Προς το περιεχόμενο

Περί κάρμα (-τος; )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ένα φόρουμ όπου η ελευθερία του λόγου λειτουργεί συχνά εις βάρος της σοβαρής ενημέρωσης, όπου δεν υπάρχει πραγματικό moderation, όπου λίγο-πολύ ο καθένας ποστάρει ότι θέλει... το κάρμα έχει απομείνει ως ελάχιστη δυνατότητα εκδήλωσης εκτίμησης ή απόρριψης από την πλευρά της ομάδας των moderators.

 

Το ότι - σε ορισμένες περιπτώσεις - δεν είναι σαφές το γιατί υπάρχει μείωση ή αύξηση του κάρμα, δεν ακυρώνει τη διαδικασία, καθώς υπάρχουν πράγματα στο noiz τα οποία δεν τα βλέπετε όλοι σας: από κρυφά υβριστικά μηνύματα, μέχρι κανονικά ποστς που όμως προλαβαίνουμε να σβήσουμε πριν εκθέσουν αυτόν που τα έκανε.

 

Οπότε, παρακαλώ να διαμαρτύρεστε ΜΟΝΟ για αδικιές που κρίνετε ότι έχουν γίνει εις βάρος σας, και ΟΧΙ εις βάρος άλλων. Δεν μπορείτε να είστε βέβαιοι ότι κάποιος έχει αδικηθεί, παρεκτός αν το ζήτημα αφορά ένα γενικότερο θέμα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

γιατι το γραψα τωρα θα μου πειτε.. απλα ειδα ενα πολυ σημαντικο μελος, με καρμα -1 και εκνευριστηκα. :o

 

 

 

.....παντως 5 λεπτα μετα ,το σημαντικο μελος ΔΕΝ ειχε -1 καρμα

αρα  η σημαντικοτητα και η επωνυμια παιζουν ρολο ....και στο καρμα

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Θα μπορούσε να μου πεί κάποιος με πμ σε τι/ποιόν αναφέρεστε;

 

ΥΓ. Ο Wow! για άλλη μια φορά "έγραψε".

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθώς υπάρχουν πράγματα στο noiz τα οποία δεν τα βλέπετε όλοι σας: από κρυφά υβριστικά μηνύματα, μέχρι κανονικά ποστς που όμως προλαβαίνουμε να σβήσουμε πριν εκθέσουν αυτόν που τα έκανε.

 

Προσωπικα δεν διαμαρτυρηθηκα για το καρμα καποιου, αλλα για το καρμα γενικα. μου θυμιζει λιγακι "νομος 4000" η ιστορια. καποιος εκανε κατι κακο και τωρα ενα -1 διατυμπανιζει την βλακεια του.

οταν ενα μελος κανει κατι επιληψιμο, ο moderators πρεπει να του κανουν τις απαραιτητες συστασεις, και αν αυτο δεν συμμορφωνεται να διαγραφεται απ το νοιζ.

 

απο κει και περα, το καθε καρμα κλπ ειναι αξιολογηση της %^*%^%^. τελευταια φορα που αξιολογηθηκα ετσι ηταν με την "διαγωγη" μου στο λυκειο, και ηλπιζα να μην συναντησω ξανα τετοιες ηλιθιες πρακτικες, ιδιαιτερα σε μια κοινότητα μουσικων.

 

τελοσπαντων δεν διατιθεμαι να συνεχισω την αντιθεση μου πανω στο καρμα.

 

@dkall, δεν κατονομασα ποιο ατομο ειδα με -1 και με ενοχλησε. λιγο απιθανο να καταλαβε κανεις σε ποιον αναφερομαι. και στην τελικη μπορει αυτος να σαι εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote author=mechmg93

@dkall, δεν κατονομασα ποιο ατομο ειδα με -1 και με ενοχλησε. λιγο απιθανο να καταλαβε κανεις σε ποιον αναφερομαι. και στην τελικη μπορει αυτος να σαι εσυ.

 

Φιλε mechmg , κατ΄αρχην συμφωνω με αυτα που γραφεις ,  οπως

θα προσεξες δεν εκανα αντιπαραθεση σε σενα , απλως χρησιμοποιησα

μια προταση σου , χωρις να φαινετε ποιος την εγραψε , οπως επισης

ουτε εγω αναφερθηκα σε ονοματα .

Σιγουρα δεν προκειτε να βγαλω συμπερασματα για καποιο ατομο ...επειδη εχει -1-2-3 καρμα .

Το θεμα ειναι οτι η ολη ιστορια λειτουργει λιγο αυθαιρετα , δεν υπαρχουν σαφεις κανονες , ειναι στην απολυτη κριση του mod που

μπορει να ξυπνησε στραβα  και κυριως  κανεις δεν ξερει το λογο που

καποιος εχει  (-) η΄(+) , με αποτελεσμα (φοβαμαι) οτι δημιουργειται

μια κατασταση με μελη  α΄ και  β΄ κατηγοριας  που οι αποψεις τους

εχουν τοση βαρυτητα , οση το καρμα τους

Φιλικα

Δημητρης

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τρελένεστε με το κάρμα, η πραγματική ζωή είναι εκεί έξω και σας περιμένει.

 

Πες τα ρε Κώστα γιατί κάπου χάθηκε ο μπούσουλας.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα δεν προκειτε να βγαλω συμπερασματα για καποιο ατομο ...επειδη εχει -1-2-3 καρμα .

Το θεμα ειναι οτι η ολη ιστορια λειτουργει λιγο αυθαιρετα , δεν υπαρχουν σαφεις κανονες , ειναι στην απολυτη κριση του mod που

 

Εγω ειχα αγορασει μια πολυ ωραια φρουτιερα και την πηγα δωρο σε συγκεκριμενο admin του site. Μεσα σε 2 μερες ειδα μεγαλη διαφορα στο καρμα μου. Και μη νομιζεις ... οι φρουτιερες μπορει να κανουν μπουγιο, να φαινονται πανακριβο ως δωρο αλλα μπορεις να βρεις φτηνες αν ψαξεις λιγο....

 

Παιδια μην τρελαινομαστε!!!

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τα πράγματα είναι λίγο πιό οργανωμένα μεταξύ των mod, απ' όσο θέλετε να νομίζετε.

Κανόνες υπάρχουν. Απλά αφορούν τους mods. Και σίγουρα δεν είναι δεκάλογος.

 

Δεν γίνεται τίποτα τυχαία και χωρίς αναφορά μεταξύ μας. Δεν υπάρχει κατάχρηση εξουσίας.

 

Αν ξεκινάς αρνητικά και από θέση απέναντι στην εξουσία, καλά κάνεις. Αλλά πολλές φορές είναι εκείνες που κάποιο μέλος αυθαιρέτούσε απέναντι σε συμφορουμήτες του.

Τα τρολς, οι σπάμερς, οι flooders, κλπ τι σχέση έχουν με τα χιλιάδες μέλη που σέβονται τον συνομιλώντα τους.

 

Σκοπός δεν είναι να κόβωνται κεφάλια, αλλά να υπάρχει ένας σηματοδότης για την συμπεριφορά και την εγκυρότητα  του γράφοντα όταν τοποθετείται σε ένα θέμα.

'Οχι για να κάνει ντα-ντα τα άτακτα παιδια με άποψη στον λόγο και την σκέψη.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου