Προς το περιεχόμενο

Not Enough


Artofsound

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

χαχαχ τουλάχιστον Wow! έκανες edit γιατι η πρώτη σου απάντηση ήταν μνημείο αισχρότητας.

 

συμφωνώ,είναι λυπητερό αυτό που συμβαίνει,αλληλοσεβασμός,ήθος και αξιοπρέπεια, γίνετε λίγο πιο επιβλητικοί(με την έννοια τις μεγαλοπρεπειας και όχι τις επιβολής).λίγο πιο ίσοι,όλοι προς όλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος μάλλον δεν διαβάζει σωστά ...

 

Μπούμπη, αν έχεις την καλοσύνη (και βλέπεις στο ζητάω ευγενικά) μην το διαιωνίζεις αυτό, γιατί μου ρίχνεις 18 χρόνια κι είναι κρίμα να θεωρηθεί οτι προσπαθείς να το παίξεις έξυπνος απέναντι μου. Και πολύ χειρότερο να αποδειχθεί οτι δεν είσαι κιόλας....

 

Επαναλαμβάνω, δεν τιμά το site η συμπεριφορά σου. Δεν σε έχω προκαλέσει (εν αντιθέσει με εσένα)  κι εξ αρχής σου μιλάω πολύ ευγενικά. Αν ο σκοπός του site είναι να χλευάζετε και να (προσπαθείτε ανεπιτυχώς να...) κοροϊδεύετε και να το παίζετε ειδήμονες τότε οκ....που και πως διαγράψω τον λογαριασμό μου φίλε να ξεμπερδεύουμε...??? 

 

Είσαι γνωστή περίπτωση αγενέστατου τύπου που έχει ξεπατωθεί στις επιθέσεις επειδή κάποιος του είπε την αλήθεια: ότι δηλαδή ήταν επιπόλαιη / αφελής / πρόχειρη / μίζερη η επιλογή του να παρουσιάσει τη δουλειά του μέσα από ένα τόσο κακό κλιπ.

 

Σου θυμίζω ότι δεν ήμουν ο μόνος που σου το έγραψε, αλλά που να ακούσεις εσύ τόσο ψηλά που σε έχει πάει το σκουπόξυλο...

 

Και βέβαια, αφήνω ασχολίαστες τις ανοησίες περί του site - αν δεν σου αρέσει το site, κάνε ότι νομίζεις, αλλά υπάρχουν πολλοί άλλοι που το βρίσκουν χρήσιμο.

 

Στους φίλους που με επαινούν για το ότι έσβησα την πρώτη απάντησή μου, προτείνω υπομονή: μπορεί να επανέλθω και ο ΚολοκύθιαςΤουΉχου να στενοχωρεθεί πραγματικά.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, και κάτι ακόμη πριν τρακάρεις με κανά τζάμπο : δεν είμαι ο μπούμπης - διάβαζε και κανά άλλο threaT εκτός από αυτό που αφορά την αφεντομουτσουνάρα σου...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν, το MySpace που βρίσκεται κάτω από κάθε σου απάντηση αναφέρεται σε έναν "Μπούμπη". Δεν είμαι υποχρεωμένος να κυνηγάω κάθε σου απάντηση για μάθω ποιός και τι είσαι. Και στην πολύ τελική δεν με ενδιαφέρει κιόλας.

 

Το οτι τροποποιείς τις απαντήσεις μου καθώς σε συμφέρει το προσπερνώ κύριε Modulator.

 

Το οτι αρχικά έγραψα Threat και οχι Thread, ίσως να οφείλεται στο οτι εγώ δεν περνώ όλη μου την ημέρα μπροστά σε PC...έχω και ζωή...αν θέλεις σου περιγράφω πως είναι. Τα λάθη όμως πιστεύω είναι ανθρώπινα. (Βέβαια εσύ δεν ξέρεις από λάθη γιατί δεν είσαι άνθρωπος...είσαι Modulator!!!).

 

Επαναλαμβάνω (μήπως και το καταλάβεις κάποια στιγμή) πως δεν με ενόχλησε η κριτική σου. Με ενόχλησε το οτι δεν έκρινες την μουσική ή οτιδήποτε άλλο σχετικό με αυτήν, αλλά κάτι που τόνισα εγώ στο τέλος του θέματος. Αυτό λοιπόν κρίνει εσένα και μόνο, παραμένει off topic και έχω το δικαίωμα να πιστεύω πως απλά το κάνεις επίτηδες (ποιός ξέρει...παιδικά τραύματα??).

 

Είδες κάποια επίθεση από εμένα ?? Απείλησα εγώ για "καλοπροαίρετες" κριτικές ?? Αλλά ξέχασα, έχω δεν έχω δίκιο...είσαι Modulator και θα μου ρίξεις το Karma στο - 1.000 !!! Σε πληροφορώ λοιπόν πως όπως δεν ξέρω πως γράφεται το Thread, δεν ξέρω και τι είναι Karma, οπότε κάνε ότι θέλεις (ούτως ή αλλιώς δευτερόλεπτα μου απομένουν εδώ...).

 

Ένα ποστ έκανα, το πρώτο μου, για να ενταχθώ στην παρέα του Noiz, δηλώνοντας κι εγώ την ύπαρξη της μπάντας μου, όπως κάνουν όλοι (αφού κάτι τέτοιο μας δίνει το site το δικαίωμα να το κάνουμε, φυσικά) κι εσύ ως Modulator, αντί για "καλώς όρισες" έδωσες τις άνωθεν απαντήσεις - απειλές !!! Λίγο με απασχολεί ... απλά μην δημιουργείς εντυπώσεις και μην προσπαθείς να με ρίξεις στην παγίδα σου.

 

Ελεύθερα λοιπόν μπορείς να κοιτάξεις ακόμα μια φορά τις κριτικές των υπολοίπων και τις απαντήσεις τις δικές μου φυσικά και να συγκρίνεις. Προφανώς θα δεις διαφορά με τις δικές σου...Γιατί άραγε? Μήπως οι άλλοι είχαν επιχειρήματα? Μήπως οι άλλοι ήταν ποιό ευγενής? Μήπως οι άλλοι ασχολούνται ενεργά με την μουσική και ξέρουν ... ενώ εσύ ... θύμισε μου μουσική ιδιότητα γιατί ξεχνάω κύριε Modulator...??

 

Τέλος, έχω διαβάσει αρκετά θέματα μέχρι στιγμής (δεν θα διαβάσω άλλα βλέπεις κι αιτία είσαι εσύ κύριε Modulator) και δεν είδα πουθενά λεπτομερές βιογραφικό σου για να ξέρω αν είσαι ο Μπούμπης ή η Κούλα μεταμφιεσμένη σε Wow!.

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ όσους απάντησαν και ζητώ συγνώμη από τα υπόλοιπα μέλη αν διαβάζοντας θεωρήσουν οτι κάπου ευθύνομαι εγώ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώντας αυτήν την ωραία κουβέντα θέλω να τονίσω κάποια πραγματάκια..

 

ο φίλος artofsound υπήρξε ευγενέστατος με όλους, και ειδικά στην κουβέντα με τον Wow! προσπάθησε αρκετές φορές να τελειώσει την παρεξήγηση..

 

συμφωνώ μεν μ'αυτα που γράφει ο Wow! περί επιλογής "οχήματος" για την αυτοπαρουσίαση, αλλά ρε φίλε μου νταξει δε τα πετάμε κ χύμα αυτά, λίγο τακτ δε βλάπτει! :)

 

Πάντως όντως στην πρώτη προσπάθεια ας δείχνουμε όλοι επιείκεια..κάθε αρχή κ δύσκολη, τα παιδία ξέρουν που βρίσκονται, ε μη τους επιβαρύνουμε κ απο πάνω! και στην τελική δεν φταίνε αυτοι για τον ήχο!! ;)

Δε θέλω να το παίξω πανεπιστήμονας, απλά ντάξει ανυπομονούσε ο αρτ να παρουσιάσει το υλικό τους, κ αυτό είναι θετικό αφου καταλαβαίνω την όρεξή τους! Συμπαθέστατο πάντως το αποτέλεσμα, άντε την άλλη φορά καλύτερα! :)

 

peace, και τώρα που με προλαβε ο αρτ, μείνε ρε μ*****α στην παρέα! ετυχε να γινει παρεξηγηση! φιλικα παντα! 8)

μπλε ιζ δι ονλι γουεϊ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αλήθεια είναι πως και εγώ μπερδεύτηκα με τις αντιδράσεις του Wow!...ναι οκ σύμφωνει για τον τρόπο παρουσίασης, αλλά αφού και οι ίδιοι το ξέρουν δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος επίθεσης. ???

anyway, πάμε για άλλα  :)

Φίλε artofsound δεσμεύομαι να ακούσω κάποια στιγμή που θα είμαι σε ένα pc με σύνδεση της προκοπής... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στην τελική δεν φταίνε αυτοι για τον ήχο!!

 

Διαβασα ολα τα παραπανω ποστ....

Παιδια κακα τα ψεματα, διαλεξατε λαθος μεσο για να σχηματισουν εντυπωση για σας.... Ενας κακος ηχος ειναι ΠΑΝΤΑ ενας κακος ηχος, οπως και το αντιθετο βεβαια. Ειναι σα πουλας ενα αυτοκινητο μεσω net και να βαλεις μια φωτογραφια με σπασμενα φαναρια, μεσ τη μπιχλα, τρακαρισμενο κλπ και να λες "ΑΑΑΑ, μην το βλεπετε ετσι, ΚΑΝΟΝΙΚΑ μαμαει". Ειναι σιγουρο οτι κανεις δεν θα ενδιαφερθει.

Καλο ειναι λοιπον ΠΡΙΝ σε πιασει ο... ποθος να ποσταρεις το "Smoke on the water" παιγμενο ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ απο ΑΛΛΟΝ ΕΝΑ (και κακα κατα τη γνωμη μου μιας και το εχω παιξει περι τις 100000000 φορες) να βαλετε τα ομορφα κωλαρακια σας κατω και να δειτε προς τα ΠΟΥ θελετε να πατε και να παρουσιαζετε ΣΩΣΤΑ τη δουλεια σας.

Κι επειδη μιλησες και για κατι αλλα οπως σκηνικη παρουσια, δεν ειδα κατι τετοιο, σαν στησιμο, μου θυμιζετε μπαντα που παιζει σε σχολικη γιορτη, in fact, το ολο βιντεο αυτο αποπνεει. Κι επειδη μιλησες για τεχνικα πραγματα, να σου πω πως, οταν ενα κομματι ξεκιναει σε ενα δεδομενο χρονο (120bps λχ) θα πρεπει ΚΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ σε αυτο το χρονο. Οχι να ξεκιναει ετσι, στην πορεια να γινεται 140 και να βρεθει να τελειωνει στα 160  ;D. Το ξερεις οτι το εχετε (μαζι με ΠΟΛΛΕΣ αλλες μπαντες, βλ μεχρι και Iron Maiden) το προβλημα ε? Εκτος αν ειναι θελημενο οποτε παω πασο, αλλα σαν ακροατης το βρισκω ΠΟΛΥ ενοχλητικο

 

Καλη συνεχεια...

 

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια στιγμή θα πρέπει να ξεπεραστεί η καχυποψία με την οποία αντιμετωπίζονται τα σχόλια μου (και κάποιων άλλων "παλιών") εδώ μέσα...

 

Προσέξτε, ότι ο Art Of Sound είναι ένοχος, ακριβώς γι' αυτό περί του οποίου με κατηγορεί: μου ζητάει να προσέξω την ουσία και όχι το περιτύλιγμα στο κλιπ που μας έδειξε, αλλά ο ίδιος αρνείται να κοιτάξει την ουσία (και όχι το περιτύλιγμα) των σχολίων μου. Γράφει μάλιστα ένας φίλος : "συμφωνώ μεν μ'αυτα που γράφει ο Wow! περί επιλογής "οχήματος" για την αυτοπαρουσίαση, αλλά ρε φίλε μου νταξει δε τα πετάμε κ χύμα αυτά, λίγο τακτ δε βλάπτει!". Δηλαδή αδελφέ πως τα πετάμε; Θα μιλάμε σοβαρά εδώ μέσα ή θα γλείφει ο ένας τον άλλο;

 

Ο μόνος λόγος που ασχολήθηκα, είναι για να τον βοηθήσω. Πραγματικά πιστεύει κανείς από εσάς ότι εδώ μέσα ασκείται σκληρή κριτική; Ε, κάνετε λάθος ρε παιδιά, πως να το κάνουμε; Σκεφθείτε το εξής: εγώ, χωρίς να είμαι φίλος ή γκόμενα του ArtOfSound, χωρίς να με ενδιαφέρει καν το είδος που παίζει, μισώντας ούτως ή άλλως τις διασκευές, χωρίς να έχω να κερδίσω χρήματα από αυτή την ασχολία, αφιέρωσα μισή ωρα για να ακούσω τη μπάντα του. Και απαντώ επί της βάσεως του τι άκουσα.

 

Στον πραγματικό κόσμο (εκτός noiz) πιστεύετε εσείς ότι υπάρχει υπεύθυνος δισκογραφικής ή διαφημιστικής, ιδιοκτήτης συναυλιακού χώρου, παραγωγός ραδιοφωνικής εκπομπής ή οτιδήποτε άλλο που θα κάτσει να ακούσει τις δικαιολογίες για το ότι δεν ήταν καλοί οι ηχολήπτες; Ακόμη και να μην ήταν καλοί οι ηχολήπτες, αυτό δεν ενδιαφέρει κανέναν - αυτό του λέμε του ανθρώπου.

 

Και απαντάει, α) κατηγορώντας με για κακοπροαίρετη κριτική, β) γράφοντας το nickname μου με σκόπιμα προσηβλητικό τρόπο (eyeprotoκωλ = μείον ένα κάρμα και αυτό ήταν το ποστ του που διόρθωσα), γ) βρίσκοντας μία σελίδα στο myspace και προσπαθώντας να με συνδέσει με αυτήν για να καταδείξει ότι είμαι μαλάκας, δ) επικαλούμενος διαρκώς την άποψη ότι κάνω χρήση εξουσίας ως modulator (που δεν το κάνω) - όλα με σκοπό να με προσβάλλει.

 

Νεαρέ μου φίλε, το έξυπνο σε τέτοιες περιπτώσεις (άντε, πάλι θα μάθεις κάτι) είναι να ΜΗ ΜΙΛΑΣ καθόλου. Να λές ότι ο ήχος είναι κακός, αλλά να μη το ρίχνεις στους ηχολήπτες διότι έχουμε και τέτοιους στο noiz και δεν υπάρχει λόγος να τους τσιτώνεις αφού δεν μπορείς να αποδείξεις αυτό που λες (άσε που το λένε όλες οι ελληνικές μπάντες που έχω συναντήσει στη ζωή μου). Να σπεύδεις να υποσχεθείς ότι ΣΥΝΤΟΜΑ θα εμφανιστείς με καλύτερο κλιπ, ώστε να μη δίνεις την εντύπωση ότι τελικά ΕΓΚΡΙΝΕΙΣ αυτή τη βλακεία που μας έβαλες και ΚΥΡΙΩΣ να κάνεις αυτοκριτική, δηλαδή να λες και σε τι φταίτε ΕΣΕΙΣ γι' αυτό που ακούμε (το οποίο περνάς εντελώς στο ντούκου παρ' ότι σου την είπανε και για έλλειψη δεσίματος και μάλιστα - να στο πω εγώ - είσαστε και ψιλοξεκούρδιστοι).

 

Επίσης, δε φταίνε οι ηχολήπτες για το παλιομοδίτικο κλισάρισμά σας: ειδικά στη φάση που κάνετε στη μπάντα την τραγουδίστρια για να παίξετε το ρολάκι σας των αντικρυστών σόλο για δέκα δευτερόλεπτα, παραλίγο να χαλάσω την 20 ιντσών από το γιαούρτι. Ούτε φταίνει οι ηχολήπτες για την επιλογή του "Smoke On The Water" μία δεκαετία μετά την έναρξη του 21ου αιώνα...

 

Τώρα, αν θες να συνεχίσουμε να τσακωνόμαστε... να σου πω την αλήθεια βαριέμαι και λίγο...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχμ. Κε διαχειριστά πρέπει να ομολογήσετε οτι παρασυρθήκατε σε ενα off-topic προσωπικό διάλογο εδω και πολλές ώρες μέχρι να καταλήξετε σε ουσιώδεις παρατηρήσεις πάνω στο ζητούμενο. Σιγουρα ο καθείς μας έχει την προσωπικότητα του και την επιμονή του, αλλα η θέση του Modulator σε ενα forum ειναι τοσο ευαλωτη που η καλύτερη επίθεση ειναι η άμυνα. Δεν έχω δει ποτέ τον yameth να οργίζεται και να εκτροχιάζει ενα thread παρα τις όσες κατηγορίες έχει ακούσει απο τον καθένα. Και οι οποίες κατηγορίες ειναι συνήθως αρκετά σοβαρότερες απο το να κρίνει ο Artofsound την ισχύ & την ευστοχία της αιχμηρής κριτικής σου σε ένα βίντεο. Ομολογουμένως η παρουσίαση μέσα απο ερασιτεχνική κάμερα απέχει έτη φωτός απο την πραγματική δουλειά, αλλα απο τη στιγμή που επιλέγεις να απαντήσεις σε ενα αγνωστο άτομο με βάση τα κριτίρια που θέτει, οφείλεις να δεχτείς τα κριτίρια αυτα ή να τα απορίψεις & οχι να κρίνεις τα πάντα εφόσον αυτο όπως & ο ίδιος ανέφερες ειναι αδύνατον βάση της ποιότητας της πηγής. Το λυπηρό ειναι οτι έδωσες να καταλάβουμε οτι εξαρχής θεώρησες την φάση ανάξια λόγου, κάτι που θα βάλει πολλους σε σκέψεις όσον αφορά τον πραγματικό λόγο για τον οποιό τελικώς συμμετείχες στο thread αυτό απο τις πρώτες κιόλλας απαντήσεις, χάνοντας τον χρόνο σου με την 'κακη δουλειά' κάποιου αγνωστου. Μην νομίζεις οτι σου κάνω επίθεση. Ειναι η απλώς η αποψη μου στο τι είδα και στο τι έχω δει πολλά χρόνια τώρα σε πολλά και διάφορα διαδυκτιακά σημεία συζητήσεων.

Και για να είμαστε δίκαιοι, φίλε artofsound δεν χρειαζόταν να απαντήσεις σε κάποιον εφόσον η άποψη του δεν πληρεί σοβαρά για εσένα κριτίρια όπως π.χ. ειναι η αντικειμενικότητα, η σοβαρότητα & ο σεβασμός. Με το να θικτείς απο τα λεγόμενα του Wow!, οδήγησες σε έναν πολύωρο αρνητικό κλίμα που υποβάθμισε τις υπόλοιπες καλες κριτικες που έγιναν. Λίγο περισσότερο μέτρο απο όλους χρειάζεται για να απολαμβάνουμε καλύτερα thread.

Φιλικότατα & με πολλή αγάπη προς όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου