Προς το περιεχόμενο

Μαμά, ο elavd παρήγγειλε Gibson...


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

dkall αν είχα όλες αυτές τις κιθάρες, δεν θα υπήρχε fοrum για να γράφουμε τώρα... Με τα λεφτά μου θα είχα αγοράσει όλο το internet και θα το "έκλεινα" για ένα χρόνο ...;D

 

Ρε απατεωνα , δεν ειναι δικα σου τα "λουλουδια" ??

:) :) :)

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολυ καλα εκανες,δυστυχως αν οι κιθαρα δεν ειναι "μαρκα" ξεχνα την μεταπωλητικη αξια...

 

Απο την αλλη αν σκεφτεις ποσο ΦΤΗΝΑ την αγορασες (ποσο τις πουλανε εδω οι "αντιπροσωποι"....1 ή 2 ...εκατομμυρια ευρω??? :) :) :)) ....

 

Οι τελευταίες 4-5 που περάσαν ...δίπλα μου ( :-\) πουλήθηκαν (καινούριες) απο €2250 ως και €2850.

 

Τονίζω δε, παραφράζοντας τον Νίκο: Αν δεν γράφει επάνω Gibson (ειδικά άν μιλάμε για 335) ΠΕΤΑ ΤΗΝ !! (Μια χαρά είναι και οι Epi, και οι Tokai, και οι Yamaha, αλλά δυστυχώς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Gibson  ;D)

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τονίζω δε, παραφράζοντας τον Νίκο: Αν δεν γράφει επάνω Gibson (ειδικά άν μιλάμε για 335) ΠΕΤΑ ΤΗΝ !! (Μια χαρά είναι και οι Epi, και οι Tokai, και οι Yamaha, αλλά δυστυχώς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Gibson  ;D)

 

Πάρτο αλλιώς αρχηγέ μου, γιατί θα βρεις.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγειααα!!ωραια κιθαρουλα...αλλα ρε συ εχουμε πρασινισει απο τη ζηλεια μας...!!καλοπαιχτη και αντε να σου  φευγρι σιγα σιγα η cp 60's...!!!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολυ καλα εκανες,δυστυχως αν οι κιθαρα δεν ειναι "μαρκα" ξεχνα την μεταπωλητικη αξια...

 

Απο την αλλη αν σκεφτεις ποσο ΦΤΗΝΑ την αγορασες (ποσο τις πουλανε εδω οι "αντιπροσωποι"....1 ή 2 ...εκατομμυρια ευρω??? :) :) :)) ....

 

Οι τελευταίες 4-5 που περάσαν ...δίπλα μου ( :-\) πουλήθηκαν (καινούριες) απο €2250 ως και €2850.

 

Τονίζω δε, παραφράζοντας τον Νίκο: Αν δεν γράφει επάνω Gibson (ειδικά άν μιλάμε για 335) ΠΕΤΑ ΤΗΝ !! (Μια χαρά είναι και οι Epi, και οι Tokai, και οι Yamaha, αλλά δυστυχώς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Gibson  ;D)

 

Σωστος για τις απλες 335 (βεβαια οχι παντου αλλα σε οσους λιγους εμπορους ειναι τιμιοι)

 

αν και η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ του Ηλια ειναι πολυ ακριβοτερη ακομα και στο Θωμα..

 

http://www.thomann.de/gr/gibson_es335_dot_fat_neckar.htm

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τονίζω δε, παραφράζοντας τον Νίκο: Αν δεν γράφει επάνω Gibson (ειδικά άν μιλάμε για 335) ΠΕΤΑ ΤΗΝ !! (Μια χαρά είναι και οι Epi, και οι Tokai, και οι Yamaha, αλλά δυστυχώς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Gibson  ;D)

 

Δίκιο έχεις. Πολλές φορές ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν είναι Gibson. Μην με παρεξηγείς, κι εγώ πάσχω από την ασθένεια του μοδάτου headstock αλλά τουλάχιστον ξέρω πού πατάω (όχι ότι εσύ δεν ξέρεις ή ότι "πάσχεις" δλδ, απλά σχολιάζω).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eεεε!! για να μην τρελαθουμε κιολας ... ::)

Υπαρχει καποιος κυριος εδω μεσα , που με το χρημα στην ΤΣΕΠΗ

κινησε να παρει es335 , αλλα ΔΕΝ πηρε Gibson διοτι καποια αλλη

"γιαλαντζι" 335  επαιζε καλυτερα και την προτιμησε  ??

 

Η΄ θα κανουμε τωρα το "οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια "  κανονα.

 

Σιγουρα η διαφορα τιμης δεν αντικατοπτριζει  την διαφορα ποιοτητας

αλλα αυτο συμβαινει παντου. Οσο ανεβαινεις επιπεδα χρειαζεσαι περισσοτερα χρηματα για μικρη αυξηση του τελικου αποτελεσματος

 

"μοδατο headstock" ???  το μοδατο ειναι συνωνυμο του εφημερου ,

η Gibson ειναι διαχρονικη αξια και οι πιο φανατικοι εχθροι της θελουν να εχουν ..2-3  ;)

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ τις λατρεύω σχεδόν όλες τις Gibson αλλά θα μου επιτρέψεις να έχω τις απόψεις μου, όπως θα σου επιτρέψω να έχεις και τις δικές σου...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ τις λατρεύω σχεδόν όλες τις Gibson αλλά θα μου επιτρέψεις να έχω τις απόψεις μου, όπως θα σου επιτρέψω να έχεις και τις δικές σου...

 

Φυσικα , αυτο ειναι δεδομενο  :) :)

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου