Προς το περιεχόμενο

Not Enough


Artofsound

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλακα πλακα, στην πορεια μου στη μουσικη (και ειναι ....μακρια) δεν εχω δει σχεδον ΚΑΜΜΙΑ μπαντα να παιζει ΣΩΣΤΑ, κομματακια της.... πλακας τυπου Smoke On The Water, η (ακομα χειροτερα) Sweet Home Alabama κι αν ξερετε εσεις να μου τους πειτε

 

Ακριβως το ιδιο σου ειχα πει για τον frusciante και τους peppers (oτι δεν ξερω καμμια μπαντα να παιζει ΣΩΣΤΑ το under the bridge) και επαναλαμβανω το ερωτημα και για τους NIRVANA.bananalama.gif

 

moustache.gif

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

bluezlick Σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια. Να είσαι καλά. Τα solo σε τέτοια κομμάτια δεν μένουν και σταθερά...ξέρεις, αλλάζουν κάθε φορά που τα παίζεις.  :)

 

maze Το γνωρίζουμε αυτό για την κονσόλα. Έχεις δίκιο. Εκεί είναι πολύ καλύτερο. Αλλά πραγματικά αν προσέχεις στο βίντεο (είναι ο κιθαρίστας με την Strat που χρησιμοποιεί το pod xt live) κοίταξε διαφορά από εμένα στον ήχο κι ας παίζει κι αυτός σε μάπα ενισχυτή. Βέβαια την έχει πολύ καιρό την πεταλιέρα και την έχει μελετήσει, εν αντιθέσει με εμένα που την είχα λίγες εβδομάδες μόνο. Και οχι πίστεψε με δεν είναι το ίδιο από άποψη ήχου τα 2 αυτά πετάλια. Δεν ξέρω, ίσως οτι πληρώνεις, να παίρνεις τελικά. Το δικό μου είχε 200 ευρώ όταν το πήρα και το pod xt live είχε 500 όταν το πήρε ο άλλος κιθαρίστας. Anyway, ίσως απλά να ήταν θέμα ρυθμίσεων και επιλογών σαν αυτή που είπες για την κονσόλα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εδώ Γιώργος. Ο κιθαρίστας με την Fender από τα κλιπάκια των Not enough. Ενημερώθηκα από το άλλο μέλος της μπάντας για το ανέβασμα των τραγουδιών αλλά και για τις όλεσ "κουβέντες".Από την δική μου την πλευρά δεν θα ρίξω το φταίξιμο πουθενά...ούτε στους ηχολήπτες ούτε σε κανέναν..ειλικρινά..σε όποιον άρεσαν τα κλιπ άρεσαν. Αν κάποιος θέλει να ακούσει ας έρθει live. Καλοδεχούμενες όλες οι κριτικές και ευχαριστούμε άσχετα με το αν ήταν καλές η όχι. Εχω μάθει να μαθαίνω από τα λάθη μου μιας και συντονίζω αυτή τη μπάντα με τη βοήθεια των φίλων μου..

επίσης. Το αν διαλέξαμε κάποιες διασκευές ήταν δικαίωμα μας και καλά κάναμε...και τα τεράστια μελωδικά η μή σολιστικά που βάλαμε ήταν και αυτό επιλογής μας φίλε μου "Wow!" και πίστεψε μας δεν πειράζει καθόλου την τραγουδίστρια μας ούτε μας είπε κανείς μακάκες...ίσα ίσα που ο κόσμος μας γούσταρε για το σύνολο μας...

αυτά είχα να πω..ελπίζω να σας δούμε σε ένα μελλοντικό live...

thanx

george

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου