Προς το περιεχόμενο

Το Noiz.gr στο Thomann


jmone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παίδες

 

σήμερα κοίταγα τα Link partners του thomann και ξαφνικά έπεσα πάνω στο Noiz.gr

και έμεινα ολίγον ... ξέρετε τι

 

τι σημαίνει αυτό  ???

 

http://www.thomann.de/gb/thaffiliate_linklist_2.html

 

(κάντε μια αναζήτηση για noiz και θα το δείτε 2 φορές κιόλας)

 

και για όσους δεν ξέρουν τι είναι link partners

 

http://www.thomann.de/gb/thaffiliate.html

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αφου εδώ και καιρό γύρω γύρω έχει διαφημίσεις ωρε γιαούρι.Λές να έχουν μπεί αυτά έτσι για το γούρι ναούμ?Δε παίζει μόνο Θωμάς αλλά κι άλλα γύρω γύρω.

 

Δεν είν' κακό, κάπως πρεπει να ζήσει και το σάιτ.Τον σέρβερ για τη σελίδα ποιος 8α τον συντηρήσει ο yameth μόνος του?Δώρο για την Ελλαδίτσα που αγαπάμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις διαφημίσεις δεν τις έχω δει (τον τελευταίο καιρό δε μπαίνω και συχνά)

αλλά μπορεί να είναι αμερολυπτο έτσι το site?

μήπως τα συνεχόμενα link από thomann (και όχι από την κατασκευάστρια εταιρία ή από κάποιο άλλο site) έχουν κάποιο πονηρό σκοπό?

και εγώ από εξωτερικό ψωνίζω τις περισσότερες φορές άρα δεν τίθεται θέμα υποστήριξης της ελληνικής αγοράς

 

 

ΥΓ διάβασε φίλε μου το τελευταίο link που έβαλα μάλλον για εκμετάλλευση μας μιλάμε παρά για συντήρηση του site

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας πειραζει αν απο μαι παραγγελία σας στον thomann,αντι να πάνε τα χ ευρό στον thomann, να πάνε τα χ-1 και να παει 1 ευρώ στον yameth, ή μαλλον καλύτερα στο noiz?

 

Εμένα πάντως όχι.

Και επειδή σκοπευω να κάνω παραγγελια απο thomann σύντομα, θα τριγυρναω εδώ μέχρι να βρω τη διαφημιση να κάνω κλικ, ωστε να υποστηρίξω εγώ (εστω και λίγο) τη φανταστική δουλεια του yameth και των υπολοιπων παιδιων εδω μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ο φίλος odis έχει ένα point, θα το θέσω αλλιώς.

 

Φίλε jmone, μπορείς να μου πεις έναν τρόπο με τον οποίο το Noiz σε έχει εκμεταλλευτεί;

Επίσης, μπορείς να μου βρεις ένα link το οποίο να δείχνει ότι κάποιος από τη "διεύθυνση" έχει κατευθύνει το οποιοδήποτε μέλος να αγοράσει από Thomann;

 

Τέλος, σε περίπτωση που δεν γνωρίζεις τι συμβαίνει στο χώρο, σε ενημερώνω ότι η συντήρηση ενός site με πολύ μεγάλο traffic όπως το Noiz απαιτεί πολλά πράγματα και σίγουρα αρκετά χρήματα. Αν έχεις στήσει ένα τέτοιο site και το συντηρείς από την τσέπη σου, θα γνωρίζεις τις ταρίφες που παίζουν. Αν όχι, μάθε και μετά κρίνε. ;)

 

Φιλικά...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρω τι παίζει με τα site γιατί είμαι πληροφορικάριος

και οκ δεν με έχει εκμεταλλευτεί αλλά μήπως λέω μήπως (μπορεί να είμαι και λάθος)

γίνεται διαφήμιση του thomann και σπρώχνει τους "πιτσιρικάδες" προς αυτόν?

μήπως το site είναι εν μέρη υποκινούμενο? δεν ξέρω ρε παιδιά τι να υποθέσω

αλλά κάτι πέρα των χρημάτων παίζει δε μπορεί για τόσο μικρά ποσά να ρισκάρει

κάποιος τη φήμη του φόρουμ του και να ρισκάρει να χάσει και τις διαφημίσεις των ελλήνων

που κατά κύριο λόγο το συντηρούν (όπως ξέρετε έλληνες έμποροι και thomann δεν πάνε μαζί)

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνούσα με τον φίλο jmone, αν όντως κάποιος από τους υπεύθυνους έδιναν κάποια γραμμή. Μάλλον όμως κλίνει προς το αντίθετο η επίσημη θέση, καθώς εκτός των υπολοίπων και ένας συντονιστής είναι ευθεία κατά των ξένων online αγορών. Εκτός αυτού δεν απαγορεύτηκε ποτέ σε κάποιον να κάνει λόγο για Έλληνες εμπόρους. Αντιθέτως έχουν παροτρυνθεί χρήστες (σαν εμένα), όποτε τυχόν ζητούσαν άδεια για να λινκάρει κάποιον Έλληνα.

Τέλος απλά να υπενθυμίσω, ότι απλοί χρήστες κάνουν αναφορές περί θωμά και αν θέλετε την άποψή μου, πλέον κακώς το κάνουν, καθώς και διάφοροι Έλληνες τον τελευταίο καιρό σκάσανε με καλύτερες προσφορές στην πλειοψηφία των προϊόντων τους, αλλά και εν συγκρίσει άλλους ξένους είναι πλέον ακριβότερος!!!

 

Στην τελική με τόση τσαμπέ διαφήμιση ήταν υποχρέωση του θωμά να το κάνει αυτό, δίχως να ζητήσει φράγκο!!!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά έχω προτείνει τον Thomann εδώ μέσα πολλές φορές. Γιατί; Επειδή έχει συνήθως καλύτερες τιμές και επειδή είναι ένα εργαλείο για να ανέβει ο ανταγωνισμός στην εγχώρια αγορά υπέρ του καταναλωτή.

 

Κανείς από το σάιτ δεν μου είπε να το κάνω. Το κάνω επειδή έτσι θέλω και έτσι πιστεύω καλύτερα. Φαντάζομαι και πολλοί άλλοι εδώ μέσα το κάνουν για τον ίδιο λόγο.

 

Βέβαια βλέπω, από την άλλη, πολλές προσπάθειες που γίνονται για να πλήξουν το κύρος και την εγκυρότητα του noiz. Και δεν μου αρέσουν.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρεζούμε λοιπόν είναι όπως φαίνεται, ότι δεν υπάρχει κάτι χειροπιαστό να στηρίξει το συλλογισμό του jmone, παρά μόνο το γεγονός ότι το Noiz είναι ανάμεσα στα πάμπολλα affiliates του Thomann, λες και όλα αυτά τα sites είναι φερέφωνα του κάθε Θωμά.

 

Από τη μεριά μου θα πρότεινα να μην φτιάχνουμε θεωρίες συνομωσίας, ειδικά όταν γνωρίζουμε μια κατάσταση τόσο καλά όσο τη γνωρίζει ένα παλιό μέλος του Noiz. Συμφωνώ με το φίλο mscmkr, πολύ αμφισβήτηση πέφτει τελευταία. Τι πάθατε ρε παιδιά και τρώγεστε με τα ρούχα σας;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον απλά μπορώ να πω ότι ο θωμας χρησιμεύει περισσότερο σαν online κατάλογος, ώστε να δείχνουμε αμέσως για το τι πράμα μιλάμε.

 

Εμένα από την άλλη μου τη σπάει που πλέον υπάρχουν άτομα που παίρνουν ως δεδομένο το γεγονός ότι στην Ελλάδα θα είναι ακριβότερα και κράζουν αέρα πατέρα. Ευτυχώς που τον τελευταίο καιρό εμφανίστηκαν παραδείγματα και στον ελληνικό χώρο που έκαναν κι εμένα να αναθεωρήσω!!!! (απλά θέλει λίγο ψάξιμο).

Αυτό με πειράζει περισσότερο από την όποια τυχόν αμφισβήτηση  ;)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου