Προς το περιεχόμενο

Μαμά, ο elavd παρήγγειλε Gibson...


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντιγράφω από ebay, μία από τις ερωτήσεις του Ηλία προς τον πωλητή της κιθάρας:

 

"Does it have any cracks (e.g. between the neck and the body?)"

 

Τί θα γίνει, θα αρχίσεις να βλέπεις όνειρα με σπασμένα neck joints τώρα που ξέφυγες από τις...βίδες;

 

Πλάκα κάνω βέβαια και το ξέρεις, κατανοητοί οι φόβοι σου, αλλά...επιτέλους, αγόρασες μια ΚΙΘΑΡΑ! Όλα καλά θα πάνε! Μην άγχεσαι! ;D ;D

 

 

 

 

(Ο elavd περιμένεια την 1η του Gibson, το Noiz άλλαξε αρδην, Θεέ μου φύλαγε να μην ξυπνήσω με καμιά Strat κάτω από το κρεβάτι, τί άλλο θα δούμε)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ τα dots πάντως. Απλό κι απέριτο. Η ιδανική αίσθηση (look) μπράτσου για μένα είναι : dot, binding, ebony. Τέλειο!

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο!!!

 

 

Για να καταλαβεται τι εστι gas,εχοντας μολις αποκτησει μια κιθαρα που με εχει ενθουσιασει,βλεπω την elavdiki 335 ζηλευω(ΣΤΕΓΝΑ) και οικονομικα αυτοκαταστροφικες σκεψεις τριβελιζουν το μύαλο μου.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη, καλόπαικτη.

Προσωπικά δεν έδινα 1800 για gibson που δεν έπιασα και άκουσα, αλλά that's me....

Περιμένουμε εντυπώσεις!

 

Και μιας και αναφέρθηκε και η duesenberg, χαίρομαι που δεν είμαι ο μοναδικός Έλληνας οπαδός, και σας παρουσιάζω ένα αγαπημένο μωρό, με το οποίο είμαστε μαζί εδώ και 2 χρόνια και δεν το βλέπω να χωρίζουμε με την καμία ...

 

 

dbergd49ganz.jpg

dbergd49detail.jpg

dbergd49body.jpg

dbergd49head.jpg

 

Όσο καλά ακούγεται, άλλο τόσο καλά παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου setαρα και επαιξα(και γουσταρα)περασα σε φαση απελπισιας σχετικα με το ποσο gasοπληκτος ειμαι,το θεμα χωρου και σκεφτομαι σοβαρα το ενδεχομενο μαζικου ξεπουληματος.

 

αυτο το εχω κανει και εγω (τελειωσα μολις φετος....διωχνοντας 30 περιπου κιθαρες τα τελευταια 4 χρονια.... :-\) 

 

οντως παραπανω απο .......5-6 κιθαρες ειναι tooooo much!!!  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zelur_zenabi φοβερή η συγκεκριμένη Duesenberg! Δεν την έχω δοκιμάσει αλλά διάβασα τα specs της και μου άρεσε πολύ!

 

Earendil τον ρώτησα αυτό για το neck joint γιατί ποτέ δε ξέρεις...Μεταχειρισμένο όργανο είναι...

 

Και βέβαια, όπως είναι ο zelur_zenabi, είναι ΜΕΓΑΛΟ ρίσκο να δίνεις 1800€ για ένα όργανο που δεν έχεις δει και δοκιμάσει από κοντά.

 

Αλλά...τι να κάνουμε; Το ρίσκο καμιά φορά έχει και τη γοητεία του ;)

 

Ελπίζω πάντως όλα να πάνε καλά και την άλλη εβδομάδα να τη λάβω και να σας γράψω ένα review :)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια, όπως είναι ο zelur_zenabi, είναι ΜΕΓΑΛΟ ρίσκο να δίνεις 1800€ για ένα όργανο που δεν έχεις δει και δοκιμάσει από κοντά.

 

Δεν κατάλαβες κάτι...

Κι εγώ δίνω 2 χιλιάρικα για όργανα που δεν έχω δοκιμάσει..... Απλά όχι για Gibson  :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί εν χριστώ (πως διάλο μπαίνει η υπογεγραμένη;) αδελφοί (-η)

 

Ηγγικεν η ώρα του Αντιχρίστου.

Το Θηρίον φενδερ εκ Αμερικάς θα σκάσει μύτη και θα κάνει τον ήχο μας ξερό, πλαστικό και άχαρο.

 

Θα προσπαθήσει να σας παραπλανήσει, φέροντας ανά χείρας οσία ΓΚΙΜΠΣΟΝ 335 παίζοντας τζατζ λικς.

 

Όλοι μαζι αναφωνήσατε: απεταξάμην τον σαταναν ελκαβλντ!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβες κάτι...

Κι εγώ δίνω 2 χιλιάρικα για όργανα που δεν έχω δοκιμάσει..... Απλά όχι για Gibson  :P

 

Επειδή ξέρω ότι εννοείς τις TOKAI, να σου εξηγήσω γιατί τελικά επέλεξα Gibson:

από τη στιγμή που ξεκίνησα να κοιτάω κιθάρες των 700€ (Sheraton, Hagstrom κλπ) και έφτασα στο σημείο να κοιτάω και να είμαι έτοιμος να αγοράσω TOKAI και Ibanez στα 1500+€, σκέφτηκα ότι ίσως τελικά να είναι καλύτερο να πάρω την original τόσο για ψυχολογικούς λόγους όσο και από άποψη "επένδυσης" (μεταπωλητική αξία).

 

Γιατί ήξερα κατά βάθος μέσα μου, ότι ΟΠΟΙΟΝ κλώνο 335 και να έπαιρνα, πάλι κάτι θα με "έτρωγε" μέσα μου για την original...

 

Οπότε επίλεξα να κάνω αυτό που λέει η καρδιά μου... :D

 

@Kwstas79: σου έχω δείξει όλη μου τη συλλογή με τις κιθάρες;

 

Top10.jpg

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολυ καλα εκανες,δυστυχως αν οι κιθαρα δεν ειναι "μαρκα" ξεχνα την μεταπωλητικη αξια...

 

Απο την αλλη αν σκεφτεις ποσο ΦΤΗΝΑ την αγορασες (ποσο τις πουλανε εδω οι "αντιπροσωποι"....1 ή 2 ...εκατομμυρια ευρω??? :) :) :)) εισαι μια χαρα,αν σκεφτεις δε οτι αυτη που αγορασες εχει και το σπανιο ΠΑΧΥ (59) μπρατσο (αντι για το συνηθισμενο...μπουζουκομπρατσο (60s)  εισαι ...2 χαρες! :)

 

ειχα ακριβως την ιδια (με το μπουζουκομπρατσο ομως) και δεν μου ελεγε και πολλα (χωρις να ειναι βεβαια κακη κιθαρα ) αλλα ετσι κι αλλοιως εμενα αν δεν ειναι Fender η κιθαρα σπανια μου "λεει" :) ;D 

 

δεδομενου ομως οτι η κιθαρα ειναι ΠΑΙΓΜΕΝΗ πολυ δεν θα πρεπει να ανησυχεις γιατι σιγουρα καποιος την γουσταρε τρελλα και την ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΕ...τις mint κιθαρες να φοβασαι (αυτες που ειναι σε τελεια κατασταση δηλ.ακομα και αν ειναι 90 ετων...) συνηθως ειναι μπουρουχες και για αυτο δεν τις...παιζουν...

 

εχω μια αισθηση (κυριως λογω του παχιου μπρατσου & των φοβερων μαγνητων) οτι η κιθαρα θα ΜΑΜΕΙ! ;)  (οσο τουλαχιστον μπορει να...μαμησει μια κιθαρα που δεν ειναι Fender.... ;D ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου