Προς το περιεχόμενο

Not Enough


Artofsound

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απο εμένα τελείως ειλικρινά και χωρίς καμία διάθεση παρεξήγησης μόνο και μόνο με τη διασκεύη που παίξατε τρώτε Χ. Γνώμη μου πάντα και την έχω εκφράσει και σε άλλο thread αλλα είναι πολύ ενοχλητικό να παίζονται ακόμα τέτοιες διασκεύες. Πάλι;Πάλι;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό δεν έχει άδικο Clouseau. Έχει παιχτεί αμέτρητες φορές αυτό το κομμάτι σίγουρα. Το playlist εκείνου του Live είχε και 3 doors down - It's not my time, Anouk - Nobody's wife. Απλά το συγκεκριμένο κομμάτι των Purple είναι διαχρονική αξία και όπως και να το κάνουμε το ξέρουν όλοι, το γουστάρουν όλοι (κι ας το έχουν βαρεθεί) και μεταξύ μας...το βγάλαμε και τελευταία στιγμή για να γεμίσουμε κάπως το πρόγραμμα, καθώς όπως έχω ξαναπεί ήταν το πρώτο μας Live και τα διαθέσιμα κομμάτια δεν ήταν και πολλά, όπως καταλαβαίνεις...

 

Thanks a lot... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εμένα τελείως ειλικρινά και χωρίς καμία διάθεση παρεξήγησης μόνο και μόνο με τη διασκεύη που παίξατε τρώτε Χ. Γνώμη μου πάντα και την έχω εκφράσει και σε άλλο thread αλλα είναι πολύ ενοχλητικό να παίζονται ακόμα τέτοιες διασκεύες. Πάλι;Πάλι;;;

 

Τι ασεβεια προς τους Deep Purple ειναι αυτη τωρα; Δηλαδη επειδη ειναι παλιο το τραγουδι, θα πρεπει να σταματησει να παιζεται επειδη εσυ το βαρεθηκες; Το κομματι φιλε μου ειναι κλασσικο. Σεβομαι βεβαια την αποψη σου, απλα μου φαινεται εντελως... παρανοικη ισως.

Διορθωσε με εαν κανω λαθος.

Γεννηθείς εν έτει 1993.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+100000000

 

ΔΕΝ φταιει το κομματι. Το κομματι ΜΙΑ ΧΑΡΑ ειναι. Ειμαι κι εγω ενας απο τους επικριτες για το λογο ομως οτι ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ επαιξαν το κομματι (χαλια κατ εμε), κι οχι επειδη επαιξαν το Smoke....

Πλακα πλακα, στην πορεια μου στη μουσικη (και ειναι ....μακρια) δεν εχω δει σχεδον ΚΑΜΜΙΑ μπαντα να παιζει ΣΩΣΤΑ, κομματακια της.... πλακας τυπου Smoke On The Water, η (ακομα χειροτερα) Sweet Home Alabama κι αν ξερετε εσεις να μου τους πειτε

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ασεβεια προς τους Deep Purple ειναι αυτη τωρα;

 

Εχω σταματήσει να σέβομαι και να θεοποιώ μπάντες χρόνια τώρα. Τους πληρώνω και μου παρέχουν διασκέδαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

playloud μην συγκρίνεις όμως το Sweet Home Alabama με το Smoke On The Water...έχει εντελώς διαφορετική τεχνοτροπία το πρώτο και προσωπική μου εκτίμηση είναι πως είναι και πολύ πιο πολύπλοκο κομμάτι "ενορχηστρωτικά". Κανένα κομμάτι δεν αντιμετωπίζεται από εμάς (και από εμένα προσωπικά) ως "της πλάκα". Όλα έχουν την αξία τους και πρέπει να αποδίδονται σωστά.

 

 

Clouseau στο τελευταίο περί θεοποίησης με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο. Απλά, είμαι σίγουρος πως ξεχωρίζεις μέσα από τις μπάντες που σε διασκεδάζουν και κάποιες που έχουν προσφέρει πολλά στη μουσική, έτσι ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+100000000

 

ΔΕΝ φταιει το κομματι. Το κομματι ΜΙΑ ΧΑΡΑ ειναι. Ειμαι κι εγω ενας απο τους επικριτες για το λογο ομως οτι ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ επαιξαν το κομματι (χαλια κατ εμε), κι οχι επειδη επαιξαν το Smoke....

Πλακα πλακα, στην πορεια μου στη μουσικη (και ειναι ....μακρια) δεν εχω δει σχεδον ΚΑΜΜΙΑ μπαντα να παιζει ΣΩΣΤΑ, κομματακια της.... πλακας τυπου Smoke On The Water, η (ακομα χειροτερα) Sweet Home Alabama κι αν ξερετε εσεις να μου τους πειτε

 

Δεν συμφωνω στο οτι ειναι κομματακια της πλακας το Smoke on the Water ή το Sweet Home Alabama, και αυτο εχει αποδειχθει απο το οτι λιγοι τα εχουν παιξει σωστα. Το οτι εχουν καποια ευκολα riff δεν σημαινει οτι τα ιδια τα τραγουδια ειναι ευκολα.

Συμφωνω με το υπολοιπο post σου.

 

Εχω σταματήσει να σέβομαι και να θεοποιώ μπάντες χρόνια τώρα. Τους πληρώνω και μου παρέχουν διασκέδαση.

 

Η θεοποιηση ουτως η αλλως ειναι κατι χαζο. Το οτι εχεις σταματησει να σεβεσαι ομως καποια συγκροτηματα... πιστευω πως δεν ειναι καθολου σωστη θεση. Αλλα ο καθενας εχει τα δικα του πιστευω, ειτε ειναι λαθος ειτε οχι.

Δηλαδη οι Lynyrd Skynyrd (ΑΝ ξερεις την ιστορια τους) για παραδειγμα, δεν αξιζουν καποιο σεβασμο; Ή οι Deep Purple;

Ελαχιστες μπαντες του σημερα - και το εννοω, ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ - αξιζουν σεβασμο.

Γεννηθείς εν έτει 1993.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου