Προς το περιεχόμενο

Not Enough


Artofsound

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και για να είμαστε δίκαιοι, φίλε artofsound δεν χρειαζόταν να απαντήσεις σε κάποιον εφόσον η άποψη του δεν πληρεί σοβαρά για εσένα κριτίρια όπως π.χ. ειναι η αντικειμενικότητα, η σοβαρότητα & ο σεβασμός. Με το να θικτείς απο τα λεγόμενα του Wow!, οδήγησες σε έναν πολύωρο αρνητικό κλίμα που υποβάθμισε τις υπόλοιπες καλες κριτικες που έγιναν. Λίγο περισσότερο μέτρο απο όλους χρειάζεται για να απολαμβάνουμε καλύτερα thread.

Φιλικότατα & με πολλή αγάπη προς όλους.

 

Ακριβως αυτο...τιποτε αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Δεν κατάλαβα με ποιό τρόπο ήταν αρνητικό το σχόλιο του Wow!. Ο playloud παραπάνω εξηγεί πολύ ωραία την αναλογία με την υποτιθέμενη πώληση ενός σαραβαλιασμένου αυτοκινήτου. @artofsound, παραδέξου το: Αυτό που κατέγραψε η camera ήταν προχειροδουλειά. Μην κάνεις σαν γεροντοκόρη όταν σου το επισημαίνουν.  :)

 

Δώσε μας κάποια καλή στιγμή, κάποια καλή ηχογράφηση, κάποιο καλό jam -εστω και με μέτριο ήχο- και να είσαι σίγουρος ότι θα διαβάσεις εποικοδομητικά σχόλια για πως μπορείτε να ακουστείτε καλύτερα. Ο καθένας σας φαίνεται να μπορεί να παίξει σωστά. Και η φωνή φαίνεται να μπορεί να σταθεί αξιοπρεπώς. Οργανωθείτε λοιπόν :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι είχε πάρει το αυτί μου για ένα Live σας, είχα μιλήσει με τον Γιώργο τον ντράμερ σας κάποια στιγμή. Τελικά βρήκατε ενισχυτή? Παίξατε? Όλα καλά? Εύχομαι και εγώ κάποια στιγμή να παίξουμε μαζί σε κάποιο live. (Εγώ δεν θα σας έχω γνωρίσει από κοντά, αλλά έχω ακούσει την δουλειά σας και τα παιδιά από την μπάντα μου έχουν πει τα καλύτερα).

 

Εκεινο το livάκι ήταν εκτος μπαντας, με ποπ ελληνικοτατο ρεπερτόριο. Δεν συμμετείχα, αφού βρισκόμουν στην Άνδρο για διακοπουλες αλλα τα παιδιά παίξαν καλα όπως μου είπαν. Τους περιμένω να επιστρέψουν να τους περιποιηθώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Wow! συμφωνώ κ πάλι στα λεγόμενα σου περί ποιοτητας, διασκευών κτλ, ΑΛΛΑ, τονίζω ότι το παλλικάρι ΑΥΤΟ επέλεξε να δείξει..σύμφωνοι, πες οτι ήταν κακό αλλά οι προσωπικές επιθέσεις δεν βοηθούν κανέναν..δε λέω ότι πρέπει να γλείφουμε ο ένας τον άλλο, απλά να λέμε αυτο που θέλουμε με τρόπο.. ;)

α,  και ακόμα καλύτερα, όταν δε θέλουμε να ακούσουμε κάτι επειδή λυπούμαστε τα γιαουρτια μας κ την 20αρα οθόνη, ε να μην το ακούμε, να βρίζουμε απο μεσα μας και να αφήνουμε τον άλλο στην αγνοια του εφόσον νομίζουμε οτι είναι ονειροπαρμένος και φαντασιόπληκτος...στην τελικη το χρέος σου το κανες και επισήμανες τα προβλήματα..ε, άστο εκεί κ γέλα μοχθηρά πισω απο το θρονο σου!  ;D

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην τελικη το χρέος σου το κανες και επισήμανες τα προβλήματα..ε, άστο εκεί κ γέλα μοχθηρά πισω απο το θρονο σου!  ;D

 

Ζωζστός. Άλλωστε ενας modulator προστατεύεται απο ένα είδος καταξίωσης μεσα σε αυτο το forum & δεν θα πρεπει να φοβάται τυχόν προσωπικές προσβολές απο όσα γράφονται. Ειναι προφανές οτι τον γνωρίζουν ακομα και προσωπικά πολλά άτομα στο noiz & δεν ειναι αναγκη πλεον να υπερασπίζεται την εικόνα του απο την όποια τυχαρπαστη αποψη εκφράστει απο ένα άτομο. Οι modulator εχουν αυτο το advantage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αυτο μπορει να ειναι κ καταρα εδω που τα λεμε γιατι απο τη φυση τους καποιοι ΠΡΕΠΕΙ να απαντανε σε ολους κ σε ολα κατα 90%...μεταξυ των οποιων κ γω.. :P

 

 

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα αυτο μπορει να ειναι κ καταρα εδω που τα λεμε γιατι απο τη φυση τους καποιοι ΠΡΕΠΕΙ να απαντανε σε ολους κ σε ολα κατα 90%...μεταξυ των οποιων κ γω.. :P

 

Εγκράτεια, εγκράτεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράματα είναι απλά. Ζητήθηκε μια άποψη για ένα κομμάτι που ανέβηκε. Μέσα σε αυτούς απάντησε και ο eye. Απλά με το στυλ του παρεξηγήθηκε, ενώ η ουσία των όσων λέει είναι τραγικά σωστή.

Τα θέμα είναι προτού θιχθούμε, να κοιτάξουμε πρώτα τι μας λέει ο άλλος και γιατί μας το λέει, να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε για να διορθώσουμε τα λάθη μας, να μην ψάχνουμε για δικαιολογίες που στην τελική δεν λένε και πολλά και να τσαντιζόμαστε αργότερα.  :)

 

Και για να πω την άποψή μου, ήταν ένα ατυχέστατο βιντεάκι για την προβολή της προσπάθειας που κάνει το γκρουπ.  Απλά θα συμφωνήσω με αυτό:

Δώσε μας κάποια καλή στιγμή, κάποια καλή ηχογράφηση, κάποιο καλό jam -εστω και με μέτριο ήχο- και να είσαι σίγουρος ότι θα διαβάσεις εποικοδομητικά σχόλια για πως μπορείτε να ακουστείτε καλύτερα. Ο καθένας σας φαίνεται να μπορεί να παίξει σωστά. Και η φωνή φαίνεται να μπορεί να σταθεί αξιοπρεπώς. Οργανωθείτε λοιπόν

 

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράματα είναι απλά. Ζητήθηκε μια άποψη για ένα κομμάτι που ανέβηκε. Μέσα σε αυτούς απάντησε και ο eye. Απλά με το στυλ του παρεξηγήθηκε, ενώ η ουσία των όσων λέει είναι τραγικά σωστή.

Τα θέμα είναι προτού θιχθούμε, να κοιτάξουμε πρώτα τι μας λέει ο άλλος και γιατί μας το λέει, να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε για να διορθώσουμε τα λάθη μας, να μην ψάχνουμε για δικαιολογίες που στην τελική δεν λένε και πολλά και να τσαντιζόμαστε αργότερα.  :)

 

Και για να πω την άποψή μου, ήταν ένα ατυχέστατο βιντεάκι για την προβολή της προσπάθειας που κάνει το γκρουπ.  Απλά θα συμφωνήσω με αυτό:

 

Οχι ρε παιδια ! Τα πραγματα ειναι ακομα πιο απλα !!! Καποιος ο οποιος δεν εχει την ευχερια να τα σκασει σε ενα στουντιο για να ηχογραφησει ενα demo αλλα ουτε και την ευχερια να αγορασει σοβαρο εξοπλισμο για να γραψει στο home studio του αποφασιζει να σας μεταφερει τη δουλεια του γραμμενη σε μια καμερα (που ξερει εξαρχης οτι 8α τον αδικησει σε ηχο) και σας ζηταει ευγενικα να ξεπερασετε αυτο το σταδιο και να δειτε περα απο αυτο κατα ποσο σωστα αποδωσανε το κομματι που παιξανε και μουσικα και σκηνικα και οτι θελετε ! Και εσεις του την πεφτετε για το ατυχες μεσο προβολης της δουλειας του που επελεξε . Ε sorry δηλαδη που δε του περισσευε του τυπου μια πεντακοσαρου για να γλυκανει τα αυτακια σας ! Bottom line : Ειστε διατεθιμενοι να κανετε ενα βημα παραπερα και να προσπαθησετε να σχολιασετε το αποτελεσμα δεδομενων των συνθηκων ?  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα θέμα είναι προτού θιχθούμε, να κοιτάξουμε πρώτα τι μας λέει ο άλλος και γιατί μας το λέει, να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε για να διορθώσουμε τα λάθη μας, να μην ψάχνουμε για δικαιολογίες που στην τελική δεν λένε και πολλά και να τσαντιζόμαστε αργότερα.  :)

 

Εχω την εντύπωση οτι το αρχικό μήνυμα του eye έχει υποστεί edit. Όταν το είχα πρωτοδιαβάσει ήταν μεγαλύτερο & αρκετά μηδενιστικό. Οχι οτι επρεπε να δωθει μάχη, αλλα θα μπορούσε να θεωρηθει αρκετα προκλητικότερο για κάποιον ευερεθιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου