Προς το περιεχόμενο

speed up vista or windows xp


Data_Panik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.speeditup.org/index.html

 

βρηκα αυτη τη σελιδα αλλα μου φαινεται λιγο μουφα αφου δεν εχει αλλες λεπτομερειες.

 

ξερει κανεις κατι?

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα αφού το λέει και ο Luis Picazo.  :P

 

Το πρόσεξα αυτό, αλλά έριξα μία ματιά στο ψυγείο και είχαν τελειώσει οι τουλούμπες.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά τα "επιταχυντικά" έχουν εξαιρετικά αμφίβολα αποτελέσματα και μπορεί να ξετινάξουν τον υπολογιστή σου (δλδ κάποια στιγμή θα κλατάρει μυστήρια και εσύ θα αναρωτιέσαι το τι έφταιγε).

 

Να καταφεύγεις σε απλές, κλασσικές κινήσεις: defrag του σκληρού, αν νιώθεις περιπετειώδης ένα optimization της registry μια στο τόσο (και αυτό δλδ μπορεί να σε βάλει σε περιπέτειες) και να ξέρεις ότι πρέπει να κάνεις ουσιαστικά φορμάτ κάθε 8 μήνες (ανάλογα με την χρήση και απροσεξία χειρισμού των Windaz).

 

Αν έχεις Vista, από ότι θυμάμαι υπάρχει η τεχνολογία εκκίνησης από καρτούλα flash που υπόσχεται πολύ γρηγορότερο boot up, αλλά

(α) δεν την έχω δοκιμάσει για να πω περισσότερα,

(β) δεν θυμάμαι καν σε ποια έκδοση των Vista είναι διαθέσιμη (στην Ultimate που έχει απ'όλα με κετσαπ - μουστάρδα - τζατζίκι υπάρχει σίγουρα).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μνήμη, πολύ μνήμη και defrag του δίσκου (σε γενικές γραμμές)

Απο εκει και πέρα ανάλογα με το αντικείμενο μπορεί να χρειάζεται καλή καρτα οθόνης, ήχου κλπ

 

Ολα τα άλλα κόλπα είναι προάγγελος καταστροφών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ενα "Μουσικο PC" τα καλυτερα πειραγματα βρισκονται μαζεμενα σε αυτο το site...

 

http://www.musicxp.net/dnn/Default.aspx

 

Εχουν μαζευτει μετα απο πολυ κοπο και περισυλλογη απο φορουμ μουσικης παραγωγης και ειναι safe...

 

Απο εκει και μετα,τουλαχιστον 2Gbytes μνημης,και συχνα defragment....

 

Τελος, το ιδανικο ειναι η εγκατασταση σου να ειναι μονο για μουσικες εφαρμογες,κανενα αλλο προγραμμα ,ουτε προσβαση στο ιντερνετ..(αρα ουτε καν antivirus)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τελος, το ιδανικο ειναι η εγκατασταση σου να ειναι μονο για μουσικες εφαρμογες,κανενα αλλο προγραμμα ,ουτε προσβαση στο ιντερνετ..(αρα ουτε καν antivirus)

 

 

 

Απ' το στόμα (ουπς λόγω γραπτού λόγου)...... Απ' τα "χέρια" μου το πήρες.

+1  :D

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το συζητάτε, στα βίστα πήγα να κάνω defrag και λέει ότι κάνει αυτόματα κάθε τετάρτη στις 1:00  ::)

 

Μεχρι σήμερα δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Κάνει ουσιαστικά χωρίς να το βλέπω εγώ ή με δουλεύει?

 

Τέλος πάντων πήγα να κάνω defrag αλλά δε βρήκα πουθενά μια επιλογή να λέει την πρόοδο του defrag όπως στα xp, εχει απλά ένα παράθυρο που λέει "γίνεται defrag". Εχετε βρεί καμμια λύση??

 

Ξέχασα ...

 

βγάλε οτι Norton προγράμματα και άλλες μπουρδες έρχονται μαζί με το PC.

μην εγκαθιστάς ότι πρόγραμμα βρείς.

Γιατί το λές αυτό? Εμένα μου ήρθε με το norton antivirus μεσα και μου φαίνεται καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου