Προς το περιεχόμενο

Επιτελους! Αλλοι 18 μηνες ΣΚΛΑΒΙΑΣ!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mιλάμε απλά για καφέ, μπαρ, ταβέρνες, υπηρεσίες κλπ?

 

Αν και καπνιστής, συμφωνώ. Μόνο σε ταβέρνες θέλω να υπάρχει και ειδικό δωματιάκι :P

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 270
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Είμαι μέλος μιας παρέας όπου όλοι είμαστε φανατικοί αντικαπνιστές και υποφέρουμε κάθε φορά που βγαίνουμε οπουδήποτε αλλού εκτός των Starbucks.

Τουλάχιστον με τα νέα μέτρα θα μπορούμε να βγαίνουμε σαν άνθρωποι και να μην είμαστε αναγκασμένοι να τρώμε στα μούτρα το ντουμάνι.

 

Υπάρχει και το σοβαρό ενδεχόμενο να μειωθούν και οι καπνιστές με αυτό τον τρόπο. Καλό στην υγεία του κόσμου θα είναι δηλαδή...

 

Υ.Γ. Φίλε tzelkos, όταν υποβάλλεται ένας μη-καπνιστής σε παθητική εισπνοή καπνού επειδή ο διπλανός του καπνίζει, ποιός είναι ο πολίτης Β' κατηγορίας;

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μαγαζιά απ'όσο ξέρω επιβάλεται να έχουν χώρους για καπνιστές.

 

ο νομος (επειδη τον εχω μπροστα) ΔΕΝ επιβαλει την υπαρξη αυτων των χωρων ΑΝ θελει ο μαγαζατορας η η επιχειρηση δημιουργουν εναν τετοιο χωρο ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΕΝΟ ομως ΕΝΤΕΛΩΣ απο τους υπολοιπους.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημουν Βερολινο το Φλεβαρη για καμια 10 μερες (εξτρα σουπερ μερος, να πατε  :)) και δεν μπορεις να καπνισεις ΠΟΥΘΕΝΑ σε εσωτερικο δημοσιο χωρο (δημοσιος χωρος ειναι φυσικα και τα καφε, μπαρ, εστιατορια), μερικα μαγαζια καταφεραν και δημιουργησαν κατι τεντες και εκαναν τον εξωτερικο χωρο εσωτερικο (δεν ξερω αν με πιανετε), μονο σε τετοιου ειδους χωρο μπορουσες να καπνισεις.

 

δεν ειμαι καπνιστης, κανω καμια τρακιτσα αμα ειμα εξω με παρεα για το χαβαλε, μισω μεχρι αηδιας τους φασισμους παντος ειδους (δεν θα κανεις αυτο, επιτρεπεται μονο εκεινο, κτλ) αλλα παιδια το καπνισμα ειναι στεγνα μια αηδιαστικη συνηθεια (σας λεω ακομα και γω καμια φορα το κανω, δεν με βγαζω απεξω). ειδικα σε κλειστο χωρο... τι να λεμε τωρα.

 

δεν ξερω τι θα εφαρμοστει και ποτε εδω στο "μπιουτιφουλ γκρις" (σκεφτειτε μονο τις αντιδρασεις των μαγαζατορων που πλειτονται αμεσα, και ειναι χιλιαααααααααδες αυτοι), αλλα οσο πιο γρηγορα τοσο καλυτερα.

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τραγικότερο ειναι σε ορισμενα μαγαζια στα οποια ο χωρος μη καπνιστων βρισκεται στον επανω οροφο....Ετσι ρε παιδι μου για να σου ερχεται στην μαπα ολη η καπνα απο το ντουμανι απο κατω...

 

 

@Alchemist

Παντως ενταξει καλος ο αντικαπνισμος αλλα τα starbucks δεν παλεύονται... ;D ;D

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπνιζα για 10 χρόνια και δεν καπνίζω για 10 μήνες και μπορώ να πώ οτι έχω δει και τις δυο πλευρές

 

Όταν κάπνιζα κάτι τέτοιοι νόμοι κλπ μου φαινότανε αστείοι. Έλεγα πως δεν υπάρχει λόγος να γίνει κάτι τέτοιο και αναρωτιόμουνα πως είναι δυνατόν να είναι τόσο ενοχλητικός ο καπνός και το τσιγάρο για κάποιον που δεν καπνίζει

 

Εννοείται οτι πιο λάθος δεν θα μπορούσα να κάνω και το διαπιστώνω τώρα

 

Ειδικά σε εστιατόρια και ταβέρνες δεν πιστεύω οτι υπάρχει τίποτα πιο ενοχλητικό απο τον καπνό του άλλου (εκτός απο κάτι τύπους που παίζουν απαίσια ακορντεόν και δεν φεύγουν αν δεν τους δώσεις λεφτά). Σε μπαρ και ειδικά στα μεγάλα και πολυδιαφημισμένα νυχτερινά κέντρα διασκέδασης (αυτά με τις φίρμες ;D) η κατάσταση είναι πλέον ανυπόφορη

 

Πιστεύω οτι σαφώς και θα πρέπει να ρυθμιστεί κάτι τέτοιο.

 

 

Άσε που όταν έκοψα το κάπνισμα άρχισα να μαζεύω τα λεφτά και τώρα βρίσκομαι με μια Les Paul Junior και ένα Pro Junior απο τα αυτά τα λεφτά 8)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπνιζα για 10 χρόνια και δεν καπνίζω για 10 μήνες και μπορώ να πώ οτι έχω δει και τις δυο πλευρές

 

Όταν κάπνιζα κάτι τέτοιοι νόμοι κλπ μου φαινότανε αστείοι. Έλεγα πως δεν υπάρχει λόγος να γίνει κάτι τέτοιο και αναρωτιόμουνα πως είναι δυνατόν να είναι τόσο ενοχλητικός ο καπνός και το τσιγάρο για κάποιον που δεν καπνίζει

 

Εννοείται οτι πιο λάθος δεν θα μπορούσα να κάνω και το διαπιστώνω τώρα

 

Ειδικά σε εστιατόρια και ταβέρνες δεν πιστεύω οτι υπάρχει τίποτα πιο ενοχλητικό απο τον καπνό του άλλου (εκτός απο κάτι τύπους που παίζουν απαίσια ακορντεόν και δεν φεύγουν αν δεν τους δώσεις λεφτά). Σε μπαρ και ειδικά στα μεγάλα και πολυδιαφημισμένα νυχτερινά κέντρα διασκέδασης (αυτά με τις φίρμες ;D) η κατάσταση είναι πλέον ανυπόφορη

 

Πιστεύω οτι σαφώς και θα πρέπει να ρυθμιστεί κάτι τέτοιο.

 

 

Άσε που όταν έκοψα το κάπνισμα άρχισα να μαζεύω τα λεφτά και τώρα βρίσκομαι με μια Les Paul Junior και ένα Pro Junior απο τα αυτά τα λεφτά 8)

 

 

 

Όπως προχώραγα στη ανάγνωση τον post που είχα αφήσει από το μεσημέρι, ένα στα δύο που έβρισκα ήθελα να τα κάνω παράθεση και να σχολιάσω. Η κατ' εμένα πιο σωστή άποψη ειπώθηκε από έναν πρώην καπνιστή. Και ας μην παραλείψει κανείς το τελευταίο!! Les Paul Junior και ένα Pro Junior!!!

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, να ξέρετε ότι το μεγαλύτερο σύγχρονο πρόβλημα με το κάπνισμα στην Ελλάδα, είναι το ότι οι άνθρωποι καπνίζουν μέσα στα γραφεία δηλητηριάζοντας τους συναδέλφους τους που δεν καπνίζουν.

 

Ειδικά όταν ο εργοδότης ή προϊστάμενος είναι ο ίδιος καπνιστής, τότε δεν τολμά κανείς από τους υφιστάμενούς του να επικαλεστεί το νόμο, διότι θα έρθει αντιμέτωπος με όλο το υπόλοιπο γραφείο, μία πολύ δυσάρεστη κατάσταση.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, να ξέρετε ότι το μεγαλύτερο σύγχρονο πρόβλημα με το κάπνισμα στην Ελλάδα, είναι το ότι οι άνθρωποι καπνίζουν μέσα στα γραφεία δηλητηριάζοντας τους συναδέλφους τους που δεν καπνίζουν.

 

Ειδικά όταν ο εργοδότης ή προϊστάμενος είναι ο ίδιος καπνιστής, τότε δεν τολμά κανείς από τους υφιστάμενούς του να επικαλεστεί το νόμο, διότι θα έρθει αντιμέτωπος με όλο το υπόλοιπο γραφείο, μία πολύ δυσάρεστη κατάσταση.

 

+10000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου