να το χρησιμοποει ο καθένας,αλλά ρε αδερφέ και με stagg να πάιζεις θα βγάλεις ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου