Προς το περιεχόμενο

Plug ins από εξωτερική μονάδα. Ποιά η γνώμη σας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν την UAD δες στο λινκ: http://www.tcelectronic.com/PowerCore.asp

 

οι κάρτες tc που λες

 

Είναι δηλαδή έξτρα κάρτα η οποία αναλαμβάνει να σηκώσει το βάρος των vst plugins που η ίδια διαθέτει?

 

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@johnnyk: δεν έχω χρήματα για καινούριο pc αλλά μπορώ να δώσω 200€ και να πάρω το Lexicon άσε που ότι pc και να πάρεις το freeze δεν το γλιτώνεις ( compressor delay reverb κτλ σε καμιά 15αρια κανάλια  8) )

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως η αληθεια ειναι οτι κι εγω σκεφτομαι να παρω το m350 της tc electronic. εχω plugin fx, και ειδικα δουλευω το oxford reverb, που ειναι απιστευτα καλο, απλα θελω να βαλω το ρακ εκει στα aux του μικτη μου και να εχω realtime control την ωρα που παιζω με τα synthia μου, τα οποια δεν εχουνε εφφε της μανας τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@johnnyk: δεν έχω χρήματα για καινούριο pc αλλά μπορώ να δώσω 200€ και να πάρω το Lexicon άσε που ότι pc και να πάρεις το freeze δεν το γλιτώνεις ( compressor delay reverb κτλ σε καμιά 15αρια κανάλια  8) )

 

Σωστό και αυτό. Ότι PC και να έχεις το freeze είναι αναγκαίο. Από εκεί και πέρα εμένα με ενδιαφέρει η ποιότητα καθαρά της εξωτερικής μονάδας σε σχέση με τα software plug-ins. Τώρα αν έχω και πιο ξεκούραστη την CPU αυτό θα είναι είναι το δεύτερο τριγόνι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Lexicon πολυ φτηνη μου φαινεται.Το καλυτερο αυτη την στιγμη σε soft reverb που κυκλοφορει ειναι το Altreverb και νομιζω με πολυ λιγα hard μπορει να συγκριθει.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδες,τα πολύ καλά hardware reverb (αυτά δλδ που είναι καλύτερα απο software reverbs όπως αυτό sony oxford ) κοστίζουν μια περιουσία. το καλύτερο που μπορώ να σκεφτώ για homestudio κατάσταση είναι αυτό VSS3 .και πάλι όμως μιλάμε για 500+ ευρώ το plug in και 1000 ευρώ η powercore. εκτός αν αγοράσετε κάποια powercore element που δεν έχει bundled plug ins και βάζετε εσείς της επιλογής σας ή κάποια μεταχειρισμένη.

 

jmone, αν θέλεις hardware reverb επειδή δε θέλεις να ανοίγεις τον υπολογιστή σου ή παίζεις live,τότε ναι,πάρτο.

αν πάρεις το lexicon επειδή πιστεύεις οτι θα σε βοηθήσει να μη γονατίζει το pc σου και επειδή πιστεύεις οτι έχει καλύτερη ποιότητα απο τα plug ins που "κυκλοφορούν" ,τότε θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το πάρω (αν το πάρω) για όλα όσα λες εκτός της ποιότητας

άσε που βλέπω ότι όλοι μιλάτε για software λες και είναι γλειφιτζούρια

αυτά τσάμπα είναι? θα πρέπει να δώσεις πολλά  φράγκα και για soft

απλά το rack δεν σου γονατίζει το pc και σου δίνει μπόλικα εφέ να

παίξεις (και σε live)

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου