Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για τη σειρά των Marshall JCM


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γειά σου Μάνο,,

χωρίς διάθεση να βγω από το θέμα θα σου πρότεινα να κάνεις ένα ταξιδάκι μέχρι Αθήνα να ακούσεις μερικά μηχανήματα...

νομίζω ότι σε κάθε αγορά > 600 ε αξίζει μια καλή γύρα στην κολοσσιαία αγορά μας///

τώρα αν προτίθεσαι να αγοράσεις καινούριο τον jcm επίτρεψέ μου ως άρωστος combάκιας να διαφωνήσω με κάθε jcm μοντέλλο se combo. είχα τον jcm dls602 kai αργότερα το θηρίο jvm 410c 100 watts... για να καταλάβω τελικά ότι για hardrock ιστορίες η φάση λέει κεφάλι marshall καμπίνα και εντάσεις που μάλλον εδώ δεν είναι το ζητούμενο.

Σε ελαφρώς περισσότερα χρήματα από τον jcm dsl 401 πάντος ... με περίποθ 937ε αν θυμάμαι καλά ο thomann έχει το (προσωπικά για μένα πάντοτε) super value for money tube machine και απο ήχο ...καθαρά μέχρι THRASH ΤΟΝ ΕΝGL SCREAMER 50 COMBO...Ρίξε ένα βλέφαρο,,,σκίζει με την gibson.

Ayt;a

Fili'a

 

:-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιοι θα με παρουν με τις πετρες τωρα αλλα θα το πω...με την σουπερ κιθαρα που εχεις( την οποια εχω κι εγω) να πας ΜΟΝΟ σε MARSHALL...και μαλιστα αν ειχες παραπανω φραγκα θα σου ελεγα κατι κοντα σε πλεξι ηχο...τα σπαει εντελως...

 

εγω εχω εναν πλεξι και εναν jcm 800 αλλα στον πλεξι σπερνει...o jtm που σου ειπε στην αρχη ο φιλος ffmakis ειναι οτι καλυτερο αν μπορεσεις...βεβαια ξεχνα τα καθαρα...εγω για καθαρα εχω εναν fender με τους πλεξι και με λεσπολι αστο καλυτερα...οσο και να χαμηλωσεις το volume της κιθαρας λιγη βρωμα θα την εχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ο πλεξι, αλλο ο jcm800 και αλλο ο jcm2000.. τρεις διαφορετικοι ενισχυτες διαφορετικης δεκαετιας και νοοτροποϊας..

δοκιμασε και τους τρεις και δες ποιος σου αρεσει περισσοτερο.. μονο με δοκιμη θα καταλαβεις τι θες πραγματικα..

και τους τρεις θα τους βρεις στα ελληνικα μαγαζια, μονο που οι δυο πρωτοι θα ειναι reissue.. μαλλον για πλεξι σε κοβω (1987x, 1959x, 2061x)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

pisteuo to megalitero diamadi tis marshall einai o monokanalos jcm 800..me tin 4*12 pisto adigrafo tou enisxiti pou epaize o zak wylde..

kai me ton jcm 900 exo paiksei episis kai einai polu kalos opos kai me ton jcm 2000...oxi jcm kai dsl..allo modelo auto..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sokolata θα συμφωνησω απολυτα!

 

και συγκεκριμενα οι jcm 800 εποχης 81-84

δεν υπαρχει αυτο το μηχανημα εχω μια κεφαλη του 81 και ηλικρινα ειναι θεικη!!

σε σχεση με το fuzzαριστο πλεχι προτιμω την υπεαμεση ατακα της απολυτης πεταλομηχανης  800. ;) 

-εκτημα αυτων ομως οπως και καθε αλλου μεγαλου ενισχυτη το βαρος.

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-νεκτημα αυτων ομως οπως και καθε αλλου μεγαλου ενισχυτη το βαρος.

 

Έξαρχε δεν το βλέπεις σωστά. Ο ενισχυτής είναι φτιαγμένος για να παίζεις απ'το σπίτι και να ακούγεσαι στο venue που παίζει η υπόλοιπη μπάντα, οπότε δεν υπάρχει λόγος μεταφοράς  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έξαρχε δεν το βλέπεις σωστά. Ο ενισχυτής είναι φτιαγμένος για να παίζεις απ'το σπίτι και να ακούγεσαι στο venue που παίζει η υπόλοιπη μπάντα, οπότε δεν υπάρχει λόγος μεταφοράς  :D

 

;D

μεταφερεται βρε παλια τον κουβαλουσα , παλι οταν βαριομουν νοικιαζα τη φορτωτικη ''ο Αντωνης''

μου εκανε απιστευτες τιμες..

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου